آموزش مانیکور ناخن طبیعی در خانه تصویری و مرحله به مرحله

آموزش مانیکور ناخن طبیعی در خانه تصویری و مرحله به مرحله مانیکو ناخن چیست ؛ وسایل مانیکور ناخن در خانه ، آموزش طرز مانیکور روی ناخن طبیعی در خانه را به صورت تصویری و مرحله به مرحله و همچنین اشتباهات مانیکور ناخن در خانه را در سلام دنیا بیاموزید.

یک ناخن مرتب خیلی چیزها در مورد شخصیت شما نشان می دهد. با این حال، همه افراد وقت و پول لازم برای رفتن به سالن های آرایشی را ندارند. بنابراین، اگر نحوه انجام مانیکور در خانه را یاد بگیرید، برای شما عالی خواهد بود. . در این مطلب سلام دنیا، با کمک راهنمای کامل ما می توانید مانیکور کردن ناخن در خانه را خودتان انجام دهید.

مانیکو ناخن چیست

مانیکور یک فرایند زیباسازی است که شامل کوتاه کردن ناخن ها و پوشاندن آنها با لاک ناخن است. شما باید همانطور که به پوست صورت تان رسیدگی می کنید از ناخن های خود مراقبت کنید

مانیکور ناخن در خانه به روش آسان و  راهنمای مرحله به مرحله و تصویری

وسایل مانیکور ناخن در خانه

مرحله 1 مانیکور کردن ناخن در خانه: همه ابزارهای ضروری را جمع آوری کنید

قبل از شروع کار، تمام ابزارهای مورد نیاز مانیکور  خود را جمع آوری کنید تا مانیکور عالی داشته باشید. در قسمت زیر ابزارهایی مورد نیاز ارائه شده است :

  • لاک پاک کن
  • ناخن گیر
  • پد آرایش پاک کن
  • بافر ناخن
  • قیچی انبری و پوشر  کوتیکول ناخن
  • محلول یا کرم پاک کننده کوتیکول
  • کرم مرطوب کننده دست
  • لاک پایه ناخن (بیس کت)
  • لاک ناخن مورد علاقه خودتان
  • تاپ کت ناخن

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 1

مرحله 2 مانیکور کردن ناخن در خانه: اثرات لاک ناخن قبلی را پاک کنید

برای شروع، لاک ناخنی که از قبل روی ناخن تان بوده را پاک کنید. برای پاک کردن لاک ناخن قدیمی خود به آرامی از یک لاک پاک کن غیر استونی و پدهای پنبه ای استفاده کنید.


حتما بخوانید:  پاک کردن لاک ناخن با مواد طبیعی و خانگی


لاک پاک کن های غیر استونی پوست اطراف ناخن را دچار خشکی نمی کنند. اگرچه لاک پاک کن های مبتنی بر استون خیلی سریعتر  لاک را پاک می کنند، اما می توانند باعث آسیب رساندن به ناخن ها شوند. اگر بیش از یک بار در ماه از لاک پاک کن استفاده می کنید، بهتر است که از لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید.

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 2

مرحله 3 مانیکور کردن ناخن در خانه: ناخن های را کوتاه و سوهان بکشید

برای کوتاه کردن ناخن های از ناخن گیر استفاده کنید. اما ناخن ها را بیش از حد کوتاه نکنید. بعد از سوهان ناخن برای فرم دادن به آنها استفاده کنید. اگر می خواهید ناخن های تان ساده باشند، بهترین گزینه برای شما ناخن های مربعی شکل با لبه های گرد یا ناخن های گرد ساده هستند.

ناخن ها را به آرامی سوهان بکشید و از کشیدن سوهان به این طرف و آن طرف با فشار زیاد دست خودداری کنید. ناخن ها را بیش از حد با سوهان کوتاه نکنید. فقط خطوط و لبه های ناهموار که با ناخن گیر گرفته نشده اند را صاف کنید. برای صاف کردن روی ناخن خود از یک بافر ناخن کمی تیز استفاده کنید. اما، سطح روی ناخن ها را خیلی صاف نکنید زیرا در این صورت لاک به خوبی روی ناخن های شما قرار نمی گیرد.

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 3

مرحله 4 مانیکور کردن ناخن در خانه: ناخن ها و دستان خود را در آب گرم قرار دهید

آرامش بخش ترین قسمت مانیکور همین مرحله است. یک کاسه شیشه ای بزرگ (برای قرار دادن کف دست به اندازه کافی بزرگ باشد) بردارید و از آب گرم پر کنید. شامپو بچه یا یک شوینده ملایم را داخل آن بریزید و دستان خود را چند دقیقه (حداکثر 3 دقیقه) در آن قرار دهید.


حتما بخوانید: 3 روش ساده و خانگی برای جدا کردن ناخن های مصنوعی


این کار برای نرم شدن کوتیکول ها مفید است. علاوه بر این، آلودگی ها و سلول های مرده پوست را از بین می برد. با کمک یک برس نرم ناخن، ناخن ها و پوست اطراف آنها را تمیز کنید تا هر گونه آلودگی را رفع کنید. فراموش نکنید که زیر ناخن ها را هم برس بکشید. ناخن ها و دست ها را بیش از حد در این محلول قرار ندهید، چون اینکار موجب آسیب رساندن به آنها می شود.

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 4

مرحله 5 مانیکور کردن ناخن در خانه: کرم پاک کننده کوتیکول را بزنید و کوتیکول ها را آماده کنید

ناخن ها و دست های خود را پاک کنید و با استفاده از مقداری کرم کوتیکول، ناخن های خود ماساژ دهید. سپس با استفاده از یک پوشر کوتیکول را به آرامی به سمت عقب ببرید. البته از فشار دادن بیش از حد خودداری کنید، زیرا ممکن است کوتیکول ها را بیش از حد به سمت داخل ببرد و باعث آسیب رساندن به ناخن های شما شود. این کار احتمال ابتلا به عفونت را هم افزایش می دهد.

زمانی که کوتیکول ها تمیز شدند، کرم اضافی را از روی ناخن های خود پاک کنید. اگر از کرم کوتیکول استفاده نمی کنید، می توانید کمی از پاک کننده کوتیکول نیز برای تمیز کردن کوتیکول ها استفاده کنید.

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 5

مرحله 6 مانیکور کردن ناخن در خانه: از مرطوب کننده دست استفاده کنید

با استفاده از کرم مرطوب کننده دست های خود را ماساژ دهید. از یک کرم که حاوی مواد مغذی است و غلظت زیادی دارد برای رطوبت رسانی به دست ها استفاده کنید. سعی کنید انگشتان و ناحیه اطراف ناخن خود را بیشتر مرطوب کنید. در صورت تمایل، حتی می توانید قبل از استفاده از مرطوب کننده، دستان خود را به مدت 30 ثانیه در آب گرم قرار دهید.

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 6

مرحله 7 مانیکور کردن ناخن در خانه : ناخن ها را برای لاک زدن آماده کنید

اگر ناخن ها بیش از حد مرطوب شده باشند، لاک به خوبی روی ناخن های شما قرار نمی گیرد. به همین دلیل باید چربی بیش از حد کرم مرطوب کننده را از روی ناخن ها پاک کنید. کمی لاک پاک کن روی یک پد پنبه ای یا تکه پنبه بریزید و ناخن هایتان را تمیز کنید.

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 7

مرحله 8 مانیکور کردن ناخن در خانه: یک لایه نازک لاک پایه بزنید

از یک لاک شفاف به عنوان لاک پایه (بیس) استفاده کنید. حتی از لاک سفید هم می توانید به عنوان لاک پایه استفاده کنید تا رنگ لاکتان را برجسته کنید. این کار مانع از لک شدن ناخن های شما می شود (مخصوصا اگر رنگ لاک تان قرمز یا آبی است). همچنین لاک پایه برای دوام بیشتر لاک ناخن موثر است.

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 8

مرحله 9 مانیکور کردن ناخن در خانه: لاک مورد علاقه تان را بزنید

بعد از اینکه لاک بیس خشک شد، یک لایه نازک از لاک مورد علاقه تان را بزنید. قبل از اینکه لاک بزنید، بطری را با دستان تان بچرخانید. از تکان دادن بطری خودداری کنید زیرا این کار باعث ایجاد حباب در مایع لاک می شود و لاک روی ناخن به سختی قرار می گیرد.


حتما بخوانید: راهنمای کامل انتخاب بهترین رنگ لاک ناخن با توجه به رنگ پوست 


لاک را بصورت نوارهای عمودی بزنید و لاک زدن را از قسمت انتهایی به طرف بالا ناخن شروع کنید. قبل از خشک شدن لایه اول، لایه دوم را نزنید.

مرحله 10 مانیکور کردن ناخن در خانه: کار را با زدن لاک شفاف تمام کنید

بعد از اینکه لاک ناخن خشک شد، کار را با زدن یک لایه لاک شفاف (تاپ کت) تمام کنید. این کار از لاک ناخن در برابر خرد شدن یا پوسته پوسته شدن محافظت می کند. علاوه بر این، اگر طرحی روی ناخن کشیده اید، روکش شفاف از آن نیز محافظت می کند.

مانیکور کردن ناخن در خانه مرحله 10

برای اینکه کار مانیکور تکمیل شود، مجددا روی دست ها و ناخن ها کرم مرطوب کننده بمالید. برای حفظ ظاهر سالم ناخن ها مرطوب نگه داشتن آنها ضروری است.

خیلی آسان است، اینطور نیست ؟ اما، هنگام انجام مانیکور در خانه، موارد خاصی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید.

از انجام این اشتباهات در زمان انجام مانیکور در خانه خودداری کنید

1. کوتاه کردن ناخن

اگر ناخن‌هایتان قبل از مانیکور کوتاه شده اند، آن‌ها را کوتاه نکنید. فقط سوهان بکشید. اگر ناخن‌هایتان خیلی بلند است، فقط کمی قد آنها کوتاه کنید و سپس  اندازه‌ی دلخواهتان را سوهان بکشید و مرتب کنید. کوتاه کردن بیش از حد ناخن ها ظاهر خوبی به آنها نمی دهد.

اشتباهات مانیکور در خانه

2. کوتیکول های ناخن را از بین نبرید

همه ما پوسته (اطراف ناخن) کوتیکول داریم. لازم نیست که همه پوسته های اطراف ناخن را بردارید. فقط باید آنها را به سمت عقب ببرید. اگر فکر می‌کنید، پوسته های ناخن زیادی دارید، سعی کنید هر روز موقع دوش گرفتن آن‌ها را به سمت عقب ببرید. چون موقع دوش گرفتن پوست ناخن ها خیس و نرم می شود، این کار به شما کمک می‌کند آن‌ها را به راحتی سمت عقب ببرید.

3. از سوهان کشیدن ناخن ها در تمام جهات خودداری کنید

این کار باعث ساییدگی ناخن و کوتیکول آن می شود. فقط ناخن ها را در یک جهت سوهان بکشید. بهتر است کار سوهان کشی را از یک گوشه شروع کنید و تا انتهای ناخن دیگر ادامه دهید.

4. ناخن های خود را کاملا تمیز کنید

قبل از زدن لاک، هرگونه اثر مرطوب‌کننده، آب یا کثیفی را از روی ناخن‌هایتان پاک کنید. برای تمیز کردن ناخن ها از یک دستمال مرطوب بدون پرز و پاک کننده ناخن بدون استون استفاده کنید.

5. نکات لاک زدن صحیح را فراموش نکنید

اگر لاک زدن به درستی انجام نشود، لاک در عرض چند روز شروع به خرد شدن می کند. بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق استفاده از لاک رویی (تاپ کت) است. هنگام استفاده از لایه رویی یا لاک شفاف، انگشتان خود را بچرخانید تا بتوانید لبه های ناخن را به دقت ببینید. با کمک نوک قلمو روی نوک ناخن های را بخوبی لاک بزنید.

سخن آخر

وقتی تکنیک صحیح لاک زدن را بدانید و ابزار مانیکور عالی در اختیار داشته باشید، انجام مانیکور در خانه کار بسیار ساده ای است. علاوه براین، باعث صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه شما هم می شود. این تکنیک مانیکور خانگی را به راحتی در خانه امتحان کنید و نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

رژیم غذایی مناسب برای داشتن ناخن هایی زیبا و محکم

روش ساده رقیق کردن لاک ناخن غلیظ یا خشک شده
 

از
5
رای