معرفی 25 مورد از بهترین آنتی ویروس ها و روش های مقابله با بدافزار

معرفی 25 مورد از بهترین آنتی ویروس ها و روش های مقابله با بدافزار پیشگیری بهتر از درمان است. برای کمک به شما در انجام این اقدامات پیشگیرانه، 25 مورد از بهترین راه های مقابله با ویروس ها و بدافزارهای کامپیوتر را در اینجا گردآوری کرده ایم.

این روزها بهترین راه برای جلوگیری از ویروس ها و بدافزارها دور بودن از اینترنت است. متاسفانه این کار عملی نیست. شما به گزینه های بهتری نیاز دارید. خوشبختانه موارد زیادی برای انتخاب وجود دارد. هیچ کس نمی خواهد با بدافزارها و ویروس ها درگیر شود. خراب شدن داده ها و بوجود آمدن مشکل در هارد دیسک برای هر کسی مثل کابوس است. تصور کنید که همه عکس های قدیمی و خاطرات شما، همه کارهایی که با سختی انجام داده اید و تمام اطلاعات در یک لحظه با حمله ویروس ها و بدافزارها به کامیپوتر شما از بین بروند. بازگرداندن دوباره اطلاعات یک دردسر بزرگ است. پس بهتر است قبل از اینکه ویروس ها و بدافزارها اقدام به حمله کنند، آماده مقابله باشید. همانطور که می گویند، پیشگیری بهتر از درمان است. برای کمک به شما در انجام این اقدامات پیشگیرانه، 25 مورد از بهترین راه های مقابله با ویروس ها و بدافزارها را در اینجا گردآوری کرده ایم.

25 راه جلوگیری از ویروس های کامپیوتری

1. احتیاط هنگام باز کردن ایمیل هایی ارسالی دوستان

یکی از راه های مقابله با ویروس ها این است که پیش از باز کردن پیوندهای ایمیل ها، آنها را اسکن کنید. اگر چیزی به نظر مشکوک می رسد و در یک فایل ویدئویی است، احتمالاً بهتر است آن را باز نکنید. اسکنر آنتی ویروس شما باید برای دفاع از سیستم شما در مقابل دانلود تصادفی هر فایلی عمل کند.

2. اقدامات احتیاطی بیشتر با نصب آنتی ویروس به روز

25 راه جلوگیری از ویروس های کامپیوتری

آنتی ویروس های ارائه شده توسط ارائه دهندگان سرویس های اینترنتی برای محافظت از کامپیوتر شما در مقابل ویروس ها و بدافزارها کافی نخواهد بود. به همین دلیل مهم است که برنامه های ضد بدافزار را برای محافظت بیشتر نصب کنید. بهتر است از نرم افزارهای خوب و غیر رایگان برای این کار استفاده کنید.

3. اسکن های روزانه انجام دهید

با وجود نصب ابزارهای آنتی ویروس و ضد بدافزارها، باز هم بهتر است به صورت روزانه سیستم را اسکن کنید تا اطمینان یابید هیچ ویروسی باقی نمی ماند. هر روز حجم بالایی از ویروس ها وارد کامپیوتر شما می شوند و تنها راه کاهش خطر، اسکن فایل ها به صورت روزانه است.

4. از آنتی ویروس رایگان آوست استفاده کنید  

سازندگان آنتی ویروس Avast تضمین می کنند که برنامه آنها سریعتر از همیشه عمل می کند. سازندگان آن روشی پیدا کرده اند تا دستور العمل واضحی برای نصب و حذف برنامه ها، تنها با یک کلیک ساده روی چک باکس ارائه دهند. به این ترتیب محافظت کافی در مقابل ویروس هایی مثل تروجان ها و کرم ها فراهم می شود.

5. سوپر نرم افزار ضد جاسوسی

بهترین آنتی ویروس های کامپیوتر

نرم افزار Superantispyware یکی از آنتی ویروس های همه کاره برای کامپیوتر است. این برنامه برای مقابله با نرم افزارهای جاسوسی، نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم، کرم ها، پارازیت ها، روت کیت ها و نرم افزارهای امنیتی قلابی بکار می رود تا بدافزارها را از بین ببرد. این برنامه سبک است و باعث کند شدن کار کامپیوتر شما نمی شود.

6. از فایروال استفاده کنید

آنتی ویروس رایگان کامپیوتر

این یک قانون اساسی است که همه کاربران کامپیوتر باید بدانند. اگرچه استفاده از فایروال برای کرم های اینترنتی آنچنان موثر نیست، اما برای مقابله با ویروس های شبکه شخصی کاربر، بسیار حیاتی است. به این شکل کنترل بهتری روی کارهای کامپیوتر خواهید داشت.

7. امنیت اینترنتی AVG

این شکل از حفاظت برای استفاده در منازل و مشاغل مناسب است و شامل کمک کارشناسان اینترنتی خبره می شود. این برنامه دائماً به روز می شود، دارای ویژگی های پیشرفته است و می تواند برای مقابله با ویروس ها، نرم افزارهای جاسوسی و تروجان ها بکار برود. بعلاوه، می تواند در جلوگیری از جعل هویت و سایر سوء استفاده های وب کمک کند. همچنین می تواند از افرادی که از Instant Messenger استفاده می کنند، حتی در هنگام استفاده از شبکه های محلی نیز حفاظت کند.

8. ابزار حذف نرم افزارهای مخرب مایکروسافت ویندوز

این برنامه می تواند از نرم افزارهای مخرب مانند Mydoom ،Sasser و Blaster جلوگیری کند. پس از حل مشکل، گزارش مفصلی از نتیجه را ارائه می دهد. برای بروزرسانی های جدید، باید یکبار در ماه به روزرسانی های خودکار انجام شود. این کار باعث می شود برنامه درباره ویروس های وارد شده به کاربر هشدار بدهد.

9. آنتی ویروس آویرا نسخه 10  

نسخه 10 آنتی ویروس AntiVira روشی پیشرفته برای از بین بردن بدافزارها ارائه می دهد. با این حال کاربران باید مراقب باشند زیرا آنتی ویروس آویرا تقلبی نیز در سایت ها پخش شده است. این آنتی ویروس امکان اسکن و قفل کردن پرونده های فعلی مورد استفاده را می دهد. همچنین برای حفظ منافع کاربران، این ابزار در کشف بدافزار از یک رابط کاربری ساده برخوردار است.

10. نرم افزار آنتی ویروس ابری

این نرم افزار به شدت توصیه می شود، زیرا می تواند با سایر نرم افزارهای ضد بدافزار کار کند. دیگر نیازی به چشم پوشی از سایر محافظت های آنتی ویروس مورد استفاده وجود ندارد زیرا این نرم افزاد می تواند مصونیت جمعی و حفاظت مبتنی بر سامانه ابری فراهم کند. نصب آن سریع است و به هیچ برنامه جدیدی بدون بررسی ابتدایی اجازه نصب نمی دهد.

11. هوس کال ترند میکرو

از بین بردن ویروس کامپیوتر

این برنامه آنتی ویروس می تواند تروجان ها، کرم ها و افزونه های ناخواسته مرورگر را که باعث کند شدن کامپیوتر شما می شود و سایر نرم افزارهای مخرب را شناسایی و حذف کند. این برنامه شامل یک رابط بصری است و سریعتر عمل می کند. آنتی ویروس Housecall Trend Micro در شناسایی تازه ترین تهدیدها موثر است و قادر است تعیین کند که باید کدام پوشه ها اسکن شوند و کدام پوشه ها را باید استفاده کرد.

12. اسکن فعال پاندا

نرم افزار Panda Active Scan امکان یک اسکن سریع را فراهم می کند و همچنین دارای امنیت اینترنتی فعالی در مقابل بدافزارها و ویروس ها است. اسکن فعال پاندا می تواند کاربر را مطلع سازد که کدام فایل ها آلوده هستند، تا قبل از انتشار ویروس و آسیب دیدن سایر فایل ها، راه حل های اولیه اعمال شود.

13. نسخه امنیت اینترنت کاسپرسکی

برنامه Kaspersky Internet Security شامل همه چیزهایی است که یک کاربر اینترنت باید داشته باشد تا از امنیت برخوردار باشد. این نرم افزار می  تواند برای محافظت از تراکنش ها در محل کار و در حین پردازش تراکنش های بانکی از جمله خرید و بازی آنلاین مورد استفاده قرار گیرد. کاربران می توانند با استفاده امنیت اینترنت کاسپرسکی به روز باشند. یادگیری کار با آن آسان است.

14. ملزومات ایمنی مایکروسافت

Microsoft Security Essentials یک نرم افزار رایگان قابل اعتماد است که توسط مایکروسافت منتشر شده است. این نرم افزار یک اسکنر ویروس اساسی ارائه می دهد و همچنین سیستم را در برابر نرم افزارهای مخرب و جاسوسی حفاظت می کند. می توانید آن را به آسانی در چندین فرمت سازگار با ویندوز XP یا ویندوز 7 دانلود کنید. به علاوه به 20 زبان مختلف ارائه می شود که کاربرد آن را آسانتر می کند.

15. Ad-Aware و آنتی ویروس رایگان Avast

Ad-Aware، محافظت آنتی ویروس رایگان از جمله حفاظت ضد بد افزاری را فراهم می کند. این نرم افزار به شکلی ساخته شده است که با نصب کننده گوگل کروم سازگار باشد اما برای مواردی که مرورگر دیگری ترجیح داده می شود، دارای ویژگی های اختیاری است. این نرم افزار آنتی ویروس در جلوگیری از شروع خودکار برنامه های مخرب روی ویندوز و پاکسازی کامپیوتر موثر است.

16. نرم افزار سوفوس

نرم افزار آنتی ویروس سوفوس به کاربر این آزادی را می دهد که درباره زمان راه اندازی برنامه تصمیم گیری کند. این برنامه به صورت خودکار اجرا نمی شود و می تواند با استفاده از Sophos Endpoint Security و Data Protection یک ارزیابی 30 روزه از سیستم فراهم کند. همچنین قادر است شما را در برابر تهدیداتی که صفر روز برای مقابله با آنها فرصت دارید نیز محافظت کند. سوفوس معمولاً به عنوان یک آنتی ویروس تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

17. آنتی ویروس آنلاین بیت دیفندر

آنتی ویروس Bit Defender همچنین در قالب یک اسکنر آنلاین نیز وجود دارد که کامپیوتر و درایوهای شبکه را از نظر وجود سایر ویروس های آنلاین بررسی می کند. این برنامه شامل اسکن درایو شبکه و کل سیستم است. کاربران قادر هستند آنچه که در سیستم برای ویروس، نرم افزارهای جاسوسی و بدافزارها اتفاق می افتد را کنترل کنند و می توانند نتیجه را به فرمت فایل HTML بیرون بدهد.

18. فناوری اسکن ThreatSense

ویروس کش کامپیوتر

ThreatSense یک ابزار کاربر پسند است که می تواند بدافزارهای روی کامپیوتر را از بین ببرد. این ابزار از فناوری اسکن برخوردار است و از آنتی ویروس NOD32 امنیتی هوشمند استفاده می کند. به سادگی و با مرورگر وب قابل دسترسی است و به دلیل دقت و توانایی آن در پاکسازی سیستم کامپیوتری برای استفاده کارآمد شناخته شده است. همچنین می تواند فایل های آلوده را قرنطینه کند.

19. اسکنر آنلاین ESET

برای مقابله موثر در مقابل بدافزار، اسکنر آنلاین ESET یک بسته امنیتی عالی ارائه می دهد که شامل تمیز کردن سیستم های آلوده و یک فایروال زرهی آنلاین برای حملات آنلاین است.    

20. آنتی ویروس امسی سافت

آنتی ویروس Emsisoft برای محافظت از سیستم شما در برابر کرم ها، نرم افزارهای جاسوسی، ویروس ها و شماره گیرها استفاده می شود و همچنین دارای یک اسکنر دو موتوره فوق العاده است که می تواند محافظت پس زمینه ای ایجاد کند. همچنین قادر است با استفاده از نگهبان های فایل های مبتنی بر امضا، از آلودگی های جدید ممانعت کند. به علاوه دارای قابلیت محافظت در طول وب گردی ها و به روزرسانی های خودکار است.

21. آنتی ویروس هیتمن پرو

یکی از بهترین ویژگی های آنتی ویروس Hitman Pro این است که می تواند بین نرم افزارهای قانونی بدون امضا و نرم افزارهای جاسوسی تفاوت قائل شود. این آنتی ویروس دارای پشتیبانی چند زبانه است. همچنین به سرعت سیستم را اسکن می کند و حتی پیش از آنکه تروجان ها و سایر ویروس ها را از بین ببرد، یک نقطه بازیابی اطلاعات ایجاد می کند.

22. ضد بد افزار Iobit

نرم افزار Iobit Malware Fighter برای موارد راه اندازی، محافظت از فایل، محافظت از شبکه، مقابله با کوکی ها و همچنین تنظیمات مرورگر موثر است. افرادی که نسخه مجاز را دارند می تواند از محافظ دیسک USB و محافظ پردازش نیز استفاده کنند و قادر به شناسایی فعالیت های مخرب باشند. مهمتر از همه، استفاده از فاکتور اصلی دیجیتالی برای بررسی وضعیت خطر در برنامه است.

23. بسته امنیتی Outpost Security Suite Pro

Outpost Security Suite Pro برای محافظت همه جانبه روی ویندوز کامپیوتر است. این نرم افزار کار خود را با چک کردن فایل های PDF برای شناسایی فایل های آلوده، انجام می دهد. این آنتی ویروس تنها چهار مگا بایت فضا استفاده می کند و به این معناست که مانعی برای پردازش کامپیوتر نمی شود، به طوریکه اسکن با سرعت انجام می گیرد. به این ترتیب برنامه می تواند 68207 فایل را در 10 دقیقه اسکن کند و فقط در 2 ساعت به اسکن کامل سیستم برسد.

24. آنتی ویروس وب روت با آنتی اسپایور 6.1

مقابله با انواع ویروس های کامپیوتری

Webroot به علت قابلیت حذف فوق العاده آن، به عنوان یکی از آنتی ویروس های خوب در نظر گرفته می شود. این برنامه گواهی Checkmark را از آزمایشگاه وست کاست بدست آورده و جایزه VB100 را نیز کسب کرده است. آنتی ویروس وب روت می تواند اکثر ویروس ها، نرم افزارهای جاسوسی یا بدافزارهایی که با آن مواجه می شود را متوقف کند.

25. آنتی ویروس اف سکیور

حذف ویروس از کامپیوتر

آنتی ویروس F-Secure فناوری حفاظت پیشرفته ای شامل ویژگی امنیت یکپارچه را ارائه می دهد. این برنامه می تواند به طور موثر روت کیت ها را پیدا کرده و حذف کند و همچنین می تواند سیستم را در مقابل ایمیل، کوکی و اشکال مختلف بدافزارهایی که سعی دارند وارد رجیستری کامپیوتر شخصی شوند، حفاظت کند. اف سکیور دارای درجه A+ پیشرفته از سازمان ارزیابی آنتی ویروس ها است و اسکن را به روشی ساده انجام می دهد. 

از
12
رای