طرز تهیه پوره گلابی برای نوزاد خوشمزه و ساده + نکات مهم

طرز تهیه پوره گلابی برای نوزاد خوشمزه و ساده + نکات مهم گلابی سرشار از فیبر و ویتامین C می باشد و نرم و شیرین و خوش مزاج هستند و به همین دلیل غذای کمکی عالی برای کودکان زیر یک سال می باشد. طرز تهیه پوره گلابی برای کودک را به صورت گام به گام در سلام دنیا مشاهده کنید.

پوره گلابی خانگی شیرین هستند، پر از فیبر و سرشار از ویتامین C هستند. گلابی بارتلت، اولین میوه ایده ال برای کودکان هستند- آنها مغذی، نرم، خوش مزاج و شیرین هستند. در آخر تابستان که فصل گلابی است، گلابی ها ممکن است آنقدر رسیده باشند که برای تهیه پوره نیازی به پختن آنها نباشد. این گلابی های رسیده با مقدار کم شیرینی و رنگ زرد، ممکن است قسمت های قرمز رنگی داشته یا نداشته باشند. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا، دستورالعمل های گام به گام ما برای طرز تهیه پوره گلابی، اولین غذای ایده آل برای کودک خود را دنبال کنید. 

مواد لازم برای پوره گلابی

گلابی متوسط2 عدد
آببه میزان لازم
سرکه سفیدبه میزان لازم

دستور پخت پوره گلابی

1

طرز تهیه پوره گلابی برای نوزاد

مرحله اول شستن و پوست کندن گلابی ها: گلابی ها را با مخلوطی از سه سهم آب و یک سهم سرکه سفید بشویید تا باکتری های آن از بین بروند. آنها را زیر آب سرد شسته، خشک کرده و پوست بکنید. آسان ترین راه برای پوست کندن گلابی، استفاده از پوست کن سبزیجات است که میوه را به صورت تکه های دایره ای می برد. اگر پوست کن سبزیجات در دسترس ندارید، از یک چاقو با نوک تیز استفاده کنید.

طرز تهیه پوره گلابی برای نوزاد
2

مرحله دوم: درآوردن هسته و خرد کردن گلابی ها

گلابی پوست کنده را به صورتی که ساقه آن به سمت بالا قرار بگیرد، بر روی تخته برش تمیز قرار دهید. از وسط و به درازا نصف کنید. برای جدا کردن هسته گلابی، هر بار یک نصف گلابی را بر روی کف دست خود قرار داده و با یک چاقوی تیز یا چاقویی که با آن داخل خربزه را خالی می کنند، هسته ها را جدا کنید. هنگامی که هسته ها را بیرون آوردید، هر تکه گلابی را به دو قسمت برابر بریده و هر کدام را به چهار قسمت تقسیم کنید.

3

مرحله سوم: گلابی های نرسیده را بخارپز کنید

اگر گلابی های شما رسیده است، نیازی به انجام این مرحله نیست و مرحله 4 را اجرا کنید. اگر گلابی های شما کاملا رسیده نیستند، میوه ها را در یک بخارپز قرار داده و گلابی ها را 3 تا 5 دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند، بپزید.

چگونه پوره گلابی برای کودک درست کنیم
4

مرحله چهارم: پوره یا گلابی له شده

تکه های گلابی را در یک غذاساز یا مخلوط کن تا زمانی که نرم شوند، به پوره تبدیل کنید. برای رسیدن به قوام مطلوب، در صورت نیاز به آن آب اضافه کنید. برای پوره با تکه های گلابی، که برای کودکان 10 ماهه یا بزرگ تر ایده آل است، به جای پوره کردن گلابی با دستگاه های بالا، آنها را با دستگاه پوره سیب زمینی، پوره کنید.

5

مرحله پنجم: پوره گلابی را سرو کنید

پوره گلابی شیرین و خوش مزاج است. آنها را به صورت ساده سرو کرده یا با یک یا دو پوره دیگر مخلوط کرده تا طعم ها و غذاهای جدیدی را به کودک معرفی کنید. سعی کنید که پوره گلابی را با مواد زیر مخلوط کنید: سیب زمینی شیرین، کدو گردویی، کدو حلوایی، لوبیا سبز، هلو، آلو، گیلاس، توت فرنگی، بلوبری، ماست، گوشت گاو، مرغ، بوقلمون

6

مرحله آخر: باقی مانده پوره گلابی را منجمد کنید

پوره گلابی را سرد کرده و باقی مانده را در یک ظرف فاقد BPA، تا سه روز در یخچال نگه دارید. باقی مانده پوره گلابی را می توانید تا سه ماه در فریزر منجمد کنید. یک شب در یخچال بگذارید تا از حالت منجمد خارج شود.

طرز تهیه پوره گلابی خوشمزه و ساده برای نوزادان

نکات مهم درست کردن و تهیه پوره گلابی برای کودک

  • به دنبال گلابی سفت و عاری از کبودی ها و لکه های دیگر باشید.
  • یک گلابی متوسط حدودا 30 گرم پوره می شود.
  • تذکر: همیشه قبل از آشنا کردن کودک با غذای جدید، خصوصاً اگر کودک شما آلرژی غذایی داشته باشد، با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید. علاوه بر این، برخی از متخصصان اطفال، توصیه نمی کنند هویج، چغندر یا پوره اسفناج خود را تهیه کنید زیرا این سبزیجات تازه می توانند مقادیر بالاتری از نیترات داشته باشند.

منبع: parents

از
10
رای