چگونه مانکن خیاطی بسازیم به صورت تصویری و گام به گام

چگونه مانکن خیاطی بسازیم به صورت تصویری و گام به گام اگر به دنبال بهترین آموزش ساخت مانکن خیاطی به روش ساده و ارزان، آموزش ساخت مانکن خیاطی سوزن خور، آموزش ساخت مانکن برای خیاطی هستید، این مطلب را از دست ندهید

مانکن‌های واقعی می‌توانند گران قیمت باشند و از آن طرف مانکن‌های فانتزی و قابل تنظیم نمی‌تواند شکل دقیق بدن را به شما بدهد. خوشبختانه ساختن مانکن در خانه هم آسان و هم ارزان میباشد. جدای از این ها شما همیشه می توانید مطمئن باشید که مانکن یک کپی دقیق از بدن خودتان است، این یعنی هر لباسی را که روی مانکن بدوزید آن لباس دقیقا هم سایز و مناسب شما خواهد بود. در این مقاله از سلام دنیا به شما می‌گوییم چگونه مانکن خیاطی بسازید

چگونه مانکن خیاطی بسازیم (آموزش ساخت مانکن خانگی مرحله به مرحله)

 مرحله 1:  آموزش ساخت مانکن خیاطی: ساخت بدن / بدنه

1. یک پیراهن کهنه و مناسب کار را که بعدا از خراب شدنش پشیمان نمی‌شوید را بپوشید. مطمئن شوید که پیراهن بدون چروک زیاد باشد و نیز با تنه شما مطابقت داشته باشد. همچنین مطمئن شوید که پیراهن تا باسن شما پایین بیاید. تی شرت گشاد نپوشید زیرا گشادی آن حجم زیادی را ایجاد می کند. شما نمی توانید این پیراهن را مجددا استفاده کنید و باید آن را با نوار چسب بپوشانید و برش دهید.


حتما بخوانید: چگونه دخترانه باشیم


قیمت مانکن خیاطی

2. ناحیه گردن و یقه خود را با پوشش پلاستیکی بپوشانید. یک ورقه پلاستیکی را پاره کرده و آن را تا کنید این کار را به شکلی انجام دهید تا دقیقا به اندازه گردن شما درآید. به آرامی آن را دور گردن خود بپیچید. دو سر آن را به هم برسانید به طوریکه هیچ قسمتی از گردنش شما بیرون از پلاستیک نباشد. اگر پلاستیک در دسترس ندارید، می توانید به جای آن از دستمال کاغذی استفاده کنید

قیمت مانکن خیاطی قابل تنظیم

3. یک نوار چسب نواری را به دور تنه‌تان، درست زیر سینه‌هایتان بپیچید. مطمئن شوید که آن را محکم و دقیق اما نه آنقدر محکم که نتوانید نفس بکشید، بپیچید تا با شکل بدن شما مطابقت داشته باشد. اگر مرد هستید، نوار را درست زیر ماهیچه های سینه خود بپیچید. در طول این مرحله و نیز بقیه مراحل در این بخش باید از کسی کمک بگیرید.

ساخت مانکن با روزنامه

4. دو تکه نوار را در جلوی سینه خود صلیب کنید

یک تکه نوار را طوری روی بدن قرار دهید که از شانه چپ به سمت زیرین راست سینه شما برود. تکه دوم نوار را طوری روی بدن قرار دهید که از شانه راست به سمت زیرین چپ سینه شما برود. شما باید یک شکل X  که مرکز آن بین سینه های شما باشد را داشته باشید.


حتما بخوانید: از بین بردن بوی بد لباس بعد از شستشو 


قیمت مانکن خیاطی ساده

5. به اضافه کردن نوار در ناحیه شانه، سینه و پشت خود ادامه دهید. نوار چسب را روی شانه چپ خود بگذارید. انتهای نوار را از میان سینه چپ خود به سمت انتهای افقی نوار پایین ببرید. دیگری را به پایین پشت خود ببرید. به اضافه کردن نوارها ادامه دهید تا به لبه شانه خود برسید. هر تکه از نوار را به اندازه ½ اینچ (1.27 سانتی متر) روی هم قرار دهید. این مرحله را نیز برای شانه و سینه راست هم تکرار کنید.

6. شکاف های زیر بغل خود را پر کنید. نوارهای کوچکتر را جدا کنید.بازوهای خود را بالا بیاورید و به صورت افقی روی قفسه سینه خود قرار دهید. حتما شکاف بین زیر بغل و نوار افقی را بپوشانید. مجدداً نوارها را به اندازه ½ اینچ (1.27 سانتی متر) روی هم قرار دهید.

ساخت مانکن خیاطی در خانه

7. شکاف‌های پشت و سینه خود را پر کنید. اکنون باید یک شکاف V شکل روی سینه و پشت خود داشته باشید. نوارهای بیشتری را جدا کنید و آنها را روی پشت و سینه خود قرار دهید. اگر پیراهن شما کوتاه است، مطمئن شوید که سینه شما با پلاستیک یا حوله کاغذی پوشانده شده باشد.

ساخت مانکن خیاطی با نوار چسب

8. نوار را دور گردن خود بپیچید. 1 تا 2 نوار را به آرامی دور گردن خود بپیچید. از نوارهای کوچکتر برای پر کردن شکاف‌های ظاهر شده استفاده کنید.

9. نوار بیشتری را به دور کمر خود تا پایین پیراهن بپیچید. به پیچیدن نوار در ردیف ها ادامه دهید. نوار را در ردیف‌هایی بپیچید که هر کدام به اندازه حدود ½ اینچ (1.27 سانتی‌متر) روی هم قرار گیرند. وقتی به لبه پایین پیراهن خود رسیدید، توقف کنید.

مرحله 2 آموزش ساخت مانکن خیاطی: پر کردن بدن یا بدنه 

1. پشت مجرای پیراهن نوار چسب خود را برش دهید. از شخصی که به او اعتماد دارید کمک بگیرید تا پشت پیراهن نوار چسب شما را از پایین به بالا ببرد. مطمئن شوید که آن ها نوار چسب، پیراهن و لایه های پلاستیکی را بریده باشند.


حتما بخوانید: آموزش نحوه صحیح اتو کردن انواع لباس ها


عکس مانکن خیاطی

2. پیراهن را در بیاورید. اکنون باید یک بدنه دوبل ساخته شده از نوار چسب داشته باشید. اگر در این مرحله فرورفتگی‌های روی مانکن ایجاد شد، با انگشتان خود آن را به آرامی به سمت بیرون فشار دهید.

3. شکاف به وجود آمده را با یک نوار چسب ببندید. انتهای برش را طوری کنار هم قرار دهید که با هم هماهنگ شوند. شکاف آنها را با یک نوار چسب ببندید. برای امنیت و اطمینان بیشتر، هم در داخل و هم به بیرون پیراهن چسب بزنید.

چگونه مانکن خیاطی بسازیم

4. در صورت تمایل لبه‌های بالا و پایین را چک کنید. به لبه‌های بالا و پایین مانکن نگاهی بیندازید. اگر از آنها راضی هستید، آنهارا همان طور که هستند رها کنید. اگر آنها نامیزان یا ناهموار به نظر می رسند، آنها را با چسب بیشتری اصلاح کنید. برای تقلید از یک مانکن واقعی، لبه بالایی گردن را با زاویه کمی به سمت پایین ببرید. در هرحال مطمئن شوید که هنوز مقداری از یقه شما باقی مانده باشد.

5. پیراهن را با پلی استر پر کنید. در صورت نیاز، سوراخ گردن را با چند نوار چسب بپوشانید تا مواد از انتهای دیگر آن خارج نشود. پر کردن را تا زمانی ادامه دهید که حس کنید مانکن پر و سفت شده باشد. شما به دو کیسه پرکننده پلی استر نیاز دارید.

سایز مانکن خیاطی

مرحله 3 ساخت مانکن خیاطی سوزن خور: تمام کردن مانکن

1. پایه مانکن را روی مقوا یا تخته فوم بکشید. مانکن را به صورت عمودی روی یک ورق مقوا از فوم بورد قرار دهید. اطراف مانکن را با استفاده از یک ماژیک (نشانگر) نشانه گذاری کنید. این کار در نهایت انتها (ته) مانکن شما را می سازد.

2. پایه را با استفاده از کاتر یا تیغه کاردستی برش دهید. دقت کنید که فقط داخل خطوطی را که کشیده اید برش دهید.برش های خود را صاف و دقیق در بیاورید.

مانکن خیاطی سوزن خور

3. نوار را به پایه پایین مانکن بچسبانید. مانکن را زیر و رو کنید. پایه مقوایی را در قسمت پایین مانکن قرار دهید. تکه‌های کوتاه نوار را بر روی لبه های مقوا بر روی لبه پایینی مانکن تا بزنید. در صورت تمایل می‌توانید تمام قسمت پایین مقوا را با نوار بیشتری بپوشانید تا با بقیه مانکن شما همخوانی داشته باشد.

4. با همان روشی که برای پایه انجام دادید، بالای مانکن را بپوشانید. دهانه گردن را روی یک ورق مقوا بکشید. دایره را برش دهید. آن را در بالای گردن قرار دهید. دور تا دور آن را با نوارهای چسب محکم کنید. در صورت تمایل روی مقوا را با چسب بیشتری بپوشانید.

5. پایه فوم را روی پایه فلزی محکم کنید.یک پایه فلزی و محکم مانند پایه چراغ را انتخاب کنید. قسمت بالای پایه فلزی را در مقابل پایین مانکن ترسیم کنید.سوراخ ایجاد شده را برش دهید، سپس مانکن را در بالای پایه قرار دهید.درز بین لبه های سوراخ و پایه را با چسب حرارتی ببندید.برای امنیت و اطمینان بیشتر، به جای آن از چسب اپوکسی یا چسب صنعتی استفاده کنید. اگر از پایه چراغ استفاده می کنید، مطمئن شوید که سیم ها را جدا کرده باشید.

ساخت مانکن به روش ساده

6. در صورت تمایل روی مانکن را با پارچه بپوشانید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار این است که یک تیشرت مناسب دیگر پیدا کنید و آن را روی مانکن قرار دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از پارچه نخی یا جرسی، روکشی برای آن بدوزید.

سخن آخر

همانطور که دیدید به راحتی می‌توانید در خانه یک مانکن خیاطی سوزن خور به سایز بدن خود بسازید. حالا با خیال راحت می‌توانید در خانه خیاطی کنید و مطمئن باشید لباسی که از کار در می‌آید، کاملا مطابق با بدن شماست. 


مقالات مرتبط:

از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس مشکلی با 2 روش

طرز تهیه مایع لباسشویی، نرم کننده و سفید کننده خانگی (10 مدل)
 
 

از
10
رای