چگونه از افراد سمی فاصله بگیریم؟ افراد سمی چه نشانه هایی دارند؟

چگونه از افراد سمی فاصله بگیریم؟ افراد سمی چه نشانه هایی دارند؟ یکی از ویژگی های افراد سمی، منفی نگری است، افراد منفی هر زمان شما درباره پروژه یا رویاهای خود با آنها صحبت می کنید، با اشاره به خطرات کار، باعث ایجاد شک و تردید شما می شود.

برای اینکه بتوانید از افراد مسموم کننده فاصله بگیریم، باید یاد بگیریم آنها را بشناسیم، حتی اگر این مساله به ما صدمه بزند بایستی بدانیم که دور شدن از آنها یک مطلب اساسی برای سلامت ما محسوب می شود. زندگی بسیار کوتاه و زیباست و ارزش این را ندارد که بخواهیم رنجی را از جانب این گونه افراد به خود تحمیل کنیم. برای همین باید یاد بگیریم تا قبل از اینکه آنها تاثیری عمیق بر ما بجای گذارند، از آنها فاصله بگیریم. رفتارهای مختلفی در افراد وجود دارند که به تدریج به ما صدمه می زنند. در این مقاله، ما یک سری دستورالعمل ها را برای شناسایی افراد مسموم کننده اطرافتان را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تواضع و رفتارهای خوب با متوقف کردن و فاصله گرفتن از افراد مسموم کننده در تناقض نمی باشد. هیچ کس مجبور نیست بار منفی حاصل از این افراد را که باعث بروز مشکلات، استرس و نگرانی برای ما می شود، تحمل کند. یاد بگیرید که نه بگویید و زندگی را بر اساس شرایط دلخواه خودتان بسازید.

فاصله گرفتن از افراد مسموم کننده

برای شروع، بایستی به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید هر فردی را که با وی اختلافاتی دارید یا نظرات و شخصیتی متفاوت با شما دارد، در گروه افراد مسموم کننده قرار دهید. شخصیت مسموم کننده چیزی فراتر از وجود یک تضاد شخصیتی محسوب می شود. علاوه براین، همواره باید نسبت به خودتان نیز آگاهی داشته باشید. آیا هرگز تصور کرده اید که شاید شما یکی از انواع افراد سمی برای دوستان و خانواده خود باشید؟

فاصله گرفتن از افراد مسموم کننده

ویژگی های افراد مسموم کننده 

1. افراد مسموم کننده: خشونت

شاید باور این مطلب سخت باشد اما بعضی افراد وجود دارند که از ایجاد درد برای دیگران لذت می برند. درجات مختلفی از خشونت وجود داشته و به روش های مختلفی رشد می یابند. علی رغم اینکه رفتارهای پرخاشگرانه معمولاً عادی شناخته شده و در جامعه به نوعی توجیه می شوند اما در واقعیت هیچ دلیلی برای این رفتارها وجود ندارد. رفتار پرخاشگرانه را در نطفه از بین ببرید حتی اگر از جانب یکی از اقوام نزدیک، دوست یا شریک زندگی باشد. به بیان دیگر، اجازه ندهید این رفتار از جانب هیچ فردی وارد زندگی شما شود. بدون شک هیچ بهانه ای برای افراد وجود ندارد که بر سر شما فریاد زده، شما را تحقیر کرده یا به شما حمله کنند. حال بد، بحث و جدل، عصبانیت، ارعاب و یا تحقیر نمی توانند اتفاق های عادی در زندگی تلقی شوند.

ویژگی های افراد سمی

2. زالو صفتی

این نوع رفتار در واقع به نوعی بر پایه خودخواهی قرار دارد. این افراد فکر می کنند که در مرکز دنیا قرار داشته و تنها وقتی به سراغ شما می آیند که به چیزی نیاز داشته باشند. مهم است که این افراد را هر چه سریعتر شناسایی کرده و مهم تر این که یاد بگیریم چگونه آنها را هر چه سریعتر متوقف نماییم. داشتن نوعی احساس گناه در هنگام رد کردن درخواست دیگران امری طبیعی است با این وجود بایستی درک کنید که این نوع افراد در واقع دوستان واقعی شما نیستند. اگر می توانید تشخیص دهید که فردی صرفاً به دنبال سوء استفاده از شماست، به نحوی مناسب از وی فاصله بگیرید.

3. فرد منفی

اگر بخواهید از یک استعاره استفاده کنید، افراد منفی مانند خون آشام های عاطفی هستند که سرزندگی و روحیه ما را به خود جذب می کنند. آنها هر وضعیتی (حتی فرصت ها) را به عنوان مشکل و دشواری در نظر می گیرند. این نوع افراد در ایجاد وحشت تبحر دارند. هر زمان شما درباره پروژه، برنامه سفر یا یک رویا با این افراد صحبت می کنید، آنها به خطراتی که در اطرافتان وجود دارد اشاره می کنند. اگر شما به این روند ادامه دهید، بزودی فلج شده، مدام فکرتان مملوء از شک و تردید گشته و نمی توانید تصمیم بگیرید.

نشانه های افراد سمی

4. افراد مسموم کننده: قرض گیرنده

یک فرد ممکن است با مشکلات اقتصادی دست به گریبان باشد. این الزاماً مساله خطرناکی نبوده و این افراد را مسموم کننده نمی سازد. با این وجود، وقتی این افراد نتوانند قرضی را که از شما گرفته اند، بازگردانند، مشکل آغاز می شود. از افراد مسموم کننده بهانه تراشی و فرار از مسئولیت پذیری را انتظار داشته باشید. آنها هرگز نمی پذیرند که گناهکار و مقصر می باشند. این گونه افراد به آسانی وقتی درک کنید که آنها هیچ شانسی برای بازگرداندن قرض شما ندارند، شناسایی خواهند شد.

5. افراد حسود

چیزی مسموم کننده تر از داشتن یک دوست حسود نمی باشد. اینها افرادی هستند که به جای خوشحالی از اتفاقات خوب برای شما، شما را ناامید کرده یا به شما حسادت می کنند. اینگونه افراد از شما خشم و کینه در دل داشته و دیر یا زود بر علیه شما خواهد شد. یک فرد حسود تمامی تلاش هایی را که شما برای رسیدن به چیزی داشته اید، فراموش کرده و هرگز برای چیزی که دارد، ارزشی قائل نیست. علاوه بر این، آنها همواره زندگی ایده آل تری از دیگران طلب کرده و معمولاً دارای مشکل پستی و فرومایگی هستند. این افراد مسموم کننده ممکن است به هر چیزی حسادت کنند چه یک موقعیت اجتماعی باشد یا شکل ظاهری یا شریک زندگی یا ...

افرادی که باید از آنها دوری کنید

چگونه از افراد مسموم واقعاً فاصله بگیرید

این نکات را به عمل تبدیل کنید تا افراد سمی نتوانند بر شما تاثیری داشته باشند:

  • اول، معیارهای سالم برای روابط خود داشته و باور نداشته باشید که رفتارهای مسموم کننده مواردی عادی هستند.
  • دوم، به فردی که رازدار نیست اعتماد نکنید.
  • اجازه ندهید دیگران شما را تحقیر نمایند.
  • همچنین به خاطر داشته باشید فردی که درباره دیگران در مقابل شما بدگویی می کند، درباره شما نیز در مقابل سایرین بدگویی خواهد کرد. از شایعات دوری کنید چون معمولاً چیزی از این مطالب عاید شما نخواهد شد.
  • علاوه براین، به خاطر داشته باشید فردی که حرفهایش بی ارزش باشد، هرگز دوست خوبی نخواهد بود.
  • یک نکته کلیدی دیگر این که با شرایط بی طرفانه و قاطعانه برخورد کنید.
  • نهایتاً به افرادی که دیگران را در مواقع نیاز رها می کنند یا از دیگران برای پیشرفت خود سوءاستفاده می نمایند، اعتماد نکنید.

چگونه از افراد مسموم واقعاً فاصله بگیرید

منبع: steptohealth

از
4
رای