طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی خوشمزه و ترد مجلسی مخصوص عید

طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی خوشمزه و ترد مجلسی مخصوص عید شیرینی نخودی خوشمزه بازاری که با مواد اولیه سالم خانگی می توان آن را طبخ کرد، نه تنها برای پذیرایی عید نوروز بلکه یک میان وعده خوشمزه در کنار چای است. آموزش طرز تهیه شیرینی نخودچی ترد و خوشمزه را در سلام دنیا مشاهده کنید.

شیرینی نخودچی یا شیرینی نخودی یکی از شیرین های اصیل ایرانی است که رنگ و بوی آن سال نو را برایمان تداعی می کند و بین خانواده های ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردار است. شیرینی نخودچی اصالتی مربوط به شهر قزوین را دارد. شیرینی نخودی بسیار خوشمزه، لطیف و با ماندگاری طولانی را می توان در منزل با مواد در دسترس و با توجه به نکات گفته شده تهیه کنید. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی نخودچی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی نخودچی

آرد نخودچی500 گرم
روغن مایع250 گرم
پودر قند250 گرم
هل ساییده1 قاشق مربا خوری
پسته برای تزیینبه میزان لازم

دستور پخت شیرینی نخودچی

1

طرز تهیه شیرینی نخودچی مخصوص عید

ابتدا پودر قند را با روغن کاملا مخلوط کرده و آنقدر ورز می دهیم تا ترکیب کرمی حاصل شود.

2

مرحله دوم تهیه شیرینی نخودی

حالا آرد نخود و پودر هل را افزوده و دوباره به قدری ورز می دهیم تا خمیری لطیف بدست آید (زمان ورز دادن کاملا تقریبی است) زمانی که بافت خمیر منسجم شد کافی است.

3

مرحله سوم دستور پخت شیرینی نخودچی

خمیر که آماده شد آن را داخل کیسه پلاستیکی بگذارید و از 6 تا 24 ساعت می توانید پخت آن را به تاخیر بیندازید.

4

مرحله چهارم پخت شیرینی نخودچی

حالا خمیر را بر روی میز کار گذاشته و پلاستیکی روی خمیر می گذاریم و با وردنه کاملا پهن می کنیم به قطر 2 سانتی متر و به شکل مورد نظر قالب می زنیم. و از خلال پسته نگینی شده برای تزیین روی شیرینی ها استفاده کرده و در فر گرم شده با 170 درجه سانتی گراد در طبقه بالا فر به مدت 20 تا 30 دقیقه می پزیم.

طرز تهیه شیرینی نخودچی مجلسی مخصوص عید
5

مرحله آخر پخت شیرینی نخودی

بعد از خارج کردن شیرینی ها از داخل فر بهتر است که اجازه دهید شیرینی کاملا خنک شود و بعد به ظرف درب داری انتقال داده و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شیریني نخودی خوشمزه بازاری

  • برای تهیه آرد نخودچی از آرد نخود گل استفاده کنید و قبل از پخت آنرا سه مرتبه الک حریر کنید تا اگر دانه درشتی دارد خارج شود.
  • بر ای ترد تر شدن شیرینی 150 گرم از آرد نخود کم کنید و آرد برنج بیفزایید.
  • از زعفران غلیظ دم شده و یک خلال چوبی هم برای تزیین شیرینی ها می توانید استفاده کنید.
  • می توانید در این شیرینی کره را جایگزین روغن کنید.
از
10
رای