دانلود جدیدترین نسخه گوگل ارث برای اندروید و کامپیوتر

دانلود جدیدترین نسخه گوگل ارث برای اندروید و کامپیوتر گوگل اِرث (به انگلیسی: Google Earth)، برنامه‌ای است برای مشاهدهٔ اطلاعات جغرافیاییِ جهان که توسط شرکت کی‌هول ساخته شده‌است و نقشهٔ 3بعدیِ زمین نیز نامیده می‌شود.

در خصوص گوگل ارث چه می دانید؟

گوگل ارت یا گوگل ارث برنامه ای برای دریافت و مشاهده اطلاعات جغرافیایی است که در سال 2005 توسط شرکت گوگل معرفی شد. با استفاده از گوگل ارث و در فضای مجازی می توان به همه جای زمین سفر کرد و تصاویر ماهواره ای از پستی ها و بلندی ها و ساختمان های بلند و کهکشان های خارج از جو زمین مشاهده کرد. اما در خصوص کاربردهای گوگل ارث چه می دانید؟ آیا می دانید گوگل ارث با گوگل مپ چه تفاوتی دارد؟ گوگل ارث فارسی چیست؟ دانلود گوگل ارث برای کامپیوتر و دانلود جدیدترین نسخه گوگل ارث برای اندروید؛ اگر می خواهید پاسخ تمام این سوالات را بدانید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

گوگل ارث چیست؟

دانلود گوگل ارث

گوگل ارث (google earth) نرم افزاری است که برای کاربران عادی خود علاوه بر تصاویر هوایی، اطلاعات جغرافیایی، سیاسی، اجتماعی آماری و جمعیتی و ... قرار می دهد. با استفاده از این نرم افزار، علاوه بر امکان مشاهده سه بعدی تصاویر قالب نقشه، امکان رفتن به تورهای مجازی نیز وجود دارد که جذابیت آن را دو برابر کرده است. گوگل ارث همچنین کاربردهای علمی و مهندسی زیادی دارد که می تواند فاصله بین دو نقطه، مساحت زمین و ... را اندازه گیری کند. در نتیجه برای مهندسین عمران و معماری و منابع طبیعی بسیار مفید خواهد بود.

گوگل ارث چه امکاناتی دارد؟

دانلود گوگل ارث 2020

قابلیت ارائه تصاوی سه بعدی:

با امکانات این نرم افزار، می توانید هر نقطه از زمین را به شکل سه بعدی مشاهده کنید. برای این منظور، در هنگام جست و جو مکان مورد نظر دکمه ای در اختیار کاربر قرار می گیرد که امکان مشاهده تصاویر را به شکل دو بعدی و سه بعدی فراهم می کند.

دارای کاربرد مهندسی:

گوگل ارث، امکان اندازه گیری فاصله دقیق بین دو نقطه، مساحت زمین و ... را فراهم کرده که در مهندسی عمران، معماری و محیط زیست کاربرد فراوانی دارد. همچنین محدوده های زمین زراعی، پارک، مکان های عمومی، مناطق حفاظت شده و ... مسیر هوایی، جاده ها، رودخانه ها و مرزها را مشخص می کند.

قابلیت مشاهده مستندهایی از حیات وحش:

اخیرا گوگل ارث با BBC earth همکاری کرده و امکان مشاهده صحنه های جالبی از حیات وحش زمین با روایت گویندگان شناخته شده را در خدمات گوگل ارث فراهم کرده است.

قابلیت جهانگردی جهانی:

در برگه جدید voyage امکان مشاهده مناطق و مکان های فرهنگی، جاذبه های توریستی و بسیاری از زیستگاه های موجود در کره زمین برای کاربران فراهم شده است.

باستان شناسی:

خدمات جدید گوگل ارث، امکان مشاهده اماکن باستانی و تاریخی و شناسایی مناطقی که در قرون گذشته زیستگاه انسان ها بوده و تمدن بشری در آن جریان داشته را فراهم کرده است. می توانید تمدن های گمشده در تاریخ را به شکل فوق العاده ای به صورت مجازی از گوگل ارث مشاهده کنید.

سرگرمی:

گوگل ارث دکمه I’m feeling lucky را از موتور جست و جو خود به خدمات گوگل ارث اضافه کرده که می تواند شما را سرگرم کرده و استرس و فشارهای روانی که به طور روزمره با آنها مواجه هستید را از شما دور کند.

کاربران می توانند عکس ها و اطلاعات مختلفی را به نقشه های موجود اضافه کنند.

تالارهای گفت و گو برای صحبت درباره مکانها:

در خصوص نقاط مختلف هم زمان تالارهای گفت و گویی وجود دارد که کاربران می توانند اطلاعات مختلف در زمینه این مکان ها را رد و بدل کنند.


حتما بخوانید : گوگل ترندز چیست؛ آموزش استفاده از گوگل ترندز (google trends)


گوگل ارث فارسی چیست؟

گوگل ارث دارای نسخه رایگان و نسخه حرفه ای است و بر روی هر سه سیستم عامل اندروید، مک و لینوکس قابل نصب است. این برنامه از زبان های مختلف از جمله زبان فارسی پشتیبانی می کند و می توانید نسخه فارسی این نرم افزار را نصب کنید.

چه تفاوتی بین گوگل ارث و گوگل مپ وجود دارد؟

گوگل ارث فارسی

گوگل مپ محلی تر است:

به طور معمول گوگل مپ برای پیدا کردن لوکیشن و موقعیت رستوران ها، مکان های گردشگری و پیدا کردن آدرس به کار می رود.

می توانید لوکیشن خود را از طریق گوگل مپ به اشتراک بگذارید:

گوگل مپ اخیرا این امکان را فراهم کرده تا بتوانید لوکیشن موقعیت مکانی خود را با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

گوگل مپ تاریخچه لوکیشن شما را دنبال می کند:

گوگل مپ دارای قابلیتی به نام location history است که دیدگاه دقیقی نسبت به فعالیت های روزانه و مکان هایی که به آنها سر زده اید، ارائه می کند.


حتما بخوانید : گوگل اسکولار چیست؛ آموزش کار با گوگل اسکولار (Google Scholar)


گوگل مپ به شما اجازه می دهد که به ماه و مریخ بروید:

گوگل مپ این امکان را فراهم کرده تا پای بر روی اجرام آسمانی دیگر در منظومه شمسی بگذارید. در حال حاضر این امکانات برای ماه و مریخ وجود دارد. با این حال، تصاویر خیلی دقیق و با جزئیات نیستند. با این کار می تواند نسبت به سطوح و اسامی فضایی که به دست بشر ساخته شده اند، اطلاعاتی به دست بدهد.

گوگل ارث برای جست و جو کاوشگران است:

گوگل ارث را می توان به عنوان زیرمجموعه ای از گوگل مپ در نظر گرفت. با گوگل ارث می توانید از مکان ها به شکل مجازی بازدید کنید  با کلیک کردن بر روی کارت های اطلاعاتی نرم افزار جزئیات بیشتری از مکانی که در حال مشاهده آن هستید دریافت نمایید.

دانلود جدیدترین نسخه گوگل ارث برای اندروید

همانطور که پیش تر توضیح داده شد، این نرم افزار قابلیت نصب بر روی گوشی و کامپیوتر را دارد. نسخه اندروید این نرم افزار را می توانید به سادگی با جست و جو در کافه بازار یا پلی استور دانلود کنید. همچنین با جست و جو نسخه اندروید گوگل ارث در اینترنت نیز می توانید این نرم افزار را از وبسایت های مختلف دانلود کرده و نصب کنید.

دانلود گوگل ارث برای اندروید

دانلود جدیدترین نسخه گوگل ارث برای اندروید

دانلود گوگل ارث برای کامپیوتر

گوگل ارث نرم افزار شبیه سازی کره زمین به صورت سه بعدی است که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند. این نرم افزار را می توانید با جست و جو در گوگل برای نسخه کامپیوتر دانلود کرده و نصب نمایید. توصیه می کنیم که برای اجرای این برنامه حتما سرعت اینترنت بالایی داشته باشید؛ زیرا سرور گوگل ارث به سرعت اینترنت بالایی برای بارگذاری نقشه ها و تصاویر نیاز دارد.

دانلود گوگل ارث برای کامپیوتر

تغییر تاریخ در گوگل ارث

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت گوگل ارث، تغییرات منظم این نقشه در طول زمان است. در سال 2013، شرکت گوگل با همکاری ناسا، سازمان زمین شناسی ایالات متحده و تایم مجموعه ای از تصاویر ماهواره ای از سال های 1984 تا 2012 را جمع آوری کرد. این تصاویر پایه و اساس گوگل ارث تایم لپس را تشکیل می دهد. تایم لپس در واقع دیدگاه واضح تری از زمین ارائه می کند. در مجموع برای هر منطقه بیش از 5 میلیون تصاویر ماهواره ای بررسی شده و سی و سه تا از بهترین تصاویر برای هر سال انتخاب شده است. اکنون می توان تغییرات زمین در طول زمان از سال 1984 تا 2016 را مشاهده کرد. با استفاده از این قابلیت می توانید ببینید که چگونه یک شهر کوچک به یک کلان شهر تبدیل می شود. همچنین می توانید تصاویر جالبی از قطب شمال و قطب جنوب را مشاهده کنید و تاثیر گرمایش زمین را بر روی این مناطق در طول سال های مختلف ببینید.


مقالات مرتبط : آموزش کامل کار با نرم افزار گوگل ارث


سخن آخر

گوگل ارث یک برنامه کاربردی ارائه شده توسط شرکت گوگل است که امکان مشاهده تصاویر و نقشه های از زمین را به شکل سه بعدی برای ما فراهم می کند. این نرم افزار کاربردهای فراوانی برای جامعه مهندسی داشته و می توان نقشه های راه ها، زمین های زراعی و ... را مشاهده کرد. همچنین می توان به صورت مجازی مکان های دیدنی و گردشگی جهان را مشاهده کرده و اطلاعات جامعی از آن مکان ها دریافت کرد. شما می توانید به راحتی این نرم افزار را بر روی گوشی یا کامپیوتر خود نصب کرده و با اتصال به سرورهای گوگل به تمام نقاط جهان و بدون هیچ محدودیتی دسترسی داشته باشید. اگر هر گونه سوالی در خصوص استفاده از گوگل ارث داشتید، لطفا در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط :

آموزش جستجوی پیشرفته در گوگل؛ سرچ پیشرفته گوگل

دانلود گوگل ترنسلیت برای اندروید و آیفون

از
8
رای