طرز تهیه شیرینی نان پنجره ای خوشمزه و مجلسی خانگی به سبک قنادی

طرز تهیه شیرینی نان پنجره ای خوشمزه و مجلسی خانگی به سبک قنادی دستور پخت شیرینی پنجره ای نیاز به مهارت خاصی ندارد و با توجه به نکات گفته شده و آموزش طرز تهیه شیرینی نان پنجره ای که در ادامه آمده است، می توانید این شیرین خوشمزه را در منزل برای عید نوروز یا مراسم دیگر تهیه نمایید.

شیرینی نان پنجره ای نوعی شیرینی بین المللی است که در خیلی از کشور ها طبخ می شود. مدارک موثقی از اینکه کاملا مربوط به چه کشوری است در دسترس نیست کشورهای حوزه اسکاندیناوی شیرینی نان پنجره ای را برای سال نو تهیه می کنند. مواد اولیه تقریبا مشابهی در جاهای مختلف دارد و در کشورهای اروپایی به آن (روزِت) می گویند. شیرینی پنجره ای به وسیله قالبی از جنس آهن و یا برنج درست می شود. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی نان پنجره ای را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی پنجره ای

تخم مرغ2 عدد
شیر1/2 پیمانه
آرد سفید (شیرینی پزی)1/2 پیمانه
نشاسته گندم1/2 پیمانه
آرد برنج خانگی1/3 پیمانه
پودرقندبه میزان لازم
روغن سرخ کردنیبه میزان لازم

دستور پخت شیرینی پنجره ای

1

طرز تهیه شیرینی نان پنجره ای خانگی مرحله به مرحله

ابتدا تخم مرغ را داخل ظرف مناسبی شکسته و مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود. سپس نشاسته گندم را داخل شیر ریخته و با دست نشاسته را حل می کنیم. حالا مخلوط نشاسته و شیر را به تخم مرغ افزوده و آرد سفید و آرد برنج را هم اضافه کرده مخلوط می کنیم تا مایعی شبیه به ماست همزده بدست آوریم. حالا خمیر را از صافی عبور داده تا به مایعی کاملا یکدست بدست آید.

2

طرز تهیه شیریني پنجره اي

داخل شیر جوش را تا نیمه روغن می ریزیم و قالب شیرینی پنجره ای را داخل روغن می گذاریم تا داغ شود. روغن و قالب که کاملا داغ شدند قالب را تکان دهید تا روغن اضافی آن چکیده شود. سپس داخل خمیر زده طوری که فقط دیواره قالب آغشته به خمیر شود و روی سطح قالب تمیز باشد داخل روغن فرو برده تکان می دهیم تا خمیر با جوشش روغن از قالب جدا شود به همین روش کل شیرینی ها را آماده می کنیم. و بعد از سرد شدن روی شیرینی پودر قند الک می کنیم.

طرز تهیه شیرینی نون پنجره ای خانگی خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهيه شيريني نون پنجره اي خوشمزه و مجلسی

  • اگر زمانی خواستید این شیرینی را بپزید شیر در دسترس نداشتید همین میزان آب را جایگزین شیر کنید.
  • برای اینکه جذابیت بیشتری پیدا کند میتوانید داخل خمیر آماده شده یک قطره رنگ خوراکی بریزید و هماهنگ با مراسم شیرینی را تهیه کنید.
  • در زمان طبخ کل قالب باید داخل روغن داغ باشد.
  • می توانید به پودر قندی که روی شیرینی الک می کنید کمی پودر هل بیفزایید.
  • بعد از سرخ کردن هر چند عدد شیرینی مواد را مخلوط کنید تا ته نشین نشود.
  • به دلیل اینکه جذب رطوبت آرد ها متفاوت است در تهیه خمیر دقت کنید که آرد گندم را به تدریج اضافه کنید تا هر زمان به غلظت گفته شده رسید باقی مانده آرد را اضافه نکنید. اگر خیلی شل بود از 1 تا 2 قاشق آرد سفید بیشتر استفاده کنید.
از
10
رای