در زمان شیوع کرونا چگونه از صاحب خانه فرصت بگیریم؟

در زمان شیوع کرونا چگونه از صاحب خانه فرصت بگیریم؟ اگر با مشکل تامین پول اجازه خانه در ماه های آتی به علت کرونا ویروس جدید (کوید 19) مواجه هستید، شاید صاحبخانه تان قادر باشد با شما همکاری کرده تا بار سنگینی را به دوش نکشید. در ادامه چگونگی مهلت گرفتن از صاحبخانه آمده است

اینکه نمی توانید کار کنید، دلسرد کننده و چالش برانگیز است، و تلاش برای درک چگونگی تامین هزینه های خانه تان حتی استرس شما را بیشتر می کند. اگر با مشکل تامین پول اجازه خانه در ماه های آتی به علت کرونا ویروس جدید (کوید 19) مواجه هستید، صاحب خانه تان ممکن است قادر باشد با شما همکاری کرده تا بار سنگینی را به دوش نکشید. اگرچه هر صاحب خانه ای در دوران شیوع بیماری به گونه ای متفاوت شرایط اقامت مستاجر را کنترل می کند، اما امیدوارم که بتوانید در مورد برنامه پرداخت یک توافق نامه پیدا کنید که برای هر دو نفر شما کارساز باشد.

چگونه با صاحب خانه خود در حین شیوع کرونا ویروس صحبت کنیم

مرحله اول: مذاکره در مورد اجازه بها

1. اگر مشکل در زمینه پرداخت اجازه بها دارید، در اسرع وقت برای صاحب خانه تان ایمیل ارسال کنید

درک اینکه ممکن است قادر به پرداخت اجازه بها نباشید، می تواند بسیار استرس زا باشد، اما تمام تلاش خود را کرده تا آرامش تان را حفظ کنید. تمام تلاش خود را بکنید که وقتی موعد پرداخت اجاره بهاتان است، به سراغ صاحب خانه تان در مورد پرداخت اجازه بها نروید، زیرا ممکن است او نیز گزینه های پیشنهادی چندانی برای شما نداشته باشد. در عوض، فورا با او صحبت کرده تا بتوانید در مورد وضعیت مالی فعلی تان و اینکه چگونه کرونا ویروس زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده است، با او صحبت کنید.

 • اگر نمی خواهید از روش ارسال ایمیل استفاده کنید، سعی کنید برای او پیامک فرستاده یا نامه ارسال کنید.

نکته: اگرچه می توانید با صاحب خانه تان تماس بگیرید، اما معمولا بهتر است که ایمیل بفرستید تا در صورت بروز اختلافات، بعداً سابقه مکاتبات خود را داشته باشید.

مذاکره در مورد اجازه بها با صاحب خانه

2. یک مدرک کاغذی فراهم کرده تا نشان دهد که درآمدتان را در اثر بیماری کرونا ویروس از دست داده اید

می توانید یا از نامه کارفرما خود برای سیاست های آنها در مورد کرونا ویروس یا چک های حقوق دریافتی تان به عنوان سند هر گونه مشکل مالی استفاده کنید. اگر در زمینه صنعتی کار می کنید که مجبور به تعطیل کردن آن هستید، مانند خرده فروشی یا سرگرمی، ارائه مدرکی از شغلتان می تواند کافی باشد. کپی از مدارک را ضمیمه ایمیل خود کرده تا صاحب خانه تان بتواند به آنها نگاه کرده و تشخیص دهد که شما واقعا تحت تاثیر شیوع این بیماری قرار گرفته اید.

 • در صورتی که تحت تاثیر کرونا ویروس قرار نگرفته اید و هنوز هم قادر به پرداخت کامل اجازه بها خود هستید، از مذاکره در مورد اجازه بها خود اجتناب کنید.

چطور از صاحب خانه مهلت بخواهیم

3. اگر قادر هستید، پیشنهاد پرداخت بخشی از اجاره بها را بدهید

حتی اگر قادر به پرداخت کامل اجاره بها هستید، اجازه دهید تا صاحب خانه تان بداند که چه میزان پول را می توانید با خیال راحت پرداخت کنید. به این شکل، صاحب خانه متوجه می شود که شما هنوز هم تلاش می کنید تا با او همکاری کرده و ممکن است بیشتر تمایل به مذاکره یا چشم پوشی از اجاره بهاتان داشته باشد. فقط مطمئن باشید که به اندازه کافی پول برای خودتان می گذارید تا بتوانید همچنان مواد غذایی، دارو یا سایر محصولات ضروری مورد نیاز خود را تهیه کنید.

 • به عنوان مثال، ممکن است بگویید: «متاسفم که نمی توانم کل هزینه اجاره بها ماه بعدی را پرداخت کنم، زیرا شغل من به علت کرونا ویروس به مدت دو هفته تعطیل شده است. با این حال هنوز می توانم 1200 دلار را پرداخت کنم، پس آیا می توانیم این کار را انجام دهیم؟».

راه فرصت گرفتن از صاحب خانه در زمان شیوع کرونا

4. سوال کنید که آیا می توانید برنامه ای برای بازپرداخت اجاره در طی چند ماه برنامه ریزی کنید

اگر پول کافی برای پرداخت اجاره بها ندارید، ببینید که آیا می توانید برای پرداخت اجاره بها طی چند ماه برنامه ریزی کنید، ببینید که آیا صاحب خانه تان پرداخت مبلغ کمتر را در طی یک دوره زمانی قبول می کند. یک میزان مبلغ معین را تعیین کرده که می توانید به راحتی آن را پرداخت کنید و به صاحب خانه تان اطلاع دهید که بازپرداخت آن را برای چه مدت برنامه ریزی کرده اید. اگر به توافق دست پیدا کردید، اطمینان حاصل کنید که برنامه های خود را به موقع انجام می دهید تا نشان دهید که قابل اطمینان هستید.

 • به عنوان مثال، اگر مجبور به پرداخت 1200 دلار ایالات متحده هستید، می توانید به جای آن پیشنهاد دهید که 300 دلار را ماهیانه برای چهار ماه متوالی یا حتی 200 دلار برای شش ماه متوالی پرداخت کنید.
 • هنوز هم مجبور هستید که اجاره بها آتی خود را به طور کامل و به موقع پرداخت کنید، مگر اینکه در مورد آن نیز مذاکره کرده باشید.
 • اگر شما پرداخت اجاره بها را بین ماه ها تقسیم می کنید، ممکن است از شما بخواهد که درصد بیشتری از پول را به عنوان بهره پرداخت کنید. به عنوان مثال، اگر اجاره بها شما 1200 دلار است و صاحب خانه 10 درصد پول بیشتر به عنوان بهره می خواهد، پس باید در مجموع 1320 دلار پرداخت کنید.

چگونه برای پرداخت اجاره بها در دوران کرونا از صاحبخانه مهلت بگیریم

5. آنچه که شما را تبدیل به یک مستاجر خوب می کند، ذکر کرده تا صاحب خانه را متقاعد کنید

اگر در گذشته اجاره بها را به خوبی پرداخت می کردید یا سابقه اجاره خوبی دارید، آن را در ایمیل خود ذکر کنید تا صاحب خانه ببیند که شما معمولا قابل اعتماد هستید. اگرچه مستاجر خوب بودن لزوما به این معنا نیست که از پرداخت اجاره معاف هستید، اما ممکن است به شما کمک کند تا از این وضعیت خارج شوید و همچنان به شما خانه اجاره دهد.

 • به عنوان مثال بگویید: «من به مدت دو سال است که از شما بدون هیچ گونه شکایتی خانه اجاره کردم و من تمام پرداخت های اجاره بها قبلی خود را به موقع انجام دادم بنابراین، می توانید بگویید که من آدم قابل اعتمادی هستم. از آنجایی که به دلیل کروناویروس مجبور به ترک کار خود شدیم، امیدوارم که شما بفهمید که چرا از شما درخواست می کنم مبلغ جزئی را برای پرداخت اجاره بها این ماه پذیرید».

آنچه که شما را تبدیل به یک مستاجر خوب می کند، ذکر کرده تا صاحب خانه را متقاعد کنید

6. هر گونه تغییر در مورد اشتغال یا درآمد خود را به صاحب خانه اطلاع دهید

در مورد وضعیت مالی خود در طول ماه ارتباط مستقیمی با صاحبخانه برقرار کنید تا هر دو بتوانید بر این اساس برنامه ریزی کنید. اگر شغل دیگری پیدا کردید یا قادر بودید که به شغل پیشین خود بازگردید، به او اطلاع دهید که آیا هنوز هم نیاز است که از برنامه پرداخت پول بر اساس توافق خود پیروی کنید. اگر هنوز هم در پرداخت اجاره بها مشکل دارید، هر چه سریع تر به صاحب خانه تان اطلاع دهید که آیا می تواند کمک بیشتری به شما کند.

روش صحبت کردن مستاجر با صاحبخانه در زمان شیوع کرونا

روش دوم: پیدا کردن یک گزینه جایگزین

1. بررسی کنید که آیا ناحیه شما داری قانون منع تخلیه خانه است تا خانه تان را از دست ندهید

برخی از شهرها، ایالات ها و کشورها مهلت قانونی یا معافیت از تخلیه خانه دارند، پس اگر قادر به پرداخت اجاره بها نیستید، به لحاظ قانونی قادر به اقامت در آن خانه هستید. وبسایت های ناحیه، استان و قانون فدرال خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا هیچ گونه منع قانونی برای آن وجود دارد. اگر در یک منطقه با داشتن مهلت قانونی تخلیه خانه زندگی می کنید، اگر اجاره بها را پرداخت نکردید و یا با تاخیر پرداخت کردید، نیازی به نگرانی در خصوص تخلیه خانه به صورت فوری نیست. با این وجود، باید اجاره بها را در یک مهلت مشخص پرداخت کنید.

 • در ایالات متحده، کلیه سلب حق اقامه دعوی و تخلیه خانه ها تا پایان ماه آوریل به تعویق افتاده اند.
 • اگر بتوانید اجاره بها را پرداخت کنید و یک مهلت قانونی وجود دارد، هنوز هم می توانید به موقع آن را پرداخت کنید.

تکنیک صحبت کردن با صاحبخانه برای تمدید مهلت پرداخت

2. با همسایگان خود یک سازمانی را تشکیل دهید تا مشکل صاحب خانه را با هم حل کنید

از طریق رسانه های اجتماعی، ایمیل یا آگهی های مربوط به مستاجران دیگر، به مستاجران دیگر موجود در ساختمان دسترسی پیدا کنید و از آنها بپرسید که آیا نگران پرداخت اجاره بها هستند. اگر چندین نفر در همان ساختمان نگرانی های مشابهی دارند، برنامه ریزی کنید که به طور هم زمان برای صاحب خانه تان ایمیل ارسال کنید. از سوی دیگر، امضاهایی را از سوی همسایگان خود جمع آوری کرده و یک نامه به صاحب خانه تان ارسال کنید تا مشکل را برطرف کند.

 • اگر چندین نفر یک مشکل مشابه داشته باشند، ممکن است صاحب خانه با احتمال بیشتری به حرف هایتان گوش داده و مشکل را برطرف کند.

با همسایگان خود یک سازمانی را تشکیل دهید تا مشکل صاحب خانه را با هم حل کنید

3. فرم بیکاری را تکمیل کرده تا هنوز هم بتوانید درآمد دریافت کنید

اگر به علت کرونا ویروس کار خود را از دست داده اید، حتی اگر بعد از قرنطینه کار خود را پس بگیرید، هنوز هم قادر خواهید بود که بیمه بیکاری دریافت کنید. برنامه بیکاری ایالت خود را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا صلاحیت دریافت آن را دارید.

اطلاعات شخصی خود را در فرم های آنلاین خواسته شده پر کنید یا اگر می خواهید با نماینده صحبت کنید، با دفتر آنها مستقیما تماس بگیرید. به طور معمول، در مدت چند روز «دبیت کارت» (کارت حساب بانکی) یا چک برای شما ارسال خواهد شد.

 • دفاتر بیکاری بسیار شلوغ هستند زیرا بسیاری از افراد به دلیل کرونا ویروس از کار خود اخراج شده اند، بنابراین بررسی درخواست شما بیشتر از حالت عادی طول خواهد کشید.
 • اگر در انگستان زندگی می کنید، ممکن است بتوانید واجد شرایط پرداخت مسکن اعتبار جهانی شوید، که مشابه بیکاری است. 

وضعیت مستاجران در دوران کرونا

4. به دنبال یک کار «اساسی» باشید تا بتوانید دوباره کار خود را شروع کنید

اگرچه صنایع بسیاری مجبور به تعطیلی هستند، اما هنوز هم می توانید به دنبال موقعیت های شغلی باشید که ادامه کارشان در این دوران ضروری است. سعی کنید با داروخانه های محلی، فروشگاه های مواد غذایی یا رستوران ها تماس بگیرید تا ببینید که آیا نیاز به نیروی کار دارند یا خیر. اگر وسیله نقلیه دارید، می توانید استخدام خدمات تحویل غذا مانند Postmates یا Uber Eats شوید، زیرا آنها هنوز هم در دوران شیوع کروناویروس باز هستند.

 • سایر صنایع اساسی شامل اجرای قانون، بهداشت و درمان، خدمات ابزار و خدمات مالی است.
 • اگر به کوید 19 مبتلا شده اید یا احساس بیماری کرده اید، سعی نکنید به کار خود برگردید؛ زیرا می توانید ویروس را گسترش دهید.

دوران شیوع کرونا ویروس

5. به دنبال گروه های وکالت مستاجر در منطقه خود باشید که می توانند کمک مالی ارائه دهند

گروه های وکالت به طور معمول برای کمک به مستاجرانی که به دلیل شرایط اضطراری قادر به پرداخت اجاره بها نیستند، بودجه اضطراری دارند، بنابراین بررسی کنید که آیا شهر یا ایالت شما یکی از این گروه ها را دارد. به گروه وکالت دسترسی پیدا کرده و به آنها در مورد موقعیت خود اطلاع دهید تا ببینید که چگونه می توانند به شما کمک کنند. اگر بودجه ای دارند، ممکن است بتوانند کمی پول برای شما فراهم کنند بنابراین می توانید اجاره بها خود را برای ماه بعدی پرداخت کنید.

 • گروه‌های وکالت همچنین ممکن است با سیاستمداران تماس بگیرند یا برای محافظت بیشتر از حقوق شما به عنوان مستاجر به شورای شهر مراجعه کنند.

راه متقاعد کردن صاحبخانه در زمان شیوع کرونا

6. در صورت لزوم، برای دریافت وام بانکی کوتاه مدت از بانک اقدام کنید

بسیاری از بانک ها وام های بدون بهره یا کم بهره در طول شیوع کرونا ویروس ارائه می دهند تا از بار مسئولیت های مالی شما کم کنند. با چند بانک یا وام دهنده مختلف تماس بگیرید و از وضعیت خود به آنها بگویید. بپرسید که چه مقدار پول می توانید دریافت کنید و نرخ بهره آنها چقدر است و چه مدت برای بازپرداخت وام فرصت دارید. تنها به اندازه ای که نیاز دارید، وام بگیرید تا بدهی زیادی نداشته باشید.

مهلت کرونایی به اجاره نشین ها

7. برای مطرح کردن نگرانی های خود با یک سیاستمدار تماس بگیرید

اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، سعی کنید به استاندار یا نماینده کنگره ایالت خود مراجعه کنید. در غیر این صورت، می توانید به یک شهردار، عضو پارلمان یا شورای شهر خود دسترسی پیدا کنید. نگرانی های خود را در مورد تامین هزینه اجاره بها با آنها مطرح کرده و توضیح دهید که چگونه صاحب خانه تان در این وضعیت رفتار کرده است. ممکن است قادر باشید که سیاست مدار را متقاعد کنید که قانون اجاره بها متفاوتی را در نظر بگیرد که برای شما و جامعه تان مفیدتر خواهد بود.

 • اگر می توانید، سعی کنید که چند نفر را همراه خود ببرید، زیرا اگر سیاست مداران بدانند که افراد بیشتری این مشکل را دارند، با احتمال بیشتری به شما کمک می کنند.  

چگونه در دوران کرونا اجاره خانه خود را پرداخت کنیم

از
1
رای