آموزش آرایش ساده و شیک دخترانه ؛ ترفند آرایش چشم و میکاپ صورت

آموزش آرایش ساده و شیک دخترانه ؛ ترفند آرایش چشم و میکاپ صورت اگر به دنبال آرایش ساده دخترانه برای محافل عمومی، تولد یا آموزش آرایش چشم ساده دخترانه هستید، این مطلب از سلام دنیا که شامل آموزش میکاپ دخترانه و ترفندهای آرایشی آسان و کاربردی است را از دست ندهید.

می خواهید آرایش ساده دخترانه و ملایمی داشته باشید؟ آرایشی که سن شما را بالا نبرد و حتی کمتر نشان دهد؟ آرایشی که گویی اصلا آرایشی نکرده اید و زیبایی طبیعی دارید؟ اگر به مراسم خیلی مجللی نمی روید پس تصمیم به جایی گرفته اید! ما در سلام دنیا به شما کمک می‌کنیم، تا آرایش صورت برای مبتدیان و همچنین آرایش ساده چشم را در کنار ترفندهای آرایشی و میکاپ دخترانه را به صورت ساده و شیک بیاموزید. در ادامه مطلب همراهمان باشید.

نکات آرایش دخترانه ساده و ملایم (آموزش آرایش صورت برای مبتدیان)

خب، اصول اولیه ی آرایش ملایم یا آرایش دخترانه چیست؟ از ابتدایی ترینشان عدم استفاده از رنگ های تیره در سایه ی چشم، رژ گونه و رژ لب است. مثلا به جای رژ لب طیف قرمز از طیف رنگی صورتی استفاده کنید. استفاده از برق لب دخترانگی خاصی به چهره می دهد.

  • و به جای رژگونه ی مسی رنگ یا آجری از رژ گونه های روشن تر و ترجیحا با پایه رنگی طیف صورتی استفاده کنید.
  • کانتورینگ؟ صورت های دخترانه صورت هایی هموارتر و عمدتا بدون برجستگی یا فرورفتگی‌های معمول زنان در رده های سنی بالاتر هستند، پس کانتورینگ را به کل حذف کنید. مگر کانتورینگ بینی که فقط به کوچک کردن بینی شما کمک می‌کند.
  • برای سایه ی چشم از رنگ های روشن در طیف رنگی صورتی و زرد استفاده کنید به خاطر داشته باشید فقط به خود پلک سایه بزنید و به گودی پشت پلک حتی المقدور سایه ی مخصوصا تیره نزنید. از آنجایی که اساسا گودی پشت پلک زنانگی خاصی به چهره میدهد بهتر است از تاکید بر گودی بوسیله ی سایه صرف نظر کنید.

حتما بخوانید: آموزش انتخاب رنگ رژ لب مناسب پوست


آرایش ساده صورت دخترانه

  • اگر مژه های پری دارید از ریمل معمولی استفاده کنید، آن هم کم نه طوری که مژه ها به هم بچسبند. اگر مژه های کم پشتی دارید از ریمل حجم دهنده استفاده کنید، باز هم به گونه ای که مژه ها از هم جدا باشند و زیاد روی مژه براش نکنید. اگر ریملی که دارید حجم دهنده نیست مژه هایتان را به مرطوب کننده آغشته کنید، سپس با یک براش خشک رویشان پودر فیکس براش کنید، بعد از آن ریمل معمولی را استفاده کنید.
  • و در مورد خط چشم: اگر مژه های پری دارید در آرایش دخترانه نیازی به استفاده از خط چشم نیست، اما اگر مژه های کم پشتی دارید فقط بین بن مژه ها را با خط چشم ماژیکی یا مداد تازه تراش شده ی نوک تیز به آرامی پر کنید. طوری که گویی چیزی به پلک اضافه نشده اما مژه ها پرتر دیده میشوند.

آموزش آرایش ساده دخترانه برای تولد

آرایش نود انتخاب خوبی برای آرایش ساده دخترانه برای تولد است. ظاهر آرایش نود مانند صورت تازه اسکراب شده است. با صورت تمیز شروع کنید، نقاط غیر همرنگ و ناصاف را با چیزی سبک مانند مرطوب کننده رنگی یا زیرسازی لطیف شروع کنید. به یاد داشته باشید که یک فوندیشن سنگین به شما تاثیری که دوست دارید را نمی دهد! از یک سایه چشم براق یا مات در سراسر پلک ها استفاده کنید. خط چشم قهوه ای بزنید یا کلا بیخیالش شوید. با ریمل مژه و ابرو را تمام کنید و از یک رژ لب نود یا یک برق لب ساده و کلاسیک استفاده کنید.

هدف این است که بگذارید، لب های شما در مرکز توجه قرار بگیرند، بنابراین تندترین رنگ لب خود را بزنید مثل قرمز جیغ ، مارون (شاه بلوطی یا خرمایی مایل به قرمز)، شرابی یا هر سایه تندی که ترجیح می دهید! اگر خیلی اعتماد به نفسش را ندارید، به جای رژ لب از رنگ لب یا برق لب رنگی استفاده کنید. به طور متناوب، رژ لب را در وسط لب های خود بمالید و با مخلوط کردن به بیرون با استفاده از نوک انگشت یا برس لب، رنگ آن را پخش کنید. بقیه صورت را نود (بی آرایش) نگه دارید. ممکن است بخواهید از خط چشم یا ریمل استفاده کنید.

آرایش ساده دخترانه برای تولد

برای اینکه آرایش دخترانه ی بی نقصی کنید نیازی نیست ساعت ها جلوی آینه بمانید. انواع ترفندهای کوچکی وجود دارد که می توانید استفاده کنید و استفاده از مواد آرایشی را بسیار راحت تر کرده و اطمینان حاصل کنید که همیشه ظاهری را که مد نظرتان است داشته باشید. در اینجا چند ترفند برتر آرایش وجود دارد که زندگی شما را تغییر می دهد:

ترفندهای آرایش دخترانه

1. مداد خط چشم را نرم کنید

با این کار استفاده از خط چشم راحت تر می شود، زیرا باعث لطافت آن می شود. کافی است نوک مداد خط چشم را روی شعله برای مدت یک ثانیه قرار دهید. حدود 15 ثانیه صبر کنید تا خنک شود و استفاده کنید.

2. آرایش خود را در زیر نور متفاوت بررسی کنید

هنگام انجام آرایش ممکن است بهترین نور را نداشته باشید. وقتی سوار اتومبیل خود شدید، قبل از رفتن به هر جایی، آرایش خود را بررسی کنید. نور شدید بیرون به شما کمک می کند تا نقاطی را که از دست داده اید مشاهده کنید.

3. چشمان خود را بازتر نشان دهید

فرچه ی ریمل خود را به جای بالا به سمت بینی جارو کنید. این کمک می کند تا مژه ها پرتر به نظر برسند. همچنین به بزرگتر نشان دادن چشم کمک خواهد کرد.


حتما بخوانید: چگونه آرایش کنیم تا چشم ها درشت تر به نظر برسند


4. سایه چشم را با خط چشم سفید برجسته کنید

اگر واقعاً می خواهید رنگ سایه چشم شما دیده شود، از این ترفند استفاده کنید. خط چشم سفید را روی تمام پلک خود بزنید. سپس سایه مورد علاقه خود را بزنید. رنگ سفید به تشدید رنگ کمک خواهد کرد.

5. رژ لب را ماندگارتر کنید

این ترفند قدیمی واقعاً جواب می دهد. یک رژ لب بزنید، سپس یک دستمال کاغذی یک لایه را روی لب های خود قرار دهید. پودر فیکس را رویش براش کنید تا مدت بیشتری بماند.

6. کانتورینگ طبیعی

تشخیص اینکه کجا باید رژگونه یا برنزر را برای کانتورینگ بزنید دشوار است. راه آسان استفاده از بدنه‌ی مداد خط چشم، یا حتی دسته‌ی براش است. قسمت صاف بدنه را مستقیما زیر استخوان گونه قرار دهید تا زاویه درست را بسازد. این دقیقا مسیریست که باید کانتور شود.

آموزش کانتورینگ

7. کوهان لب بی نقص بکشید

از خط لب خود (به رنگ رژ لب خود) استفاده کنید تا خط روی \/\/ لب خود را بکشید. رژ لب خود را با توجه به کوهان لب به عنوان راهنما بزنید. حالا کوهان لب بی نقص خواهید داشت.

8. از مداد ابرو نرم برای کانتورینگ استفاده کنید

نواحی کانتور را با مداد ابرو نرم رنگ قهوه ای تیره مشخص کنید. شما می توانید به راحتی نشانه گذاری کرده و براش کنید و کانتورینگ بی نقص داشته باشید. نمای نهایی را با هایلایتر کرمی سرتاسری روی استخوان های گونه، مرکز پیشانی و کمان کوهان لب به پایان برسانید.

9. دیگر رژ لب روی دندانهای شما نمیچسبد

پس از زدن رژ لب، انگشت خود را در دهان خود قرار دهید. لبهای خود را دور انگشت خود ببندید، سپس انگشت خود را بیرون بکشید. رژ لب اضافی به انگشت شما وارد می شود و به دندان نمی خورد.


حتما بخوانید: توصیه های آرایشی ساده و مهم برای پوست های چرب


آرایش چشم ساده دخترانه

خط چشم بالدار یا گربه‌ای بوسیله خط چشم ماژیکی یک آرایش چشم ساده دخترانه است که محبوبیت زیادی دارد. خط چشم گربه ای که یک خط ساده در امتداد گوشه خارجی است را به طول حدودی 6 میلی متر بکشید. سپس، وتر آن را که از یک سوم پایانی پلک شروع میشود و به انتهای خط 6 میلی متری وصل می‌شود را بکشید. حالا خط چشمی که می‌خواهید را از ابتدای گوشه ی داخلی چشم رسم کنید در طول پلک، با کمک وتر مثلثی که در امتداد خارجی چشم کشیده شده است. در اینجا می‌توانید فضای خالی را با خط چشم ضدآب و مایع پر کنید. دیگر شما هر بار خط چشم بالدار بی نقص خواهید داشت.

آرایش ساده چشم

1. پوشاندن تیرگی دور چشم

چشم های پف کرده و حلقه های تیره را بپوشانید، این کار چشمان شما را جوان‌تر می‌کند. نقطه گذاری کانسیلر خود را فراموش کنید. در عوض، آن را به شکل مثلث و با قائده در خط مژه و راس آن در پایین گونه قرار دهید. با این کار قرمزی زیر چشم پنهان می شود و کل صورت شما روشن می شود.


حتما بخوانید: رفع تیرگی و پف زیر چشم با روش های طبیعی و خانگی


2. دیگر پوست اطراف چشم را ریملی نکنید

برای این ترفند از قاشق استفاده کنید. هنگام ریمل زدن، قسمت مقعر قاشق را روی پلک ها نگه دارید. ریمل اضافی به قاشق میخورد نه به پوستتان. با این کار یک آرایش چشم دخترانه تمیز خواهید داشت.

3. مژه های خود را سریعتر فر کنید

فر بودن مژه‌ها تاثیر زیادی در بشاش بودن چشم‌ها دارد. برای یک آرایش دخترانه فر کردن مژه را فراموش نکنید. برای این کار فرمژه را با سشوار گرم کنید. حالا مثل همیشه از آن استفاده کنید. با این ترفند مژه شما سریعتر و به طور ماندگارتری فر می‌شود.

چطور فرمژه را ماندگار کنیم

4. مژه های خود را حجیم کنید

نیازی به ریمل های گران قیمت حجم دهنده نیست. به جایش، مقداری پودر فیکس را روی مژه ها براش کنید. با این کار مژه های شما کاملا پرتر به نظر می رسند. حجیم بودن مژه ها تاثیر زیادی در زیبای دارد و حتی می‌تواند در کنار یک رژ لب یک آرایش ساده دخترانه کامل به حساب بیاید. 

سخن آخر

داشتن آرایش ساده و ملایم دخترانه، علاوه بر اینکه سن شما را پایین تر نشان می دهد، به زیبایی و افزایش اعتماد به نفس نیز کمک می کند. با استفاده از آموزش آرایش ساده دخترانه و همچنین آموزش آرایش ساده چشم، که در این پست سلام دنیا، یاد گرفتید، می توانید ظاهری دخترانه تر و بشاش و جذاب داشته باشید. می توانید این پست را با دوستان خود از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید سوالات و ایده و تجربیات خود را در خصوص آرایش ساده دخترانه برای ما در بخش نظرات بنویسید.


مقالات مرتبط:

نکات آرایشی فوق العاده برای خانم هایی که پوست تیره دارند

توصیه های طب سنتی برای داشتن پوست سالم و شفاف بدون جوش و لک

ماسک صورت با عسل؛ بهترین ماسک عسل برای زیبایی پوست و رفع جوش
 

از
11
رای