اموزش خط چشم گربه ای برای 9 مدل چشم + ترفند آرایش انواع چشم

اموزش خط چشم گربه ای برای 9 مدل چشم + ترفند آرایش انواع چشم آرایش چشم گربه ای شبیه خط چشم دنباله دار است، اما معمولاً دارای دنباله ضخیم تری است. آموزش خط چشم گربه ای برای انواع مدل چشم ریز، چشم بادامی؛ گود، فاصله دار، و ترفند آرایش چشم را در سلام دنیا ببینید.

آرایش چشم گربه یک آرایش کلاسیک چشم است که نحوه صحیح انجام دادن آن می تواند دشوار باشد. چیزی که آرایش چشم را ماهرانه می کند اپلیکاتور و محل آرایش است که می تواند بسته به فرم چشم شما تغییر کند، بنابراین نحوه یادگیری کار با فرم چشم هایی که آرایش می کنید موضوع مهمی است. مخصوصا کشیدن خط چشم گربه ای خیلی سخت است: به همین دلیل است که استمپ ها و شابلون خط چشم دنباله دار موجود است.

اما با داشتن خط چشم ژله ای مورد علاقه تان و برس زاویه دار، مداد چشم یا خط چشم مایع ضد آب، می توانید یک خط چشم دلخواه که فرم طبیعی چشم شما را بیشتر نشان می دهد بکشید. فقط به یاد داشته باشید که پاک کننده آرایش و گوش پاکن را باید در دست داشته باشید تا اشتباهاتی که ممکن است در انجام آرایش چشم گربه ای پیش بیاید را تمیز کنید. ما در این مطلب از بخش آرایش و زیبایی وب سایت سلام دنیا، می خواهیم تا روش آرایش چشم گربه ای برای 9 مدل چشم مختلف را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

آموزش آرایش: نحوه آرایش چشم گربه ای برای 9 مدل چشم مختلف 

نحوه انجام آرایش گربه ای در 5 مرحله

آرایش چشم گربه ای شبیه خط چشم دنباله دار است، اما معمولاً دارای دنباله ضخیم تری است که شامل خط مژه های بالا و پایین است. در این مطلب نحوه اصولی انجام آرایش چشم گربه ای ارائه شده است:

 اموزش خط چشم گربه ای مرحله به مرحله

1. دور چشم را آماده کنید

زیر چشم و پلک ها از کانسیلر یا پرایمر سایه چشم استفاده کنید تا پایه ای صاف و یکنواخت برای آرایش ایجاد کرده و به چسبندگی بهتر آن کمک کند. در صورت تمایل مژه ها را فر کنید. (برای رفع خطا، کانسیلر را در دست داشته باشید.)

2. در صورت تمایل، سایه چشم بزنید

اگر می خواهید خط چشم خود را برجسته کند، سایه ظریف تری را امتحان کنید یا اگر می خواهید چشمان فریبنده تری داشته باشید آرایش اسموکی را با چشم گربه ای خود ترکیب کنید. برای اینکار از سایه تیره استفاده کنید. 


حتما بخوانید: آموزش آرایش ساده و شیک دخترانه


3. خط اول را بکشید

از گوشه خارجی چشم به سمت بالا و انتهای ابرو با یک زاویه 45 درجه یک خط باریک و کوتاه بکشید. (45 درجه برای بیشتر اشکال چشم مناسب است، اما  قسمت زیر را بررسی کنید که آیا باید آن را اصلاح کنید یا خیر). اگر کشیدن یک خط صاف و آزاد برای شما سخت است، سعی کنید یک سری نقاط کوچک درست کنید و سپس آنها را متصل کنید. یا، از یک قطعه نوار چسب، شابلن یا کارت اعتباری به عنوان کمک استفاده کنید.

4. روی بن مژه خط بکشید

با استفاده از خط چشم مایع، یک خط نازک روی پلک بالایی بکشید، دنبال منحنی طبیعی خط مژه فوقانی خود از گوشه داخلی چشم به سمت گوشه خارجی چشم تان بروید. همین کار را برای بن مژه پایین انجام دهید.

5. خطوط مژه را بکشید

دنباله خط چشم تان را با خطوط صاف و منحنی به مژه های بالا و پایین تان وصل کنید. جاهای خالی را با خط چشم پر کنید.

روش کشیدن خط چشم گربه ای

ترفندهایی برای آرایش چشم فرو رفته (Deep-Set Eyes)

چشم فرو رفته دارای یک استخوان ابرو محکم است که ممکن است آرایش چشم شما را در زیر آن پنهان شود، بنابراین سعی کنید یک خط ضخیم تر با خط چشم ایجاد کنید تا هنگامی که به کار خود مستقیم نگاه می کنید، قابل مشاهده باشد. یکی از راه های این کار این است که خط چشم روی نیمی از قسمت داخلی چشم نازک تر و در قسمت های بیرونی ضخیم تر باشد. کار را با پوشش ریمل یا مژه مصنوعی تمام کنید.


حتما بخوانید: پرایمر آرایشی چیست؟


ترفندهایی برای آرایش چشم با پلک افتاده (Hooded Eyes)

چشمهای با پلک افتاده شبیه چشمهای فرورفته هستند اما پوست بیشتری روی استخوان ابرو دارد، این می تواند کمی شیب یا برآمدگی ایجاد کند که بیشتر چین و پلک شما را پنهان می کند. برای چشم ها با پلک افتاده، مطمئن شوید که انتهای خط چشم را از ابتدای افتادگی پلک تان شروع کنید تا انتهای خط چشم در هنگام باز بودن چشم قابل مشاهده باشد. بعد از کشیدن خط چشم 45 درجه اولیه تان، ممکن است بخواهید یک خط مورب از گوشه داخلی خط چشم به سمت پایین مژه بالایی خود بکشید تا یک علامت چک وارونه در گوشه خارجی چشم شما ایجاد کند. اگر نمی توانید تمام علامت چک را ببینید، خطوط شما ممکن است در داخل افتادگی پلک تان بسیار عمیق باشد. هنگام کشیدن خط چشم از این چک وارونه به عنوان راهنما استفاده کنید.

ترفندهایی برای آرایش چشم های از هم فاصله دار (Wide-set Eyes)

بال های بلند می توانند حتی  چشم های درشت را فاصله دار کنند، بنابراین سعی کنید بال خط چشم ها را کوتاه و رو به بالا نگه دارید. هنگام کشیدن خطوط داخلی مژه، دو خط را تا جایی بیاورید که در گوشه داخلی چشم به هم برسند و سعی کنید آن خط را برای تعادل امتداد دهید. برای جلوه بیشتر، سعی کنید خط چشم خود را در مرکز و گوشه داخلی خطوط مژه پهن تر و انتهای آن باریک کنید.

ترفندهایی برای آرایش چشم های به هم نزدیک (Close-set Eyes)

برای آرایش چشمان به هم نزدیک، سعی کنید بال های خط چشم را به سمت بیرون بکشید و آنها را کاملاً افقی نگه دارید (یعنی زاویه 45 درجه نیست!). هنگام کشیدن خط بین چشم و مژه یا خط مژه، خطوط را در گوشه داخلی چشم نکشید. در عوض ، روی گوشه های خارجی چشم تمرکز کنید. همچنین می توانید خط چشم را از وسط چشم شروع کنید. کمی هایلایتر یا کانسیلر که به گوشه های داخلی چشم و روی استخوان ابرو تان بمالید، این کار نواحی چشم را باز تر خواهد کرد. یک دنباله دوتایی (مجموعه دو دنباله موازی، یکی از خط مژه فوقانی، دیگری از خط مژه پایین)، همچنین می تواند برای چشمهای نزدیک به هم مناسب باشد.


حتما بخوانید: چگونه آرایش کنیم تا چشم ها درشت تر دیده شود


ترفندهایی برای آرایش چشم های به هم نزدیک

ترفندهایی برای آرایش چشم های ریز (Small Eyes)

خطوط خیلی پر و کامل می تواند چشمان شما را کوچکتر نشان دهد. سعی کنید با خط چشم مدادی کمی سیاهی ایجاد کنید یا از یک سایه چشم مایع با برس خط چشم برای آرایش اسموکی چشم گربه استفاده کنید. همچنین می توانید خط چشم رنگی طیف مات یا براق را به جای خط چشم مشکی استاندارد استفاده کنید تا نور را در نواحی چشم منعکس کنید.

ترفندهایی برای آرایش چشم های بادامی (Almond Eyes)

اگر چشمانی گرد یا بادامی دارید، باید بدانید که اکثر مدل های ارایشی برای فرم چشم شما مناسب هستند (خوش شانس هستید!). خط نازکی بکشید تا به یک سوم خارجی چشم تان برسید، در آن زمان می توانید بال خط چشم خود را شروع کنید. شکل طبیعی چشم خود را دنبال کنید، ضخامت خط چشم را به سمت خارج چشم ببرید.

ترفندهایی برای آرایش چشم های روبه بالا (Upturned Eyes)

چشم های رو به بالا برای آرایش چشم گربه ای ایده آل است زیرا شما فقط با پیروی از منحنی طبیعی رو به بالا خط مژه پایین می توانید یک  بال کلاسیک بدست آورید. خط چشم دنباله دار ضخیم تر و نازک تری را امتحان کنید تا ببینید کدام مدل بیشتر به چهره شما می آید.

ترفندهایی برای آرایش چشم های رو به پایین (Downturned Eyes)

برای چشم های روبه پایین، بال خط چشم خود را از وسط چشم شروع کنید و مطمئن شوید که بال را در زوایه 45 درجه از گوشه چشم به سمت ابرو خود می کشید. یک بال کوتاه ایجاد کنید و خط مژه پایین را دست نخورده باقی بگذارید.

ترفندهایی برای آرایش چشم های تک پلکی( Monolids)

تک پلکی یا Monolids نوعی فرم چشم است که بدون چین بنظر می رسد. خط چشم باید خیلی نزدیک به خط مژه زده شود یا فاصله بین مژه و چشم را پر کند (مستقیم بین مژه ها زده شود) تا قابل مشاهده باشد. یا برای ظاهری جذاب تر، سعی کنید یک لایه ضخیم تر از خط چشم را در نزدیکی وسط چشم تان و یک بال کوتاه تر که درست از گوشه چشم شروع می شود بکشید.

سخن آخر

چیزی که آرایش چشم را ماهرانه می کند اپلیکاتور و محل آرایش است که می تواند بسته به فرم چشم شما تغییر کند، بنابراین نحوه یادگیری کار با فرم چشم هایی که آرایش می کنید موضوع مهمی است. ما در این پست سلام دنیا، به شما روش آرایش انواع مدل چشم و روش کشیدن خط چشم گربه ای را آموزش دادیم. امیدوارم که این مطلب برای شما مفید باشد. می توانید تجربیات و سوالات خود را در خصوص آرایش چشم با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

طرز تهیه ماسک های خانگی و طبیعی برای پاک کردن آرایش

خانم‌هایی که پوست روشن دوست دارند چگونه باید آرایش کنند؟

5 ترفند و توصیه های آرایشی ساده و مهم برای پوست های چرب
 

از
14
رای