معرفی ساده ترین و مؤثرترین روش پاک کردن تاتو و خالکوبی در خانه

معرفی ساده ترین و مؤثرترین روش پاک کردن تاتو و خالکوبی در خانه حذف تاتو با لیزر امن ترین و مؤثر ترین راه برای از بین بردن آن است. پزشکان و متخصصان زیبایی، پالس های با شدت متمرکز از نور را به جوهر تاتو می تابانند، که منجر به کاهش چشمگیر مقدار جوهر قابل مشاهده شود.

آیا از تاتو روی پوست خود احساس پشیمانی می کنید؟ همانطور که تاتو و خالکوبی به کسب و کار بزرگی تبدیل شده است، میزان افرادی که از انجام اینکار پشیمان شده اند به شدت در حال افزایش است. اکنون روش های جدیدی برای حذف و پاک کردن تاتو وجود دارد که بسیاری از آنها به طور قابل توجهی موفق هستند. متأسفانه، بسیاری از درمان و روش های خانگی پاک کردن تاتو نیز افزایش یافته که بسیاری از آنها خطرناک و یا بی اثر هستند. در اینجا نکاتی در مورد استفاده از نمک در پاک کردن تاتو، همراه با اطلاعات مفید دیگری در مورد پاک کردن خال کوبی و تتو آورده شده است.

پاک کرد تاتو و خالکوبی با نمک

بخش اول: دانستن کارهایی که نباید انجام دهیم

بهترین روش سریع پاک کردن تاتو و خالکوبی در خانه


1. در مورد مالیدن نمک به تاتو خود بسیار مراقب باشید.

استفاده از نمک در شرایط مختلف ( اگر به تازگی تاتو انجام داده اید و یا مدت طولانی از آن می گذرد) ممکن است پیشنهاد خطرناکی باشد.
دلیل آن اینجا ذکر شده: پوست شما به طور موثری شامل دو لایه (درم یا قسمت داخلی پوست و اپیدرم یا لایه بیرونی) پوست می باشد. هنگامی که تاتو انجام می دهید، جوهر از اپیدرم، یا لایه سطحی پوست و به داخل درم عبور می کند. مالیدن نمک بر روی اپیدرم آسان اما بی فایده است. شما باید نمک را به درم برسانید؛ اما برداشتن لایه خارجی پوست خود برای اینکه نمک به جوهر برسد، فکر خوبی نیست.
استعمال نمک روی تاتو منجر به زخمی مانند سابیده شدن روی جاده می شود. همچنین ممکن است باعث رنگ گرفتن، چروک شدن و احتمالا زخم شدن پوست شود. می دانید که انجام این روش در خانه می تواند عواقب قابل توجهی داشته باشد و ممکن است تاتو شما را حتی بدتر کند.

روشهایی برای پاک کردن تاتو

2. روش استفاده از نمک برای پاک کردن تاتو، چه زمانی معروف شد؟

اگر چه یک روش پزشکی وجود دارد که از نمک به عنوان یک ساینده ملایم استفاده می کند، احتمالا یک دلیل روشنی وجود دارد که نمک به عنوان پاک کننده تاتو معرفی شده است. هنگامی که تاتو انجام می دهید، تأکید می شود که محل تاتو را در آب، به ویژه در آب نمک، قرار ندهید. اگر بخواهید تاتو را حفظ کنید باید آن را در آب نمک قرار ندهید، بنابراین شاید برای حذف آن بتوان از آب نمک استفاده کرد. استفاده از آب نمک باعث حذف تاتو نمی شود بلکه شاید تنها باعث مات شدن، بهم ریختن شکل آن و یا کمرنگ تر شدن آن شود.
استفاده از آب نمک تنها باعث می شود تاتو ظاهر بدی بخود بگیرد. این اثرات در هفته های ابتدایی تاتو ظاهر می شود، اگر چندین هفته از تاتو گذشته باشد آب نمک اثری بر روی آن نخواهد گذاشت.

تاتو را چطور پاک کنیم

3. روش هایی که از نمک به عنوان لایه بردار استفاده می کنند وجود دارد

استفاده از نمک برای از پاک کردن تاتو در خانه روش مناسبی نیست. همانطور که قبلا ذکر شد، شما احتمالا به خودتان آسیب می رسانید و ضرر آن بیشتر از سود آن خواهد بود. اما روش های حرفه ای وجود دارد که برای از بین بردن و پاک کردن تاتو استفاده می کنند و بعضی از آنها امیدوار کننده هستند.

  • طبق یک مطالعه در پایگاه ملی موسسه سلامت آلمان، لایه بردارهایی مثل سالابریژن (Salabrasion) در حذف و پاک کردن تاتو بسیار موفق عمل کرده اند. در این روش، پوست کمی چروک می شود، اما زخمی تشکیل نمی شود.
  • در روش لایه بردارهایی مثل سالابریژن، یک بی حس کننده موضعی به بالای تاتو اعمال می شود. یک دستگاه شبیه تفنگ استفاده می کند تا نرمال سالین (سرم حاوی آب نمک) به طور مؤثر به درم وارد شده و جوهر موجود در تاتو را به صورت محلول در آورد. این روش در حقیقت برعکس مسیر فرآیند تاتو را پیش می گیرد. زخم ناشی از این روش در 6 تا 8 هفته بهبود می یابد.

بخش2: روش های دیگر پاک کردن تاتو را نیز بررسی کنید

چند روش ساده برای پاک کردن تتو

 1. از لیزر برای از بین بردن تاتو استفاده کنید

حذف تاتو با لیزر امن ترین و موثر ترین راه برای از بین بردن تاتو است. پزشکان و متخصصان زیبایی، پالس های با شدت متمرکز از نور را به جوهر تاتو می تابانند، که می تواند جوهر را از بین ببرد و منجر به کاهش چشمگیر مقدار جوهر قابل مشاهده شود.

روش های خانگی پاک کردن تاتو و خالکوبی


2. با یک متخصص زیبایی در مورد درم ابریژن برای حذف تاتو صحبت کنید

 این روش بسیار شبیه به سالابریژن است که تحت نظارت متخصصان آموزش دیده انجام می شود و پوست را برای رسیدن به جوهر لایه برداری می کند.

پاك كردن تاتو در منزل

3. روش سرمادرمانی و پوست اندازی شیمیایی را در نظر بگیرید

با سرمادرمانی، پوست یخ زده و جوهر با نیتروژن مایع سوخته می شود. پوست اندازی شیمیایی باعث می شود که پوست تاول بزند و جوهر تاتو را از بین ببرد. این روش نه تنها کمی ترسناک است بلکه بسیار گران و دردناک نیز می باشد. با این حال، اگر شما از روش های دیگر ناامید شده اید، ممکن است این روش ارزش امتحان داشته باشند.

پاك كردن تاتو با مواد گياهي


4. با پزشک خود درباره جراحی صحبت کنید

 جراحی گزینه نهایی است. پزشک پوست اطراف تاتو را توسط یک چاقوی جراحی برداشته و تاتو را پاک می کند. زخم ایجاد شده ممکن است با وجود بیهوشی موضعی دردناک باشد.