چگونه باید سلامت باتری سامسونگ را بفهمیم؛ برنامه تست سلامت باتری

چگونه باید سلامت باتری سامسونگ را بفهمیم؛ برنامه تست سلامت باتری چگونه باید سلامت باتری سامسونگ را بفهمیم؛ روش بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی اندروید سامسونگ با دانلود نرم افزار و برنامه تست سلامت و سالم بودن باتری گوشی اندروید در سلام دنیا بیاموزید.

این سوال که چگونه سلامت باتری را در اندروید خود بررسی کنیم سوالی است که در بین کاربران اندرویدی ای که در مورد سلامت و قدرت باتری گوشی خود کنجکاو هستند زیاد پرسیده می شود. با گذشت زمان حتی با شارژ کردن معمولی و درست تلفن خود، سلامت باتری شما شروع به بدتر شدن می کند. شما زمانی متوجه می‌شوید که باتری گوشی شما در حال بدتر شدن است که آن با سرعت وارد حالت کم مصرف میشود (شما حتی گاهی احساس میکنید که همین 15 دقیقه پیش آن را شارژ کرده‌اید).

باتری با سلامتی ضعیف به این معنی است که شما انگار بیشتر از آنچه که دوست دارید با یک تلفن بی شارژ سرو کله میزنید و این اصلا جالب نیست، مخصوصا وقتی که حتی بیرون از منزل هم باشید. اگر شک دارید که باتری گوشی شما قدرت قبل خودش را ندارد میتوانید با این راه حل ساده سلامت کلی گوشی خود را ارزیابی کنید. در این مطلب سلام دنیا ، ما به شما درباره اینکه چگونه باید سلامت باتری سامسونگ را بفهمیم روش بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی اندروید با آموزش گام به گام  و دانلود برنامه تست سلامت باتری را پرداختیم. با ما همراه باشید.

چگونه باید سلامت باتری سامسونگ را بفهمیم

شما می‌توانید با رفتن به تنظیمات > باتری > مصرف باتری، وضعیت باتری تلفن اندرویدی خود را بررسی کنید. با این حال، اگر به دنبال تجزیه و تحلیل عمیق تری در مورد سلامت باتری تلفن خود هستید، ما برنامه AccuBattery را به شما برای دانلود توصیه می کنیم. این برنامه در تجزیه و تحلیل عملکرد باتری شما فوق العاده عمل میکند.

برنامه تست سلامت باتری سامسونگ AccuBattery

نحوه بررسی سلامت باتری گوشی اندرویدی در برنامه AccuBattery 

در برنامه AccuBattery چهار تب وجود دارد:

  • در حال شارژ شدن
  • خارج از حالت شارژ
  • سلامت
  • تاریخچه

بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی سامسونگ (Battery Health (سلامت باتری))

بر روی تب Health کلیک کنید. در بخش Battery Health، شما ارزیابی سلامت باتری اندرویدی خود را دریافت خواهید کرد. در تصویر زیر، شما می توانید ببینید که AccuBattery سلامت باتری LG Wing من را 95 درصد ارزیابی کرده است.

چگونه باید سلامت باتری سامسونگ را بفهمیم

این بخش همچنین ظرفیت تخمینی (estimated capacit) و ظرفیت طراحی (design capacity) را هم نیز به شما نشان می دهد. هر بار که شما دستگاه خود را شارژ می کنید، این برنامه ظرفیت تخمینی باتری شما را ثبت می کند.


حتما بخوانید: رفع مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ با 7 روش


هنگامی که برای اولین بار در برنامه ثبت نام می کنید، AccuBattery ظرفیت طراحی باتری شما (خروجی باتری شما در صورت نو بودن) را بررسی می کند. با مقایسه کردن این دو ارقام می توانید متوجه شوید که باتری شما در طول زمان چقدر ظرفیت (mAh) را از دست داده است.

روش بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی اندروید

Battery Wear (فرسودگی باتری)

تب Health همچنین دارای بخشی به نام فرسودگی باتری/Battery Wear است. این بخش به شما با یک نمودار نواری حاوی اطلاعات نشان می دهد که باتری شما هر روز چقدر مورد آسیب قرار میگیرد. AccuBattery اظهار میکند که کاربران باید برای کاهش سرعت فرسودگی باتری خود ، شارژ گوشی خود را با درصد 80 درصد متوقف کنند.

بررسی وضعیت سالم بودن باتری گوشی اندروید سامسونگ

بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی اندروید سامسونگ با Battery Capacity (ظرفیت باتری)

بخش بعدی ظرفیت باتری/Battery Capacity را به شما نشان می دهد. AccuBattery از این داده ها برای نوار سلامت باتری استفاده می کند. این برنامه داده های ظرفیت باتری را می گیرد، آن را با ظرفیت طراحی مقایسه می کند و درصدی را که نشان دهنده سلامت باتری اندرویدی شما را به شما نشان می دهد. ما در این مقاله اصول اولیه بررسی سلامت باتری اندرویدی شما را به طور کامل پوشش داده‌ایم، اما برنامه AccuBattery داده‌های عمیق‌تری را ارائه می‌دهد که می‌توانید برای تصمیم‌گیری آگاهانه درباره اینکه آیا زمان تعویض باتری یا خرید یک تلفن جدید رسیده است یا نه را از طریق این داده ها تجزیه و تحلیل کنید.


حتما بخوانید: قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی که نمیدانید


به عنوان مثال، در زیر تب شارژ، شما می توانید اطلاعاتی را در مورد مدت زمان ماندگاری گوشی خود در وضعیت فعلی دریافت کنید. برای مثال در تصویر زیر گوشی من 55 درصد شارژ شده است.

بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی سامسونگ 2

نماد اول (یک دایره قرمز و نارنجی) نشان می‌دهد که باتری من چقدر می‌تواند در طول استفاده ترکیبی (فعال و غیرفعال) 55 درصد دوام بیاورد. نماد دوم (یک خورشید) نشان می دهد که تلفن من چقدر می تواند در طول استفاده فعال دوام بیاورد. در نهایت، آخرین نماد (یک تخت) نشان می دهد که تلفن من چقدر می تواند در حالت غیرفعال دوام بیاورد. این تب همچنین می‌تواند آمارهای زنده و فعالی را مانند سرعت شارژ دستگاه، دما و غیره را هنگام شارژ شدن گوشی شما نمایش دهد.

بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی سامسونگ 3

بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی اندروید سامسونگ  با Discharging (خارج از حالت شارژ)

تب خارج از حالت شارژ / Discharging اطلاعاتی را در مورد سلامت باتری اندروید شما در حالی که شارژ نمی‌شود را به شما می‌دهد. اگر می‌خواهید که به داده‌های قدیمی شارژ گوشی خود نگاهی بیندازید، می‌توانید این کار را نیز در تب تاریخچه/ History انجام دهید.

بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی سامسونگ 2

سخن آخر

همانطور که گفته شد، از شارژ کردن گوشی خود تا 100 درصد خودداری کنید. تحقیقات نشان می دهد که توقف شارژ بر روی 80 درصد می تواند به افزایش طول عمر باتری اندرویدی شما کمک کند.


مقالات مرتبط:

آموزش حل مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ (ویندوز و مک بوک)

بهترین گوشی های سامسونگ 2022 [مزایا، معایب و مشخصات فنی]از
2
رای