چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیریم

چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیریم قرارگیری در صفحه اول جستجوی گوگل یکی از چالش برانگیزترین دغدغه های متخصصین سئو است. قرار گرفتن در صفحه اول گوگل تنها در صورتی ممکن است که از تکنیک های ویژه سئو سایت به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

آرزوی هر مالک وبسایتی این است که در صفحه اول جست و جو گوگل قرار داشته باشد. مالکین وبسایت ها همیشه سعی می کنند تا متخصصان سئو فوق العاده ای را استخدام کنند که به آنها در این زمینه کمک کنند. در صفحه اول جست و جو گوگل، ده لینک نشان داده می شود. برای قرار گرفتن در صفحه اول جست وجوی گوگل باید مراحل اصول سئو را اجرا کنید. شاید از خودتان بپرسید چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید؟ در این مقاله قصد داریم تا ترفندهای جالبی را برای قرارگیری در صفحه اول جست و جو گوگل به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه بالا آوردن سایت در جستجوی گوگل

نحوه بالا آوردن سایت در جستجوی گوگل

برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل از کلمات کلیدی بلند استفاده کنید 

اگر نمی توانید رتبه بالایی در زمینه کلمات کلیدی مورد نظر خود پیدا کنید، استفاده از کلمات کلیدی طولانی می تواند به شما کمک کند. البته دقت کنید که لزوما استفاده از کلمات کلیدی طولانی به معنای ترافیک زیاد برای شما نیست، بلکه زمانی می توانید کلمات کلیدی طولانی از عبارت خود استخراج کنید که مجموعا تعداد زیادی از آنها را در محتوای خود به کار برده باشید. اگر به آمار دقت کنید، متوجه می شوید که بخش بسیار زیادی از جست و جوهای گوگل را عبارت کلیدی طولانی به خود اختصاص داده اند. معمولا بهتر شدن رتبه برای عبارات کلیدی طولانی ساده تر خواهد بود. بر اساس تحقیقی که اخیرا منتشر شده، آمازون حدود 57 درصد از کل فروش هایش را از طریق تمرکز بر روی عبارات کلیدی طولانی انجام می دهد.


حتما بخوانید: آموزش جستجوی پیشرفته در گوگل؛ سرچ پیشرفته گوگل


برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل نام دامنه وبسایت کوتاه انتخاب کنید

توصیه می شود که دامنه وبسایت را کوتاه انتخاب کنید. با این حال، این مساله همیشه امکان پذیر نیست. به عنوان مثال، https://www.boardgamegeek.com/ دارای یک نام دامنه بلند است، اما نام دامنه آن بسیار مرتبط با موضوع وبسایت انتخاب شده که تاثیر بسزایی در جست و جو خواهد داشت. بهتر است که نام دامنه تطابق موضوعی با کار وبسایت داشته باشد. امروزه موتورهای جست و جو علاوه بر اینکه محتوای وبسایت را در هنگام جست و جو کاربر بررسی می کنند، دامنه را نیز مورد بررسی قرار می دهند. استفاده از کلمات کلیدی معادل انگلیسی می تواند به بهینه سازی وبسایت شما کمک کند؛ زیرا اولین مکانی که گوگل بررسی می کند، نام دامنه است تا اگر اسپم باشد، آن را نشان ندهد.

رتبه سرچ گوگل

برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل محتوای شما باید اختصاصی باشد

محتوای تکراری می تواند رتبه سایت تان را یکی پس از دیگری پایین بیاورد. گوگل بر روی مساله کپی شدن اطلاعات بسیار حساس است و صفحات سایت های خاطی را از موتور جست و جو پاک می کند. بنابراین، تلاش کنید تا در وبسایت خود مطالب تکراری یا کپی شده از وبسایت های دیگر را ننویسید. حتی ممکن است کپی شدن متن های شما در وبسایت های دیگر برای مدتی باعث شود تا وبسایتی که از شما کپی کرده، جایگاه بهتر از شما به دست بیاورد. بنابراین همیشه تلاش کنید تا سبک خاص و منحصر به فرد خود را داشته باشید و مطالب را از وبسایت های دیگر کپی نکنید.

برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل از کلمات کلیدی در داخل متن خود استفاده کنید

مهم ترین مساله برای افزایش رتبه و قرارگیری در صفحه اول جست و جو گوگل، استفاده مناسب از کلمات کلیدی در متن است. محتوای شما باید حداقل 500 کارکتر باشد تا گوگل آن را به شکل یک مقاله در نظر بگیرد. اگر می خواهید در صفحه اول جست و جو گوگل قرار بگیرید، بهتر است محتوای متن نوشته شده شما بین 1200 تا 1600 کلمه باشد. سعی کنید از تمام کلمات کلیدی مهم در متن خود استفاده کنید.

رسیدن به صفحه اول گوگل

برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل ، مقالات بیشتری نسبت به رقبا تولید کنید

از کلمات کلیدی بیشتری در مقایسه با سایر رقبا استفاده کنید. همچنین باید تعداد مقالات بیشتری در وبسایت خود قرار دهید. هر چه مقالات بیشتری در وبسایت شما قرار داشته باشد، رتبه بهتری در گوگل دریافت خواهید کرد. بر اساس تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته است، کسانی که ماهانه حداقل 15 مقاله منتشر می کنند، رتبه های بهتری کسب می کنند.

برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل ، عناوین ترغیب کننده ایجاد کنید

عنوان ها تاثیر بسزایی در تولید محتوا دارند. اگر از عناوین جذاب و ترغیب کننده استفاده نکنید، احتمال اینکه در صفحه اول جست و جو گوگل قرار بگیرید، بسیار کم است. اگر عنوان شما جذاب نباشد، ممکن است مخاطبان جذب آن نشده و از وبسایت شما بازدید نکنند. در اکثر مراکز سئو بر اهمیت عنوان مقالات تاکید بسیاری می شود. بنابراین، حتما عنوان جذاب و تاثیرگذاری برای مقالات خود انتخاب کنید.

برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل ، سرعت وبسایت را بهینه کنید

اگر سایت شما به کندی بارگذاری شود، کاربران علاقه خود را به بازدید از وبسایت شما از دست می دهند. هیچ کس دوست ندارد معطل شده و چندین ثانیه زمان خود را از دست بدهد. جهت بررسی سرعت بارگذاری وبسایت می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. یکی از ابزارها برای بررسی سرعت، استفاده از ابزار gtmetrix است. بنابراین، به سرعت سایت خود توجه ویژه ای داشته باشید.

صفحه اول جستجوی گوگل

برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل ؛ در شبکه های اجتماعی دیگر فعالیت داشته باشید

فعالیت شما در شبکه های اجتماعی دیگر و لایک کردن و دنبال شدن می تواند تاثیر فوق العاده ای در رتبه گوگل تان داشته باشد. این کار شما را در موتورهای جست و جو معتبر خواهد کرد. می توانید دکمه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را فعال کرده و از کاربران بخواهید تا مطالب شما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل ، کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کنید

وقتی کاربری قصد دارد تا محلی را برای کسب و کار خاص جست و جو کند، نقشه گوگل نزدیک ترین مکان ها را برای آن کسب و کار به شخص نشان می دهد. بنابراین، اگر کسب و کار خود را در گوگل ثبت کرده باشید، مشتریان می توانند به سادگی با جست و جو در گوگل شما را پیدا کنند. با جست و جو کاربران، نزدیک ترین مکان ها برای آن کسب و کار خاص نشان داده می شود و این کار می تواند رتبه شما را در گوگل بالا ببرد.


حتما بخوانید: دانلود جدیدترین نسخه گوگل ارث برای اندروید و کامپیوتر


برای بدست آوردن رتبه سرچ گوگل، صبور باشید!

متاسفانه قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای شما زمان بر است. این کار نیاز به وقت گذاشتن و تلاش بسیار دارد و ممکن است نهایتا یک سال طول بکشد تا در جست و جوهای گوگل در صفحه اول قرار بگیرید. به خاطر داشته باشید که قرار گرفتن در صفحه اول جست و جو گوگل به مسائل زیادی بستگی دارد. کیفیت محتوای شما، میزان سختی رقابت، کلمات کلیدی مورد نظر، خاص و منحصر به فرد بودن مطالب و ... می توانند تاثیر بسزایی در قرارگیری در صفحه اول گوگل داشته باشند.

چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید؟

سخن آخر

قرارگیری در صفحه اول جست و جو گوگل احتمالا اولین چیزی است که یک صاحب وبسایت می خواهد. این کار کمی سخت و زمان بر است، اما با استفاده از راهکارهایی می توان در صفحه اول جست و جو گوگل قرار گرفت. در این مقاله سعی کردیم تا 10 نکته مهم را به شما آموزش دهیم که می توانند در قرارگیری وبسایت شما در صفحه اول جست و جو گوگل کمک زیادی کند. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. 


مقالات مرتبط:

آموزش مرحله به مرحله تغییر زبان گوگل کروم در ویندوز و اندروید

آموزش استفاده از ترفندهای مترجم گوگل ترنسلیت

تقویم گوگل را با تقویم های رایگان، مفیدتر کنید

از
3
رای