طرز تهیه گوجه بادمجان مجلسی ساده بدون گوشت با رب و سیب زمینی

طرز تهیه گوجه بادمجان مجلسی ساده بدون گوشت با رب و سیب زمینی گوجه بادمجان یکی از خوراک های بسیار لذیذ و مجلسی است که بدون گوشت تهیه می شود و طعم بسیار خوبی دارد. شما می توانید این خوراک را در کنار سیب زمینی سرخ کرده سرو کنید.

گوجه بادمجان بدون گوشت یکی از از غذاهای گیاهی و بسیار خوشمزه می باشد که می توانید آن را به به آسانی و با مواد اولیه کم تهیه کنید و لذت ببرید. این غذا دارای طعم فوق العاده ای می باشد و می توانید آن را با نان یا برنج سرو کنید. این غذا مناسب افراد وگان و گیاه خوار می باشد. خوراک گوجه بادمجان به دلیل وجود بادمجان و گوجه دارای خواص زیادی از جمله کنترل قند خون و تقویت سیستم ایمنی بدن و استحکام بدن می باشد. امروز قصد داریم طرز تهیه خوراک گوجه بادمجان بدون گوشت را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای بادمجان گوجه خوشمزه و ساده بدون گوشت با سیب زمینی مرحله به مرحله

بادمجان1 کیلوگرم
گوجه فرنگی250 گرم
پیاز1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زرد چوبه، پودر سیربه مقدار لازم
سیب زمینی1 عدد

دستور پخت بادمجان گوجه خوشمزه و ساده بدون گوشت با سیب زمینی مرحله به مرحله

1

طرز تهیه خوراک گوجه بادمجان باسیب زمینی و رب

مرحله اول : آماده سازی مواد بادمجان ها را بشورید و آن ها را پوست بگیرید سپس روی تخته برش بادمجان ها را حلقه حلقه برش دهید. بعد از برش دادن بادمجان ها را داخل صافی بریزید و روی آن ها نمک بپاشید و مخلوط کنید. به مدت 30 دقیقه کنار قرار دهید تا نمک به خورد بادمجان ها برود. این کار باعث می شود تلخی بادمجان ها گرفته شود. بادمجان ها را بشورید و روی یک دستمال قرار بدید تا آب آن ها گرفته شود.

طرز تهیه گوجه بادمجان بدون گوشت
2

مرحله دوم: سرخ کردن بادمجان ها

در تابه مناسب مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن گرم شود. سپس بادمجان های کنار گذاشته شده را داخل روغن قرار دهید و دو طرف آن را سرخ کنید. بعد از سرخ شدن بادمجان ها آن ها را روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

3

مرحله سوم: سرخ کردن گوجه ها

پیاز را بشورید و روی تخته برش آن را نگینی خرد کنید و داخل تابه ای با مقداری روغن با حرارت ملایم تفت دهید تا طلایی و سبک شود. در این فاصله گوجه ها را بشورید و روی تخته برش آن ها را حلقه حلقه برش دهید. سپس آن را داخل تابه روی پیاز ها قرار دهید تا گوجه ها نرم شود.

4

مرحله آخر: پخت خوراک

در این مرحله ادویه ها را که شامل نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و پودر سیر است به پیاز اضافه کنید و هم بزنید. بادمجان های کنار گذاشته شده را روی گوجه ها قرار دهید و درب تابه را بگذارید تا به مدت 20 دقیقه خوراک بپزد و مواد باهم ترکیب شود و مزه آن ها به خورد هم برود و خوراک گوجه بادمجون آب بندازد و لعاب دار شود. در ادامه سیب زمینی را پوست بگیرید و سرخ کنید. بعد از جا افتاده شدن خوراک آن را در ظرف مناسب سرو ریخته و با سیب زمینی کنید. نوش جان

طرز تهیه خوراک گوجه بادمجان

نکات مهم برای تهیه گوجه بادمجان بدون گوشت

  • پیاز ها و گوجه ها را زیاد سرخ نکنید تا هنگام پختن مواد آب بیندازد.
  • می توانید از فلفل سبز دلمه ای هنگام پخته شدن مواد استفاده کنید.
  • بهتر است از بادمجان های قلمی و سفت استفاده کنید.
  • به دلخواه می توانید کمی پنیر پیتزا روی خوراک بریزید.
از
44
رای