چگونه با از دست دادن حیوان خانگی محبوب کنار بیاییم؟

چگونه با از دست دادن حیوان خانگی محبوب کنار بیاییم؟ گفتگو با روان درمانگر می تواند به شما کمک کند تا روی احساسات خود کار کنید و راه هایی برای مقابله با غم و اندوه از دست دادن حیوان خانگی خود پیدا کنید.

ارتباط ما با حیوانات خانگی مان قدرتمند است. عشق آنها برای ما فوق العاده است و حتی در بدترین روزها باعث حس بهتری در ما می شوند. این باعث می شود از دست دادن و مرگ یک حیوان خانگی بسیار سخت باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قدرت روابط حیوانات خانگی و نیز مراحل چگونگی مقابله با چنین فقدان ویرانگری (زمانی که اتفاق بیفتد)، مطالب زیر را مطالعه کنید.

وابستگی به حیوان خانگی

روابط حیوانات خانگی ما یکی از قوی ترین روابط در تمام زندگی است.
آنها موارد زیر را برای ما بهمراه دارند:

 • پشتیبانی عاطفی قابل توجه
 • مزایای سلامت روان
 • همراهی بی نظیر
 • عشق به فرزندان ما و سایر اعضای خانواده

غم از دست دادن یک حیوان خانگی

غم و اندوه از دست دادن یک حیوان خانگی محبوب می تواند غیر قابل تحمل باشد. این همچنین یک وضعیت بسیار بحرانی برای هر کودک در خانواده شما می باشد. بعد از ازدست دادن حیوان خانگی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • از دست دادن حیوان خانگی خود را برای بچه های کوچک به طوری که آنها را درک کنند، توضیح دهید. مرگ متاسفانه قسمت طبیعی زندگی است، بنابراین مهم است که با فرزندتان صادق باشید. ممکن است وسوسه انگیز باشد که احساسات کودک خود را با گفتن اینکه حیوان خانگی رفته است، محافظت کنید، اما در بلندمدت احساس خجالت، گناه و سردرگمی ایجاد می شود. با احساسات فرزندتان صادق، اما مهربان باشید و بگذارید بدانند که چقدر از دست دادن حیوان خانگی به شما هم آسیب می رساند.
 • اجازه دهیدخود و خانواده غصه دار باشند. به چه دلیل شما و خانواده بایدازین موضوع گذر کنید؟ به خانواده تان زمان مورد نیاز برای عذا داری را بدهید و درصورت نیاز به آنها کمک کنید.
  اتاقی برای ابراز احساسات خود قرار دهید شکی نیست که از دست دادن و مرگ حیوان خانگی شما را ناراحت خواهد کرد. و احساسات دیگر مانند یاس، احساس گناه نیز به سراغ شما می آیند زمانی که با حقیقت زندگی بدون حیوان خانگی روبرو می شوید. به جای اینها تلاش کنید قوی باشید و احساسات خود را رها کنید، اجازه دهید خودتان آنها را بیان کنید. داشتن مجله در این زمان بحرانی نیز می تواند کمک کند.
 • یک سرویس یا مراسم دیگری برای احترام به حیوان خانگی خود ایجاد کنید. این که آیا این مراسم مراسم تشییع جنازه یا مراسم دیگری است، منجر به احترام به خاطرات حیوان خانگی شما شده و صمیمیت خانواده را بیشتر می کند. در صورت امکان فرزندان خود را درگیر کنید، به آنها اجازه دهید تا چند کلمه یا یک یادبود بنویسند. برای نگهداری حیوان خانگی دیگر برنامه ریزی کنید. اگر شما حیوانات خانگی دیگری دارید، ممکن است آنها هم از فقدان حیوان خانگی شما غمگین باشند. مهم است که برنامه های تغذیه حیوانات خانگی خود را حفظ کنید و به آنها عشق بیشتری بدهید.
 • ارتباط با دوستان و بستگان می تواند بر سلامت عاطفی شما بعد از از دست دادن حیوان خانگی تاثیر بگذارد. نگران نباشید، تنها شنونده بودن آنها باعث ایجاد احساس بهتری در شما می شود.
 • یک گروه پشتیبانی حیوانات را پیدا کنید. از دامپزشک خود یا پناهگاه محلی در مورد گروه های پشتیبانی حیوانات پرس و جو کنید. چنین گروه هایی فرصتی را برای شرکت درغم دیگران فراهم می کنند که واقعا می توانند با غم شما همدردی کنند.
 • با یک درمانگر صحبت کنید. گفتگو با روان درمانگر می تواند به شما کمک کند تا روی احساسات خود کار کنید و راه هایی برای مقابله با غم و اندوه از دست دادن حیوان خانگی خود پیدا کنید. داشتن این نوع حمایت ویژه در موارد افسردگی مفید است. برخی از روانپزشکان همچنین در زمینه کار با نوجوانان تخصص دارند، در حالی که بازی درمانگران ممکن است از طریق احساسات به کودکان جوانتر کمک کنند.

حرکت به جلو بعد از فقدان
بهبود بعد از فقدان حیوان خانگی شما نیز وابسته به مراحل اضافی است که فراتر از روند غم و اندوه اولیه است. مراحل زیر را در نظر بگیرید که می تواند در گذشت زمان به شما کمک کند:

 • یک دفتر خاطرات از حیوان خانگی خود را ایجاد کنید. شما احتمالا عکس های زیادی از حیوان خانگی خود را در تلفن خود، صفحات رسانه های اجتماعی یا کامپیوتر دارید. اما داشتن یک دفتر خاطرات ملموس یا آلبوم عکس می تواند بسیار راحت تر از موارد دیجیتالی باشد. به علاوه، اقدام به انتشار کتاب می تواند به شما کمک کند که خاطرات خود را با حیوان خانگی مورد علاقه خود در آغوش بگیرید و تبدیل به یک بستن خاطرات سالم شود.
 • کمک به حیوانات خانگی دیگر. با داوطلب شدن در یک پناهگاه محلی یا کمک به یک خیریه حیوانات می تواند احساس خوبی به شما دست دهد و حس هدف را به وجود بیاورد، به خصوص اگر شما به نام حیوان خانگی خود این کار را انجام دهید. سازمان های حمایت حیوانی همیشه به دنبال کمک هایی از جمله پیاده روی سگ، نوازش گربه، تمیز کردن جعبه، کار اداری و غیره هستند. حتی اگر شما هم نمی توانید وقت خود را اختصاص دهید، می توانید اقلامی برای آنها جمع آوری کنید.
 • تمرین خود مراقبتی. مهم است که روش های مراقبت از خود را پس از مرگ حیوان خانگی خود در طولانی مدت ادامه دهید. در اینصورت، شما شادتر و سالم تر خواهید بود. حتما ورزش کنید  و از یک رژیم سالم استفاده کنید. هر روز برای آرام کردن فعالیت های استرس زا، مانند تفکر یا خواندن کتاب، کمی وقت صرف کنید.
 • نگران نباشید به دنبال کمک حرفه ای باشید. مشاوران غم و اندوه برای کمک به شما در مقابله با زیان های عمده در زندگی شما آموزش می بینند و حیوانات خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به دنبال یک روانپزشک باشید که در زمینه تلفات حیوانات تجربه دارد - آنها می توانند به شما در ایجاد یک برنامه عملی برای مقابله با مشکل در دراز مدت کمک کنند.

چگونه بدانم وقت آن است که یک حیوان خانگی جدید بگیرم

در ابتدا ممکن است گرفتن یک حیوان خانگی جدید ایده خوبی برای پاک کردن غم و اندوه و سایر احساسات منفی به نظر برسد. با این حال، به طور کلی توصیه نمی شود که یک حیوان خانگی جدید بلافاصله پس از یک از دست دادن ویرانگر بگیرید، زیرا شما هنوز به خود و خانواده خود و دیگر حیوانات خانگی زمان و فضای مناسب برای عذاداری را نداده اید.

در نهایت
برای برخی، این می تواند چند ماه طول بکشد. دیگران ممکن است نیاز به چند سال عذا داری داشته باشند. به یاد داشته باشید که هیچ زمان بندی ای برای رها شدن از مرگ حیوان خانگی وجود ندارد. شما ممکن است هرگز به طور کامل آن را فراموش نکنید و این طبیعی است. شما در نهایت می دانید که زمان مناسب برای آوردن یک حیوان خانگی جدید به خانه شما است. این یک تصمیم بزرگ است که نباید عجله کرد.
از دست دادن و مرگ حیوان خانگی می تواند به اندازه از دست دادن یک دوست یا عضو خانواده غم انگیز باشد. همدم و وفاداری حیوان خانگی شما خاص و بی نظیر است، بنابراین قابل درک است که با کنار آمدن با این قضیه مقابله کنید. مانند دیگر از دست دادن ها، زندگی بدون حیوان خانگی در طول زمان آسانتر می شود. مهم این است که از خود مراقبت بکنید و اجازه دهید فرایند غصه داری ادامه پیدا کند و همچنین عشق خاص خود را به حیوان خانگی تحسین کنید.

از
11
رای