طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی خوشمزه و کشدار به سبک اصیل

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی خوشمزه و کشدار به سبک اصیل امروز قصد داریم تا طرز تهیه آش عباسعلی خوشمزه و کشدار ؛ یکی از آش های مقوی، قدیمی و سنتی شهر کرمانشاه را به شما آموزش دهیم با ما در آشپزخانه سلام دنیا همراه باشید.

آش عباسعلی یکی از آش های بسیار مفید و مغذی ایرانی می باشد که اصالتی مربوط به شهر کرمانشاه دارد. آش عباسعلی دارای مواد مواد مغذی از جمله املاح معدنی چون زینک می باشد. آش عباسعلی یک وعده کامل غذایی را تشکیل می دهید و بسیار خوشمزه و بسیار مناسب فصل سرما می باشد. در بخش آشپزی سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه آش عباسعلی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای آش عباسعلی کرمانشاه خوشمزه و مقوی به سبک اصیل

گوشت دنده گوساله400 گرم
گندم پوست کنده1/5 پیمانه
برنج1/2 پیمانه
عدس1/2 پیمانه
نخود1/2 پیمانه
لوبیا چیتی1/2 پیمانه
لوبیا سفید1/2 پیمانه
پیاز4 عدد
سیر10 حبه
نعنا داغ2 قاشق غذا خوری
نمک و فلفلبه میزان لازم
روغن، زرد چوبهبه میزان لازم
روغن کرمانشاهیبه میزان لازم

دستور پخت آش عباسعلی کرمانشاه خوشمزه و مقوی به سبک اصیل

1

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی خوشمزه و کشدار

مرحله اول آماده سازی حبوبات: ابتدا نخود، لوبیا ها و گندم را از 12 ساعت قبل شسته و در مقداری آب خیس کنید تا نفخ آن از بین برود. در این زمان هم چندین بار آب آن را عوض کنید.

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی اصل
2

مرحله دوم: پخت حبوبات

1 عدد پیاز را پوست گرفته و به همراه کمی روغن داخل قابلمه مناسبی تفت می دهیم تا طلایی شود. حالا حبوبات خیس خورده را به آن می افزاییم سپس آب جوشیده به آنها افزوده و زمان می دهیم تا حبوبات مغز پخت شوند.

3

مرحله سوم: افزودن عدس و برنج

حبوبات که نیم پز شدند، عدس و برنج را هم می افزاییم و زمان می دهیم تا تمام مواد کاملا مغز پخت شوند. اگر آب مواد کم بود. آب در حال جوش به آن بیفزایید.

4

مرحله چهارم: پخت گوشت

1 عدد پیاز دیگر را پوست گرفته و نگینی خرد می کنیم. داخل قابلمه مناسبی به همراه روغن خوب تفت می دهیم تا کمی سبک شود، سپس زردچوبه، فلفل و گوشت را به پیاز افزوده و تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند. در نهایت آب در حال جوش به گوشت می افزاییم و زمان می دهیم تا گوشت کاملا پخته و نرم شود.

5

مرحله پنجم: افزودن گوشت

زمانی که گوشت کاملا پخته شد آن را از داخل عصاره خارج می کنیم، ریش ریش کرده و به حبوبات پخته شده می افزاییم اگر آب آش کم بود عصاره گوشت را می افزاییم.

6

مرحله ششم: افزودن چاشنی

پیاز باقی مانده و سیر را پوست گرفته و خرد می کنیم و جداگانه تفت می دهیم در نهایت کمی زرد چوبه هم به آنها می افزاییم؛ حالا نیمی از پیاز داغ، نعنا داغ و سیر داغ را به آش افزوده و آنقدر آش را مخلوط می کنیم تا آش حالت کشدار پیدا کند.

7

مرحله آخر: سرو آش عباسعلی

در نهایت پخت اگر روغن کرمانشاهی در دسترس دارید، 1 قاشق غذا خوری به آش بیفزایید. نمک آش را اندازه کنید و داخل ظرف زیبایی ریخته و با نعنا داغ، سیر داغ و پیاز داغ تزیین و نوش جان کنید.

طرز پخت آش عباسعلي مخصوص به سبک کرمانشاهی

نکات مهم و فوت و فن تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی مقوی و کشدار

  • حبوبات داخل آش باید به قدری بپزیند تا به راحتی له شوند.
  • می توانید کره محلی را جایگزین روغن کرمانشاهی کنید.
  • این آش زمان زیادی برای طبخ می خواهد تا قوام آمده و کشدار شود.
از
11
رای