آموزش حل مشکل تار شدن استوری اینستاگرام و افزایش کیفیت آن

آموزش حل مشکل تار شدن استوری اینستاگرام و افزایش کیفیت آن علت تار شدن استوری اینستاگرام و رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام و بالا بردن کیفیت پست اینستاگرام ؛ افزایش کیفیت فیلم در استوری اینستاگرام با 10 روش ساده در سلام دنیا بیاموزید.

استوری در اینستاگرام راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن لحظاتی با دوستان و فالوورهایتان است. با این حال، مشکلی که بسیاری از کاربران اغلب با آن مواجه هستند، تار شدن استوری های اینستاگرام همراه با کاهش کیفیت است. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید، این مقاله به شما در رفع این مشکل کمک می کند. اگر استوری های اینستاگرام را تار می بینید، دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. ما نه تنها به شما در درک علت کمک می‌کنیم، بلکه در این مطلب از سلام دنیا درباره علت تار شدن استوری اینستاگرام ، رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام و بالا بردن کیفیت پست اینستاگرام صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

علت تار شدن استوری اینستاگرام

به طور کلی اینستاگرام کیفیت تصویر را قبل از آپلود به صورت استوری فشرده می کند. با این حال، افزودن استیکر، موسیقی، گیف و سایر رسانه‌ها به محض آپلود استوری، کیفیت را حتی بیشتر کاهش می‌دهد. علاوه بر این، سایر جزئیات دقیق در مورد قالب یا نحوه ثبت تصویر می تواند بر کیفیت داستان شما تأثیر بگذارد. اما نگران نباشید! برای عیب یابی این مشکل به بخش بعدی بروید.

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام و بالا بردن کیفیت پست اینستاگرام

در اینجا ده راه به همراه روش های گام به گام برای هر یک از آنها برای رفع مشکل آورده شده است. بیایید با بررسی اتصال اینترنت خود شروع کنیم.

1. اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

قبل از اینکه به هر راه حلی بپردازیم، باید مطمئن شوید که سرعت اینترنت و اتصال شما در حد مطلوب است. این یکی از دلایل اصلی عدم آپلود داستان ها یا آپلود جزئی بر روی سرورها با کاهش شدید کیفیت است.

چگونه مشکل استوری های تار اینستاگرام را رفع کنیم1

بنابراین، مطمئن شوید که سرعت Wi-Fi خوب و یک شبکه  فعال دارید. اگر مشکلی در اتصال خود پیدا کردید، همیشه بهتر است با ارائه دهنده خدمات خود بررسی کنید.اما اگر یک اتصال کاملاً کاربردی داشته باشید، اما مشکل فقط در اینستاگرام باشد، چه؟

2. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: بررسی کنید که آیا اینستاگرام خراب است یا خیر

اینستاگرام قبلاً با قطعی مواجه بوده است و این احتمال وجود دارد که در آینده با قطعی مواجه شود. بنابراین مراقب اخبار باشید تا بررسی کنید که آیا اینستاگرام از کار افتاده است یا خیر. با این حال، اگر کاربر فعال توییتر یا سایر برنامه های رسانه های اجتماعی هستید، مطمئن هستیم که این خبر قبلاً به شما رسیده است!در مرحله بعد، بیایید با تلاش برای رفع چند مشکل در برنامه شروع کنیم.

3. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: کش اینستاگرام را در اندروید پاک کنید

کش نوعی داده موقت است که هر برنامه در حافظه محلی شما ذخیره می کند. این به برنامه کمک می کند تا به جای دانلود هر بار که برنامه را باز می کنید، چند عنصر را به سرعت بارگیری کند.

با این حال، انباشته شدن حافظه پنهان می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند، زیرا برخی از داده‌های ذخیره‌شده می‌توانند باگ‌هایی را اجرا کنند که باعث تار کردن استوری‌های اینستاگرام می‌شوند. پاک کردن منظم ان راه حل خوبی است. همچنین می‌توانید راهنمای ما را در مورد آنچه که هنگام پاک کردن کش در اینستاگرام رخ می‌دهد ، برای درک بهتر بررسی کنید.

توجه : متأسفانه پاک کردن کش فقط در دستگاه‌های اندرویدی امکان‌پذیر است، بنابراین کاربران آیفون می‌توانند به روش بعدی رجوع کنند.


حتما بخوانید: رفع مشکل کار نکردن فیلترها و افکت های اینستاگرام


پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون

مرحله 1: برنامه اینستاگرام را طولانی فشار دهید و روی App info ضربه بزنید.

مرحله 2: روی Clear Data ضربه بزنید.

پاک کردن کش اینستاکرام در آیفون1

مرحله 3: روی Clear Cache ضربه بزنید و روی OK ضربه بزنید تا فرآیند به پایان برسد.اگر حتی پس از پاک کردن حافظه نهان، همچنان استوری های اینستاگرام خود را با کیفیت پایین می بینید، به مجموعه اصلاحات بعدی بروید.

پاک کردن کش اینستاکرام در آیفون2

4. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: موسیقی و رسانه های دیگر را به استوری ها اضافه نکنید

اینستاگرام باید استوری ها را با محدودیت اندازه مشخص نگهداری و آپلود کند. بنابراین هنگامی که موسیقی، استیکر یا گیف را اضافه می‌کنید، ممکن است کیفیت تصویر کم شود. بنابراین، سعی کنید تصاویر را بدون رسانه اضافه شده اضافه کنید.

چگونه مشکل استوری های تار اینستاگرام را رفع کنیم2

با این حال، اگر به موسیقی در داستان‌های خود نیاز دارید، می‌توانید با استفاده از یک برنامه شخص ثالث مانند برنامه ویرایش ویدیو، موسیقی و رسانه‌های دیگر را به تصویر خود اضافه کنید. برای مشاهده بهترین برنامه های ویرایش ویدیو برای iPhone و Android می توانید مقالات قبلا منتشر شده ما را بررسی کنید .اگر این مشکل را حل نکرد یا آن را راحت نمی‌دانید، به راه حل بعدی بروید.


حتما بخوانید: دانلود 11 برنامه برای نوشتن متن روی عکس در اینستاگرام


5. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: آپلود با کیفیت بالا را در اینستاگرام فعال کنید

آیا می‌دانید که اینستاگرام یک کلید داخلی برای اطمینان از آپلود رسانه‌ها با کیفیت بالا در برنامه دارد؟ خوب، اکنون شما این کار را انجام می دهید، و در اینجا نحوه فعال کردن این ویژگی زمانی که متوجه شدید استوری های اینستاگرام کیفیت بدی دارند، آمده است.

مرحله 1: تب پروفایل خود را باز کنید و دکمه منو را انتخاب کنید.

مرحله 2: روی setting ضربه بزنید.

رفع مشکل تاری استوری اینستا3

مرحله 3: روی Account > Data usage ضربه بزنید.

رفع مشکل تاری استوری اینستا4
مرحله 4: اکنون، مطمئن شوید که کلید "upload at highest quality" را روشن کرده اید.

رفع مشکل تاری استوری اینستا5

ضامن دیگری نیز وجود دارد که باید آن را بررسی کنید، و آن جابه‌جایی ذخیره‌کننده داده است.

6. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: گزینه Data Saving را غیرفعال کنید

یک کلید ذخیره داده در اینستاگرام وجود دارد که از داده های کمتری استفاده می کند. بنابراین، کیفیت رسانه هنگام آپلود با استفاده از داده تلفن همراه به خطر می افتد. این همچنین ممکن است دلیل مبهم بودن داستان های IG شما باشد.


حتما بخوانید: رفع مشکل محدودیت فالو نشدن افراد در اینستاگرام


مرحله 1: به تب پروفایل خود بروید و روی دکمه منو ضربه بزنید.

مرحله 2: روی Setting ضربه بزنید.

رفع مشکل تاری استوری اینستا،6

مرحله 3: روی Account ضربه بزنید و به Data Usage بروید.

رفع مشکل تاری استوری اینستا،7

مرحله 4: کلید «uses less mobile Data» را خاموش کنید.اکنون بررسی کنید که آیا می توانید تصویر با کیفیت کامل را آپلود کنید.

رفع مشکل تاری استوری اینستا،8

اگر هیچ یک از روش های بالا جواب نداد، وقت آن است که کمی کار کنید و به صورت دستی تصویر را برای کیفیت بهتر تغییر دهید.

رفع مشکل تاری استوری اینستا به صورت دستی

7. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: از فرمت مناسب برای بهترین کیفیت استفاده کنید

بر اساس ابعاد، فشرده‌سازی و فرمت استوری‌های اینستاگرام، می‌توانید برای اطمینان از دریافت بهترین کیفیت، تصویر خود را تغییر دهید یا عکس بگیرید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا این مشکل را برطرف کنید.

  • وضوح بهینه برای یک استوری 1920 x 1080 با نسبت تصویر 9:16 است.
  • مطمئن شوید که تصویر شما حداقل یا بیشتر از 72ppi داشته باشد.
  • سعی کنید تصاویر را در جایی آپلود کنید که نیازی به بزرگنمایی ندارید تا متناسب با صفحه نمایش باشد. (بنابراین، همیشه از وضوح 9:16 استفاده کنید).

شما می توانید از ابزارهایی مانند Photoscape برای تغییر اندازه و تنظیم وضوح خود استفاده کنید. و هنگامی که این نکات را رعایت کردید، مطمئن هستیم که می توانید احتمال تار شدن استوری های اینستاگرام خود را به حداقل برسانید.

8. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: برنامه های دوربین را تغییر دهید

اپلیکیشن دوربینی که استفاده می کنید تا حد زیادی بر نتیجه کیفیت استوری اینستاگرام شما تاثیر می گذارد. با این حال، نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم از کدام دوربین استفاده کنیم، زیرا تلفن‌های هوشمند مختلف دارای برنامه‌های دوربین متفاوت و ویژگی‌های پردازش تصویر متفاوت هستند.بنابراین، برای مقایسه کیفیت استوری‌های آپلود شده در برنامه دوربین پیش‌فرض گوشی خود و دوربین اینستاگرام کمی زمان بگذارید .


حتما بخوانید: حل مشکل باز و فعال نشدن دوربین اینستاگرام


اگر تفاوتی در کیفیت پیدا کردید، می دانید در مرحله بعد از چه چیزی استفاده کنید.اما اگر هیچ یک از روش‌های بالا به نفع شما نشد، می‌توانید اپلیکیشن اینستاگرام را به‌روزرسانی یا نصب مجدد کنید.

رفع مشکل تاری استوری اینستا به  صورت دستی

برورسانی اینستاگرام

9. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: اینستاگرام را به روز کنید

اگر گروه بزرگی از کاربران با مشکل تار بودن استوری های اینستاگرام با کیفیت بد مواجه می شوند، به احتمال زیاد ناشی از یک باگ موجود در آن نسخه خاص است. از این رو، اینستاگرام مطمئناً متوجه آن خواهد شد و از طریق یک به روز رسانی، اصلاحیه ای را منتشر خواهد کرد. بنابراین، اگر از نسخه قدیمی اینستاگرام استفاده می کنید، در اینجا نحوه به روز رسانی آن آورده شده است.

مرحله 1: اینستاگرام را به روز کنید.

مرحله 2: روی Update ضربه بزنید و منتظر بمانید تا آخرین نسخه اینستاگرام دانلود و به روز شود.

برورسانی اینستاگرام

دانلود اینستاگرام

10. برای رفع مشکل تار شدن استوری اینستاگرام: اینستاگرام را مجددا نصب کنید

در نهایت، اگر هیچ یک از موارد بالا جواب نداد، می توانید اینستاگرام را دوباره نصب کنید. این اساساً به شما امکان می دهد برنامه را دوباره اجرا کنید و تمام تنظیمات قبلی را پاک کنید.

مرحله 1: روی نماد برنامه به مدت طولانی فشار دهید و روی Delete App در iPhone یا Uninstall در Android ضربه بزنید.

مرحله 2: یک بار دیگر حذف برنامه را تأیید کنید.

اینستاگرام را مجددا نصب کنید.

مرحله 3: اینستاگرام را دانلود کنید.

و این تنها چیزی است که باید در مورد رفع استوری های تار اینستاگرام بدانید. با این حال، اگر هنوز سؤالی دارید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول ما در زیر نگاهی بیندازید.

سوالات متداول در مورد استوری های تار اینستاگرام

آیا اینستاگرام آیفون بهتر از اندروید عکس می گیرد؟

آره. اینستاگرام در آیفون از دوربین برای گرفتن عکس استفاده می کند، اما نسخه اندرویدی از view finder اسکرین شات می گیرد.

حداکثر مدت زمان ویدیوها در استوری اینستاگرام چقدر است؟

اینستاگرام امکان ارسال ویدیوهای تا 60 دقیقه را در یک استوری فراهم می کند.

آیا استوری اینستاگرام محدودیت اندازه رسانه دارد؟

حداکثر اندازه تصویر استوری اینستاگرام 30 مگابایت و حداکثر اندازه برای یک ویدیو تا 4 گیگابایت است.

سخن آخر

از این روش ها برای رفع استوری های تار اینستاگرام خود استفاده کنید. امیدواریم روش‌های ما به شما در حل مشکل کمک کرده باشد. با این حال، ما همیشه توصیه می کنیم که عکس را با بهترین نسبت ثبت کنید و فرمت ایده آل را تا جایی که ممکن است برای بهترین نتیجه حفظ کنید.


از
1
رای