8 ماسک خانگی لایه بردار و روشن کننده پوست با دال عدس

8 ماسک خانگی لایه بردار و روشن کننده پوست با دال عدس عدس قرمز پوست ما را تمیز، لایه برداری و روشن می کند که در نهایت آن را به طور طبیعی روشن تر و شفاف تر می کند. ما 12 ماسک صورت و لایه بردار بدن با دال عدس را در سلام دنیا آموزش دادیم.

عدس قرمز یا دال عدس از دیرباز به عنوان یک ماده آرایشی قابل اعتماد استفاده می شود. عدس قرمز به عنوان یک پاک کننده طبیعی عالی عمل می کند که پوست را تمیز، انعطاف پذیر و درخشان می کند. ما در این مطلب از بخش آرایش و زیبایی سلام دنیا، به آموزش 12 ماسک صورت و ماسک لایه بردار خانگی بدن با عدس قرمز پرداختیم. با ما همراه باشید.

عدس قرمز چیست؟

عدس قرمز یا دال عدس یکی از رایج ترین و پرمصرف ترین عدس ها در سراسر جهان است. اگرچه بومی شبه قاره هند است، اما در کانادا، استرالیا، جنوب اروپا، آفریقا و مناطق خشک خاورمیانه نیز به طور گسترده کشت می شود. رنگ متمایز قرمز یا نارنجی این عدس ها به پوشش و لپه آنها نسبت داده می شود. بیشتر رنگ لپه ها است که رنگ پالس های پوست کنده شده را تعیین می کند.

ترکیب غذایی منحصر به فرد و قابل توجه مواد مغذی بزرگ و کوچک، عدس قرمز را به یک ماده غذایی فوق العاده سالم تبدیل می کند. مدت هاست که به عنوان یک داروی آیورودا برای انواع بیماری ها استفاده می شود. جدا از مصارف آشپزی، این حبوبات با طعم شیرین و آجیلی در مراقبت از پوست و زیبایی نیز استفاده می شود.

فواید عدس قرمز برای پوست و زیبایی (خواص دال عدس برای پوست)

عدس قرمز یا دال عدس از دیرباز به عنوان یک ماده آرایشی قابل اعتماد استفاده می شود. چه آن را در ماسک معمولی صورت خود قرار دهید و چه با آن یک اسکراب بدن برای استفاده هفتگی تهیه کنید، می توانید از هر نظر پوستی سالم و زیبا داشته باشید. اثرات مثبت عدس قرمز بر روی پوست به شرح زیر است:

  • آنتی اکسیدان های موجود در عدس قرمز با به حداقل رساندن آسیب سلول ها و بافت ها، پیری را کاهش می دهند.
  • عدس با محتوای ویتامین C قوی خود، برنزه شدن پوست را از بین می برد و رنگ پوست را روشن می کند.
  • مواد مغذی ضروری موجود در آنها پوست را از داخل به بیرون تغذیه کرده و لکه های خشک را از بین می برند.
  • عدس قرمز به عنوان یک پاک کننده طبیعی عالی عمل می کند که پوست را تمیز، انعطاف پذیر و درخشان می کند.
  • چربی اضافی پوست را جذب می کند، بنابراین از آکنه، جوش و لک جلوگیری می کند.
  • خاصیت لایه برداری عدس به سفت شدن منافذ پوست و بازیابی حالت ارتجاعی پوست کمک می کند.

حتما بخوانید: خواص دال عدس قرمز برای لاغری و سلامتی


خواص دال عدس برای پوست

8 ماسک ساده صورت با استفاده از عدس قرمز برای داشتن پوستی بی عیب و نقص

بنابراین، چند ماسک ساده صورت عدس قرمز خانگی وجود دارد که می تواند پوستی نرم، صاف و درخشان را به شما بدهد:

1. ماسک صورت با عدس قرمز کامل خیس شده برای لک صورت

3 تا 4 قاشق غذاخوری عدس قرمز کامل را در آب خیس کنید. بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد آن را خرد کنید تا خمیری یکدستی به دست آید. استفاده از آن به عنوان یک ماسک صورت می تواند به راحتی پوستی بدون لک را به شما بدهد.

2. ماسک صورت عدس قرمز و گلاب برای درمان جوش و آکنه

با خیس کردن 2 قاشق غذاخوری عدس قرمز در 4 تا 5 قاشق چایخوری گلاب و تهیه خمیر یکنواخت از آن، یک ماسک صورت کنترل کننده روغن تهیه کنید. همچنین کمک می کند تا از شر آکنه و جوش خلاص شوید.

3. ماسک پاک کننده صورت عدس قرمز و شیر

ماسک پاک کننده صورت ساخته شده از 2 قاشق غذاخوری عدس قرمز و 4 قاشق غذاخوری شیر خام تازه . خمیر غلیظ دال می تواند با از بین بردن برنزه و همچنین سلول های مرده، پوستی تمیز و جیر به شما بدهد.

4. ماسک خانگی صورت با عدس قرمز، شیر و پوست پرتقال

با خیس کردن 2 قاشق غذاخوری عدس قرمز و 1 قاشق غذاخوری پوست پرتقال خشک در 2 قاشق غذاخوری شیر خام تازه و درست کردن یک خمیر خوب، پوست کدر و آسیب دیده خود را به پوستی روشن و سالم تبدیل کنید.

5. ماسک روشن کننده پوست با عدس قرمز، روغن بادام و شیر

ماسک روشن کننده پوست که در آن 2 قاشق غذاخوری عدس قرمز، 1 قاشق چایخوری روغن بادام و 1 قاشق چایخوری شیر تازه با هم مخلوط شده اند. حداقل سه بار در هفته از آن استفاده کنید.

6. ماسک عدس قرمز، روغن بادام، گلیسیرین و گلاب

2 تا 3 قاشق غذاخوری عدس قرمز خیس خورده را بردارید و آن را با 1 قاشق چای‌خوری روغن بادام، 1 قاشق چای‌خوری گلیسیرین و 1 قاشق چای‌خوری گلاب تازه ترکیب کنید. یک خمیر صاف درست کنید و به طور مرتب از آن استفاده کنید تا پوستی نرم، صاف و لطیف داشته باشید.

7. ماسک عدس قرمز، گرام سیاه، پوست پرتقال و آب خیار

با این ماسک فوق العاده موثر، جوش و آکنه و گرمازدگی را از بین ببرید. عدس قرمز و یک گرام سیاه از هر کدام 1 قاشق غذاخوری. مقداری پوست پرتقال خشک و یک قاشق غذاخوری آب خیار نیز به آن اضافه کنید و یک خمیر خوب درست کنید.

ماسک خانگی عدس قرمز برای جوش و آکنه

8. ماسک خانگی دال عدس، ژل آلوئه ورا، گوجه فرنگی و زنجبیل

برای سلامت کلی پوست صورت خود، این بسته را با مخلوط کردن 2 قاشق غذاخوری عدس قرمز خیس شده، 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا تازه، 1 گوجه فرنگی کوچک خرد شده و یک تکه زنجبیل 1 اینچی آماده کنید. حداقل دو بار در هفته از این ماسک صورت استفاده کنید.


حتما بخوانید: ماسک آلوئه ورا برای درمان آکنه و جوش


4 اسکراب بدن عدس قرمز موثر برای بدنی درخشان

حتی می توانید با استفاده از چند اسکراب بدن عدس قرمز به راحتی از پوست بقیه نواحی بدن خود مراقبت کنید:

1. ماسک لایه بردار پوست با دال عدس و روغن گی خالص

4 قاشق غذاخوری عدس قرمز را درشت چرخ کرده و 2 قاشق غذاخوری گی خالص به آن اضافه کنید. استفاده از این مخلوط به عنوان اسکراب بدن می تواند به شما کمک کند تا از شر سلول های مرده خلاص شوید و لایه زیرین پوست را تغذیه کنید.

2. ماسک درخشان کننده پوست با عدس قرمز، آرد نخود و عسل

از عدس قرمز خشک پودر ریز درست کنید. 2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی و 2 قاشق غذاخوری عسل را به آن اضافه کنید. هفته ای سه بار بدن خود را با این اسکراب طبیعی لایه برداری کنید و پوستی درخشان داشته باشید.

3. ماسک لایه بردار خانگی بدن با ماسک عدس قرمز، شیر و بادام

2 قاشق غذاخوری شیر خام، 3 قاشق غذاخوری پودر عدس قرمز و پوست چند عدد بادام را با هم مخلوط کنید و به عنوان اسکراب بدن و همچنین صورت استفاده کنید.

ماسک لایه بردار خانگی بدن

4. رفع موهای زائد با ماسک عدس قرمز، شیر، چوب صندل و پوست پرتقال

3 قاشق غذاخوری پودر عدس قرمز را در 2 قاشق غذاخوری شیر خام بریزید. به مقدار مساوی پودر پوست پرتقال و پودر چوب صندل را به آن اضافه کنید. همه چیز را مخلوط کنید تا یک مخلوط یکدست به دست آید. آن را روی پوست خود بمالید تا از شر موهای زائد خلاص شوید.

سوالات متداول

آیا می توانیم روزانه از ماسک صورت عدس قرمز استفاده کنیم؟

از آنجایی که عدس قرمز یک ماده طبیعی آشپزخانه است، استفاده موضعی از آن پوست شما را در معرض خطر قرار نمی دهد. بنابراین، می‌توانید روزانه از ماسک صورت عدس قرمز استفاده کنید.

آیا می توانم هر روز عدس قرمز بخورم؟

خوردن روزانه یک وعده عدس قرمز در واقع برای سلامتی شما بسیار مفید است. قند خون، کلسترول و فشار خون شما را تحت کنترل نگه می دارد و در عین حال استخوان ها و ایمنی شما را تقویت می کند.

آیا عدس قرمز پوست را شفاف می کند؟

عدس قرمز پوست ما را تمیز، لایه برداری و روشن می کند که در نهایت آن را به طور طبیعی روشن تر و شفاف تر می کند.

پودر عدس قرمز چیست؟

پودر عدس قرمز یا آرد عدس قرمز از تفت دادن عدس های قرمز رشد کرده و آسیاب کردن آنها به صورت پودر ریز تهیه می شود. هیچ افزودنی ندارد.

آیا عدس قرمز عوارض جانبی دارد؟

مصرف متوسط عدس قرمز برای سلامتی ما کاملاً بی خطر است. با این حال، اگر بیش از یک وعده در روز آن را مصرف کنید، ممکن است از نفخ شکم، ناراحتی کلیوی، مسمومیت با پتاسیم و... رنج ببرید.


مقالات مرتبط:

طرز تهیه انواع ماسک انار خانگی برای جوش، لک و جوانسازی پوست

خواص ماسک اسپیرولینا برای پوست
 

از
13
رای