انواع خیانت در زندگی مشترک + آثار مخرب و نحوه برخورد با آن

انواع خیانت در زندگی مشترک + آثار مخرب و نحوه برخورد با آن افراد به دلایل مختلفی ممکن است به یک دیگر خیانت کنند. خیانت انواع مختلفی دارد و همه ی خیانت ها به دلایل جنسی انجام نمی شوند. چیزی که در این زمینه خیلی مهم است نحوه برخورد ما با این موضوع است.

یک رابطه نامشروع، داشتن یک رابطه عاشقانه و عاطفی جنسی یا احساسی با شخصی غیر از همسر یا شریک زندگی تان است. عموما، روابط نامشروع دوامی ندارند (اگرچه استثناء هایی نیز وجود دارد) و بین دو شخصی اتفاق می افتد که ازدواج نکرده اند یا با شخص دیگری ازدواج کرده اند. رابطه جنسی ممکن است در یک رابطه نامشروع وجود داشته یا نداشته باشد. خیانت های اینترنتی نیز می تواند بین دو شخصی اتفاق بیفتد که هرگز با یک دیگر ملاقات نکرده اند.

یک «رابطه نامشروع» چگونه تعریف می شود؟

عموما، رابطه نامشروع به مفهوم خیانت به اعتماد طرف مقابل است. این کار می تواند ناراحتی بسیار شدیدی را در میان روابط شما ایجاد کند. اشخاص به دلایل مختلفی ممکن است به شریک زندگی شان خیانت کنند. رابطه نامشروع در بین زوج های متاهل «زنا» و بین افرادی که به دیگر تعهد ازدواج داده اند «خیانت» نامیده می شود. بر اساس نوع آن، رابطه نامشروع می تواند نام های دیگری نیز داشته باشد. خیانت حتی می تواند در بین زوج هایی از یک جنس اتفاق بیافتد. تعریف یک رابطه نامشروع در بین افراد بسیار مهم است. هر شخص و هر رابطه ای منحصر به فرد است و ممکن است دیدگاه زوج ها در مورد این موضوع متفاوت باشد. 

تعریف روابط نامشروع

انواع روابط نامشروع

ممکن است رابطه نامشروع را با نام های رابطه عاشقانه، خیانت عاطفی و عیاشی یا روابط خارج از ازدواج شنیده باشید. برخی از افراد به سادگی آن را بی وفایی یا خیانت نیز می نامند. شایع ترین انواع روابط نامشروع به شرح زیر است:

1. خیانت عاشقانه

رابطه نامشروع ممکن است عاشقانه باشد، که آن را «رابطه عاشقانه» می نامند. این گاهی اوقات به شکل رابطه جنسی در بین مردان و زنانی که با شخصی دیگر ازدواج کرده اند یا ازدواج نکرده رواج دارد، اگرچه همیشه این گونه نیست. برخی دیگر از فرم ها یا نام های آن چند همسری است.

2. خیانت سطحی

رابطه سطحی یک رابطه فیزیکی و اغلب عاطفی بین دو شخصی است که ممکن است با هم رابطه جنسی داشته باشند. با این وجود، آن ها اغلب این کار را بدون انتظار برای داشتن رابطه رسمی تر انجام می دهند.

 انواع خیانت

3. خیانت عاطفی

یک رابطه افلاطونی نیز ممکن است یک خیانت عاطفی خوانده شود. این رابطه فاقد صمیمیت جنسی است، اما صمیمت عاطفی شدید و ماندگاری بالایی دارد. خیانت عاطفی می تواند به سادگی تبدیل به یک خیانت جنسی شود و به اندازه دیگر روابط ذکر شده بالا ممکن است برای روابط تهدید آمیز باشد. حتی وقتی این نوع از رابطه نامشروع، مرز رابطه فیزیکی را رد نمی کند، اثر آن برای ازدواج می تواند به همان اندازه مخرب باشد، زیرا صمیمیتی که در خیانت عاطفی وجود دارد، می تواند به اندازه یک رابطه جنسی برای ازدواج خطرناک باشد.

4. خیانت اینترنتی

یک خیانت اینترنتی به صورت آنلاین رخ می دهد. این روابط ممکن است به شکل ناشناس بین دو شخصی باشد که اطلاعات خیلی ابتدایی در مورد یک دیگر مانند نام یک دیگر دارند، اما هرگز یک دیگر را ملاقات نکرده اند. یا ممکن است این رابطه بین اشخصی باشد که در زندگی واقعی یک دیگر می شناسند. غالبا، یک خیانت اینترنتی موضوع جنسی یا عاطفی دارند، که از طریق چت کردن، وب کم، ایمیل، پیامک و سایر راه های ارتباطی انجام می شود. افرادی که درگیر خیانت اینترنتی هستند، ممکن است هرگز از نزدیک یک دیگر را ملاقات نکنند، اما ارتباط عاطفی و احساسی رابطه نامشروع می تواند روابط متعهدانه یکی از آن ها و یا هر دو شخص را تحت تاثیر قرار دهد.

نحوه برخورد با خیانت

5. خیانت محدود شده

این نوع از رابطه های نامشروع، ممکن است بخشی از توافق نامه ازدواج در بین ازدواج های «آزاد» (یا یک رابطه آزاد) باشد. در یک خیانت محدود شده، زوجین توافق می کنند که چه نوع رابطه ای با کسی به غیر از شریک زندگی خود داشته باشند که شامل خوش گذرانی، قرار ملاقات های عاشقانه، چند همسری و زندگی سه نفری است. یک ازدواج آزاد باید بر طبق قوانینی باشد که توسط هر دو طرف مورد توافق قرار گرفته است، وگرنه این نوع روابط نامشروع نیز می تواند به اندازه سایر روابط نامشروع اثرات مخربی داشته باشد.

اثرات مخرب روابط نامشروع

موردی که در تمام روابط نامشروع مشترک است، این است که برای همه طرف های درگیر این موضوع امری کاملا شخصی است. آن ها می توانند روابط دراز مدت و پیچیده شما را از هم بپاشند و بسته به موقعیت و دیدگاه شما، یک سری درگیری های احساسی و اتفاقات ناگوار را برای شما به همراه داشته باشند. حتی برخی از افرادی که درگیر چنین رابطه هایی هستند برخی اوقات متوجه می شوند که چنین رابطه هایی ناامید کننده است و ارزش آسیب عاطفی که بر روی عواطف و ازدواج شان را می گذارد را ندارد.

نحوه برخورد با خیانت 

مانند هر رابطه شخصی دیگری، هیچ جواب درست و یا غلطی در هنگام سر و کار داشتن با یک رابطه نامشروع در یک ازدواج یا رابطه تعهد بین افراد وجود ندارد. این روابط گاهی اوقات می تواند منجر به شکست در ازدواج ها شود، در حالی که در برخی از موراد نیز ممکن است آثار مخرب این روابط باعث پشیمانی افراد شده و باعث شود که قدر داشته ها و زندگی خود را بیش تر بدانند. 

اثرات مخرب روابط نامشروع

از
5
رای