آیا آب برنج می تواند به رشد موی سر کمک کند؟

آیا آب برنج می تواند به رشد موی سر کمک کند؟ حتی اگر آب برنج نتواند در طول هفته ها یک سانت به رشد موهای شما اضافه کند، استفاده از آن بی خطر است و به طور کلی می توانند مواد مغذی برای تقویت مو را فراهم کند.

ما عادت بدی داریم که همیشه به دنبال نتایج خوشنود کننده فوری هستیم. انتظار داریم بعد از خوردن یک ظرف سالاد، احساس سلامت بیشتری کنیم. هر 10 دقیقه آینه را نگاه می کنیم تا تاثیر ماسک زیبایی که به تازگی امتحان کرده ایم را ببینیم. و اگر چند تمرین اسکات، تاثیری روی تناسب اندام ما نشان نداد، خیلی زود ورزش کردن را کنار می گذاریم. نکته این است: هنگامی که یک محصول یا درمان جدید را امتحان می کنیم، اغلب نتایج فوری و دگرگون کننده ای که پیش بینی می کنیم را همیشه بدست نمی آوریم. با سلام دنیا همراه باشید.

این مسئله در مورد موها هم صدق می کند. ما پس از مصرف ویتامین ها و انجام ماساژهای پوستی، رشد هر سانتی متر از مو را پیگیری می کنیم. در صورت عدم موفقیت، برای معالجه در منزل به دکتر گوگل مراجعه می کنیم. بررسی اخیر یوتیوب نشان می دهد که افراد زیادی ویدئوهای مربوط به ترکیب موز و تخم مرغ، برای رشد طولانی مو را تماشا کرده اند. ما به یک ترکیب دیگر که گفته می شود به رشد مو سرعت می بخشد رسیدیم: آب برنج. ما چند وبلاگ دیدیم که افرادی با موهای خیلی بلند، درباره تاثیر جادویی آب برنج صحبت می کردند؛ اما آیا این مسئله صحت دارد؟

استفاده از آب برنج به عنوان یک روش درمانی برای موها، به هیچ وجه جدید نیست. محققان سابقه آن را به ژاپن باستان نسبت می دهند؛ وقتی که زنان دربار، موهای خود را در آب برنج تخمیر شده می شستند تا رشد آنها بیشتر شود. این روند دوباره در یوتیوب رواج پیدا کرده است. منتشر کنندگان این مطالب، آب برنج را تا 3 روز نگه می دارند تا تخمیر شود. در طی این روند برنج خیس شده، آبکش می شود و از مایع بدست آمده برای آغشته کردن مو به عنوان شستشو دهنده یا درمان کننده استفاده می شود.

مطلب مرتبط: شستن صورت با آب برنج: آماده سازی، تهیه و نحوه استفاده از آب برنج برای شست و شوی پوست

خواص آب برنج برای تقویت رشد و پر پشت شدن موی سر

خواص آب برنج برای تقویت رشد و پر پشت شدن موی سر

آیا باید موهایمان را به امید اینکه زودتر بلند شود با غلات بشوییم؟ بر طبق گفته های دکتر دنیس گروس متخصص پوست و مو، هیچ مطالعه یا داده ای برای اثبات اینکه آب برنج باعث رشد موها می شود، وجود ندارد. دکتر گروس می گوید، وقتی صحبت از رشد موها می شود، به استثنای Rogaine (یک برند از ماینوکسیدیل)، قرص های تجویزی Procepia (یک برند از فیناستراید) و دیگر روش های درمانی که ممکن است توسط پزشک ارائه شود، درمان های موضعی کمی وجود دارد که پشتوانه علمی داشته باشد. حقیقت این است، میزان رشد موهای شما بیشتر توسط ژنتیک تعیین می شود.

اما حتی اگر آب برنج نتواند در طول هفته ها یک سانت به رشد موهای شما اضافه کند، استفاده از آن بی خطر است و به طور کلی می توانند مواد مغذی برای تقویت مو را فراهم کند. دکتر نیل سادیک متخصص پوست و مو می گوید: "پروتئین های برنج می تواند تارهای مو را تقویت کرده و مو خوره ها را از بین ببرد". این ماده حاوی کربوهیدرات، مواد معدنی و ویتامین هایی است که یک محیط متعادل را در پوست سر تقویت می کند تا فولیکول ها سالم بمانند. بنابراین با اینکه ثابت نشده است که آب برنج باعث تسریع رشد موها میشود، اما می تواند باعث درخشندگی، سالم تر و پر رنگ تر شدن آنها شود.

فواید پروتئین آب برنج محدود به درمان های خانگی نیست. اگر قصد استفاده از محصولات خانگی را ندارید، محصولات بدون نسخه ای وجود دارند که حاوی پروتئین برنج و آب برنج تخمیر شده هستند. دکتر سادیک همچنین توصیه کرده است که موادی مانند روغن نارگیل، شی باتر (Shea butter) و پروتئین ابریشم را به فرآورده خود اضافه کنید تا تار موهای شما سالم و درخشنده باشند.

مانند اکثر چیزهای زندگی، رشد مو یک فرآیند است. حتی اگر موهایتان به آن سرعتی که شما می خواهید رشد نمی کنند؛ اما با همان سرعت کم هم در حال رشد هستند. دکتر یولاندا لنزی درماتولوژیست می گوید: موها یک شبه و به طور محسوسی بلند نمی شوند، اما تا زمانی که بیماری های پزشکی ندارید، موها رشد می کنند. باید صبور باشید و اگر موهایتان رشد مناسبی ندارد، بهتر است با یک متخصص صحبت کنید. به عبارت دیگر، برای رفع همه نگرانی هایتان درباره سلامت مو، به درمان های خانگی خودتان اتکا نکنید.

همچنین در سلام دنیا بخوانید:

6 مورد از بهترین غذاها برای رشد موها و جلوگیری از ریزش مو
6 مدل ماسک کاملا طبیعی هویج برای تقویت و رشد موهای سر

منبع: refinery29

از
4
رای