طرز تهیه فلافل ساندویچی خانگی خوشمزه با سس مخصوص سبک آبادان

طرز تهیه فلافل ساندویچی خانگی خوشمزه با سس مخصوص سبک آبادان فلافل یک غذای خوشمزه گیاهی که مدل خانگی آن جایگزین مناسبی برای انواع برگر ها می تواند باشد و در کنار سس انبه طعمی را که تابه حال تجربه نکرده اید را برایتان می سازد. در ادامه طرز تهیه فلافل خانگی خوزستانی خوشمزه را ببینید.

فلافل یک غذای معروف و محبوب خیابانی در خاورمیانه محسوب می شود. که در کشور های عربی از جمله بیروت، سوریه، لبنان طبخ می شود که در بعضی از نواحی آن را در کنجد غلتانده و سرخ می کنند. نخود موجود در این غذا سرشار از املاح معدنی، فیبر و مفید برای قلب، پوست و موی شما می باشد. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه فلافل و سس انبه خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای فلافل

نخود150 گرم
پیاز1 عدد
جعفری ساطوری شده50 گرم
نمک، فلفل سیاه فلفل و قرمز، زردچوبهبه میزان لازم
پودر گشنیزنصف قاشق چایخوری
پودر زیرهنصف قاشق چایخوری
ادویه فلافلنصف قاشق چایخوری
حبه سیر2
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم
مواد لازم برای سس مخصوص فلافل0
پودر انبه2 قاشق غذا خوری
رب گوجه1 قاشق غذا خوری
سرکه سفیدنصف پیمانه
نمک، فلفل قرمز،به میزان لازم

دستور پخت فلافل

1

آماده سازی نخود

نخود را از 24 ساعت قبل از طبخ فلافل در آب خیس کرده و در این زمان چندین بار آب آن را عوض کنید تا نفخ نخود گرفته شود و نخود بافت نرمی پیدا کند.

طرز تهیه فلافل خانگی با نخود خام
2

آماده سازی مواد اولیه فلافل

سیر و پیاز را پوست گرفته به همراه نخود خیس شد، ادویه ها و جعفری دو بار از چرخ گوشت عبور می دهیم. هر چقدر بافت لطیف تری بدست آوریم فلافل بهتری خواهیم داشت پس در انجام این مرحله دقت کافی را به کار ببرید. مواد بدست آمده را به مدت 15 دقیقه ورز می دهیم توجه داشته باشید که این مواد باید انسجام کافی را داشته باشد نه خیلی شل و یا سفت باشد و برای انسجام بیشتر 1 ساعت در یخچال استراحت دهید.

3

طرز تهیه فلافل خانگی با نخود خام

داخل ظرف کوچکی که دیواره بلندی داشته باشد تا نیمه روغن ریخته روی حرارت می گذاریم و اجازه می دهیم تا روغن داغ شود. حالا با قالب فلافل زن که در دسترس همه قرار دارد آنها را قالب زده و داخل روغن قرار می دهیم با حرارت ملایم زمان طولانی بپزید تا مغز پخت شود. اگر قالب در دسترس نداشتید از مواد به اندازه یک گردو برداشته گرد کنید کمی فشار آورید تا سطح آن کمی صاف شود و در روغن سرخ کنید و در نهایت کنار گوجه، خیار شور، نان و سس انبه سرو کنید.

طرز تهیه فلافل ساندویچی خانگی خوشمزه
4

طرز تهیه سس انبه

ابتدا پودر انبه، سرکه، رب گوجه، نمک و فلفل قرمز را با هم داخل قابلمه کوچکی می ریزیم و با مفتول آنقدر روی حرارت مخلوط می کنیم تا سس به غلظت مناسب برسد. (توجه کنید اگر خوب مخلوط نشوند پودر انبه گلوله می شود و سس بافت خوبی بدست نمی آورد)

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه فلافل ساندویچی خانگی با سس انبه

  • اگر دوست داشتید تا فلافل پوک تری داشته باشید در این مواد از نصف قاشق چایخوری بکینگ پودر استفاده کنید.
  • رمز داشتن یک فلافل لطیف و خوشمزه در زمان خیس کردن نخود است که می توانید این زمان تا 48 ساعت افزایش دهید.
  • فلافل را در کنار سس کچاپ تند یا سس انبه سرو کنید.
  • اگر زمانی که موادتان آماده شد احساس کردید که برای یک وعده شما زیاد است اضافه آن را داخل فریزر برای وعده دیگری نگهداری کنید.
  • از سس انبه مخصوص آموزش داده شده می توان در کنار سوخاری های مختلف هم استفاده کرد.
  • سس انبه اضافی را داخل شیشه استریل شده و در یخچال می توانید نگهداری کنید.
از
5
رای