آموزش تصویری طرز تهیه پوره هلو برای کودک خوشمزه و ساده

آموزش تصویری طرز تهیه پوره هلو برای کودک خوشمزه و ساده پوره هلو، اولین میوه مناسب برای نوزادان است. هلو سرشار از بتاکاروتن و پتاسیم است و طعمی ملایم و شیرینی دارد. طرز تهیه پوره هلو به صورت ساده و مرحله به مرحله را در سلام دنیا مشاهده کنید.

هلو دارای بتاکاروتن و پتاسیم است و طعم ملایم و شیرینی که دارد آن را به یک میوه عالی تبدیل می کند. پوره هلو اولین میوه مناسب برای نوزادان است، این میوه به تنهایی دارای طعمی ملایم و خوشمزه است و می توانید آن را با انواع میوه های دیگر، سبزیجات، گوشت و پوره مرغ نیز مخلوط کنید. پوره هلو را می شود از میوه های تازه یا یخ زده درست کرد، میوه تازه را در تابستان خریداری کنید و برای بقیه سال آن را فریز کنید تا با کیفیت و مقرون به صرفه باشد. هنگام خرید هلو تازه، به دنبال میوه هایی با رنگ های نارنجی مایل به قرمز باشید. هلو باید بدون هر گونه لکه یا له شدگی باشند. میوه رسیده آن هنگام فشار دادن کمی نرم است.  در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا، دستور العمل مرحله به مرحله طرز تهیه پوره میوه هلو، ما به شما کمک می کند که یک پوره هلو تازه یا فریز شده برای نوزاد خود تهیه کنید. 

مواد لازم برای پوره هلو

هلوبه میزان لازم
آببه میزان لازم
سرکه سفیدبه میزان لازم

دستور پخت پوره هلو

1

طرز تهیه پوره هلو برای نوزاد ساده و سریع

مرحله اول شستن هلو: هلو را با مخلوط سه قسمت آب و یک قسمت سرکه سفید بشویید تا باکتری ها از بین بروند. سپس آن را زیر آب جاری بشویید و خشک کنید.

طرز تهیه پوره میوه هلو برای نوزاد
2

مرحله 3: هلو را پوست بگیرید

در یک قابلمه متوسط آب را به جوش بیاورید. سپس هلو را به مدت 45 ثانیه درون آن بیندازید. بعد از آن، هلو را خارج کرده و فوراً در یک ظرف آب یخ فرو کنید. پس از اینکه هلو کاملاً در آب غوطه ور شد، پوستش را با انگشت یا یک چاقوی تیز جدا کنید.

3

مرحله 4: هلو را تکه تکه کنید

هلو را به دو نیم تقسیم کنید و هسته آنها را جدا کنید. سپس هر یک را به شکل یک اندازه خرد کنید، سپس برش ها را به چهار قسمت تقسیم کنید.

طرز تهیه پوره میوه برای کودک با هلو
4

مرحله 5: پوره یا خمیر هلو

هلو را در مخلوط کن یا غذاساز به شکل پوره ای یک دست و صاف درآورید. برای رسیدن به غلظت مورد نظر در صورت نیاز به آن آب اضافه کنید. برای داشتن یک پوره غلیظ تر که برای نوزادان 10 ماهه به بالا ایده آل است، به جای پوره کردن، هلو را با گوشت کوب، نرم کنید.

5

مرحله ششم: سرو پوره هلو

پوره هلو خوراکی با طعم شیرین و ملایم است. برای عادت دادن کودکتان به بافت و طعم جدید این غذا، آن را با پوره میوه های دیگر، گوشت یا مرغ، جو دو سر یا ماست پرچرب مخلوط کنید. پوره هلو را در ترکیب با این مواد امتحان کنید: سیب زمینی شیرین کدو حلوایی سیب گلابی توت فرنگی موز ماست یونانی پر چرب جو دوسر مرغ بوقلمون گوشت گاو

6

مرحله آخر: باقیمانده پوره هلو را فریز کنید

باقیمانده پوره هلو در ظرف های عاری از BPA، تا سه روز در یخچال قابل نگهداری است. بقیه آن را می توانید تا سه ماه در فریز نگه دارید و یک شب قبل از مصرف، پوره فریز شده را به یخچال انتقال دهید.

طرز درست کردن پوره هلو، دسر خوشمزه برای کودکان

نکات مهم تهیه پوره میوه هلو برای کودک

  • از آنجایی که هلو یکی از مواد غذایی است که میزان بالایی از باقی مانده سموم دفع آفات را در خود دارد، بهتر است اقدام به خرید نوع ارگانیک آن کنید.
  • توجه: درصورتی که فرزند شما آلرژی دارد، همیشه قبل از اینکه غذای جدیدی به او بدهید با متخصص اطفال مشورت کنید. علاوه بر این، برخی از متخصصان اطفال توصیه می کنند از درست کردن پوره چغندر، هویج یا اسفناج اجتناب کنید، زیرا این سبزیجات تازه داری میزان زیادی نیترات هستند.

منبع: parents

از
4
رای