چگونه در یوتیوب تبلیغ کنیم؟ آموزش گذاشتن تبلیغ در یوتیوب

چگونه در یوتیوب تبلیغ کنیم؟ آموزش گذاشتن تبلیغ در یوتیوب تبلیغات در یوتیوب یک فرصت عالی برای بازاریان فراهم می کند تا به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنند.برای ایجاد تبلیغ در گوگل حتما نباید تبلیغ تان تخصصی باشد می توانید از فیلم هایی که با دوربین خود گرفته اید، نیز برای تبلیغ در یوتیوب استفاده کنید.

یوتیوب پربیننده ترین وبسایت جهان پس از گوگل است. در هر دقیقه بیش از صد فیلم در یوتیوب آپلود می شود و کاربران زیادی در تمام جهان مشغول تماشا این ویدیوها هستند. به همین دلیل معمولا این سایت به عنوان بخشی از استراتژی دنیای دیجیتال در نظر گرفته می شود. با استفاده از تبلیغات در یوتیوب، می توانید کسب و کار خود را به جهان معرفی کنید. استفاده از این وبسایت می تواند تاثیر بسزایی در اهداف تبلیغاتی و جذب مشتری تان داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا آموزش گذاشتن تبلیغ در یوتیوب را معرفی کرده و به هر گونه سوال تان در این خصوص پاسخ دهیم.

آموزش گذاشتن تبلیغ در یوتیوب

چگونه در یوتیوب تبلیغ کنیم؟

آموزش گذاشتن تبلیغ در یوتیوب

تبلیغ در یوتیوب از طریق تبلیغات گوگل یا گوگل ادز انجام می شود و راهی برای تبلیغ ویدیویی در یوتیوب با نتایج جست و جو است که می تواند میزان دسترسی کاربران به محتوای شما را افزایش دهد. این تبلیغات ممکن است ویدیو کوتاهی باشد که بازدیدکنندگان قبل از هر ویدیویی که جست و جو کرده اند، آن را مشاهده می کنند.

هزینه تبلیغات در یوتیوب

آیا هزینه تبلیغ در یوتیوب بالاست؟

هزینه تبلیغات در یوتیوب به ازای هر یک بازدید، بین 1 سنت الی 2 دلار متغیر است. جهت پرداخت هزینه تبلیغ در یوتیوب، معیاری به نام CPM وجود دارد. هنگامی که بازدید ویدیوهای شما از متوسط یک هزار بیشتر شود، شما به عنوان یک صاحب تبلیغ باید مبلغی در حدود 2 الی 3 یورو پرداخت کنید. با این حال، قدمت این روش تبلیغ کمتر از سایر روش ها از جمله تلویزیون است.

مزایای تبلیغ در یوتیوب چیست؟

تبلیغ در یوتیوب دارای مزایای زیر است:

1. دسترسی به طیف وسیعی از مخاطبان در یوتیوب:

یوتیوب بیش از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان دارد. به همین دلیل، یک پلتفرم عالی برای انتقال پیام و انتشار آگهی است.

2. هدف گیری مخاطبان مورد نظر در یوتیوب:

در یوتیوب دانش و اطلاعات کافی در مورد افراد و ترجیحات آنها وجود دارد. این مساله می تواند به شما کمک کند که از طریق تبلیغ در یوتیوب، کاربر مورد نظرتان را هدف قرار دهید.

3. اطلاعات آماری و ارقام بالا در یوتیوب:

گزارش هایی که در جریان کمپین تبلیغاتی خود در یوتیوب دریافت می کنید، عمیق و جامع هستند. این اطلاعات نه تنها در مورد تبلیغات، بلکه در مورد کاربرانی است که با این تبلیغات تعامل داشته اند. مثلا می توانید متوجه شوید که آنها قبل از اینکه از سایت شما خرید کنند، از چه محتوایی استفاده کرده و یا لذت می بردند.

4. امکان بازگرداندن کاربران در یوتیوب:

پس از اینکه فردی از وبسایت شما بازدید کرد و به آن علاقه نشان داد، برای اینکه دوباره به سایت بازگردد، باید با او ارتباط برقرار کنید. تبلیغ در یوتیوب یکی از روش هایی است که می توانید مجددا با او ارتباط برقرار کرده و او را به وبسایت خود بازگردانید.

5. انعطاف پذیری در یوتیوب:

تبلیغات در یوتیوب کاملا انعطاف پذیر و دائما در حال تغییر است. به همین دلیل، بر اساس شرایط می توانید محتوا، طراحی، استراتژی هدف گیری، برنامه ریزی تبلیغات و مواردی از این قبیل را تغییر دهید و مخاطبان خود را افزایش دهید.


حتما بخوانید: بهترین نرم افزارهای دانلود رایگان از یوتیوب برای گوشی اندروید


انواع تبلیغات در یوتیوب

در گوگل شش نوع تبلیغ وجود دارد:

  1. تبلیغ تروویو (TrueView ads) در یوتیوب:

انواع تبلیغات در یوتیوب

این تبلیغات، اصلی ترین فرم تبلیغات در گوگل است. تبلیغات TrueView به بازدیدکنندگان کنترل بیشتری روی تبلیغ مشاهده شده می دهد. به همین دلیل، از هر 10 نفر، حدود 8 نفر این مدل تبلیغات را به سایر تبلیغات در گوگل ترجیح می دهند. این تبلیغات برای کسب و کار فوق العاده است. تبلیغ کنندگان فقط هزینه تبلیغاتی  در یوتیوب را پرداخت می کنند که کاربران آن را بیش از 30 ثانیه تماشا کرده باشند یا یک ویدیو کوتاه را کامل تماشا کرده باشند یا به هر طریقی با تبلیغات در تعامل باشند. طولانی ترین تبلیغ ویدیویی در بخش TrueView می تواند حدود 6 دقیقه باشد و کمترین تبلیغ 12 ثانیه خواهد بود. این تبلیغات قبل از ویدیو مورد نظر کاربر نمایش داده می شود.

2. تبلیغات داخل ویدیو غیر قابل رد کردن (Non-skippable instream ads) در یوتیوب:

انواع تبلیغات در یوتیوب

این دسته از تبلیغات، در ظاهر شبیه تبلیغات TrueView هستند. با این تفاوت که در این مدل تبلیغات یوتیوب، بازدیدکننده ها و بینندگان ویدیو نمی توانند این تبلیغات را رد کنند. به این دلیل که بیننده ها کنترل کمتری روی تبلیغات دارند، این تبلیغات در دسته TrueView تعلق نمی گیرند. از آنجایی که این دسته از تبلیغات غیر قابل رد کردن یوتیوب هستند، صاحبان کسب و کارها کمتر از این روش جهت تبلیغ استفاده می کنند. یوتیوب تبلیغات 30 ثانیه ای غیر قابل رد کردن را منسوخ کرده و اکنون تبلیغات قابل رد کردن 15 تا 20 ثانیه ای هستند.

3. تبلیغات پامپر داخل ویدیو (Bumper instream ads) در یوتیوب :

هزینه تبلیغات در یوتیوب

این نوع تبلیغات، سومین نوع رایج تبلیغات در یوتیوب هستند. این تبلیغات ویدیویی غیر قابل رد کردن یوتیوب، قبل از ویدیو انتخابی کاربر نمایش داده می شوند و باید مدتی کمتر از 6 ثانیه داشته باشند. مانند تبلیغات غیر قابل رد کردن در یوتیوب، در این مدل تبلیغات نیز تبلیغ کنندگان هزینه تبلیغات را بر اساس CPM یا هر هراز بازدید پرداخت می کنند. بسیاری از برندها از این فرمت تبلیغاتی برای کمپین های تبلیغاتی طولانی تر یوتیوب استفاده می کنند و از سایر فرمت ها نیز بهرمند می شوند.


حتما بخوانید : آموزش سابسکرایب در یوتیوب، Subscribe در یوتیوب


4. تبلیغات کارتی اسپانسردار (Sponsored card ads)در یوتیوب :

نحوه تبلیغات در یوتیوب

کارت های اسپانسر در یوتیوب در داخل ویدیوها نشان داده می شود. و تقریبا مانند پاپ آپ های کال تو اکشن یا دعوت به اقدام هستند. این دسته از تبلیغات  یوتیوب چندان جلب توجه نمی کنند. این کارت پاپ ها با علامت حرف i در گوشه سمت راست بالای ویدیوها نمایش داده می شوند. هنگامی که بیننده روی آنها کلیک می کند، کارت ها باز می شوند.

5. تبلیغات اورلی یا روی ویدیو (Overlay ads) در یوتیوب :

تبلیغ کانال یوتیوب

این نوع از تبلیغات در یوتیوب، ساده ترین نوع تبلیغات در گوگل است. در این نوع تبلیغات یوتیوب، بنرهایی وجود دارند که در پایین ویدیو نمایش داده می شوند. این نوع تبلیغات در یوتیوب کاملا مبتنی بر متن هستند.

6. تبلیغات نمایشی (Display ads) در یوتیوب :

آموزش گذاشتن تبلیغ در یوتیوب

تبلیغات نمایشی، نوعی دیگر از تبلغات ساده در یوتیوب است. این نوع تبلیغات یوتیوب، در ساید بار سمت راست بالای ویدیوهای پیشنهادی مشاهده می شود.

چگونه می توان در یوتیوب تبلیغی ایجاد کرد؟(نحوه تبلیغات در یوتیوب)

برای ایجاد تبلیغ در گوگل حتما نباید تبلیغ تان تخصصی باشد. می توانید از فیلم هایی که با دوربین خود گرفته اید، نیز برای تبلیغ در یوتیوب استفاده کنید. اگر خودتان تبلیغ را فیلم برداری کرده اید، مطمئن شوید که دوربین را در جای ثابتی قرار داده اید و دوربین در حین فیلمبرداری نمی لرزد.

در هنگام آماده کردن تبلیغ، به مخاطبان هدف خود بیندیشید و در خصوص مشکلاتی که محصول تان می تواند رفع کند، صحبت کنید. قبل از برنامه ریزی برای تبلیغ در یوتیوب، حتما راهنمای فنی گوگل ادوردز را نگاه کنید تا مطمئن شوید که ایده تبلیغاتی تان قابل اجرا است و طول ویدیو به خوبی تنظیم شده است. معمولا ویدیوهایی موفق می شوند که برنامه ریزی درستی در خصوص آنها وجود داشته باشد. برخی از ایده های موجود برای ویدیوهای تبلیغاتی شامل موارد زیر است:

در خصوص کسب و کارتان به شما اطلاعات می دهد.

شامل رضایت نامه مشتریان شما است

اطلاعات خوبی در مورد محصول می دهد و محصول را به طور کامل معرفی می کند.

چگونه در یوتیوب تبلیغ کنیم؟

برای تبلیغ در یوتیوب، ابتدا باید ویدیو خود را در سایت یوتیوب آپلود کنید . در مورد تبلیغات TrueView، باید آن را داخل رابط ادوردز تنظیم کنید. زیر تب «All online campaigns» در سمت چپ صفحه نمایش می توانید «All video campaigns» را پیدا کنید. در این قسمت قادر هستید بر روی دکمه سبز رنگ «New video campaigns» کلیک نمایید. در این قسمت وارد بخش تنظیمات شده که شامل انتخاب روش هدف گیری تان می شود.

سخن آخر

اگرچه در نگاه اول تبلیغات در یوتیوب ممکن است کمی پیچیده و مبهم به نظر برسد، اما تبلیغات در یوتیوب یک فرصت عالی برای بازاریان فراهم می کند و مجموعه ای از ابزار قدرتمند را در اختیار آنها قرار می دهد تا به اهداف بازاریابی خود دسترسی پیدا کنند. در این مقاله سعی کردیم تا انواع تبلیغ در یوتیوب و آموزش گذاشتن تبلیغ در یوتیوب را به طور کامل توضیح دهیم. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. اگر هر گونه سوالی در خصوص نحوه تبلیغ در یوتیوب داشتید، لطفا در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط :

چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم؛ آموزش کسب درآمد از یوتیوب

چگونه فیلم های یوتیوب را با زیرنویس ببینیم ؟

دانلود از یوتیوب با کیفیت 4k

از
7
رای