طرز تهیه شیرینی موچی بستنی ساده و خوشمزه ژاپنی روی گاز

طرز تهیه شیرینی موچی بستنی ساده و خوشمزه ژاپنی روی گاز شیرینی موچی یا بستنی موچی، یک نوع بستنی سنتی کشور ژاپن است. می توانید بستنی موچی را روی گاز و بدون مایکروویو و با رنگ های خوراکی یا شکلاتی و با طعم مختلف بدون توت فرنگی در خانه تهیه کنید.

شیرینی موچی یکی از انواع بستنی های خوشمزه و متفاوت و فوق العاده می باشد که می توانید در خانه درست کنید. موچی در زبان ژاپنی، به کیک برنجی گفته می شود که وسط آن از میوه و شکلات و حتی خرده بیسکوییت استفاده می شود؛ ولی اگر وسط آن بستنی قرار بگیرد به موچی صداش می کنند. بستنی موچی به بستنی کیک برنجی هم گفته می شود. این بستنی خوشمزه را می توانید برای مهمانی ها و دورهمی های خود تهیه کنید و یک دسر متفاوت و جذاب را برای مهمان های خود سرو کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه بستنی موچی را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی [بستنی] موچی خانگی ساده و خوشمزه بدون مایکروویو به سبک ژاپنی

آرد برنج1 پیمانه
پودر شکر1.4 پیمانه
آب1 پیمانه
رنگ خوراکی1 عدد
بستنی با طعم دلخواه1 بسته
نشاسته ذرتبه مقدار لازم

دستور پخت شیرینی [بستنی] موچی خانگی ساده و خوشمزه بدون مایکروویو به سبک ژاپنی

1

طرز تهیه بستنی موچی خوشمزه روی گاز

مرحله اول، آماده سازی بستنی روی سینی مناسب کاغذ روغنی قرار دهید یا داخل قالب سیلیکونی با کمک اسکوب یا قاشق سوپ خوری، از بستنی آماده لیتری یک اسکوب بستنی بردارید و روی کاغذ روغنی یا قالب به ترتیب قرار دهید. و ظرف را به مدت 1 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا بستنی ها به فرم اسکوب یخ بزنند.

2

مرحله دوم: تهیه خمیر بستنی موچی ژاپنی

داخل قابلمه مناسب آرد برنج، شکر و آب را بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و مداوم هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند و شکر کاملا در مواد حل شود و خمیر سفت و غلیظ مثل فرنی کشدار شود. سپس حرارت را خاموش کنید و اسانس و رنگ را به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

3

مرحله سوم: آماده سازی خمیر

روی صفحه کار یا صفحه سیلپد، مقداری نشاسته ذرت بریزید و روی آن خمیر از قبل آماده شده را که سرد و سفت شده است قرار دهید و دوباره روی خمیر نشاسته ذرت بریزید و با وردنه آن را به قطر 5 میل باز کنید و به همون شکل و با سیلپد به مدت 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

طرز تهیه بستنی موچی بدون مایکروویو
4

مرحله چهارم: قالب زدن خمیر

خمیر را بعد از 30 دقیقه خارج کنید. سپس با کمک یک قالب گرد یا سر لیوان روی خمیر قالب بزنید و بستنی های یخ زده را از فریزر خارج کنید و بستنی ها را یکی یکی روی خمیر قالب زده قرار دهید و خمیر را با دست ببندید. سپس خمیر های پیچیده شده را داخل نایلون قرار دهید و روی سطح کار گرد کنید و فرم دهید.

5

مرحله آخر: سرو بستنی موچی

بعد از گرد کردن خمیر، آن ها را به مدت 1 تا 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید و بگذارید تا خودش را بگیرد. سپس بعد این زمان آن ها را از یخچال خارج کنید و در ظرف مناسب سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه بستنی موچی

نکات مهم برای تهیه بستنی موچی ژاپنی خانگی خوشمزه

  • می توانید از هر رنگ و اسانس دلخواه و بستنی با طعم دلخواه استفاده کنید.
  • می توانید از بستنی لیتری با طعم مختلف تهیه کنید.
  • می توانید با ترافل رنگی روی بستنی را تزئین کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی خوشمزه بدون فر در توستر ویژه عید

طرز تهیه شیرینی برگ بیدی اصفهان خوشمزه و ساده برای ماه رمضاناز
60
رای