طرز تهیه پوره آلو برای نوزاد خوشمزه و مناسب درمان یبوست کودک

طرز تهیه پوره آلو برای نوزاد خوشمزه و مناسب درمان یبوست کودک میوه آلو به خاطر داشتن فیبر بالا یک درمان عالی و طبیعی برای درمان یبوست است. اگر کودک چند ماهه شما دچار یبوست است، با یادگیری طرز تهیه پوره آلو از سلام دنیا، یک غذای کمکی عالی برای درمان یبوست کودک خود، درست کنید.

مصرف آلو یک روش طبیعی برای درمان یبوست است و این بخاطر فیبر بالایی است که دارد. در این جا، به صورت مرحله به مرحله روش تهیه پوره آلو برای نوزاد را شرح می دهیم. آلو تازه یا خشک یک راه عالی برای درمان یبوست کودک است. آلو رسیده دارای بویی شیرین است. رنگ آن می تواند متنوع باشد و شاخص خوبی برای میزان رسیده بودن نیست. آلوی خشک یک جایگزین فوق العاده برای فصل هایی است که آلو تازه وجود ندارد. در بخش آشپزی، وب سایت سلام دنیا، طرز تهیه پوره آلو برای نوزادان با آلو تازه و آلو خشک برای درمان یبوست کودک، آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای پوره آلو

آلو تازه یا آلو خشکبه میزان لازم
آببه میزان لازم
سرکه سفیدبه میزان لازم

دستور پخت پوره آلو

1

طرز تهیه پوره آلو برای درمان یبوست نوزاد

آلو را با مخلوطی از سه قسمت آب و یک قسمت سرکه سفید بشویید تا باکتری ها از بین بروند. سپس آن را با آب جاری شستشو دهید و خشک کنید.

2

مرحله دوم: آلو را پوست بگیرید

در یک قابلمه متوسط آب را به جوش بیاورید و سپس آلو را به مدت 45 ثانیه درون آن بیندازید. بعد از گذشت این زمان، آلو را از آن خارج کرده و بلافاصله در ظرفی که با یخ پر شده است وارد کنید. بعد از اینکه آلو به طور کامل غوطه ور شد، پوست آن را با انگشتان خود یا یک چاقوی تیز جدا کنید.

طرز تهیه پوره آلو برای نوزاد
3

مرحله سوم: آلو را تکه تکه کنید

آلو را به صورت طولی برش بزنید و هسته آن را خارج کنید. می توانید خارج کردن هسته را با استفاده از یک قاشق یا چاقو انجام دهید. هر یک از نیمه های آلو را به اندازه های یکسان و کوچکتر برش بزنید.

4

مرحله چهارم: آلو را به صورت پوره یا نرم شده در بیاورید

آلوهای تکه تکه شده را درون یک غذاساز یا مخلوط کن بیندازید تا آن را به صورت یکنواخت پوره کند. برای رسیدن به قوام دلخواه، در صورت نیاز به آن آب اضافه کنید. برای داشتن پوره غلیظ تر که برای نوزادان 10 ماهه یا بزرگتر مناسب است، به جای پوره کردن میوه ها را با گوشت کوب، نرم کنید.

روش درست کردن پوره آلو برای درمان یبوست کودک
5

مرحله پنجم: پوره آلو را سرو کنید

پوره آلو طعم شیرین و ملایمی دارد. برای اینکه کودک خود را با طعم ها و بافت های جدید غذاها آشنا کنید، می تواند پوره را با دیگر میوه ها، گوشت یا مرغ یا ماست پرچرب مخلوط کنید. پوره آلو را با این خوراکی ها امتحان کنید: سیب، گلابی، موز، هلو، ماست پرچرب، جو دوسر، مرغ، بوقلمون.

6

مرحله آخر: مقدار باقیمانده از پوره آلو را فریز کنید

پوره را پس از خنک شدن، درون ظروف بدون BPA می توان تا 3 روز در یخچال نگه داشت. در صورتی که مقادیر بیشتری از پوره تهیه کرده اید، می توان آن را به مدت 3 ماه در فریزر نگهداری کرد. یک شب قبل از مصرف آن را درون یخچال بگذارید تا یخ زدایی شود.

طرز تهیه پوره آلوچه برای کودک با خاصیت ضد یبوست
7

طرز تهیه پوره آلو با آلو خشک

آلوهای را به مدت 15 دقیقه در آب بپزید. برای تهیه پوره، به میزان لازم به آن آب اضافه کنید تا اینکه نرم شود. سپس آن را با غذاهای گفته شده در مرحله 6 ترکیب کنید. طبق راهنمای مرحله 7 آن را در یخچال یا فریزر نگه دارید.

نکات مهم تهیه پوره آلوچه برای کودک

  • به دنبال میوه هایی باشید که بدون هر گونه لکه، له شدگی یا شکاف باشد
  • توجه: همیشه پیش از تهیه یک غذای تازه برای کودک با پزشک اطفال مشورت کنید، به ویژه اگر کودک شما دچار حساسیت است. علاوه بر این، برخی متخصصان کودکان توصیه می کنند پوره سبزیجاتی مانند: هویج، چغندر یا اسفناج را درست نکنید زیرا این سبزیجات تازه دارای نیترات های زیادی هستند.

منبع: parents

از
4
رای