فرم دهی و قرینه سازی لب ها با روش های خانگی و پزشکی

فرم دهی و قرینه سازی لب ها با روش های خانگی و پزشکی اگر نامتقارنی لب های شما خیلی کم یا جزئی است، سعی کنید قبل از تزریق یا جراحی لب، با انجام تمرینات صورت لب های خود را اصلاح کنید. ما در این مطلب فرم دهی و قرینه سازی لب با روش خانگی و جراحی در سلام دنیا بیاموزید.

چهره همه افراد تا حدودی نامتقارن است، بنابراین کمی نامتقارن بودن لب ها در نظر سایر افراد خیلی قابل توجه نیست. اما نامتقارنی لب ها می تواند یک مشکل زیبایی آزاردهنده باشد که می تواند سلامت احساسی شما را تحت تأثیر قرار دهد. با این حال، لبهای که خیلی نامتقارن هستند می توانند بر نحوه غذا خوردن و صحبت کردن شما تأثیر بگذارند. اگر دوست دارید لب های تان قرینه تر به نظر برسند، ما در این مقاله از بخش آرایش و زیبایی سلام دنیا چندین روش خانگی و جراحی متقارن سازی لب برای این کار وجود دارد. در این مطلب چهار روش درمانی رایج ارائه شده است.

4 روش قرینه سازی لب های نامتقارن

1. متقارن سازی لب ها با تمرینات ورزشی صورت (فرم دهی لب بدون تزریق ژل)

اگر لب های شما قرینه نیستند، ممکن است این مشکل به دلیل رشد نکردن یا ضعف عضلات صورت شما باشد. این می تواند در نتیجه بیماری هایی مانند لایم یا بصورت مادرزادی باشد. در ادامه چند تمرین ورزشی برای صورت وجود دارد که می توانید با کمک آنها لبهای خود را قرینه تر نشان دهید:


حتما بخوانید: 6 روش طبیعی و خانگی برای داشتن لب های قرمز 


  • لب های خود را جمع کنید طوری که انگار قصد سوت زدن دارید. این وضعیت را برای 10 تا 15 ثانیه حفظ کنید. 10 تا 20 بار در روز این تمرین ورزشی را تکرار کنید.
  • لب های خود را در حالی که بسته هستند، بکشید طوری که انگار سعی می کنید گوشه های دهان تان را به گوش های خود نزدیک کنید. این وضعیت را برای 10 ثانیه حفظ کنید.
  • در مرحله بعد، لب های خود را بیشتر بکشید و دندان های خود را کمی در معرض دید قرار دهید. دوباره وضعیت را برای 10 ثانیه نگه دارید. سپس لب های خود را تا جایی که می توانند بکشید طوری که دندان های تان هم در معرض دید باشند. وضعیت را حفظ کنید، بعد استراحت کنید.
  • لب های خود را جمع کنید. گونه های خود را بمکید تا نزدیک به هم باشند (معمولا مدل ماهی نامیده می شود). سپس، لب های خود را در حالت پوکر  بالا و پایین ببرید.

متقارن سازی لب ها

2. قرینه سازی لب ها با برجسته سازی لب

برجسته سازی لب یا Lip augmentation  با تزریق فیلر به لب برای متقارن کردن یا حجم دار کردن لب ها انجام می شود. رایج ترین فیلر پوستی کلاژن بوده، اما با محصولاتی جایگزین شده است که ایمن تر و ماندگارتر هستند. اسید هیالورونیک و پلی اکریل آمید در حال حاضر محبوب ترین پرکننده های پوستی مورد استفاده هستند.

تزریق چربی هم برای برجسته سازی لب  انجام می شود، اما این کار شامل جراحی لیپوساکشن برای گرفتن چربی از ناحیه دیگری از بدن تان می شود.

گاهی اوقات پرکننده ها می توانند واکنش آلرژیک روی صورت یا لب های شما ایجاد کنند. مطمئن شوید برای انتخاب گزینه های مختلف پرکننده موجود مشاوره حرفه ای و تخصصی را انجام داده اید و توصیه های قابل قبولی برای بهترین گزینه دریافت کرده اید.

مزایای برجسته سازی لب عبارتند از:

  • درمان سریع سرپایی
  • انجام درمان تا زمانی که حجم لب مورد نظر به دست بیاید
  • کنترل کردن حجم لب با مقدار ماده تزریق شده

نکات منفی و عوارض برجسته سازی لب عبارتند از:

  • فقط حدود 6 ماه ماندگاری دارد
  • تبخال یا تاول تب را می تواند دوباره فعال کند
  • احتمال بروز تورم و کبودی

حتما بخوانید: برجسته کردن لب با آرایش


متقارن سازی لب ها با برجسته سازی لب

3. فرم دهی لب ها با تاتو لب

تاتو زیبایی در سال های اخیر رواج زیادی پیدا کرده است. تاتو با هدف تثبیت رنگ پوست را میکروپیگمنتیشن می نامند. اگر لب های نامتقارنی دارید، می توانید با تاتو دائمی از نظر زیبایی آنها را متقارن کنید.

مانند هر تاتو یا عمل دائمی، باید کاملاً از نحوه عملکرد این کار آگاه باشید. همچنین باید هر تاتو آرتیستی را با بررسی کارهای قبلی اش و خواندن نظرات افراد دیگر ارزیابی کنید. قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، برای آگاهی  و توصیه هایی در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.

4. متقارن سازی لب با جراحی لب

در موارد شدید، ممکن است نامتقارنی لب های  شما نیاز به جراحی داشته باشند. ترمیم لب ها معمولاً توسط جراح پلاستیک انجام می شود. گاهی اوقات جراحی لب به دلیل نقش اساسی که لب ها در زندگی شما ایفا می کند، می تواند یک کار چالش برانگیز محسوب شود.

جراحی لب با تمرکز بر روی عملکرد و زیبایی لب انجام می شود. گاهی اوقات برای ترمیم لب ها، پوست اضافی باید از نقاط دیگر بدن برداشته شود. اگر قصد جراحی لب دارید، حتماً برای مشورت به پزشک خود مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

اگر نامتقارنی لب های شما خیلی کم یا جزئی است، سعی کنید قبل از در نظر گرفتن تزریق یا جراحی لب، با انجام تمرینات صورت لب های خود را اصلاح کنید. اگر لب های شما نامتقارن هستند و این موضوع برای تان مشکلات احساسی یا جسمی ایجاد می کنند، گزینه هایی که باید در نظر بگیرید شامل تزریق، میکروپیگمنتیشن (تاتو) و جراحی پلاستیک است. قبل از انجام هرگونه درمان ، حتماً با پزشک خود و متخصص پیشنهاد شده آنها مشورت کنید. امیدوارم این مطلب سلام دنیا برای شما مفید بوده باشد. می توانید سوالات و تجربیات خود را در خصوص متقارن سازی لب با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

آموزش انتخاب رنگ رژ لب مناسب پوست با 4 روش حرفه ای

علل تورم لب ها؛ علائم و راه های درمان و پیشگیری از آن
 

از
4
رای