خیانت همسر؛ 12 کاری که باید پس از فهمیدن خیانت همسرتان انجام دهید

خیانت همسر؛ 12 کاری که باید پس از فهمیدن خیانت همسرتان انجام دهید فهمیدن خیانت همسر می تواند باعث شوک و ناباوری و خراب شدن دنیای شما شود. اما در چنین شرایطی چه باید کرد؟ متخصصان 12 راهکار که بعد از فهمیدن خیانت همسرتان باید انجام دهید، پیشنهاد داده اند.

فهمیدن خیانت کردن همسر می تواند دنیای شما را خراب کند. افراد ممکن است ناگهان با انبوهی از احساسات روبرو شوند مانند: ناراحتی، عصبانیت، شوک و ناباوری. اگر همسرتان به شما خیانت می کند، درک دلیل انجام این کار دشوار است اما آنچه که تصمیم می گیرید پس از درک این موضوع انجام دهید بسیار مهم است. در اینجا یک سری نکات از جانب متخصصین را برای اینکه پس از فهمیدن خیانت همسرتان چه کنید را بیان می کنیم.

12 کاری که باید پس از فهمیدن خیانت همسرتان انجام دهید

1. نفس عمیق کشیده و اجازه دهید گریه کنید یا فریاد بکشید

اکثر اوقات افراد به خودشان مکان و زمان کافی برای بودن در احساسات و درک کردن آنها را نمی دهند. پیپر اس. گرانت یک روانشناس بالینی، درمانگر جنسی و متخصص روابط می گوید: "اگر لازم است فریاد بکشید، در داخل یک بالش به جای همسرتان، فریاد بکشید. اگر لازم است گریه کنید، به خودتان اجازه دهید تا یک دل سیر گریه کنید."

کارهایی که پس از فهمیدن خیانت همسر باید انجام داد

2. پس از خیانت هسر به سراغ دوستان معتمد خود بروید

به سراغ یک دوست که می دانید حامی و بدون قضاوت خواهد بود، بروید. گرانت می گوید: "مرسوم است که دوستان بخواهد به سرعت برای نجات شما اقدام کرده و به سرعت توصیه هایی برای اینکه چه کارهایی باید انجام دهید، ارائه نمایند. این می تواند مساله را پیچیده تر کرده و درک اینکه بهترین چیز برای شما چیست را سخت تر کند."

3. سعی کنید درک کنید چرا و چگونه خیانت روی داده است

حتما گوش داده و پیش فرضی نداشته باشید. بتانی ریکیاردی، یک متخصص سکس و روابط می گوید: "هرچند که ممکن است تمایلی درباره شنیدن جزئیات نداشته باشید، می خواهید که درک مناسبی درباره اینکه چرا همسرتان این کار را انجام داده است، داشته باشید."

4. مطمئن شوید که وضعیت شرایط خودتان را ارزیابی کرده اید

کجا متوجه این موضوع شده اید؟ آیا در شرایط ایمنی قرار دارید؟ آیا احساس راحتی در مورد ماندن در محیطی با همسرتان دارید؟ اگر این گونه نیست، جای امنی برای ماندن در هنگام شب یافته و ابتدا به فکر مراقبت از خودتان باشید. ریکیاردی پیشنهاد می کند: "در هنگام برخورد با خیانت شرایط ممکن است بسیار ناپایدار شود و شما می خواهید مطمئن شوید که در محیطی مناسب هستید تا بتوانید از زندگی روزمره خود مراقبت نمایید."

بعد از خیانت همسر چکار کنیم

5. درک کنید که خیانت همسرتان گناه شما نیست

خیانت از جانب آنها روی داده است و شما نباید آن را گناه خودتان بدانید. لوری بیزوکو یک متخصص روابط و بنیانگذار Cupid's Pulse می گوید: "مهم نیست شرایط چگونه باشد، همسرتان نسبت به شما تعهد داشته است و شما نمی توانید احساس کنید که مسئول بروز این مشکل بوده اید."

6. گزینه ها را ارزیابی کنید

اتخاذ تصمیم نهایی ممکن است دشوار باشد اما شروع به پی ریزی زیربنای جهت گیری نهایی این رابطه نمایید. ریکیاردی می گوید: "این که در این مرحله در کنار هم بمانید یا از هم جدا شوید، بایستی بر مهارت های کنار آمدن با مسائل خود متمرکز شوید. بر روی اینکه ببخشید یا فراموش کنید، کار کنید."

7. قبل از اتخاذ هر تصمیم بزرگی 24 ساعت به خودتان وقت بدهید

هیچ تصمیم بزرگی لازم نیست بلافاصله اتخاذ شود. بنابراین حداقل 24 ساعت به خودتان در این مواقع فرصت دهید. گرانت پیشنهاد می کند: "بلافاصله پس از فهمیدن خیانت همسر، ممکن است احساس کنید لازم است وارد مرحله رفع مشکل شوید یا تصمیم بزرگی بر پایه کشف خیانت جنسی همسرتان بگیرید. به جای واکنشی عمل کردن سعی کنید عاقلانه و با برنامه عمل نمایید."

8. رابطه خودتان را مجددا ارزیابی نمایید

بایستی یک گام به عقب رفته و تصمیم بگیرید آیا خیانت همسرتان موضوعی قابل بخشش است یا خیر. بیزوکو می گوید: "اگر موضوع به نحوی قابل بخشش است، لازم است بحث لازم را درباره نحوه ادامه رابطه به بهترین نحو ممکن را با همسرتان داشته باشید و اگر این گونه نیست، لازم است به بهترین حالت راه تان را ادامه دهید."

اقداماتی که بعد از فهمیدن خیانت همسر باید انجام داد

9. از رسانه های اجتماعی در صورت امکان دوری کنید

ریکیاردی می گوید: "شما نمی خواهید واکنشی اینترنتی داشته باشید و درباره این که چقدر از همسرتان متنفر هستید مطالبی بنویسید و بعداً اقدام به بخشیدن وی نمایید. حالت معکوس این شرایط نیز جالب نمی باشد. تصاویر از شادی خودتان را برای وی ارسال نکنید که حسادت وی را تحریک کنید یا وانمود کنید که همه چیز روبراه است در حالی که اینگونه نیست. کارهایتان را به خودتان معطوف کرده و به خودتان زمان بدهید تا همه چیز را تحلیل کنید و در این مدت به سراغ این رسانه ها نروید."

10. سعی نکنید تا خیانت همسرتان را به نحوی تلافی نمایید

ریکیاردی می گوید: "شما واقعاً صدمه دیده اید و ممکن است بخواهید او نیز چنین صدمه ای ببیند اما هرگز درد را پخش نکنید. شما دوست ندارید کاری انجام دهید که بازگشتی ندارد زیرا در انتهای روز، با تلافی کردن و انتقام گرفتن هرگز حس بهتری نخواهید داشت."

11. آنچه را که روی داده است بپذیرید

بیزوکو می گوید: "در بسیاری از موارد، افراد در وضعیت انکار اینکه مورد خیانت قرار گرفته اند، قرار می گیرند. کنار گذاشتن یک مساله، آنچه را که روی داده است، تغییر نخواهد داد. بنابراین روبرو شدن با مساله به همراه همسرتان بهترین راهی است که باید در پیش بگیرید."

12. مراقبت کردن از خودتان را فراموش نکنید

گاهی اوقات این احساسات بسیار شدید و مقاومت ناپذیر هستند و افراد ممکن است خودشان را در شرایطی ببینند که از خوردن دوری کرده و یا غذاهای ناسالم زیادی مصرف می کنند. گرانت می گوید: "وقتی در شرایط بسیار عاطفی قرار دارید، مهم است که از خودتان به نحو احسنت مراقبت کنید زیرا این مساله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تمامی احساسات را پردازش و مدیریت نمایید."

فرمواش نکردن خود از کارهایی که بعد از فهمیدن خیانت همسر باید انجام داد

هیچ چیزی باعث از بین بردن درد حاصل از این گونه مسائل نخواهد شد اما این امید وجود دارد که با پیروی از توصیه های این متخصصین بتوانید به شیوه ای که برای شما و همسرتان سالم و ایمن باشد، کاملاً درمان شوید.

منبع: sheknows

از
1
رای