آموزش آرایش اسموکی چشم ساده مرحله به مرحله و انواع اسموکی

آموزش آرایش اسموکی چشم ساده مرحله به مرحله و انواع اسموکی زیبایی آرایش اسموکی چشم این است که می توان آن را اصلاح و تنظیم کرد تا متناسب با هر نوع ظاهر یا شکل مورد نظر باشد و در مراسم‌های مختلف به کار برد. روش آرایش اسموکی چشم ساده و حرفه ای را در سلام دنیا بیاموزید.

کسب مهارت در زدن آرایش اسموکی چشم یک حق مسلم برای علاقه مندان به زیبایی است - این یک آرایش چشم پر زرق و برق است که برای همه جا، از مراسم فرش قرمز گرفته تا یک شب خودمانی مناسب است. اگرچه به نظر می رسد این ظاهر کلاسیک چیزی است که فقط افراد حرفه ای در آرایش می توانند به آن تسلط داشته باشند، اما در عین حال مرحله به مرحله کامل کردن آرایش اسموکی چشم کاملا ساده است. در این پست از بخش آرایش و زیبایی سلام دنیا، شما را با چگونگی انجام آرایش اسموکی آشنا خواهیم کرد.

آموزش آرایش اسموکی چشم به شکل مرحله به مرحله

حالا که به آنچه نیاز دارید رسیدید ، بیایید شروع کنیم!

1. آماده کردن پلک برای آرایش اسموکی

قبل از استفاده از سایه، بهتر است مطمئن شوید که ناحیه چشم خود را به درستی از قبل مهیا کرده اید. در غیر این صورت، ممکن است در اواخر روز با سایه ریخته و لکه های گوناگون اطراف چشم مواجه شوید. برای پرایم، می توانید از یک پیش سایه چشم یا یک کانسیلر روشن کننده استفاده کنید که هر دو به صاف شدن زیر کار  ناحیه چشم کمک می کند و به آرایش این امکان را می دهد تا روی آن بشیند. برلینگری استفاده از کانسیلر را ترجیح می دهد. او می گوید ، "این باعث صاف شدن زیر آرایش چشم و ایجاد پایه ای بی عیب برای سایه شما می شود."

آرایش اسموکی چشم کلاسیک

2. برای آرایش اسموکی ابتدا سایه چشم خود را انتخاب و استفاده کنید

پس از استفاده از پرایمر یا کانسیلر، سایه چشم با سایز متوسط ​​را انتخاب کنید تا به عنوان سایه تمام استفاده شود. برای یک آرایش اسموکی چشم کلاسیک، سعی کنید از سایه مات قهوه ای، خاکستری، سرمه ای یا سبز استفاده کنید. برای آرایشی غیر منتظره تر ، بازی با سایه های براق و روشن از جمله آرایش پشت چشم بنفش یا قرمز دودی لازم نیست همیشه خنثی باشد!


حتما بخوانید: آموزش آرایش ساده و شیک دخترانه


اگر مطمئن نیستید کدام رنگ را انتخاب کنید، به دنبال یک پالت سایه چشم باشید. اینها معمولاً با یک مجموعه هماهنگ از رنگها ارائه می شوند و راهی عالی هستند برای بازی با ترکیب رنگهای مختلف و کشف آنچه که برای رنگ چشم و رنگ پوست شما بهتر است.

با استفاده از یک برس سایه صاف، سایه چشم خود را بر روی پلک خود فشار دهید و با نزدیک شدن به مرکز پلک، شدت رنگ را افزایش دهید. (نکته مثبت: برای اینکه جلوه شما بیشتر شود، می توانید این رنگ را در امتداد خط مژه پایین خود بکشید.) در پایان این مرحله، شما باید رنگی صاف و کاملاً یکدست داشته باشید که از مرکز دارای شیب ملایمی است. 

اموزش تصویری ارایش اسموکی

3. برای آرایش اسموکی بهتر، خط پلک خود را سایه بزنید

در مرحله بعد، یک رنگ سایه تیره هماهنگ را انتخاب کنید که یک تا دو درجه تیره تر از سایه اصلی شما باشد. سپس با استفاده از برس ترکیبی رنگ را در گوشه خارجی چشم خود باهم ترکیب کنید. هنگامی که سایه را با حرکات کوچک و دایره ای تقویت می کنید، به سمت مرکز پلک خود حرکت کنید و لایه هایی را برای تشدید رنگ اضافه کنید تا زمانی که مخلوطی دودی داشته باشید. وقتی انتقال صاف و ملایمی بین این رنگ و سایه اصلی شما وجود داشته باشد، می دانید که آماده رفتن به مرحله بعدی هستید.

4. به آرایش اسموکی چشم هایلایتر را اضافه کنید

سرانجام، شما می خواهید سایه خنثی بزنید که یک تا دو سایه روشن تر از رنگ کل سایه شما از خط چشم تا برآمدگی ابرو باشد. این سایه هایلایت به شما کمک می کند تا سطح صاف شود و در واقع جلوه شیب مورد نظر شما را نمایان می کند. برای کمی درخشش اضافی، هایلایت خود را به گوشه های داخلی چشم بکشید تا روشن و درخشان به نظر برسد. سپس، سایه‌های دیگر را به خوبی ترکیب کنید. برلینگری می گوید: "بزرگترین اشتباهی که من می‌بینم مردم مرتکب می شوند این است که سایه‌ها را به اندازه کافی ترکیب نمی‌کنند که می تواند آرایش اسموکی چشم را بیشتر شبیه یک سیاهی محض کند. برای اطمینان از این که این اتفاق نمی افتد، من قطعا یک براش نرم می خرم و مطمئن می‌شوم که سایه روشن تر در محدوده خط چشم وجود دارد. شما همیشه تنوع در بالای چشم را می خواهید، کنار ابرو که سایه سبک است و پایین چشم در محدود مژه ها ، تیره ترین"

آموزش آرایش اسموکی چشم

5. در پایان آرایش اسموکی خط چشم را بکشید

قبل از استفاده از خط چشم، برلینگری دوست دارد ابتدا سایه چشم را تکمیل کند. او می گوید: "این اطمینان می دهد که شما قبل از استفاده از آستر مایع یا ژل، بستر کار را دوست دارید."

هنگامی که از شکل آستر خود راضی بودید، آنچه را که با آستر ژل ایجاد کرده اید قرار دهید و مطمئن شوید که در امتداد خط مژه بالا و مژه پایین قرار می گیرید. آسترهای ژل برای استفاده در آرایش آرایش اسموکی چشم بسیار مناسب هستند، زیرا می توانند به سرعت یک خط سیاه و برجسته ایجاد کنند که می تواند بسیار تیز به نظر برسد یا با یک برس نرم شود. نتایج را می‌توان بر اساس ظاهری که دنبال می کنید تنظیم کرد.


حتما بخوانید: اموزش خط چشم گربه ای برای 9 مدل چشم


روش آرایش اسموکی چشم سبک

اگر به دنبال ایجاد یک آرایش اسموکی چشم سبک هستید، ممکن است بخواهید به جای آن از یک مداد استفاده کنید. اگر بدنبال یک چشم گربه ای جذاب هستید، خط چشم مایع، انتخاب خوبی است. و فراموش نکنید، شما می توانید با انتخاب رنگ خط چشم خود، ظاهر خود را عالی کنید. خط چشم سیاه به شما نمای فوق العاده دراماتیک می دهد، در حالی که سایه های قهوه ای می توانند طبیعی تر به نظر برسند.

6. بقیه آرایش صورت خود را انجام دهید، سپس دوباره ریمل بزنید.

بجای استفاده مستقیم از ریمل مژه و ابرو، برلینگری می‌گوید که دوست دارد بقیه آرایش خود را انجام دهد و سپس به عنوان مرحله آخر دوباره ریمل بزند. به این ترتیب، پودر آرایش تمام مژه ها را از بین نمی‌برد و سیاه بودن آنها را تضمین می‌کند." وی همچنین اضافه می‌کند که همیشه باید قبل از مژه های بالا، روی مژه های زیرین خود ریمل بزنید. "به این ترتیب در هنگام استفاده از ریمل در مژه های پایین، وقتی سرتان را بالا می آورید، ریمل بهتر می نشیند.

و حالا شما بر آرایش اسموکی چشم تسلط دارید. زیبایی این نحوه آرایش این است که می توان آن را اصلاح و تنظیم کرد تا متناسب با هر نوع ظاهر یا شکل مورد نظر باشد. خیالتان راحت باشد و سلیقه شخصی خود را به آن بیفزایید تا ظاهر شما به همان اندازه که می‌خواهید منحصر به فرد باشد!

انواع مدل آرایش اسموکی چشم

قبل از شروع به کمی الهام بصری برای ایده گرفتن نیاز دارید؟ در اینجا پنج مدل آرایش اسموکی چشم معروف داریم:

1. آرایش اسموکی لایت

به لطف این مدل سایه براق و شامپاینی، حالتی عاشقانه ایجاد خواهد شد. که با رنگ خط پلک قرمز آجری همراه است، تصویری عاشقانه از آرایش اسموکی چشم است که از نظر هر فردی کاملاً خیره کننده به نظر می رسد.

ارایش اسموکی دودی

2. آموزش آرایش اسموکی چشم کلاسیک

در اینجا مثالی از یک آرایش اسموکی چشم کلاسیک کاملاً اجرا شده آورده شده است. سایه های چشم به طور یکپارچه با هم مخلوط می شوند، خط چشم فقط با یک تماس در امتداد خط مژه پایین کشیده می شود و مژه های بلند و چشمگیر چشم ها را روشن و باز نگه می دارند در حالی که کل ظاهر به زیبایی با هم تناسب پیدا می‌کند. 


حتما بخوانید: آموزش انتخاب رنگ رژ لب مناسب پوست


ارایش اسموکی کلاسیک

3. آرایش اسموکی ساده

هنگامی که واقعاً احساسی هستید، تمام رنگهای خنثی را در قسمت میانی جمع کنید و به دنبال رنگهای سایه چشم تیره مانند مشکی های ذغالی یا قهوه ای بسیار تیره بروید تا از آنها به عنوان سایه و رنگ خط چشم استفاده کنید. در حالی که این صورت، آرایش چشم قطعاً در این دو منطقه تیره می شود، اما توجه کنید که هنوز سایه ای به رنگ خاکستری روشن به عنوان هایلایت و بلند جلوه دهنده ی مژه ها برای بازتر دیده شدن چشم ها لازم است.

ارایش اسموکی چشم سیاه

4. آرایش اسموکی رنگی 

این سلیقه گواه این است که یک آرایش اسموکی چشم همیشه نباید از سایه های بسیار تیره تشکیل شود. سایه های سبز ، آبی ، بنفش و حتی قرمز می توانند برای ایجاد این ظاهر بکار گرفته شود. همانطور که عادت به استفاده از رنگ برای آرایش اسموکی چشم دارید ، ابتدا سعی کنید ظاهری تک رنگ ایجاد کنید. یک رنگ انتخاب کنید و یک رنگ متوسط ​​برای پلک خود ، یک رنگ تیره تر برای خط چشم و یک رنگ روشن برای هایلایت خود انتخاب کنید. به همین راحتی!

ارایش اسموکی رنگارنگ

5. آرایش اسموکی دخترانه

اگر شما تمایل دارید که یک نوع آرایش "ملایم" داشته باشید ، با ایجاد یک آرایش اسموکی چشم حداقلی، این حالت را ایجاد کنید. سایه های روشن تر را انتخاب کنید، به همان اندازه رنگ خط چشم و آستری را روشن تر بزنید. حتی ممکن است همان کاری که نائومی هریس در اینجا می کند انجام دهید و از استفاده از آستری در امتداد خط مژه پایین خود صرف نظر کنید. در عوض، به سادگی کمی به سایه خود اضافه کنید تا همه چیز روشن تر بماند.


حتما بخوانید: چگونه آرایش کنیم تا چشم ها درشت تر به نظر برسند


اموزش ارایش اسموکی

سخن آخر

آرایش اسموکی یکی از محبوبترین و در عین حال ساده‌ترین آرایش‌های چشم است که می‌توان در موقعیت‌ها و مراسم‌های مختلف از آن برای زیباتر شدن چشم ها استفاده کرد. هدف ما از این مقاله آموزش آرایش اسموکی به آسان‌ترین روش ممکن است. امیدواریم از آن لذت برده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 


مطالب مرتبط:

نکات آرایشی فوق العاده برای خانم هایی که پوست تیره دارند

پرایمر آرایشی چیست؟ معرفی تمام کاربردها و نحوه استفاده از پرایمر

از
4
رای