طرز تهیه پیراشکی پنیری ساده خوشمزه مجلسی شیک بدون فر

طرز تهیه پیراشکی پنیری ساده خوشمزه مجلسی شیک بدون فر پیراشکی پنیری یک پیراشکی ساده بین المللی با طعمی متفاوت است که اصالت ترکیه ای دارد. با طرز تهیه پیراشکی مجلسی و شیک ساده بدون فر با خمیر پیراشکی خانگی برای صبحانه یا عصرانه درست کنید.

پیراشکی انواع مختلفی دارد و با مواد مختلفی پخته می شود. پیراشکی پنیری یک از انواع پیراشکی است که با پنیر درست می شود و برای وعده صبحانه یا عصرانه بسیار مناسب می باشد، همچنین می توانید آن را در منزل تهیه و در مهمانی ها سرو کنید. شما می توانید خمیر این پیراشکی دلچسب را به صورت خانگی درست کنید و یک پیراشکی پنیری سالم و کم هزینه داشته باشید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه پیراشکی پنیری خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای پیراشکی پنیری خانگی خوشمزه و مخصوص ساده به سبک رستورانی

آرد1/2 پیمانه
شیر1/2 پیمانه
آرد برنج1/4 پیمانه
تخم مرغ1 عدد
شکر2 قاشق غذا خوری
کره1 قاشق غذا خوری
نمک1/4 قاشق چای خوری
خمیر مایه1 قاشق مربا خوری
پنیر موتزارلابه میزان لازم

دستور پخت پیراشکی پنیری خانگی خوشمزه و مخصوص ساده به سبک رستورانی

1

طرز تهیه پیراشکی پنیری ساده بدون فر

1/2 پیمانه شیر ولرم را داخل یک ظرف بریزید و 1 قاشق مربا خوری خمیر مایه فوری را به آن اضافه و مخلوط کنید. بعد 2 قاشق شکر را داخل مواد بریزید و بعد از اینکه مواد به خوبی با هم ترکیب شدند، درب ظرف را روی آن قرار دهید و به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید.

طرز تهیه پیراشکی پنیری
2

مرحله دوم: ترکیب آردها با نمک

1/2 پیمانه آرد را داخل یک ظرف بریزید و 1/4 پیمانه آرد برنج را به آن اضافه و مخلوط کنید. در ادامه 1/4 قاشق چای خوری نمک را هم روی مواد بریزید و بعد از مخلوط کردن، ترکیب را دو بار الک کنید.

3

مرحله سوم: شکستن تخم مرغ و ریختن کره

تخم مرغ را داخل مواد بشکنید و خوب با مواد مخلوط کنید. در ادامه حدود 1 قاشق غذا خوری کره آب شده را داخل مواد بریزید و با دست مواد را با هم ترکیب کنید و حسابی ورز دهید تا یک خمیر لطیف و نرم درست شود. خمیر را داخل یک کاسه آردپاشی شده، به مدت یک ساعت استراحت دهید.

4

مرحله چهارم: استراحت دادن مجدد خمیر

بعد از یک ساعت، سطح کار را آردپاشی کنید و خمیر را دوباره ورز و مجدد داخل کاسه به مدت 40 دقیقه دیگر استراحت دهید تا خمیر حجیم شود.

5

مرحله پنجم: نواری کردن خمیر

خمیر را روی سطح کار قرار دهید و آن را به دوازده قسمت تقسیم کنید. هر قسمت از خمیر را چانه و با دست هر کدام از چانه ها را به صورت نواری باز کنید.

6

مرحله ششم: گذاشتن پنیر و سرخ کردن

پنیر را به صورت عمودی باریک برش و داخل خمیر قرار دهید، بعد دو طرف خمیر را به هم نزدیک کنید و ببندید و خمیر را به فرم دلخواه بپیچانید و در روغن داغ سرخ و بعد از کمی خنک شدن نوش جان کنید.

طرز تهیه پیراشکی پنیری

نکات کلیدی و فوت و فن طرز تهیه پیراشکی پنیری

  • روی خمیر را با یک پارچه بپوشانید و در جای گرم استراحت دهید.
  • خمیر را به خوبی چند دقیقه ورز دهید تا خمیر به دست نچسبد و در نهایت یک خمیر نرم و لطیف داشته باشید.
  • از پنیرهای دیگر مانند پنیر خامه ای و پنیر پیتزا هم می توانید داخل پیراشکی پنیر استفاده کنید.

همچنین ببینید: 

طرز تهیه پیتزا پیراشکی مرغ خوشمزه خانگی با سوسیس بدون فر

طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی خوش طعم و آسان با گوشت بدون فراز
3
رای