طرز تهیه پوره کلم بروکلی برای کودکان خوشمزه و مقوی با شیر

طرز تهیه پوره کلم بروکلی برای کودکان خوشمزه و مقوی با شیر سبزی کلم بروکلی غنی از انواع ویتامین ها مثل A و K و همچنین فیبر است و یک غذای کمکی عالی برای کودکان 8 تا 10 ماهه است. آموزش تصویری و گام به گام طرز تهیه پوره کلم بروکلی برای کودکان را در سلام دنیا مشاهده کنید.

کلم بروکلی سبزی سالم و سرشار از ویتامین آ، کا و فیبر است. تا زمانی که کودک تان به 8 تا 10 ماهگی برسد، برای دادن پوره بروکلی به او صبر کنید، این سبزی حاوی فیبر می تواند سیستم گوارش هر بچه کوچکی را بهم بریزد و باعث گاز معده شود. می توانید از بروکلی تازه و یخ زده استفاده کنید. زمانی که کلم تازه می خرید، بروکلی که گل چه سفتی دارد و خیلی سبز رنگ است را بردارید (ساقه ها سبز کم رنگ تر هستند). فصل برداشت بروکلی از مهر ماه تا فروردین ماه است، اگرچه بروکلی در تمامی فصل سال موجود می باشد. یک مشت بروکلی سایز متوسط حدود 230 گرم پوره می دهد. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا، با دستورالعمل های مرحله به مرحله و آسان ما برای یادگیری طرز تهیه پوره بروکلی برای نوزدان همراه باشید.

مواد لازم برای پوره کلم بروکلی

کلم بروکلی متوسط1 عدد
آببه میزان لازم
شیر مادر یا شیر خشکبه میزان لازم

دستور پخت پوره کلم بروکلی

1

طرز تهیه پوره کلم بروکلی برای کودکان 8 تا 10 ماهه

مرحله اول شستن بروکلی: بروکلی فریز شده نیاز به شستن ندارد. اگر می خواهید با بروکلی تازه پوره درست کنید ساقه ها را جدا و گل ها را به مدت 2 دقیقه در آب سرد بخیسانید. زیر آب سرد آنها را بشویید و با دستمال های کاغذی به آرامی آنها را خشک کنید.

طرز تهیه پوره کلم بروکلی برای کودک
2

مرحله دوم: پختن بروکلی

آب را در یک ماهیتابه سایز متوسط جوش بیاورید. شعله را زمانی که حباب ها نرم شدند کم کنید. تا زمان نرم شدن آنها را بپزید (حدود 15 دقیقه). آنها را خارج کنید و برای اتمام مرحله پختن آنها را با آب سرد به مدت 3 دقیقه بشویید. بروکلی ها را کنار بگذارید.

3

مرحله سوم: پوره کردن بروکلی

بروکلی را در دستگاه غذاساز یا مخلوط کن تا زمانی که نرم شوند، له کنید. برای رسیدن به یکپارچگی دلخواه در صورت لزوم به ان آب اضافه کنید، برای کرمی شدن بافت پوره به جای آب از شیر مادر یا شیر خشک استفاده کنید. زمانی که کودک آماده غذا خوردن با انگشت ها شد معمولا در 10 ماهگی او آماده است، می توانید گل کلم بروکلی را به تکه های کوچکی ببرید و به او بدهید.

4

مرحله چهارم: طرز مصرف پوره بروکلی برای کودکان

بروکلی یک انتخاب ایده ال برای ترکیب با سبزیجات، غلات و پروتئین های دیگر می باشد. می توانید پوره کلم بروکلی برای کودکان را با غذاهایی مثل: هویج، سیب زمینی پوست قهوه ای، سیب زمینی شیرین، کشمش، برنج قهوه ای، عدس، گوشت گوساله، مرغ، ماهی سالمون، ماکارونی سبوس دار، سس پنیر، برنج قهوه ای و سس پنیر و نخود فرنگی و سس پنیر ترکیب کنید و به کودک تان بدهید.

5

مرحله آخر: نگهداری باقی مانده پوره بروکلی در یخچال و فریزر

پوره کلم بروکلی را می توانید پس از خنک کردن و در ظروف بدون BPA، به مدت سه روز در یخچال نگه دارید. درون فریزر نیز می توان آن را به مدت 3 ماه نگهداری کرد. یک شب پیش از مصرف آن را درون یخچال قرار دهید.

طرز تهیه پوره بروکلی بای کودک با شیر

نکات مهم تهیه پوره کلم بروکلی برای نوزاد

  • تا زمانی که کودک تان به 8 تا 10 ماهگی برسد، برای دادن پوره بروکلی به او صبر کنید،
  • همیشه قبل از دادن هر غذای جدید به کودک تان مخصوصا اگر او حساسیت غذایی دارد با متخصص اطفال مشورت کنید. علاوه بر این بعضی از متخصصان اطفال دادن پوره سبزیجات مثل: هویج، چغندر یا اسفناج را توصیه نمی کنند، چون سبزیجات تازه می توانند حاوی نیترات باشند.

منبع: parents

از
17
رای