7 جنبه از زندگیتان که مجبور نیستید در مورد آن به کسی توضیح دهید

7 جنبه از زندگیتان که مجبور نیستید در مورد آن به کسی توضیح دهید هر چند ممکن است که به طرز تفکر دیگران درباره خودتان، اهمیت ندهید، اما زمانی هایی که مورد قضاوت یا سوال قرار می گیرید، اگر سوالات جز 7 جنبه زندگی تان که در ادامه بیان شده است، باشد نیازی به توضیح آن به کسی ندارید.

اگرچه ممکن است چیزی که دیگران فکر می کنند برای شما اهمیت نداشته باشد، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که شما را مجبور کند در رابطه با زندگی و تصمیمات خود به آن ها توضیح بدهید. اکثر تصمیمات شما همیشه توسط کسی مورد سوال یا قضاوت قرار می‌گیرد. صرف نظر از این واقعیت، نباید نگران این قضاوت یا انتقاد باشید. گذشته از این، لازم نیست اقدامات خود را برای هر شخصی که شما را قضاوت یا انتقاد می کند توضیح دهید.

هیچ کس نمی تواند واقعاً درباره اعمال شخص دیگری قضاوت کند. وقتی به قضاوت دیگران اهمیتی ندهید، این خودش یک نوع آزادی محسوب می شود. با این حال، گاهی اوقات احساس می کنیم که آنها حق دارند درباره ما قضاوت کنند. ما احساس می‌کنیم که موظف هستیم به خانواده یا دوستان خود هنگامی که آن ها درخواست می کنند توضیحاتی ارائه دهیم، حتی اگر واقعاً لازم نباشد چنین کاری را انجام دهیم. تا زمانی که با اعمال خود به کسی آسیب نرسانده یا شخص دیگری را تهدید نکنید، هیچ وظیفه ای برای پاسخگویی درباره اقدامات خود ندارید.

7 جنبه از زندگیتان که شما مجبور نیستید در مورد آن به کسی توضیح دهید

1. هرگز نباید برای ظاهر فیزیکی خود توضیحاتی بدهید

این نشان می‌دهد که آیا شما لاغر و یا کمی درشت تر هستید. شما مجبور نیستید به هر کسی در مورد این خصوصیات فیزیکی توضیحاتی ارائه بدهید. همه این قضاوت‌ها و انتقادها را فراموش کنید. مسئله مهم این است که شما احساس خوبی داشته باشید و با بدن خود راحت باشید. آنچه را که احساس می کنید برای حفظ یا تغییر شرایط برای رسیدن به این هدف ضروری است، انجام دهید.

چیزهایی که لزومی به توضیح درباره آن به دیگران ندارید

2.  چیزی که می‌خورید

اگر تصمیم دارید گیاهخوار باشید، یا شیرینی نخورید، یا هر چیز دیگری نخورید، هیچ کس نمی تواند در مورد شما قضاوت کند و شما مجبور نیستید توضیح دهید که چرا رژیم غذایی دلخواه خود را انتخاب کرده اید. این تصمیم شماست. به هر دلیلی می توانستید تصمیم گرفته باشید که به این روش غذا بخورید. دیگران در اطراف شما باید این واقعیت را بپذیرند، اگرچه ممکن است با آن موافق نباشند و یا با همان شیوه زندگی کنند.

3. تمایلات جنسی شما، اگر بزرگسال هستید

شما تصمیم می گیرید که چگونه، چه زمانی و با چه کسی می خواهید زندگی کنید و روابط داشته باشید. چه مرد و چه زن باشید، شما خودتان تصمیم می گیرید که آیا می خواهید تنها زندگی کنید، ازدواج کنید یا فرزندانی را به این دنیا بیاورید. این مربوط به تصمیماتی است که شما برای خود می گیرید و هیچ کس حق ندارد این تصمیمات را زیر سوال ببرد. اگر آن ها ببینند شما رنج می برید یا ناراضی هستید، می‌توانند مشاوره یا نصیحت کنند. با این حال، آنها حق ندارند به دلیل اختلاف نظر شما را قضاوت کنند یا از شما انتقاد نمایند. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما را مجبور کند درباره ترجیحات خاص و یا نظر خود در مورد ازدواج و کودکان توضیح دهید.

 راه جلوگیری از دخالت دیگران درزندگی خود

4. شغل و حرفه شما

در این بخش از زندگی تان، باز هم نیازی به ارائه جزئیات تصمیم خود در مورد چگونگی کسب درآمد ندارید. این شامل این می‌شود که آیا شما برای یک موضوع خاص به مدرسه می روید و یا شغل خاصی را با وجود سن خود حفظ کرده‌اید. حتی اگر شما اعضای خانواده یا دوستان نزدیک خود را با انتخاب یک زندگی خاص ناامید کرده باشید، باز هم تصمیم گیری دشوار است. به نظر بسیاری از افراد، حتی ممکن است انتخاب اشتباهی باشد. با توجه به این شرایط، مهم است که این تصمیم از درون شما گرفته شود.

5.  اعتقادات و باورهای مذهبی شما

شما هیچ توضیحی به هیچ‌کس در مورد ایده‌ آل ‌های مذهبی تان، هر آنچه که عقاید شما ممکن است باشد، بدهکار نیستید. این شامل تصمیم برای آگونیست بودن، ملحد بودن، یا عدم پیروی از هر مذهب سازمان ‌یافته ای به طور خاص است. آنها باید شیوه دید شما به جهان را بپذیرند و نباید در مورد آن تردید کنند و یا آن را مورد سوال قرار دهند. اگر آن ها این کار را انجام دهند، مشکل شما نیست.

چیزهایی که نباید به دیگران درباره آنها توضیح دهید

6. درک شما از روابط

شما می‌توانید با ایده زندگی کردن با کسی موافق باشید، یا می‌توانید مخالف باشید و تصمیم بگیرید که تنها زندگی کنید. شما می توانید با نهاد ازدواج مخالفت داشته باشید. همه ما برداشت های متفاوتی از جهان و شیوه های زندگی داریم. چگونه تصمیم می گیریم چه کسی یا چه چیزی درست یا نادرست است؟ ما از چه معیارهایی استفاده می کنیم تا تصمیم بگیریم چه کسی درست و چه کسی اشتباه است؟ آنچه هر فرد تصمیم می گیرد یا احساس می کند برای آن ها درست یا اشتباه است، مسیر آن هاست. آن ها مجبور نیستند این موضوع را برای دیگران توضیح دهند.

7.  اگر ترجیح می دهید به تنهایی وقت بگذارید

اگر از تنها بودن لذت می برید، لازم نیست لیستی تهیه کنید تا بر اساس آن دلیلش را به کسی توضیح دهید. این بدان معنا نیست که شما مخالف اجتماع، خودخواه یا جدا شده از جهان هستید. شما به سادگی از بودن در کنار خود لذت می برید. فضای خود را دوست دارید، به موسیقی مورد علاقه خود گوش فرا دهید یا خودتان یک کتاب بخوانید. این واقعیت که شما دوست دارید این مدت زمان را به خودتان اختصاص دهید به معنای افسردگی یا ناراحتی نیست. همچنین به این معنی نیست که در ارتباط یا تعامل با افراد دیگر مشکلی دارید. زمانی که احساس تنهایی می‌کنید، از جنبه های زمان تنهایی لذت می‌برید و تنها زمانی که خودتان می‌خواهید با دوستان و خانواده تان ارتباط برقرار می کنید. لازم نیست درباره این مسئله توضیح دهید.

جنبه هایی از زندگی که نیازی به توضیح ندارند

نتیجه گیری 

مهم است به گونه ای زندگی کنید که دوست دارید و تصمیماتی بگیرید که احساس می کنید درست است. مهمترین بخش این است که شما واقعاً به سبک زندگی خود و این شکل از تصمیم گیری اعتقاد داشته باشید. باید در دریای زندگی خود حرکت کنید، و در پایان شما – و نه هر کس دیگری- این کار را انجام می دهید. بعضی اوقات اشتباه هایی می کنید و گاهی اوقات موفقیت هایی خواهید داشت. می توانید به توصیه های اطرافیانتان گوش فرا دهید، اما همواره شما در راس کشتی زندگی خود قرار دارید و باید خودتان تصمیمات خود را بگیرید. و وقتی آنها را می گیرید، لازم نیست آنها را برای هیچ کسی توضیح دهید.

فقط شما می دانید چه چیزی برای شما خوب است و چه چیزهایی برای خوشبختی شما لازم است، نه هیچ شخص دیگری. تصمیم گیری در مورد اینکه تصمیم های زندگیتان را خودتان اخذ کنید و مسیر زندگی خود را بدون نیاز به توضیح دادن به هر کسی که چرا یا چه زمانی و یا چگونه این کار را انجام دادید،  نشان می‌دهد که شما فردی با اعتماد به نفس و عزت نفس بالا هستید. این امر نشان دهنده عشق، ارزش، و ایمانی است که به خودتان دارید.

منبع: steptohealth

از
2
رای