طرز تهیه پوره گل کلم برای نوزاد خوشمزه و مقوی با شیر

طرز تهیه پوره گل کلم برای نوزاد خوشمزه و مقوی با شیر گل کلم سرشار از فیبر و ویتامین است. گل کلم را زمانی که کودک 8 تا 10 ماه سن دارد، به او بدهید زیرا فیبر آن باعث بهم خوردن سیستم گوارشی کودکان می شود. طرز تهیه پوره گل کلم با شیر برای نوزاد را در سلام دنیا بیاموزید.

گل کلم حاوی ویتامین سی و فیبرهای نیرومندی است. تا سن 8 تا 10 ماهگی کودکان صبر کنید و سپس به او گل کلم بدهید چون این سبزی سرشار از فیبر می تواند سیستم گوارشی کودکان کوچکتر را بهم بزند و باعث تولید گاز معده شود. از گل کلم تازه یا یخ زده استفاده کنید. در فصل پاییز و زمستان و اوایل بهار نوع تازه آن بهتر است. با دستورالعمل های ساده و مرحله به مرحله ما در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا، برای یادگیری طرز تهیه پوره گل کلم برای نوزاد همراه باشید. 

مواد لازم برای پوره گل کلم

گل کلم متوسط1 عدد
آببه میزان لازم
شیر مادر یا شیر خشکبه میزان لازم

دستور پخت پوره گل کلم

1

طرز تهیه پوره گل کلم برای نوزاد

مرحله اول، شستن گل کلم :گل کلم یخ زده نیاز به شستن ندارد. اگر پوره را با گل کلم تازه درست می کنید ساقه ها و گل ها را جدا کنید و آن را در آب سرد به مدت 3 دقیقه بخیسانید و آنها را زیر آب سرد بشورید و با دستمال کاغذی به آرامی خشک کنید.

طرز تهیه پوره گل کلم برای نوزاد
2

مرحله سوم: پختن گل کلم

آب را در ماهیتابه سایز متوسط جوش بیاورید، شعله را تا زمانی که حباب ها نرم هستند کم کنید. گل کلم ها را تا زمانی که نرم شوند، بپزید (حدود 15 دقیقه). آب را خارج کنید و آنها را به مدت 3 دقیقه تا پایان مرحله پختن بشویید. آنها را کنار بگذارید.

3

مرحله چهارم: گل کلم را پوره کنید

گل کلم را در دستگاه غذاساز یا مخلوط کن تا زمانی که نرم شوند له کنید و برای رسیدن به یک پارچگی دلخواه اگر لازم بود به آن آب اضافه کنید. برای کرمی شدن ترکیب پوره از شیر یا شیر خشک در آب گرم استفاده کنید. اگر کودک برای خوردن غذاهای با انگشت آماده بود معمولا در 10 ماهگی آماده است، می توانید گل کلم را به تکه های کوچک ببرید و به او به دهید.

4

مرحله پنجم: روش مصرف پوره گل کلم

گل کلم یک انتخاب ایده ال برای ترکیب با سبزیجات، غلات و پروتئین های دیگر است. سعی کنید پوره گل کلم را با موارد زیر ترکیب کنید: هویج سیب زمینی شیرین گوشت گوساله مرغ ماهی سالمون ماکارونی سبوس دار سس پنیر برنج قهوه ای و سس پنیر کلم بروکلی و سس پنیر پاستا و سس پنیر

5

مرحله شش: نگهداری باقی مانده پوره در یخچال و فریزر

پوره گل کلم را می توانید پس از خنک کردن و در ظروف بدون BPA، به مدت سه روز در یخچال نگه دارید. درون فریزر نیز می توان آن را به مدت 3 ماه نگهداری کرد. یک شب پیش از مصرف آن را درون یخچال قرار دهید.

طرز تهیه پوره گل کلم برای نوزاد با شیر

نکات مهم و فوت و فن تهیه پوره گل کلم برای نوزاد با شیر

  • زمانی که گل کلم تازه می خرید، گل کلم هایی که سرهای سفید یا کرم رنگ دارند و سنگینی وزن شان را حس می کنید را بردارید.
  • برگ ها باید تازه به نظر برسند و پلاسیده نباشند. یک گل کلم سایز متوسط حدود 230 گرم پوره می دهد.
  • همیشه قبل از دادن غذاهای جدید به کودک تان مخصوصا اگر کودک شما حساسیت غذایی دارد، با پزشک متخصص اطفال آنها را بررسی کنید. علاوه بر این بعضی از متخصصان اطفال توصیه نمی کنند که محصولات سبزیجات مانند: هویج، چغندر یا اسفناج را پوره کنید. چون این سبزیجات تازه می توانند حاوی نیترات زیادی باشند.

منبع: parents

از
4
رای