خیانت عاطفی؛ نشانه ها، خطرات و اثرات مخرب ناشی از آن

خیانت عاطفی؛ نشانه ها، خطرات و اثرات مخرب ناشی از آن خیانت یکی از مسائل بسیار مهم و مخربی است که متاسفانه در جوامع امروزی رواج پیدا کرده است. خیانت ممکن است به دلایل مختلفی روی دهد و دارای یک سری از نشانه هاست که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 در جوامع امروزی خیانت عاطفی در حال افزایش است. ما زمان زیادی را با دیگران خارج از خانه، محل کار، سالن ورزش و یا سرگرمی می گذرانیم. همچنین به راحتی با دیگران در رسانه‌ های اجتماعی ارتباط برقرار می‌ کنیم. برخی روابط افلاطونی می‌ توانند به تدریج به دوستی‌ های عاطفی عمیقی تبدیل شوند. وقتی شخصی برای شما جذاب است یا رابطه جنسی بین تان وجود دارد، با شرایط بدی روبه رو می شوید که شما را از ازدواج خود دور می کند.

خیانت عاطفی چیست؟

خیانت عاطفی می‌ تواند به ازدواج و همچنین خانواده شما آسیب وارد کند. شما تنها دارای میزان مشخصی "انرژی عاطفی" هستید و وقتی این انرژی را روی شخص دیگری به جز همسرتان متمرکز می کنید، مشکلاتی را برای رابطه خود و همسرتان ایجاد می کنید. بیش تر خیانت های عاطفی و جنسی به عنوان دوستی‌ های پاک شروع می‌ شوند. معمولا در ابتدا هیچ هدفی برای این رابطه ها در مورد این که به چیزی بیش از یک دوستی ساده تبدیل شود، وجود ندارد. صرف نظر از این، مرز باریکی بین دوستی نزدیک و خیانت های عاطفی وجود دارد و به همین دلیل یک خیانت عاطفی می تواند به سرعت منجر به معاشقه و تجربه های جنسی شود.

خیانت عاطفی چیست؟

خطرات مربوط به خیانت های عاطفی

نشانه های خیانت عاطفی

اگر به طور کامل مطمئن نیستید که در حال خیانت عاطفی هستید، در این جا 9 نشانه وجود دارد که نشان می دهد شما احتمالا درگیر چنین رابطه ای هستید:

1. تماس مکرر هنگامی که در کنار هم نیستید. اغلب سعی می کنید که در ساعات مختلف شبانه روز با این شخص تماس بگیرید و زمان زیادی را برای ارسال پیامک، ایمیل و یا تماس تصویری به این شخص اختصاص می دهید.

2. موضوعات بسیار شخصی مانند مشکلات موجود در رابطه فعلی خود را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهید. تمام مشکلات و نگرانی‌ های خود را با این فرد در میان می‌ گذارید. همان طور که این کار را انجام می‌ دهید، این کار باعث نارضایتی بیش تر شما نسبت به همسرتان می شود.

3. این شخص ذهن و افکار شما را درگیر می کند. دائما به او فکر می کنید. وقتی که هنگام صبح از خواب بیدار می شوید، هنگامی که شب ها به خواب می روید و زمان زیادی در این میان در حال فکر کردن به این شخص هستید. در هنگام لباس پوشیدن به این موضوع فکر می کنید که با پوشیدن این لباس در نظر او چگونه به نظر خواهید رسید. زمان زیادی را با هم می گذرانید. برای این کار عذر و بهانه می‌ آورید و یا دلایلی برای گذراندن وقت با او پیدا می‌کنید.

نشانه های خیانت عاطفی

4. او اولین فردی است که تمایل دارید در صورت پیش آمدن هر اتفاقی با او تماس بگیرید. خبر های هیجان انگیزی برای به اشتراک گذاشتن با او دارید، حتی اگر روز بدی را پشت سر گذاشته باشید این فرد اولین کسی است که با او تماس می گیرید و در رابطه با مسائلی که برای شما اتفاق افتاده با او صحبت می کنید و ممکن است خیلی تمایل نداشته باشید این مسائل را با همسرتان در میان بگذارید.

5. اعتقاد دارید که این شخص واقعا شما را می فهمد. احساس می کنید او واقعا شما را بهتر درک می کند، حتی بهتر از همسرتان.

6. شروع به دروغ گفتن و مخفی نگه داشتن این مسائل می کنید. این معمولا مستلزم دروغ سهوی گفتن است. اگر عمدا به همسرتان در مورد مذاکرات، جلسات، ناهار، پیامک ها و تماس تلفنی خود خبر ندهید، این یک نشانه ی جدی از این موضوع است که شما درگیر یک خیانت عاطفی شده اید.

 7. سعی می کنید تا پیام ها و تماس هایی که با او داشته اید را از گوشی خود پاک کنید و در صورتی که همسرتان سوالی در رابطه با این موضع از شما می پرسد همه چیز را انکار می کنید. چیزهایی را پنهان می کنید یا در رابطه با آن دروغ می گویید در صورتی که می دانید که این رفتار خوب نیس و اگر همسرتان اتفاقی مکالمه بین شما بشنود از این کار خجالت زده می شوید.

چگونه خیانت را کشف کنیم؟

8. اغلب همسرتان را با او مقایسه می کنید. ممکن است به خاطر انجام ندادن کارهایی مانند کارهایی که آن شخص برای شما انجام می دهد، از همسرتان عصبانی شوید. شروع به بی نقص نشان دادن این فرد می‌ کنید و شریک زندگی‌ تان هر روز در چشمان شما بدتر به نظر می‌ رسد و به همسرتان در طول این دوران انتقادات بیش تری می کنید.

9. احساس می کنید که همسرتان نسبت به شخص مذکور شما را کم تر درک می کند. ارتباط، افکار، زمان و تمرکز و دنیای درون ذهن شما کم کم از همسرتان گرفته می شود و به این شخص منتقل می شود.

تاثیر خیانت های عاطفی

این نوع از خیانت ها می توانند برای شما حکم تفریح را در زندگی روزمره شما داشته باشند. شما از این شخص همیشه به بهترین شکل یاد می کنید و چون او را به صورت تمام وقت نمی بینید و در مورد عادت های بد و ویژگی های ناپسند او مطلع نمی شوید. تصور شما از آن‌ ها بیش تر بر اساس خیال‌ پردازی و یک شخصیت ذهنی است که قطعا این رابطه را بسیار جذاب خواهد کرد.

تأثیر خیانت های عاطفی

اگر فکر می کنید خیانت عاطفی برقرار کرده اید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که به طور جدی شرایط ازدواج خود را ارزیابی کنید. حتی در مواردی که این رابطه ها از حد و مرز رابطه های جنسی عبور نکنند، می توانند به همان اندازه روی ازدواج شما اثرات مخربی بگذارند. رابطه های نامشروع جنسی مرتبط با خیانت های عاطفی غالبا می تواند یک حالت عمیق تر از یک رابطه جنسی معمولی باشند زیرا شما این کار را کاملا از روی علاقه انجام می دهید.

از
1
رای