طرز تهیه سس گوجه فرنگی کچاپ خانگی خوشمزه و خوشرنگ بازاری

طرز تهیه سس گوجه فرنگی کچاپ خانگی خوشمزه و خوشرنگ بازاری سس گوجه یا سس کچاپ خوشرنگ و خوشمزه برای طعم دار کردن انواع مواد غذایی مثل پیتزا، ماکارونی و انواع سوخاری ها استفاده می شود. طرز تهیه سس گوجه فرنگی کچاپ خانگی ساده و خوشمزه رستورانی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

سس گوجه فرنگی یا سس کچاپ یکی از چاشنی های خوشرنگ و طعم است که طرفداران بسیار زیادی دارد. سس گوجه فرنگی را اولین بار بریتانیایی ها تهیه کردند. بعد از این که ملوانان و تجار از کشور های آسیایی که چاشنی های زیادی در کنار غذا داشتند برمی گشتند، علاقه مند به این بودند که چنین چاشنی هایی در کشور خود داشته باشند و سس گوجه فرنگی را بعد از تست انواع سبزیجات تهیه کردند. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا  قصد داریم تا طرز تهیه سس گوجه فرنگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای سس گوجه فرنگی کچاپ

گوجه فرنگی1 کیلوگرم
پیاز1 عدد
سیر2 حبه
سرکه1 استکان
شکر1 قاشق غذا خوری
نمک1 قاشق غذا خوری
فلفل سیاه1 قاشق غذا خوری
فلفل قرمز1 قاشق چای خوری

دستور پخت سس گوجه فرنگی کچاپ

1

طرز تهیه سس گوجه فرنگی کچاپ خانگی

مرحله اول تهیه سس کچاپ یا همان سس گوجه فرنگی، آماده سازی گوجه ها می باشد که برای این کار، گوجه ها را شسته و به مدت 5 دقیقه داخل آب جوش قرار دهید. بعد از گذشت این زمان از داخل آب جوش خارج کرده گوجه ها را به راحتی پوست بگیرید و با گوشت کوب برقی یا هر وسیله ای که در دسترس دارید گوجه ها را پوره کنید.

طرز تهیه سس گوجه فرنگی کچاپ
2

مرحله دوم: افزودن پیاز و سیر

پیاز و سیر را پوست کنده و رنده ریز کنید و به گوجه بیفزایید.

3

مرحله سوم: پخت سس گوجه فرنگی

حالا مخلوط گوجه را روی حرارت قرار دهید و برای 30 دقیقه بپزید. سپس سس گوجه پخته شده را از یک صافی عبور دهید تا کاملا مایع یکدستی بدست آوریم.

4

مرحله آخر: پخت دوم سس گوجه فرنگی

دوباره گوجه را روی حرارت گذاشته و در این مرحله سرکه، نمک، فلفل و شکر را به سس می افزاییم و تا زمانی حرارت می دهیم که سس به غلظت مناسب برسد حالا از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا خنک شود و نوش جان کنید.

طرز تهیه سس کچاپ خانگی

نکات مهم و فوت و فن تهیه سس گوجه فرنگی کچاپ

  • در حین آماده کردن سس باید به طور مدام مخلوط شود تا سس ته نگیرد.
  •  ادویه ای که مورد علاقه تان است به این سس می توانید اضافه کنید.
  • این سس را بنا به ذائقه خود می توانید با فلفل قرمز تند کنید.
  • این سس را در ظرف درب بسته در یخچال به مدت 5 تا 6 ماه نگهداری کنید.
از
5
رای