طرز تهیه پوره سیب زمینی برای نوزاد خوشمزه و مقوی با شیر

طرز تهیه پوره سیب زمینی برای نوزاد خوشمزه و مقوی با شیر سیب زمینی سرشار از پتاسیم می باشد و برای نوزادان مفید می باشد. سیب زمینی هایی را انتخاب کنید که بدون لکه و و ترک باشد. آموزش ساده و تصویری طرز تهیه پوره سیب زمینی برای کودکان با شیر را در سلام دنیا مشاهده کنید.

سیب زمینی غنی از پتاسیم است و با انواع سبزیجات ترکیب خوبی ایجاد می کند. پوره سیب زمینی برای نوزاد یک راه آسان برای متعادل کردن طعم غذاهای گیاهی است. راهنمایی مرحله به مرحله ما را در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا، به منظور طرز تهیه آسان پوره سیب زمینی برای نوزاد، دنبال کنید.

مواد لازم برای پوره سیب زمینی

سیب زمینی2 عدد
آببه میزان لازم
شیر مادربه میزان لازم

دستور پخت پوره سیب زمینی

1

طرز تهیه پوره سیب زمینی با شیر برای نوزاد

مرحله اول سیب زمینی را بشویید و تمیز کنید: سیب زمینی را با آب سرد بشویید. پوست را با برس کوچک مخصوص سبزیجات پاک کنید تا خاک آن پاک شود و دوباره بشویید. سپس آن را پوست بگیرید و به تکه های کوچکتر تقسیم کنید.

2

مرحله دوم: سیب زمینی را بپزید

در یک قابلمه متوسط آب را به جوش بیاورید. حرارت را کم کنید (تا زمانی که حباب ها کم شوند) و تکه های سیب زمینی را تا حدود 15 دقیقه بپزید. سپس سیب زمینی پخته شده را آبکش کنید و با آب سرد بشویید.

طرز تهیه پوره سیب زمینی برای کودک
3

مرحله سوم: سیب زمینی را پوره کنید

سیب زمینی را در یک مخلوط کن یا غذاساز بریزید تا پوره ای صاف و یکدست به شما بدهد. برای رسیدن به قوام دلخواه می توان به آن آب اضافه کرد یا در صورتی که می خواهید خامه ای تر باشد، با شیر مادر ترکیب کنید.

4

مرحله چهارم: پوره سیب زمینی را آماده خوردن کنید

پوره سیب زمینی یک راه آسان برای متعادل کردن طعم غذاهای گیاهی یا سبزیجات سبز مانند: لوبیا و نخود فرنگی، همچنین طعم شیرین سبزیجات زرد مثل: هویج و کدو حلوایی است. می توانید پوره سیب زمینی را با این مواد غذایی امتحان کنید: نخود فرنگی، لوبیا سبز، کلم بروکلی، کدو حلوایی، گوشت گاو، جوجه، گوشت بره

5

مرحله آخر: نگهداری پوره سیب زمینی در یخچال یا فریزر

باقی مانده پوره سیب زمینی را می توان درون ظرف های بدون BPA تا سه روز در یخچال نگه داشت. مقادیر بیشتر را می توانید حتی تا 3 ماه درون فریزر نگه داری کنید. یک شب قبل از مصرف، آن را برای یخ زدایی درون یخچال بگذارید.

طرز تهیه پوره سیب زمینی با شیر برای نوزاد

نکات مهم و فوت و فن تهیه پوره سیب زمینی با شیر برای کودک

  • سیب زمینی هایی را انتخاب کنید که محکم و بدون ترک یا لکه و له شدگی باشد. از خرید سیب زمینی هایی که شروع به جوانه زدن کرده اند، خودداری کنید زیرا به معنای کهنه بودن آنها است.
  • توجه: همیشه قبل از اینکه غذای جدیدی به کودک خود بدهید با پزشک اطفال مشورت کنید، به خصوص اگر کودک شما آلرژی غذایی دارد. به علاوه متخصصان اطفال تهیه پوره اسفناج، هویج و چغندر را توصیه نمی کنند زیرا این سبزیجات تازه دارای نیترات زیادی است.

منبع: parents

از
12
رای