آموزش روش آرایش چشم مخصوص چشمان بادامی + نکات و ترفندها

آموزش روش آرایش چشم مخصوص چشمان بادامی + نکات و ترفندها آموزش آرایش چشم برای چشم های بادامی؛ کدام خط چشم برای چشم بادامی بهتر است؛ افراد معروف با چشم های بادومی ، روش آرایش چشم، کشیدن خط چشم و نکات و ترفندها در سلام دنیا بیاموزید.

برای زیباتر کردن آرایش چشم، شناخت شکل چشم مهم است. این کمک می کند که بدانید چگونه صورت خود را  به بهترین نسخه از خود تبدیل کنید و سعی نکنید ترندهای لحظه ای را انجام دهید زیرا همه ترندها برای چهره شما مناسب نیستند. در این مطلب از سلام دنیا درباره آرایش چشم برای چشم های بادامی، نحوه انجام، خط چشم، نکات و ترفندهای آرایش و افراد معروف با چشم های بادامی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آموزش آرایش چشم برای چشم های بادامی

اگر شما دارای چشم بادامی شکل هستید، شما خوش شانس هستید! از آنجایی که آنها بیضی شکل و باریک با انتهای نوک تیز هستند، آرایش چشم بادامی بسیار آسان است. تقارن این شکل چشم باعث می شود که به راحتی هر نوع آرایش چشمی را انجام دهید. آرایش چشم ما نقش بسیار مهمی در کل ارایش ما دارد. بنابراین، هنگام آماده شدن برای یک گردش، باید حواستان به آرایش چشم هم باشد. به خواندن ادامه دهید تا در مورد ارایش چشم بادامی با نکات و ترفندهای آرایش بیشتر بدانید. به پایین بروید!


حتما بخوانید: آموزش آرایش ساده و شیک دخترانه


آرایش زمانی بهترین به نظر می رسد که بر اساس ویژگی های شما انجام شود، به خصوص زمانی که به چشمان شما می رسد. همیشه داشتن ترفندها و تکنیک ها برای آرایش کردن بسیار عالی است، زیرا این می تواند در نهایت ظاهر شما را تغییر دهد. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید. 

آموزش آرایش چشم برای چشم های بادومی

آنچه شما نیاز دارید:
 • پرایمر چشم
 • پالت سایه چشم
 • برس سایه چشم
 • فر مژه
 • ریمل
 • خط چشم

یک پالت چشم خنثی بسیار جذاب خواهد بود، شما هرگز نمی خواهید برای رفتن به یک جلسه کاری یا بیرون رفتن برای شام رنگ های روشن را امتحان کنید. خط چشم را به رنگ قهوه ای  برای روز و قهوه ای تیره یا مشکی برای عصر انتخاب کنید. توصیه می شود ابروها را با برس و ژل ابرو به سمت بالا بکشید تا ثابت باقی بمانند. ابروها را با یک سایه یا مداد ابرو پر کنید.

آموزش آرایش چشم برای چشم های بادومی2

نحوه انجام آرایش برای چشم های بادامی

قبل از اینکه آرایش چشم خود را شروع کنید ، می توانید از کرم پودر استفاده کنید. همچنین بهتر است تیرگی های زیر چشم را با کانسیلر بپوشانید.

مرحله 1: چشمان خود را آماده کنید

قبل از استفاده از پرایمر چشم مانند پرایمر سایه باکس 24 ساعته Photo Finish ، از تمیز بودن چشم های خود اطمینان حاصل کنید. به ثابت ماندن رنگ کمک می کند و آرایش چشم شما را طولانی تر می کند.

مرحله 2: یک سایه چشم روشن بزنید

سایه روشنی از سایه چشم را روی پلک های خود بکشید تا پایه ای یکدست ایجاد کنید. این مرحله به ایجاد عمق بیشتر کمک می کند زیرا خطوط طبیعی چشم های بادامی شکل شما را برجسته می کند. می توانید از هر سایه خنثی از پالت دلخواه خود استفاده کنید. در اینجا، ما از سایه M3 از پالت  کامل Smashbox استفاده می‌کنیم که طیف متنوعی از رنگ های مات و درخشان دارد تا به شما کمک کند ظاهری خنثی یا دراماتیک ایجاد کنید.


حتما ببینید: 80 مدل سایه چشم جدید، ساده و شیک دخترانه


مرحله 3: یک V-شکل جانبی به سمت گوشه های بیرونی ایجاد کنید

برای کانتور و مشخص کردن، از سایه کمی تیره تر مانند M6 استفاده کنید. یک V شکل در امتداد خط مژه بالایی و خط چین ایجاد کنید. این مرحله به شما کمک می کند تا فرم چشم خود را کشیده تر کرده و تقارن کامل آنها را افزایش دهید. نترسید که رنگ دیگری را امتحان کنید یا اگر پررنگ تر از حد معمول است، همیشه می توانید آن را با قلم مو ترکیب کنید یا با یک Q-tip پاک کنید. هیچ چیز دائمی نیست و درست و غلطی وجود ندارد.

خط چشم برای چشم بادامی

مرحله 4: گوشه های بیرونی چشمان خود را برجسته کنید.

سپس گوشه بیرونی چشم خود را با سایه روشن تیره مانند S7 برجسته کنید. این زیبایی چشمگیری  به چشم بادامی شما اضافه می کند. سایه چشم را فقط در گوشه های بیرونی بمالید تا چشمانتان بیشتر برافراشته شود.

مرحله 5: با ریمل آرایش چشم را به پایان برسانید.

آرایش را با  ریمل زدن به پایان برسانید. قبل از زدن ریمل حتما مژه هایتان را فر کنید و روی مژه های بیرونی تمرکز کنید. این واقعاً فرم چشم شما را زیبا می کند و ظاهری با چشمان درشت ایجاد می کند.

نحوه انجام آرایش برای چشم های بادامی1

نکته حرفه ای : همچنین می توانید یک خط چشم ضد آب  به لبه داخلی چشم خود اضافه کنید زیرا این کار فوراً چشمان شما را بازتر و درخشان تر نشان می دهد. استفاده از خط سفید روی واتر لاین، سفیدی چشم شما را درخشان تر می کند. آرایشگران مخصوصاً اگر شب آخر و صبح زود برای شادابی چشمان خود گذرانده اید، این ترفند را توصیه می کنند.

اکنون که ایده خوبی در مورد نحوه تقویت و کار با سایه‌ها روی چشم‌های بادامی‌شکل زیبای خود دارید، ما یک سری روش‌های کاربردی برای کمک به شما در تسلط بر هنر آرایش برای شکل چشم‌هایتان داریم.

نحوه انجام آرایش برای چشم های بادامی2

نکات و ترفندهای آرایش چشم بادامی که حتما باید بدانید

 • برای کامل کردن ارایش خط چشم بالدار یا گربه ای، این نکته ساده را به خاطر بسپارید: بال شما باید ادامه واتر لاین شما برای زیباترین حالت باشد.
 • اگر می‌خواهید چشم‌هایتان را در حین انجام ارایش چشم باز کنید، خط چشم مدادی خود را فقط به مرکز پلک پایینی خود بزنید و آن را به سمت بیرون مخلوط کنید. این بسیار زیبا به نظر می رسد برخلاف کشیدن یک خط ثابت که تا لبه های بیرونی می رود. یک خط سایه بسیار نازک از قسمت داخلی گوشه به خط چشم آنها را به هم متصل می کند و همچنین هر اشتباهی که با خط چشم مرتکب شده اید را اصلاح می کند.
 • ابروهایی که به درستی مرتب شده اند برای قاب کردن همه چیز کاملا ضروری است! علاوه بر این، هیچ چیز مانند ابروی زیبا، فرم و آرایش چشم شما را تکمیل نمی کند.
 • از کشیدن خط چشم ضخیم روی خط مژه بالا و پایین خودداری کنید. با این کار چشمان شما کوچکتر به نظر می رسد.

حتما بخوانید: آموزش کشیدن خط چشم بالدار دخترانه


 • اگر می خواهید ظاهری ساده برای روز داشته باشید، از سایه چشم های قهوه ای ​​یا برنزه  استفاده کنید. رنگ های مکمل مانند صورتی  و بنفش نیز روی چشم های بادامی شکل برای داشتن ظاهری در روز به خوبی کار می کنند.
 • اگر چشم‌های بادامی‌تان به سمت کوچک‌تر متمایل شده‌اند، می‌توانید با کشیدن خط چشم مدادی کرم رنگ روی واتر لاین پایین‌تر، آن‌ها را بزرگ‌تر نشان دهید. همچنین، افزایش چین و چروک با یک سایه چشم متوسط ​​به ایجاد ابعاد کمک می کند و باعث می شود چشمان شما بازتر به نظر برسد.
 • اگر چشم‌های بادامی‌تان به سمت کوچک‌تر متمایل شده‌اند، می‌توانید با کشیدن خط چشم مدادی کرم رنگ روی واتر لاین پایین‌تر، آن‌ها را بزرگ‌تر نشان دهید. عدم افزودن سایه به چین باعث بزرگتر شدن چشم ها می شود.
 • فر کردن مژه ها کاملاً بازی را تغییر می دهد! لازم است از یک فر مژه با کیفیت بالا استفاده کنید که برای فرم چشم شما مناسب باشد. برای چشم های بادامی، توصیه می کنیم فر مژه پرومستر Tweezerman را امتحان کنید. این برای چشم های بادامی  باید امتحان شود.
 • برای کمک به بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌های بادامی، می‌توانید از یک سایه چشم روشن و درخشان در گوشه‌های داخلی چشم‌هایتان نیز استفاده کنید. این همچنین باعث می شود که شما بیدارتر و سرحال تر به نظر برسید.
 • برای استفاده از خط چشم مایع ، یک خط چشم  بردارید و در حالی که فرم طبیعی خود را دنبال می کنید، آن را به خط مژه فشار دهید. مطمئن شوید که خط شما به سمت گوشه های داخلی نازک باشد و با حرکت به سمت گوشه های بیرونی ضخامت آن را تشدید کنید.

نکات و ترفندهای آرایش چشم بادامی که حتما باید بدانید

افراد معروف با چشم های بادامی

افراد مشهوری مانند اوا لونگوریا، میلا کونیس و بیانسه چشم‌های بادامی شکلی دارند. این شکل چشم واقعاً همه کاره است. با نکات آرایشی برای چشم های بادامی شکل که به اشتراک گذاشتیم، می توانید آن ها را زیبا کنید. می توانید انواع آرایش چشم را امتحان کنید، از جمله خط چشم بالدار،اسموکی و چشم گربه ای برای چشم های بادامی شکل زیبای خود.

سوالات متداول

کدام خط چشم برای چشم بادامی بهتر است؟

هر دو شکل خط چشم بالدار و چشم گربه ای، روی چشم بادامی عالی به نظر می رسند. همچنین استفاده از سایه و ریمل کرمی برای یک گردش روزانه بدون آرایش عالی خواهد بود.

چگونه چشم های بادامی شکل را برجسته می کنید؟

چشم های بادامی شکل خود را با برجسته کردن گوشه های داخلی، استفاده از رنگ تیره تر به سمت بیرون، انتخاب چشم گربه ای و فر کردن مژه ها برجسته کنید.

سخن آخر

هرگز از داشته هایتان خجالت زده نشوید، شما با چشان ریز و حتی بادامی می توانید آرایشی انتخاب کنید تا زیباترین چشمان دنیا را داشته باشید. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

آموزش آرایش اسموکی چشم ساده مرحله به مرحله

اموزش خط چشم گربه ای برای 9 مدل چشماز
3
رای