بهترین ترفندهای گوشی شیائومی را بشناسید

بهترین ترفندهای گوشی شیائومی را بشناسید با نکات و ترفندهای ساده از شیائومی می‌توانید کارهای زیادی را به راحتی در تلفن MIUI خود انجام دهید. ترفندهای باز کردن دوربین با اثر انگشت، قفل کردن برنامه‌ها، پاک کردن فایلهای اضافی و ، قابلیت گوشی شیائومی در سلام دنیا بخوانید.

اکثر افراد اندرویدی می دانند که تلفن شیائومی با رابط کاربری MIUI کار می کند و MIUI مبتنی بر سیستم عامل اندروید است و در همه تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های شیائومی استفاده می‌شود. پس امروز ما در این مقاله از سلام دنیا راهنمای جدیدی را که در آن برخی از بهترین ترفندهای گوشی شیائومی و نکات MIUI 8 برای کاربران تلفن شیائومی آمده است را ارائه کرده ایم. 

بهترین ترفندهای گوشی شیائومی را بشناسید

بیشتر این نکات MIUI، جدید هستند که بسیاری از دوستداران تلفن Mi این نکات را نمی‌دانند. با این نکات و ترفندهای ساده از شیائومی می‌توانید کارهای زیادی را به راحتی در تلفن MIUI خود انجام دهید. این نکات در مورد هر تلفن شیائومی ای که MIUI در آن در حال اجرا است، مفید و کارآمد خواهد بود. ما این نکات را در Redmi Note 4 و Redmi Note 3 آزمایش کرده‌ایم که همه آنها به خوبی کار کرده و موثر بوده اند.

همه این نکات در مورد هر رام MIUI 10، چه گلوبال، چه چینی، چه توسعه دهنده (Developer) یا چه بتا رام کارساز و موثر خواهد بود. بنابراین بدون اتلاف وقت، بیایید شروع به یادگیری این نکات جدید MIUI کنیم. همه آنها را یکی یکی روی تلفن خود امتحان کرده و به ما بگویید که کدام یک را بیشتر دوست داشته اید.

1. ترفندهای شیائومی برای اجرای برنامه های دوگانه مانند Whatsapp و Instagram

آیا به دنبال راهی برای اجرای دو حساب Whatsapp یا حساب Facebook در تلفن MIUI خود هستید. بله، با ویژگی Dual App می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. جایی که می‌توانید دو حساب را در یک دستگاه ایجاد و اجرا کنید.


حتما بخوانید: بهترین مدل گوشی های شیائومی 2021


برای فعال کردن این امر، به تنظیمات برنامه های دوگانه بروید و برنامه هایی را که می خواهید برای آنها حساب دیگری را ایجاد کنید، انتخاب کنید.

ترفندهای گوشی شیائومی نوت 9s

2. ترفندهای شیائومی برای ضبط تمام تماس ها روی تلفن MIUI (ضبط مکالمه در گوشی شیائومی)

آیا می دانید تلفن MIUI شما از ویژگی داخلی برای ضبط تماس به صورت خودکار برخوردار است؟تمام کاری که باید انجام دهید اینکه این ویژگی را در تنظیمات تلفن خود فعال کنید. به تنظیمات تلفن خود بروید و در تنظیمات نوار جستجو "ضبط تماس" را جستجو کنید. روی «ضبط تماس به طور خودکار» ضربه بزنید. همچنین شما می توانید همه شماره ها و شماره های انتخاب شده را ضبط کنید.

ترفندهای گوشی شیائومی نوت 8 پرو

3. یکی از ترفندهای شیائومی برای گرفتن اسکرین شات در MIUI 

گاهی اوقات شما باید از هر صفحه ای از  وب یک اسکرین شات بگیرید.که همچنین می توانید این کار را به راحتی در تلفن انجام دهید. ابتدا با فشار دادن دکمه کاهش صدا + پاور، از صفحه اسکرین‌شات بگیرید. اکنون آن را از گوشه بالا باز کرده و روی گزینه پیمایش در پایین ضربه بزنید و سپس آن را  به پایین بکشید تا اسکرین شات گرفته شود.

تنظیمات صفحه نمایش گوشی شیائومی

4. ترفندهای شیائومی برای مرتب سازی آیکون‌ها

حالا می توانید آیکون‌ها را پشت سر هم با یک لرزش روی صفحه خود مرتب کنید. در قسمت خالی صفحه اصلی خود ضربه بزنید و آن را نگه دارید. تلفن خود را تکان دهید و جادو را ببینید.

تنظیمات گوشی شیائومی نوت 8 پرو

5. با ترفند شیائومی تلفن خود را فلیپ کنید تا صدای زنگ خاموش یا سایلنت شود

این ویژگی جالب دیگری است که باعث خاموش/سایلنت شدن تلفن شما می‌شود. برای فعال کردن این گزینه، به تنظیمات تماس ورودی منوی شماره گیر بروید، و "Flip to silence ringer" را برای آن فعال کنید.


حتما بخوانید: چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون وصل کنیم


بهترین منطقه برای گوشی شیائومی

6. ترفندهای شیائومی برای قفل کردن

شما با این ویژگی می توانید به راحتی هر برنامه‌ای را روی تلفن خود قفل کنید. برای فعال کردن این امر به برنامه امنیتی رفته، روی "قفل برنامه" ضربه بزنید، که بعد از این کار تلفن شما از شما الگو یا رمزی را می‌خواهد. حال برنامه ای را که می‌خواهید روی تلفن MIUI خود قفل کنید را انتخاب کنید.

ترفندهای گوشی شیائومی ردمی 9

7. ترفندهای شیائومی برای Second Space (فضای دوم)

این یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که توسط شیائومی با MIUI 8 معرفی شده که آن را Second Space می نامند. این کار به شما امکان این را می دهد که یک نمایه/پروفایل خصوصی را به طور جداگانه در دستگاه خود ایجاد کنید.

شما میتوانید از این به عنوان پروفایل کار خصوصی خود در هنگام کار و غیره استفاده کنید. به تنظیمات Second Space برویدبه محض روشن کردن این ویژگی، از شما می خواهد که رمز جدیدی برای فضای خصوصی خود تعیین کنید. به این ترتیب شما به سرعت داده های خود را ایمن کرده و دیگر نگران این نیستید که شخص دیگری آنها را به دست بیاورد. پس از ایجاد فضای دوم، نمادی در صفحه اصلی شما ظاهر می شود که می توانید به آن برگردید.


حتما بخوانید: نحوه حذف فضای دوم گوشی شیائومی


8. ترفندهای شیائومی در ارائه ویژگی Quick Ball

این یکی دیگر از ویژگی های جالب دیگر در تلفن های MIUI 8 است. به تنظیمات و قسمت Additional Settings و Quick ball بروید. Quick ball را روشن کنید. همچنین، می‌توانید گزینه را برای نیاز خود سفارشی و شخصی سازی کنید.

9. ترفندهای شیائومی برای Mi Mover برای انتقال داده‌ها

با استفاده از این ویژگی می‌توانید مخاطبین، پیام‌ها، عکس ها، موسیقی، فیلم‌ها، فایل ها، برنامه‌های نصب شده و سایر داده ها را به تلفنی دیگر از شیائومی منتقل کنید.

10. ترفندهای شیائومی برای کار خودکار بر روی تلفن شما

برنامه امنیتی را در تلفن و در تب ابزارها باز کنید روی "کار خودکار" ضربه بزنید شما می توانید به سادگی آن ویژگی را همانطور که می خواهید فعال کنید. همچنین می توانید با استفاده از دکمه "+" کار بیشتری را به آن اضافه کنید

11. ترفند شیائومی برای تبدیل به ریموت تلویزیون، AC ،‌DVD Player

یکی از برنامه های مورد علاقه من در تلفن شیائومی این برنامه است. بدون نیاز به حمل همه ریموت ها. شما می‌توانید تمام ریموت‌های خود را در این برنامه ساده اضافه کنید. با استفاده از این برنامه Mi Remote می توانید تقریباً هر تلویزیون، گیرنده A / V، دستگاه پخشDVD ،‌AC ، Set-top box‌، پروژکتور یا دوربین را پیکربندی کنید.

12. ترفندهای شیائومی برای گرفتن عکس های سلفی از حسگر اثر انگشت

گاهی اوقات گرفتن بهترین عکس های سلفی با یک دست غیرممکن است، برای فشار دادن دکمه گرفتن عکس باید انگشت شست خود را بر روی ان فشار دهید. اکنون شما می‌توانید با استفاده از سنسور اثر انگشت پشت تلفن خود به راحتی سلفی بگیرید. این امر بدون نیاز به ایجاد هیچ تغییری در تلفن شما بسیار عالی کار می‌کند. این کار با هر انگشتی که بر روی حسگر ضربه بزنید کار می کند .

13. ترفند شیائومی برای پاک کردن فایل های ناخواسته را با Deep Clean

با یک کلیک داده های بی اهمیت را از برنامه ها و همه فایل های ناخواسته را پاک کنید. برای استفاده از این ویژگی، برنامه امنیتی را باز کرده و بر روی گزینه "Deep Clean" کلیک کنید.

ترفند های دوربین poco x3

14. تنظیمات شیائومی برای سفارشی سازی دکمه پیمایش

در MIUI 8 می‌توانید دکمه پیمایش را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.و تنظیمات و طرح دکمه‌ها را تغییر دهید. با رفتن به تنظیمات Additional Settings Buttons، می توانید همه این گزینه ها را پیدا کنید.

لیست برنامه های شیائومی

15. ترفند شیائومی برای فعال کردن دوربین

با کمک دکمه Volume می‌توانید برنامه دوربین را روی تلفن خود راه اندازی کنید. برای فعال کردن این گزینه به Settings Lock screen & password بروید و گزینه Launch camera را فعال کنید.


حتما بخوانید: بالا بردن سرعت گوشی شیائومی با 3 ترفند ساده


16. ترفندهای شیائومی برای حالت جیبی 

حالت Pocket/جیبی را روشن کنید تا وقتی که تلفن در جیب شماست از پاسخ یا رد تماس تصادفی جلوگیری کند. به تنظیمات Lock screen & password advance setting بروید وحالت جیبی را روشن کنید.

17. تنظیمات شیائومی برای تغییر رنگ‌های ناتیفیکشن

این یکی دیگر از ویژگی های شگفت انگیز تلفن MIUI 8 است. می‌توانید رنگ های LED اعلان را در تلفن خود تغییر دهید. به تنظیمات بروید‌، روی چراغ اعلان تنظیمات اضافی ضربه بزنید. در اینجا می‌توانید رنگ روشن دیگری را برای اعلان های عادی، تماس و پیام تنظیم کنید.

18. ترفندهای شیائومی برای غیر فعال کردن دکمه‌های navigation هنگام بازی کردن

آیا می‌خواهید هنگام بازی کردن دکمه‌های پیمایش را به طور موقت غیرفعال کنید؟ پنل Toggle را از بالای صفحه باز کنید. برای غیرفعال کردن یا فعال کردن دکمه های پیمایش، روی دکمه ها ضربه بزنید.

ترفند های miui 12

19. ترفندهای شیائومی برای روشن شدن صفحه با دو ضربه سریع

اخیراً تیم MIUI این ویژگی جدید را در اکثر تلفن ها اضافه کرده است. برای فعال کردن این ویژگی به حالت Settingstap در DisplayTurn بروید و روی Double tap screen to wake ضربه بزنید.

20. تظیمات شیائومی برای انتقال فایل بین تلفن و رایانه با استفاده از FTP

آیا می دانید MIUI 8 از ویژگی FTP داخلی برای انتقال فایل ها برخوردار است. برنامه Explorer را باز کنید. در تب دسته ها‌، روی FTP Start server ضربه بزنید.

تنظیمات تماس گوشی شیائومی

پس از راه اندازی سرور FTP، می توانید برای انتقال فایل  های خود از یک سرویس گیرنده FTP در رایانه خود استفاده کنید.

21. ترفندهای شیائومی برای غیر فعال کردن خودکار زنگ هشدار 

می توانید به طور خودکار زنگ هشدار را از تلفن خود بردارید. اگر زنگ هشداری وجود دارد که فقط برای یک بار آن را می خواهید، پس برای پاک کردن و ریمو کردن خودکار آن در تنظیمات هشدار می توانید گزینه Delete after goes off را روشن کنید.

22. ترفندهای شیائومی برای اضافه کردن دکمه toggle قفل روی صفحه

برای قفل کردن تلفن خود نیازی به فشار دادن بارها دکمه روشن و خاموش نیست. با استفاده از 2 انگشت در صفحه اصلی خود این کار را انجام دهید. روی Widgets Toggles ضربه بزنید، سپس دکمه Lock را پیدا کنید و به صفحه اصلی بکشید.


حتما بخوانید: آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ساده


23. ترفندهای شیائومی برای استفاده از تلفن خود با یک دست

MIUI 8 از ویژگی و حالت یک دست که به شما امکان می دهد از تلفن Big (بزرگ) خود با یک دست استفاده کنید برخوردار است.

استفاده از شیائومی با یک دست MIUI 8

24. ترفند شیائومی برای روشن شدن فلش هنگام تماس

برای فعال کردن این ویژگی به تنظیمات منوی شماره گیر بروید و فلش تماس ورودی را هنگام زنگ خوردن را روشن کنید.

25. ترفندهای شیائومی برای مخفی کردن فایل‌ها

برای پنهان کردن فایل‌ها در تلفن شما نیازی به نصب برنامه شخص ثالثی نیست. برنامه اکسپلورر را باز کنید تا به فایلهای پنهان دسترسی پیدا کنید یک رمز عبور قرار دهید و فایلی را که می خواهید پنهان کنید را انتخاب کنید.

مخفی کردن فایل در گوشی شیائومی

26. ترفندهای شیائومی برای مسدود کردن تماس‌های ورودی

اگر می‌خواهید همه تماس‌ها و پیام های کوتاه را مسدود کنید، این کار را دنبال کنید. شماره گیر را باز کنید، روی روشن کردن فهرست مسدود کردن دکمه منو ضربه بزنید. 

سخن آخر 

حالا که با این مجموعه از ترفندهای گوشی شیائومی آشنا شدید می‌توانید بسیاری از کارهایی که قبلا با تلفن خود انجام می‌دادید را سریعتر و راحت‌تر انجام دهید. این ترفندهای گوشی شیائومی تجربه بهتری از کار با تلفن همراهتان به شما می‌دهد.


مقالات مرتبط:

چگونه اندروید گوشی را بالا ببریم

از بین بردن خط و خش گوشی با یک ترفند ساده و جادویی خانگی

از
2
رای