طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای خوشمزه خانگی اصل به سبک قنادی

طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای خوشمزه خانگی اصل به سبک قنادی شیرینی لطیفه دارای دو لایه نان لطیف است که با حجمی از خامه فرم گرفته به هم متصل شده است با ما همراه باشید تا طرز تهیه شیریني لطیفه خامه ای خوشمزه قنادی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

شیرینی لطیفه، شیرینی بسیار خوشمزه و یکی از شیرین های خامه دار محبوب و پر طرفدار می باشد. و یکی از شیرینی های ثابت شیرینی فروشی هاست. شیرینی لطیفه خوشمزه شیرینی اصیل تبریز می باشد. شاید فکر کنید شیرینی لطیفه را فقط باید از شیرینی فروشی تهیه کرد ولی این شیرینی خوشمزه و زیبا که مناسب برای پذیرایی ها می باشد را با یک دستور ساده فقط با رعایت چند نکته در منزل تهیه کنید. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی لطیفه را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی لطیفه

آرد1 لیوان
شکر1 لیوان
تخم مرغ4 عدد
بیکینگ پودر1/4 قاشق چایخوری
وانیل1/2 قاشق چایخوری
مواد میانی شیرینی لطیفه-
خامه قنادی200 گرم
پودر پستهبه میزان لازم
پودر قندبه میزان لازم

دستور پخت شیرینی لطیفه

1

طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای خانگی

ابتدا سفیده و زرده تخم مرغ ها را از هم جدا کرده و در دو کاسه تمیز ریخته و اول سفیده تخم مرغ را آنقدر مخلوط می کنیم تا وقتی ظرف را برمی گردانیم، از ظرف خارج نشود و در این مرحله نیمی از شکر را افزوده و به خوبی مخلوط می کنیم. حالا سفیده های فرم گرفته را در یخچال می گذاریم.

طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای اصل تبریزی
2

مرحله دوم

حالا زرده تخم مرغ را به همراه باقی مانده شکر و وانیل مخلوط می کنیم و تا زمانی که رنگ زرده ها روشن شد و حجم آنها بیشتر شد کافیست.

3

مرحله سوم

حالا سفیده های فرم گرفته را به زرده ها می افزاییم و با یک لیسک در یک جهت مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. سپس آرد و بیکینگ پودر الک شده را به مواد افزوده و همچنان در یک جهت مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست بدست آوریم.

4

مرحله چهارم

داخل سینی مخصوص پخت شیرینی را کاغذ روغنی انداخته و اندازه یک گردو از خمیر (به وسیله دو قاشق و یا به وسیله قیف و ماسوره ساده) با فاصله روی سینی می ریزیم و کمی پودر قند روی خمیر الک کرده و به مدت 10 دقیقه در فر گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد می پزیم.

5

مرحله آخر تهیه شیرینی لطیفه

شیرینی ها که کاملا پخته شدند از فر خارج کرده و اجازه می دهیم تا خنک شوند و بعد خامه فرم گرفته را داخل قیف ریخته و هر دو عدد شیرینی را به وسیله یک لایه خامه به هم وصل می کنیم و با پودر پسته تزئین کرده داخل ظرف زیبایی چیده و در کنار چای نوش جان کنید.

دستور پخت شیریني لطیفه خامه ای تبریزی قنادی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شیریني لطیفه تبریزی در منزل

  • قبل از تهیه شیرینی تخم مرغ ها را از یخچال خارج کنید تا با باقی مواد هم دما شوند.
  • ظرفی که سفیده ها را در آن مخلوط می کنیم باید کاملا خشک و تمیز باشد.
  • خامه قنادی را از فروشگاه تهیه کرده و به میزان لازم جدا کرده و از یخچال بیرون بگذارید تا آب شود تقریبا 60 درصد خامه که آب شده با سرعت بالای همزن می زنیم تا جایی که رد پره های همزن روی خامه باقی بماند و در این مرحله داخل قیف ریخته و استفاده می کنیم
  • این نکته بسیار مهم است که در طول پخت در فر به هیچ عنوان باز نشود.
از
6
رای