15 قانون تیپ و لباس پوشیدن مردان برای شیک و باکلاس بودن

15 قانون تیپ و لباس پوشیدن مردان برای شیک و باکلاس بودن چگونه خوب لباس بپوشیم تا شیک باشیم؛ قوانین طلای لباس پوشیدن آقایان ؛ 15 قانون لباس پوشیدن مردان از جمله پوشیدن کت شلوار، انداختن ساعت، پوشیدن شلوار جین، استفاده از رنگ ها در سلام دنیا بخوانید.

قانون لباس پوشیدن برای هر فردی متفاوت است.قانونی که برای یکی کار می کنند ممکن است برای دیگری کاربرد نداشته باشد.ما در این مقاله از سلام دنیا در مورد 15 قانون تیپ و لباس پوشیدن مردان برای شیک و باکلاس بودن از جمله پوشیدن کت شلوار،انداختن ساعت،پوشیدن شلوار جین، استفاده از رنگ ها صحبت کردیم ، باما همراه باشید. 

15 قانون تیپ و لباس پوشیدن مردان برای شیک و باکلاس بودن

قوانین زیادی در زندگی وجود دارد. با این حال، برخی بسیار مهم هستند. مانند قوانینی که بر نحوه لباس پوشیدن خوب حاکم است. البته، هر مرد یا زنی از تجربه شخصی صحبت می کند و بدون شک آنچه برای یکی کار می کند همیشه برای دیگری کار نمی کند. یا آنچه برای یکی کار می کند برای دیگری کاربردی ندارد. بنابراین، وقتی صحبت از لباس پوشیدن به میان می آید، همیشه باید آنها را از نظر ظاهری در نظر گرفت. اما از توصیه‌های مد برای مردان هرگز نباید چشم پوشی کرد، و هر چه لباس‌های مردانه متنوع‌تر می‌شوند، در مواقع سردرگمی و شک و تردید نیز بیشتر می شوند.

این نکات لباس پوشیدن برای مردان معمولاً در تاریخ پایه گذاری شده است - آنها برای نسل ها کار کرده اند، بنابراین می توان تصور کرد که امروز نیز به خوبی کار می کند. و آن‌ها معمولاً در چیزهای بدیهی پایه‌گذاری می‌شوند، بنابراین واضح است که اغلب نادیده گرفته می‌شوند.

مطمئناً قوانین بسیار دیگری غیر از آنچه در اینجا ارائه شده است وجود دارد. برخی از این موارد را ممکن است قبلاً خودتان کشف کرده باشید. به هر حال، این بخشی از قوانین لباس پوشیدن است که هیچ قانونی نباید مانع آن شود: کیت جدید را امتحان کنید، ببینید که آیا به شما می آید یا نه، ببینید چه احساسی در شما ایجاد می کند. اما، این قوانین امتحان خود را پس داده اند و هنگامی که در کنار هم مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان راهنمای موفقی در مورد نحوه لباس پوشیدن مردانه امروزی عمل می کنند.

چگونه لباس بپوشیم که شیک باشیم

1. کت و شلوار را خوب بپوشید

کلید زیبا به نظر رسیدن کت و شلوار اندامی است. اگر در حال خرید کت و شلوار  هستید، روی تناسب شانه ها تمرکز کنید زیرا به گفته دیوید تاوب، سرپرست کت و شلوارهای سفارشی در Savile Row خیاط Gieves & Hawkes ، تغییر قسمت قفسه سینه و کمر کار نسبتاً آسانی است. او می افزاید: «در مورد پوشیدن کت و شلوار دورهمی احتیاط کنید، مگر اینکه به دنبال یک تیپ کامل دورهمی باشید، زیرا در انزوا و مهمانی کت و شلوار ظاهری جدید پیدا می کند.


حتما ببینید: جدیدترین مدل کت و شلوار مردانه مجلسی، اسپرت و لی


نوع کت شلوار کلاسیک بهترین است -رنگ تیره، دو دکمه. "این  اصلا خسته کننده نیست. کت و شلوار یک نوع لباس زیبا است. ایده این است که به این کت و شلوار به عنوان یک بوم برای ساختن ایده های مختلف فکر کنید. این نحوه پوشیدن آن است که تحت تأثیر قرار می دهد، نه برچسب داخل آن.»

چگونه خوب لباس بپوشیم/1

2. عاقلانه در خریدن یک ساعت سرمایه گذاری کنید

دان کاکرین، مدیر عامل برند ساعت بریتانیایی Vertex ، معتقد است: «ساعت مانند یک اثر هنری است. "آن را انتخاب کنید زیرا دوستش دارید، نه به این دلیل که فقط یک ساعت است. ساعت ها شخصی هستند، گذر شما را در زمان مشخص می کند.» مدل‌های اسپرت زیبا، کاربردی هستند و با هر چیزی مطابقت دارند و می‌توانند ضربه‌های سخت روزمره را تحمل کنند. با این حال، یک ساعت هنوز باید برای شما مناسب باشد. باید احساس راحتی داشته باشد و از نظر اندازه مچ دست شما نیز مناسب باشد - 40 میلی متر اندازه طلایی در نظر گرفته می شود.

چگونه خوب لباس بپوشیم/2

3. از رنگ ها استفاده کنید

چه در لباس‌های غیررسمی و چه رسمی، کمی رنگ‌ها را به کار ببرید. الیور اسپنسر ، طراح لباس مردانه، می‌گوید: «بیشتر مردان  از آن می‌ترسند – آنها از هر چیزی که سرمه‌ای یا خاکستری نباشد دوری می کنند . "اما رنگ نیز می تواند عالی باشد." برای مثال ، کت و شلوار سبز ممکن است جالب نباشد، در حالی که رنگ‌های صورتی، سبز، خردلی و رنگ های روشن‌تر آبی را به‌عنوان  رنگ های همه‌کاره‌ در طول سال توصیه می‌کند که کل لباس شما را زیباتر می‌کند. 


حتما بخوانید: 10 قانون طلایی ست کردن رنگ لباس و ترکیب رنگ مناسب


او اضافه می‌کند که وقتی پای رنگ به میان می‌آید، می توانید بهترین رنگ ها را انتخاب کنید: «شما فقط به مقداری از آن در یک لباس نیاز دارید.»

چگونه خوب لباس بپوشیم/3

4. شلوار جین بپوشید

به گفته الکس میر، یکی از مالکین برند Forge Denim در شفیلد، پرکاربردترین برش محبوب ترین لباس جهان در تمام دوران ها ، "جین های دنیم" است. او توصیه می‌کند: «در قسمت ران گشاد تر است، بنابراین راحت است، بنابراین باکفش‌های کتانی عالی می شود». «این بهترین مدل لباس پوشیدن در تمام طول سال است، با هر چیزی ست می شود.»

چگونه خوب لباس بپوشیم/4

5. مراقب لباس های خود باشید.

این همان توصیه ای است که مادر شما می کند، اما اگر پول سرمایه گذاری کرده اید و روی لباس خود فکر کرده اید، مراقب آن باشید. از چوب لباسی های چوبی برای پیراهن و از درختان کفش برای بهترین کفش های خود استفاده کنید. کت و شلوار خود را به  خشک شویی ببرید و اتوکنید. لباس‌های خود را به طور منظم بشویید و در حالت ایده‌آل، آن‌ها را خشک کنید (می‌تواند باعث تخریب پارچه شود). و کفش هایتان را واکس بزنید به همین ترتیب، فقط پوست کت چرمی شما نیست که باید از آن مراقبت کنید، همین امر در مورد کتی که هر روز می پوشید نیز صدق می کند. یک نظافت ساده،انجام دهید موهای خود را برس بزنید و ناخن های خود را کوتاه کنید.

چگونه خوب لباس بپوشیم/5

چگونه حرفه ای لباس بپوشیم

6. لباس زیر ساده انتخاب کنید

مد تنها چیزی نیست که دیگران می توانند ببینند. در مورد لباس زیر مردانه ، دو قانون وجود دارد که باید رعایت کنید. یکی، چاپ های جدید برای مردان بزرگسال نیست - همانطور که اما ویلیس سازنده پیراهن و لباس زیر می گوید: "لباس زیر شما برای بیان "شخصیت" شما نیست . و دو، لباس زیر با مارک های سنگین و گران جالب نیست. ویلیس می‌افزاید: «برند بودن لباس زیر خیلی مهم نیست». البته سبکی که به بهترین وجه امتحان خود را پس داده است، لباس زیر نخی است ، احتمالاً به این دلیل که (مانند کتانی) می توانیدشستشوی مکرر انجام دهید و پوست شما راحت است.

چگونه خوب لباس بپوشیم/6

7. کفش خوب و مناسب بخرید

تیم لیتل، مالک برند کفش هریتیج گرنسون ، می گوید: «طراحی کفش ها خیلی مهم است». "رنگ، الگو، زیره - شما نمی خواهید یک کفش با طراحی زیاد انتخاب کنید. کفش‌های باکیفیت - استاندارد طلایی نمونه‌های خوبی با کفی مجدد هستند - نوعی سرمایه‌گذاری است که باید 15 سال یا بیشتر دوام بیاورد. سبک‌های کلاسیک مانند بروگ، لوفر، یا دربی ساده، تیره انتخاب کنید، اما خریدن جوراب‌های باکیفیت را نیز فراموش نکنید . این شکل، آن است که واقعاً مهم است - و گرد هرگز از مد نمی افتدلیتل می گوید. «این مدل   مربعی است که به وضوح غیرکاربردی به نظر می رسند. هیچ کس پاهایی به این شکل ندارد.»

چگونه خوب لباس بپوشیم/7

8. اکسسوری ها را به حداقل برسانید

لوازم جانبی مانند کراوات به لباس های کلاسیک فردیت می بخشند، اما مراقب نحوه استفاده از آنها باشید. بهتر است با انتخاب یک یا دو رنگ آنها را با لباسی که می پوشید هماهنگ کنید. مایکل هیل، مدیر خلاق برند اکسسوری مردانه Drake's می گوید.


حتما بخوانید: 10 راز شیک بودن که مردان خوش تیپ نمی خواهند شما بدانید!


وقتی نوبت به ترکیب پیراهن و کراوات می رسد ، کراوات را در رنگ های تیره تر از جلیقه انتخاب کنید. و در استفاده از اکسسوری ها نیز زیاده روی نکنید - اگر شک دارید که زیاد است و یک چیز را حذف کنید.

چگونه خوب لباس بپوشیم/8

9. خودتان را بشناسید

چیزهای کمی وجود دارد که شیکتر از لباس پوشیدن مردی است که فکر می‌کند باید لباس بپوشد که به او می اید. البته در این مورد اخطارهایی وجود دارد: هیچ جایزه ای برای لباس پوشیدن مانند یک دلقک رودئو وجود ندارد، مگر اینکه واقعاً یکی از آنها باشید. اما هر چیزی که می پوشید، باید آن را داشته باشید.افراد خوش پوش کسانی هستند که راه خود را با اعتماد به نفس می روند و‌ این ناشی از این است که لباس هایشان پوست دوم است، نه فقط یک لباس.

چگونه خوب لباس بپوشیم/9

10. نحوه لباس پوشیدن برای هر محیطی

سبک لباس پوشیدن صرفاً برای بیان خود نیست.این برای لباس پوشیدن مناسب برای محیط شما است. لباس‌ها را به‌عنوان کدهایی در نظر بگیرید: برای کار کردن با محیطی که در آن هستید به ترکیب مناسبی نیاز دارید – چه یک شام رسمی یا یک شب پارتی. بدترین سبک، سبکی است که نامناسب باشد. همانطور که یکی از نقل قول‌های مد اغلب تام فورد توضیح می‌دهد، این نشانه احترام به دیگران است. وقتی در مورد احساس راحتی خودشک دارید، یک لباس مناسب بپوشید.

چگونه خوب لباس بپوشیم/10

چگونه خوشتیپ باشیم

11. در عینک کوتاهی نکنید

برای پیدا کردن عینک مناسب برای خود وقت بگذارید. تام دیویس، طراح عینک خاطرنشان می کند: «مردم به طور متوسط ​​هفت دقیقه را صرف انتخاب عینکی می کنند که برای سه سال یا بیشتر استفاده می شود. انتخاب ضعیف و هماهنگی دلیلی است که بسیاری از مردم عینک خود را دوست ندارند. آنچه را که با ان احساس خوبی دارید بخرید، در نظر گرفتن فرم صورت، خط بالایی فریم ها با فرم ابروهایتان - صاف با صاف، منحنی با منحنی - و مدل موهایتان بسیار مهم است.


حتما بخوانید: راهنمای انتخاب عینک دودی متناسب فرم صورت


دیویس می‌گوید عاقلانه خرید کنید: خرید فریم‌های ارزان قیمت و لنزهای گران قیمت فایده‌ای ندارد، زیرا به هر حال فریم‌ها به‌زودی خراب می شوند.

چگونه خوب لباس بپوشیم/11

12. لباس بیرونی همه کاره را انتخاب کنید

ممکن است وسوسه پوشیدن یک سبک کلاسیک داشته باشید، اما پارچه‌های مدرن در رنگ های تیره‌تر و برش‌ زیبا، کت‌ها را همان چیزی که باید باشند می‌سازند . آدام کامرون، صاحب متخصص پوشاک بیرونی The Workers' Club پیشنهاد می کند: «تغییر فصل، آب و هوا و عادات خرید باعث می شود که کت های پشمی سنگین در حال حاضر نامناسب به نظر برسند . "به جای آن یک کت را به عنوان لباس نهایی خود در نظر بگیرید." ژاکت فیلد  یک ژاکت همه کاره خوب است.

چگونه خوب لباس بپوشیم/12

13. یک کت و شلوار مهمانی بخرید، هرگز اجاره نکنید

مناسبت های رسمی ممکن است نادر باشد، اما انتخاب لباس سخت تر است. بنابراین، در حالی که این یک ولخرجی به نظر می رسد، داشتن یک کت و شلوار مناسب شما به جای اجاره کردن، بعد از سال ها استفاده منطقی تر است. توبی لمب، مدیر طراحی لیبل خیاطی معاصر ریچارد جیمز هشدار می‌دهد: «با اجاره کردن، همیشه این خطر وجود دارد که پوشنده در حالی که لباس‌های بزرگ به تن دارد جالب نباشد. تا حد امکان کت و شلوار کلاسیک داشته باشید.ناگفته نماند که باید یاد بگیرید که چگونه پاپیون ببندید.

چگونه خوب لباس بپوشیم/13

14. یک پیراهن زیبا و کلاسیک بخرید

جیمز کوک، رئیس پیراهن‌سازی سفارشی Turnbull & Asser می‌گوید: «احمقانه به نظر می‌رسد ، اما هر پیراهنی مردانه را می‌توان گران‌قیمت کرد، اگر به خوبی خریده شود.» با این حال، کوک در مورد جزئیات حساس است. او توصیه می‌کند که خط وسط را انتخاب کنید: از استایل‌های جسورانه خودداری کنید، مگر اینکه فکر می‌کنید می‌توانید آن را بپوشید، و برای یقه‌ای که با کراوات یا بدون کراوات کار می‌کند و همیشه به درستی زیر ژاکت قرار می گیرد، یک یقه مناسب را انتخاب کنید.

چگونه خوب لباس بپوشیم/14

15. بدانید چه زمانی قوانین را زیر پا بگذارید

بدانید چه زمانی باید از قوانین لباس مانند کراوات مشکی پیروی کنید و بدانید چه زمانی آنها را بشکنید. برخی از آنها به دلیل خوبی وجود دارند، معمولاً به این دلیل که موقعیت آن را ایجاب می کند شاید رئیس شما انتظار دارد رسمی بپوشید. اما، به همین ترتیب، همانطور که دریکز هیل خاطرنشان می کند، "ما می توانیم در مورد قوانین نیز بیش از حد حساس باشیم، و همیشه موردی برای شکستن آنها وجود دارد". به هر حال، سبک کم کم پیشرفت می کند. "از آزادی که اکنون  وجود دارد لذت ببرید."

چگونه خوب لباس بپوشیم/15

سخن آخر

برای شیک بودن همیشه اینطور نیست که بهترین لباس را تهیه کنید و هر بار لباسی نو بپوشید، قاعده این کار این است که در مکانی که هستید لباس مناسب آنجا را بپوشید و مناسب ترین لباس خود را انتخاب کنید. امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

در مصاحبه چی بپوشم؛ وضعیت ظاهری و لباس مناسب برای مصاحبه کاری

بهترین مکمل رنگ سبز؛ انواع رنگ سبز لباس با چه رنگی ست میشوداز
1
رای