طرز تهیه مربای سیب خانگی ساده خوشمزه و خوشرنگ در منزل

طرز تهیه مربای سیب خانگی ساده خوشمزه و خوشرنگ در منزل مربای سیب را می توان با سیب های زرد و سفت به وسیله کاتر های مختلف برش داد و مربای زیبایی تهیه کرد. می توانید آموزش دستور پخت و طرز تهیه مربای سیب ساده و خوشمزه خانگی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

مربای سیب یکی از روش های نگهداری سیب است. مربای سیب را می توان با سیب زرد و هم با سیب قرمز درست کرد. این میوه مقدس که سر سفره نوروز ایرانی ها وجود دارد دارای فواید زیادی است و در میان عوام  توصیه زیادی به خوردن آن می شود. سیب اصالتا آسیایی است و بعد از سالیان سال کشت در آسیا به آمریکا و اروپا برده شد. یکی از تولید کنندگان مطرح دنیا چین است که تقریبا نیمی از تولید سیب در جهان را به خود اختصاص می دهد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه مربای سیب را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای مربای سیب

سیب1 کیلو
شکر1 کیلو
آبلیمو2 قاشق غذاخوری

دستور پخت مربای سیب

1

طرز تهیه مربای سیب

سیب ها را شسته و خشک کنید. حالا سیب ها را پوست کنده و به شکل دلخواه و تقریبا یک اندازه برش کنید.

2

مرحله دوم تهیه مربای سیب

داخل قابلمه لعابی یا پیرکس شکر و یک لیتر آب را افزوده و اجازه دهید به جوش آید سپس سیب ها را به آن بیفزایید و اجازه دهید تا به جوش آید.

3

مرحله سوم پخت مربای سیب

زمانی که سیب کمی پخته شد و شربت قوام آمد، حالا آبلیمو را افزوده درب مربا را دم کنی بگذارید و بعد از حدودا 10 دقیقه از روی حرارت بردارید. رنگ این مربا قرمز خوشرنگ خواهد شد.

4

مرحله چهارم پخت مربای سیب

اگر نخواستید مربای شما قرمز شود مرحله دم کنی را انجام ندهید. بعد از پخت کامل و سرد شدن داخل شیشه ای تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه مربای سیب خوشرنگ و خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه مربای سیب زرد زعفرانی

  • در صورت تمایل می توانید از یک قاشق غذا خوری زعفران غلیظ دم شده استفاده کنید.
  • اگر شربت مربایتان شکرک زد کمی آب جوش داخل مربا ریخته و بگذارید تا یه جوش کوچک بزند و مربا دوباره حالت شفاف و یکدست پیدا کند.
  • مربا را حتما در یک ظرف شیشه ای و تمیز داخل یخچال نگهداری کنید.
  • برای اینکه متوجه شوید قوام مربا خوب است آن را با قاشق تست کنید باید قوام عسل را داشته باشد.
  • مربا را یک روز بعد از پخت در شیشه مورد نظر بریزید زیرا بعد از گذشت یک روز غلظت مربا کاملا مشخص می شود.
  • اگر سیب های در دسترس کیفیت بالایی نداشتند از آنها مارمالاد تهیه کنید.
  • در صورت دلخواه می توانید از دانه های هل و یک تکه چوب دارچین هم برای طعم مربا استفاده کنید. در این صورت یک مربای سیب مجلسی خواهید داشت.
از
30
رای