نشانه و خصوصیت های زنان جذاب؛ 10 ویژگی که زنان را برای مردان جذاب می کند 

نشانه و خصوصیت های زنان جذاب؛ 10 ویژگی که زنان را برای مردان جذاب می کند  یکی از ویژگی هایی که زنان را برای مردان جذاب می کنند صدا و شیوه صحبت کردن آنها است. دانشمندان دریافتند که مردان، زنانی را ترجیح می دهند که دارای صدای "زنانه" بالایی باشند.

به نظر می رسد که ظاهر زنان بسیار تاثیر گذار است: برخی از مردان زنان چاق و تپل، برخی از مردان نیز زنان ظریف را می پسندند، و برخی دیگر به ظاهر اهمیتی نمی دهند، اما به مسائل دیگر توجه می کنند. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که چیزهای مخفی زیادی در ظاهر زنان وجود دارد که مردان به طور ناخودآگاه متوجه آنها می شوند. قسمت های مختلف این تحقیق توسط دانشمندان متعدد از بسیاری کشورها تهیه شده است. در کل هزاران زن و مرد در این مطالعات شرکت کردند. ما تصمیم گرفتیم تمام داده هایی را که دانشمندان جمع آوری کرده اند را گرد هم بیاوریم و به شما بگوییم زنان در چه صورتی می توانند موفق به جذب مردان شوند.

10 ویژگی که زنان را برای مردان جذاب می کند 

1. صدا و شیوه صحبت کردن

در ابتدا، دانشمندان دریافتند که مردان، زنانی را ترجیح می دهند که دارای صدای "زنانه" بالایی باشند. مرلین مونرو مثالی عالی از صدای ایده آل است. کمترین جذابیت مربوط به صدای جیغ جیغو مانند صدای کیم کارداشیان است. این بخاطر ارتباط صدای زنانه بالا با جوانی است که باعث جذابیت می شود. اما زنان مسن اغلب صدای جیغ مانندی دارند. تحقیقات دیگر نشان می دهد مردان، زنانی را ترجیح می دهند که مشابه آنها صحبت می کنند. این مربوط به نحوه تلفظ کلمات و حروف خاص، سرعت گفتار و دیگر جزئیات است.

ویژگی های مخفی زنان جذاب

2. قد

اغلب مردم می دانند که مردان زنان کوتاه تر از خودشان را ترجیح می دهند. تفاوت در قد می تواند کمتر از 18 یا 20 سانتی متر باشد. با این حال، مردان زیادی هستند که کوتاه تر از میانگین قدی هستند. پس، در حالی که مردان قد بلند سعی در پیدا کردن دختران کوتاه قد دارند، مردان کوتاه قد بدنبال دخترانی هم قد خودشان هستند.

3. سن

معمولاً در زوج ها می بینیم که مردان بزرگتر از زنان هستند. و به نظر می رسد اکثریت زوج ها اینطور باشند. با این حال، مثال های بارزی از زوج هایی وجود دارد که سن زن از مرد بیشتر است. محققان متوجه شده اند که مردان قبل از 20 سالگی و بعد از 30 سالگی، زنان بین سن 24 تا 25 را برای روابط زناشویی ترجیح می دهند. دلیل آن می تواند بالا بودن احتمالاً مادر شدن در این سنین باشد. و در این مورد، فرقی نمی کند که مرد یا زن حتی به بچه فکر کنند. همه آن بخاطر سیر تکامل است. مردانی که رابطه زناشویی با زنان 24 تا 26 ساله داشته اند، فرزندان بیشتری نسبت به سایر مردان دارد.

مردان بالاتر از 30 سالی که زنان بزرگتر از خودشان را انتخاب می کنند را نمی توان با این تئوری توضیح داد. احتمالاً، در این مورد ما نیاز به بررسی دلایل روانشناختی و انگیزه آنها داریم. یا شاید باید این حقیقت را به خاطر داشته باشیم که هیچ شرایطی وجود ندارد که مردان تنها بر اساس یک معیار جذابیت یک زن را انتخاب کنند.

نشانه هایی ظاهری زنان جذاب

4. رنگ چشم

دانشمندان دانشگاه ترومسوی نروژ ادعا می کند که مردان چشم آبی، زنان چشم آبی را ترجیح می دهند. بر طبق گفته محققان، این بخاطر آن است که رنگ چشم فرزند آنها در آینده به آنها کمک می کند بفهمند انتخابشان درست بوده است یا نه. مردانی که چشم قهوه ای و سبز دارند، تمایلی به زنان چشم آبی ندارند. البته، ترجیح مردان چشم آبی کاملاً منطقی است. اما در واقع، حتی اگر هر دو والدین چشم آبی باشند، باز هم احتمال تولد کودکی با چشم قهوه ای وجود دارد.

خصوصیات زنان که باعث جذب مردان می شوند

5. آرایش

تحقیقات انجام شده در سال 2014 ادعا دارد که مردان تمایل بیشتری به زنانی دارند که آرایش متوسطی دارند. نکته جالب این است که زنان واقعاً دوست ندارند آرایش خیلی نمایانی داشته باشند، اما فکر می کنند که مردان آن را دوست دارد و به همین دلیل است که اغلب این کار را انجام می دهند. بنابراین، زنانی که آرایش خیلی نمایانی دارند باعث دفع کردن مردانی می شوند که سعی در جذب آنها دارند. این را فراموش نکنید و آرایش خود را هوشیارانه انتخاب کنید.

روش های جذب مردان

6. نسبت دور کمر به لگن

دکتر کری فیتزجرالد، روانشناس دانشگاه کارولینای جنوبی و همکارانش تحقیقاتی انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که مردان اطلاعات مربوط به زنانی که نسبت دور کمر به لگن "ایده آل" دارند را بهتر به خاطر می سپارند. این زنان به عنوان زنان جذاب در نظر گرفته می شوند.

بر طبق تحقیقات انجام شده، مقدار ایده آل نسبت کمر-لگن تقریباً 0.7 است. محاسبه آن بسیار ساده است: دور کمر و لگن خود را اندازه بگیرید، سپس اندازه کمر را به اندازه لگن تقسیم کنید. به گفته متخصصان مدل هایی مانند کیت ماس، کلی بروک و بازیگرانی مانند مرلین مونرو و جسیکا آلبا، با وجود اینکه دارای اندام کاملاً متفاوتی هستند، از نسبت کمر به لگن ایده آل برخوردارند.

7. حلقه لیمبال

جنبه رنگ چشم می تواند خیلی واضح نباشد، اما حلقه لیمبال بسیار واضح است. حلقه لیمبال، دایره سیاهی در اطراف عنبیه است. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند حلقه های عریض تر باعث جذب بیشتر مردان می شود و شاید علت این است که زنان جوان دارای حلقه های لیمبال نمایان تری هستند، اما حتی زنان مسنی که هنوز حلقه لیمبال آنها عریض است نیز برای آقایان بسیار جذاب هستند.

ویژگی های زنان جذاب از نظر مردان

8. رنگ مو

دانشمندان فرانسوی تحقیقاتی انجام دادند که نشان می دهد زنانی که برای رقص به کلوپ های شبانه دعوت می شوند، اغلب: دارای موهای بلوند، قهوه ای یا قرمز هستند. نتیجه گیری این بود که مردان زنانی با موهای بور را بیشتر می پسندند. رتبه دوم به رنگ موی برونت (قهوه ای تا عسلی) تعلق داشت و کمترین جذابیت مربوط به رنگ موی قرمز بود.  

دانشمندان تصور کردند که این به دلیل خود رنگ نیست، بلکه میزان تناسب رنگ مو با رنگ پوست است که اهمیت دارد. بنابراین، مشخص شد زنانی که موهای قرمز داشتند، کمترین جذابیت را بین رنگ پوست های دیگر داشتند.

کدام خصوصیت باعث جذاب شدن زنان از نگاه مردان می شود

9. طول پاها

لئون زلتزر، روانشناس بالینی چند تحقیق و تعدادی نظر خواهی آنلاین انجام داد تا مشخص کند طول پاها چقدر در جذب مردان موثر است. او نتیجه گرفت که مردان، زنانی با پاهای کشیده تر را ترجیح می دهند. این جمله با نظریه علاقه مردان به زنان کوتاه متناقض نیست. این درست است که مردان دوست دارند که طول بدن زنان نسبت به بدن آنها کشیده باشد. بنابراین، لازم نیست پاهای بسیار بلندی داشته باشید تا یک مرد را جذب کنید. تنها چیزی که مهم است تضاد با بقیه بدن است.

10. انحنای کمر

انحنای کمر یکی دیگر از معیارهای جهانی زیبایی زنان است که به لطف تکامل در مغز مرد ایجاد شده است. به طور متوسط، زاویه بین کمر و باسن باید در حدود 45.5 درجه باشد. این خمیدگی به عنوان جذاب ترین حالت برای مردان در نظر گرفته شده است. دلیل آن می تواند کمردرد کمتر در دوران حاملگی زنانی باشد که از انحنای کمر برخوردار هستند. البته بسیاری از زنان باردار این کمردرد را تجربه می کنند، اما زنانی که کمر آنها انحنای مناسبی ندارد، بیشتر در معرض درد خواهند بود.

معیارهای جهانی زیبایی و جذابیت زنان

همیشه به خاطر داشته باشید که ظاهر تنها چیزی نیست که مورد علاقه مردان قرار می گیرد. زیبایی درونی نیز وجود دارد و ما شدیداً معتقدیم که هر زن به نوبه خود جذابیت منحصر به فردی دارد. به علاوه، مطالعات نشان می دهد که بسیاری از مردان وجود دارند که با اکثریت تفاوت دارند. بنابراین نگران این نباشید که خارج از این چهارچوب قرار بگیرید، از ویژگی های خاص خود به شکل هوشمندانه ای استفاده کنید.

از
13
رای