تمیز کردن و برق انداختن آینه و قاب های تزئینی با ترفندهای ساده

تمیز کردن و برق انداختن آینه و قاب های تزئینی با ترفندهای ساده چگونه یک آینه را تمیز کنیم ؛ هر چند وقت یکبار آینه ها را تمیز کنیم؛ نحوه تمیز کردن آینه و قاب آینه های تزئینی و نکاتی برای برق انداختن و تمیز نگه داشتن آینه در سلام دنیا بخوانید.

یک دقیقه به اطراف خانه خود نگاه کنید. ممکن است از تعداد آینه هایی که می بینید شگفت زده شوید: آینه های حمام، آینه های روی کمد، آینه های دیواری، آینه های داخل کابینت، آینه های دستی - و آینه های ماشین یا کامیون خود را فراموش نکنید. آینه  خیلی کاربردی است  به ما در هنگام آراستگی و لباس پوشیدن کمک می کند، بلکه تزئینی نیز برای کمک به عمق بخشیدن و انعکاس نور در اطراف اتاق است. با این حال، آینه کثیف یا آینه ای که پس از تمیز کردن پر از رگه است، جذاب نیست. خوشبختانه، تنها با چند ابزار و محصولی که احتمالاً در دست دارید، می توانید آینه های درخشان و قاب های تزئینی تمیز داشته باشید. در این مطلب از سلام دنیا درباره نحوه تمیز کردن آینه صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

هر چند وقت یکبار آینه ها را تمیز کنیم؟

آینه های حمام اغلب نیاز به توجه روزانه دارند تا از آب، خمیر دندان و پاشیده شدن محصولات زیبایی پاک شوند. آینه های تزئینی باید هر هفته با دستمال بدون پرز گردگیری شوند و حداقل هر ماه به طور کامل تمیز شوند تا آلاینده هایی که روی سطح می نشینند از بین بروند. آینه های وسایل نقلیه باید حداقل هر دو ماه یکبار برای افزایش دید تمیز شوند. 

هر چند وقت یکبار آینه ها را تمیز کنیم؟

آنچه شما نیاز دارید:

تجهیزات / ابزار

 • بطری اسپری
 • پارچه میکروفیبر
 • قلم مو نرم
 • میکروفیبر یا گردگیر یکبار مصرف
 • چهارپایه محکم

حتما بخوانید: تمیز و مرتب نگه داشتن منزل با 30 ایده


مواد

 • سرکه سفید مقطر
 • شیشه پاک کن تجاری (اختیاری)
 • ایزوپروپیل (مالش) الکل
 • توپ های پنبه ای یا پدهای آرایشی

مواد لازم برای تمیز کردن آینه ها

دستورالعمل ها

چگونه یک آینه را تمیز کنیم؟

1. یک محلول تمیز کننده درست کنید.

در یک بطری اسپری، مقدار مساوی آب خنک و سرکه مقطر سفید را مخلوط کنید. حتماً یک برچسب به بطری اضافه کنید.

چگونه یک آینه را تمیز کنیم؟1

2. باقی مانده های سخت را پاک کنید

قبل از اینکه کل آینه را تمیز کنید، باید بقایای خشک شده مانند خمیر دندان و پاشیده شدن مواد آرایشی را پاک کنید. یک گلوله پنبه ای یا پد آرایشی پنبه ای را با کمی الکل ایزوپروپیل (مالشی) مرطوب کنید . به آرامی باقیمانده را بشویید تا شل شود و آن را پاک کنید. الکل در از بین بردن باقی مانده اسپری مو از شیشه بسیار موثر است. یک دقیقه وقت گذاشتن برای از بین بردن بقایای قابل مشاهده روزانه، تمیز کردن کلی هفتگی را بسیار ساده تر و سریعتر می کند.

چگونه یک آینه را تمیز کنیم؟2

3. از بالا شروع کنید

چه از شیشه پاک کن تجاری استفاده کنید یا از مخلوط سرکه/آب ، همیشه تمیز کردن را از بالای آینه شروع کنید. اگر نمی توانید به بالای آینه دسترسی پیدا کنید، حتما از یک چهارپایه محکم برای جلوگیری از افتادن استفاده کنید. یک غبار ملایم از پاک کننده را در نزدیکی بالای آینه اسپری کنید. به این ترتیب، هنگام حرکت به سمت پایین آینه، هر گونه قطره چکه ای را می گیرید. از یک پارچه میکروفیبر بدون پرز برای پاک کردن آینه استفاده کنید. در صورت نیاز روی غبار اضافی اسپری کنید.


حتما بخوانید: از بین بردن لکه تانن چای و قهوه از روی لیوان


نکته

پارچه میکروفیبر خود را به صورت یک چهارم یا یک بسته به اندازه دست تا کنید. این به شما امکان می دهد در حین تمیز کردن از چندین طرف استفاده کنید. اگر آینه بسیار کثیف است، در صورت نیاز به سمت تمیز حرکت کنید.

چگونه یک آینه را تمیز کنیم؟3

4. رگه ها را بررسی کنید

اگر از محلول تمیز کننده استفاده نکرده اید، آینه باید تا پایان تمیز کردن خشک شود. به پهلو بروید و پایان را برای هر گونه رگه بررسی کنید. اگر لکه‌هایی می‌بینید، از یک پارچه میکروفیبر تمیز و خشک استفاده کنید تا اینه کاملا تمیز شود.

چگونه یک آینه را تمیز کنیم؟4

چگونه قاب آینه های تزئینی را تمیز کنیم

تمیز کردن قاب های اطراف آینه می تواند کمی دشوارتر از تمیز کردن خود شیشه باشد. بسیاری از قاب‌ها، به‌ویژه چوب‌های طلاکاری شده عتیقه، می‌توانند به دلیل ماهیت اسیدی آینه‌شویی‌های خانگی و تجاری آسیب ببینند. به عنوان بخشی از فرآیند تمیز کردن باید به هر قاب اطراف آینه توجه کرد.

1. از اسپری بیش از حد خودداری کنید

از آنجایی که پاک کننده های اسیدی می توانند به چوب و برخی فلزات آسیب بزنند، مهم است که از پاشش بیش از حد روی سطح قاب ها جلوگیری شود. به جای اسپری کردن مه پاک کننده به طور مستقیم روی آینه، آن را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید.

چگونه قاب آینه های تزئینی را تمیز کنیم1

2. تمیز کردن از بالا

از بالای آینه شروع کنید و با استفاده از پارچه میکروفیبر مرطوب شده با تمیز کننده تمیز کنید. به گوشه ها دقت کنید تا مطمئن شوید که پاک شده اند.

چگونه قاب آینه های تزئینی را تمیز کنیم2

3. قاب را گردگیری کنید

با استفاده از یک پارچه میکروفیبر خشک یا گردگیر یکبار مصرف، قاب را با دقت گردگیری کنید. اگر نمی توانید به بالای قاب برسید ، از یک چهارپایه محکم استفاده کنید. یک قلم موی جدید و نرم مخصوصاً برای گردگیری قاب های حکاکی شده بسیار مفید است. 

چگونه قاب آینه های تزئینی را تمیز کنیم3

4. قاب را برای لکه بررسی کنید

قاب را برای هرگونه پاشش یا لکه ای که باید پاک شود بررسی کنید. اگر منطقه ای را می بینید که نیاز به تمیز کردن دارد، از مواد شیمیایی یا پاک کننده های ساینده استفاده نکنید. یک پارچه میکروفیبر را در آب معمولی فرو کنید. بچرخانید تا کمی مرطوب شود و به آرامی خاک روی قاب آینه را پاک کنید. 

چگونه قاب آینه های تزئینی را تمیز کنیم4

5. رگه ها را بررسی کنید

هنگامی که گردگیری قاب را تمام کردید، به یک طرف بروید و آینه را بررسی کنید تا رگه ها وجود نداشته باشد. اگر مقداری یا هر گونه باقیمانده‌ای در گوشه‌ها مشاهده کردید، از یک پارچه میکروفیبر خشک استفاده کنید تا به آینه ضربه‌ای نهایی بدهد. 

چگونه قاب آینه های تزئینی را تمیز کنیم5

نکاتی برای تمیز نگه داشتن آینه هایتان

 • روزانه وقت بگذارید و آینه حمام خود را با یک پارچه بدون پرز پاک کنید.
 • انگشتان و دست ها را از آینه دور نگه دارید.
 • به فرزندان خود بیاموزید که به آینه های خانه دست نزنند.
 • در صورت نیاز با الکل و یک گلوله پنبه تمیز کنید.
سخن آخر

 نکاتی که در این مطلب آمده در خصوص تمیز کردن آینه و قاب های تزئینی می باشد. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

چگونه پی وی سی را تمیز کنیم

پاک کردن و از بین بردن لکه خون از روی فرش

از بین بردن گرد و خاک در کمترین زمان



از
2
رای