معرفی ساده ترین و مؤثرترین روش پاک کردن تاتو و خالکوبی در خانه

معرفی ساده ترین و مؤثرترین روش پاک کردن تاتو و خالکوبی در خانه حذف تاتو با لیزر امن ترین و مؤثر ترین راه برای از بین بردن آن است. با این حال روش های خانگی برای از بین بردن و پاک کردن تاتو و خالکوبی وجود دارد که می توانید در این مطلب سلام دنیا بخوانید.

آیا از تاتو روی پوست خود احساس پشیمانی می کنید؟ همانطور که تاتو و خالکوبی به کسب و کار بزرگی تبدیل شده است، میزان افرادی که از انجام اینکار پشیمان شده اند به شدت در حال افزایش است. اکنون روش های جدیدی برای حذف و پاک کردن تاتو وجود دارد که بسیاری از آنها به طور قابل توجهی موفق هستند. متأسفانه، بسیاری از درمان و روش های خانگی پاک کردن تاتو نیز افزایش یافته که بسیاری از آنها خطرناک و یا بی اثر هستند. در اینجا نکاتی در مورد استفاده از نمک در پاک کردن تاتو، همراه با اطلاعات مفید دیگری در مورد پاک کردن خالکوبی و تتو آورده شده است.

برای کسانی که می خواهند هر نوع خالکوبی (تاتو) ناخواسته ای را به طور طبیعی از بین ببرند، به این درمان های خانگی یک نگاهی بیندازند. تاتو یکی از هنرهایی است که در بین مردم محبوبیت بیشتری دارد. این کار دارای هیچ گونه قانونی نیست، زیرا افراد می توانند در هر نقطه و ناحیه ای از بدن خود که میخواهند تاتو خود را بزنند. همه  مردم این تزئینات پوستی را علاوه بر این واقعیت که تاتو باعث درد می شود، ترجیح می دهند.

گاهی اوقات افراد با عجله تصمیم می گیرند که بر روی پوست خود تاتو کنند، که این امر بعدا ممکن است احساس ناخوشایندی را برای آن ها به ارمغان بیاورد. با این حال، بسیاری از گزینه های پزشکی (لیزر، عمل کرایو، درم ابریژن، یا نور درمانی پاسی (نور شدید پالسی)) و داروهای خانگی برای از بین بردن تاتو در دسترس هستند که از طرفی میتوان گفت بسیار گران هستند.

روش خانگی پاک کردن تاتو با روش های گیاهی 

خبر خوب این است که برخی از داروهای خانگی در دسترس به همان اندازه موثر هستند. در اینجا 5 روش طبیعی از بین بردن تاتو وجود دارد که می توانید در خانه آن ها را انجام دهید.

1. روش های خانگی پاک کردن تاتو با آلوئه ورا

برای بسیاری از درمان های پوستی و محصولات آرایشی استفاده می شود. آلوئه ورا بر تاتو همراه با پدریا تومنتوسا و ویتامین E تقریباً موثر و کارآمد است. این برای تاتو های تازه ای که برای مدت طولانی بر روی پوست شما نبوده اند مناسب است. همچنین، برای مراقبت و زیبایی پوست ماده ای قابل دسترسی است. آلوئه ورا باعث می شود جوهر به طور معمول در داخل پوست باقی بماند.


حتما بخوانید: 7 طرز استفاده از ماسک آلوئه ورا برای درمان آکنه و جوش


از بین بردن تاتو در خانه با آلوئه ورا

2. روش های خانگی پاک کردن تاتو با عسل

عسل یک روش طبیعی موثر برای از بین بردن تاتو ، به ویژه برای تاتوهایی با رنگ روشن و ریز در خانه است.

  • 2 قاشق غذاخوری از آن را با هر یک از این مواد ، آب آلوئه ورا ، ماست ، نمک، را به طور کامل با هم مخلوط کنید تا خمیر غلیظی بدست آید. حالا، به آرامی روی پوستی که تاتو کرده اید این مخلوط را بمالید و بعد از نیم ساعت این کرم را با آب گرم بشویید.

3. روش های خانگی پاک کردن تاتو با پودر شن و سنگ آسیاب

به دنبال مراقبت های خانگی باشید که شامل پودر شن و سنگ آسیاب برای خلاص شدن از تاتو به طور موثرتر باشد. سلول پوستی مرتبط با تاتو را جدا می کند.

  • آنها را کاملاً مخلوط کرده و ژل آلوئه ورا به آن اضافه کنید تا خمیری غلیظ دربیاید. سپس این مخلوط را به آرامی روی تاتوهای خود بمالید و آنها را محو کنید.
  • یک عمل منظم می تواند تاتو را برای همیشه ناپدید کند.

روش های خانگی پاک کردن تاتو با پودر شن و سنگ آسیاب

4. روش های خانگی پاک کردن تاتو با لیمو

استفاده از لیمو به عنوان بهترین روش برای از بین بردن یا کمرنگ شدن تاتو ها شناخته می شود. این ماده به دلیل داشتن و وجود اسیدهای طبیعی موجود در آن یک ماده سفید کننده طبیعی محسوب میشود. مواد شوینده طبیعی آن جوهر را پاک می کند.

این ماده برای پوست بی خطر است و همچنین باعث بازسازی سلولهای پوستی شده و سطح سالم و صاف پوست را حفظ می کند. از آب لیمو به همراه نمک استفاده کنید. این کار رنگ جوهر را کمرنگ کرده و لایه های بالایی یا رنگی پوست را از بین می برد.


حتما بخوانید: آبلیمو برای جوش صورت مفید است


5. پاک کردن تاتو و خالکوبی در خانه با کرم ها 

همچنین کرم هایی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن تاتو های طبیعی آن ها را به جای انتخاب جراحی لیزر خریداری کنید، اما باید در مورد عوارض جانبی یا قیمت آن از پزشک خود سوال کنید. کرم ها می توانند گران تر باشند و یا عوارض جانبی را به همراه داشته باشند، بنابراین مهم است که کرمی را با مواد طبیعی و ایمن انتخاب کنید.

6. روش خانگی پاک کردن تاتو و خالکوبی با نمک

نمک یک ماده ساینده است. سدیم و کلر موجود در نمک به خلاص شدن و از بین رفتن دائمی از تاتو کمک می کنند. به پوست، عمیق نفوذ کرده و ساختار جوهر را می شکند.

  • مقدار کمی آب به نمک اضافه کرده و یک اسفنج را در آن خیس کنید. حالا، این اسفنج را به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت روی تاتو خود بمالید. پوست را با آب گرم تمیز کنید. استفاده از نمک یک روش ارزان اما موثر و مناسب برای تاتو در خانه است.

اما پیش از انجام پاک کردن تاتو و خالکوبی با نمک بهتر است این نکات را در نظر بگیرید:

بخش اول: دانستن کارهایی که نباید انجام دهیم

بهترین روش سریع پاک کردن تاتو و خالکوبی در خانه

1. در مورد مالیدن نمک به تاتو خود بسیار مراقب باشید

استفاده از نمک در شرایط مختلف ( اگر به تازگی تاتو انجام داده اید و یا مدت طولانی از آن می گذرد) ممکن است پیشنهاد خطرناکی باشد.
دلیل آن اینجا ذکر شده: پوست شما به طور موثری شامل دو لایه (درم یا قسمت داخلی پوست و اپیدرم یا لایه بیرونی) پوست می باشد. هنگامی که تاتو انجام می دهید، جوهر از اپیدرم، یا لایه سطحی پوست و به داخل درم عبور می کند. مالیدن نمک بر روی اپیدرم آسان اما بی فایده است. شما باید نمک را به درم برسانید؛ اما برداشتن لایه خارجی پوست خود برای اینکه نمک به جوهر برسد، فکر خوبی نیست.
استعمال نمک روی تاتو منجر به زخمی مانند سابیده شدن روی جاده می شود. همچنین ممکن است باعث رنگ گرفتن، چروک شدن و احتمالا زخم شدن پوست شود. می دانید که انجام این روش در خانه می تواند عواقب قابل توجهی داشته باشد و ممکن است تاتو شما را حتی بدتر کند.

روشهایی برای پاک کردن تاتو


حتما بخوانید : بهترین خالکوبی برای مردان ، طرح تاتو مردانه


2. روش استفاده از نمک برای پاک کردن تاتو، چه زمانی معروف شد؟

اگر چه یک روش پزشکی وجود دارد که از نمک به عنوان یک ساینده ملایم استفاده می کند، احتمالا یک دلیل روشنی وجود دارد که نمک به عنوان پاک کننده تاتو معرفی شده است. هنگامی که تاتو انجام می دهید، تأکید می شود که محل تاتو را در آب، به ویژه در آب نمک، قرار ندهید. اگر بخواهید تاتو را حفظ کنید باید آن را در آب نمک قرار ندهید، بنابراین شاید برای حذف آن بتوان از آب نمک استفاده کرد. استفاده از آب نمک باعث حذف تاتو نمی شود بلکه شاید تنها باعث مات شدن، بهم ریختن شکل آن و یا کمرنگ تر شدن آن شود.
استفاده از آب نمک تنها باعث می شود تاتو ظاهر بدی بخود بگیرد. این اثرات در هفته های ابتدایی تاتو ظاهر می شود، اگر چندین هفته از تاتو گذشته باشد آب نمک اثری بر روی آن نخواهد گذاشت.

روش خانگی پاک کردن تاتو

3. روش هایی که از نمک به عنوان لایه بردار استفاده می کنند وجود دارد

استفاده از نمک برای از پاک کردن تاتو در خانه روش مناسبی نیست. همانطور که قبلا ذکر شد، شما احتمالا به خودتان آسیب می رسانید و ضرر آن بیشتر از سود آن خواهد بود. اما روش های حرفه ای وجود دارد که برای از بین بردن و پاک کردن تاتو استفاده می کنند و بعضی از آنها امیدوار کننده هستند.

  • طبق یک مطالعه در پایگاه ملی موسسه سلامت آلمان، لایه بردارهایی مثل سالابریژن (Salabrasion) در حذف و پاک کردن تاتو بسیار موفق عمل کرده اند. در این روش، پوست کمی چروک می شود، اما زخمی تشکیل نمی شود.
  • در روش لایه بردارهایی مثل سالابریژن، یک بی حس کننده موضعی به بالای تاتو اعمال می شود. یک دستگاه شبیه تفنگ استفاده می کند تا نرمال سالین (سرم حاوی آب نمک) به طور مؤثر به درم وارد شده و جوهر موجود در تاتو را به صورت محلول در آورد. این روش در حقیقت برعکس مسیر فرآیند تاتو را پیش می گیرد. زخم ناشی از این روش در 6 تا 8 هفته بهبود می یابد.

پاک کردن تاتو با روش های پزشکی 

بخش2: روش های دیگر پاک کردن تاتو را نیز بررسی کنید

روش خانگی پاک کردن تاتو

1. از لیزر برای از بین بردن تاتو استفاده کنید

حذف تاتو با لیزر امن ترین و موثر ترین راه برای از بین بردن تاتو است. پزشکان و متخصصان زیبایی، پالس های با شدت متمرکز از نور را به جوهر تاتو می تابانند، که می تواند جوهر را از بین ببرد و منجر به کاهش چشمگیر مقدار جوهر قابل مشاهده شود.

روش های خانگی پاک کردن تاتو و خالکوبی

2. با یک متخصص زیبایی در مورد درم ابریژن برای حذف تاتو صحبت کنید

 این روش بسیار شبیه به سالابریژن است که تحت نظارت متخصصان آموزش دیده انجام می شود و پوست را برای رسیدن به جوهر لایه برداری می کند.

پاك كردن تاتو در منزل

3. روش سرمادرمانی و پوست اندازی شیمیایی را در نظر بگیرید

با سرمادرمانی، پوست یخ زده و جوهر با نیتروژن مایع سوخته می شود. پوست اندازی شیمیایی باعث می شود که پوست تاول بزند و جوهر تاتو را از بین ببرد. این روش نه تنها کمی ترسناک است بلکه بسیار گران و دردناک نیز می باشد. با این حال، اگر شما از روش های دیگر ناامید شده اید، ممکن است این روش ارزش امتحان داشته باشند.

پاك كردن تاتو با مواد گياهي

4. با پزشک خود درباره جراحی صحبت کنید

 جراحی گزینه نهایی است. پزشک پوست اطراف تاتو را توسط یک چاقوی جراحی برداشته و تاتو را پاک می کند. زخم ایجاد شده ممکن است با وجود بیهوشی موضعی دردناک باشد.

سخن آخر

به طور کلی، زیاد نگران آن تاتویی که از زدن آن پشیمان شده اید نباشید! روش های غیر لیزری بسیاری وجود دارد که به شما کمک می کند تا تاتوی خود را به طور کارآمد و ارزان از بین ببرید یا آن را کمرنگ کنید! برای کسانی که می خواهند هر نوع خالکوبی (تاتو) ناخواسته ای را به طور طبیعی از بین ببرند، به این درمان های خانگی یک نگاهی بیندازند. ما در این مطلب از بخش آرایش و زیبایی سلام دنیا، به معرفی روش های خانگی پاک کردن تاتو و خالکوبی در خانه با بهترین و موثر ترین متد ها پرداختیم. امیدوارم برای شما مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

عفونت تاتو؛ علائم، نحوه پیشگیری و درمان عفونت تاتو

عوارض تاتو و خالکوبی برای سلامتی چیست 

از
29
رای