از دسترس خارج کردن گوشی به روش های متفاوت در اپراتورهای مختلف

از دسترس خارج کردن گوشی به روش های متفاوت در اپراتورهای مختلف چگونه گوشی خود را از دسترس خارج کنیم؛ نرم افزار از دسترس خارج كردن گوشي؛ کد از دسترس خارج شدن گوشی در ایرانسل و همراه اول بدون خاموش کردن و وش تغییر اپراتور شبکه تلفن همراه در سلام دنیا.

ممکن است به هر دلیلی توانایی پاسخ گویی گوشی تان را نداشته باشید، اما نمی توانید گوشی تان را خاموش کرده و رد تماس کردن گوشی نیز گزینه خوبی نیست. در این شرایط توصیه می شود تا گوشی تان را از دسترسی خارج کنید. روش های مختلفی برای از دسترس خارج کردن گوشی های اندروید و آیفون وجود دارد. همچنین برای اپراتورهای مختلف همراه اول و ایرانسل نیز دستورالعمل های مختلفی وجود دارد. در این مقاله سلام دنیا، سعی می کنیم تا روش های مختلف از دسترس خارج کردن گوشی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه گوشی خود را از دسترس خارج کنیم

روش های از دسترس خارج کردن گوشی

روش های مختلفی برای از دسترس خارج کردن گوشی وجود دارد که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم.

1. برای از دسترس خارج کردن تلفن همراه: گوشی را در حالت پرواز قرار دادن

همه گوشی ها دارای قابلیتی به نام flight mood یا airplane mood هستند. برای از دسترس خارج کردن گوشی کافی است تا این گزینه را در گوشی خود فعال کنید. بهتر است که از قبل یک بار این روش را تست کنید تا از کار کردن صحیح آن مطمئن شوید. حالت پرواز روشن به اپراتور شبکه اجازه می‌دهد که شماره شما را غیرقابل دسترس کند، چرا که حالت پرواز پوشش دهی گوشی شما را غیر فعال می کند.


حتما بخوانید: آموزش بازیابی فیلم های حذف شده رم و گوشی


راه از دسترس خارج کردن گوشی

2. برای از دسترس خارج کردن تلفن همراه: روش دایورت کردن گوشی

از روش دایورت کردن می توانید برای از دسترس خارج کردن گوشی استفاده کنید. برای این کار باید تماس های خود را بر روی خطی که خاموش بوده و یا از آن استفاده نمی شود، دایورت کنید. برای فعال کردن گوشی وارد قسمت تنظیمات شده و گزینه Call forwarding را انتخاب کنید. اکنون شماره موبایلی که قصد دایورت شدن گوشی بر روی آن را دارید، وارد کنید.

 • مرحله 1. وارد تنظیمات شوید.

 از دسترس خارج کردن تلفن همراه

 • مرحله 2. پس از وارد شدن به صفحه تنظیمات به تنظیمات تماس (Call setting) بروید و بر روی هر کدام از سیم کارت هایی که میخواهید ضربه بزنید.

 از دسترس خارج کردن تلفن همراه

 • مرحله 3. در این مرحله شما باید گزینه Call Forwarding را برای انواع تنظیمات از قیبل مسدود کردن تماس‌های دریافتی و یا غیر قابل در دسترس بودن، روشن کنید.

 از دسترس خارج کردن تلفن همراه

3. برای از دسترس خارج کردن تلفن همراه: تغییر اپراتور شبکه تلفن همراه

 • برای استفاده از این روش کافی است تا وارد منو «تنظیمات» شده و قسمت «تنظیمات بیشتر» و «انتخاب شبکه» را انتخاب نمایید.
 • اکنون گزینه Manual (تنظیم دستی) را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب این گزینه باید حدود 10 تا 15 ثانیه صبر کرده تا تلفن همراه تان بتواند تمام اپراتورهای موجود در شبکه تلفن همراه را شناسایی کند.
 • پس از آنکه تمام اپراتورها را شناسایی کرد، یکی از شبکه هایی که به سیمکارت شما تعلق ندارد را انتخاب کنید.
 • این اقدام شما باعث از دسترس خارج شدن تلفن همراه می شود.
 • برای اینکه بعدا بتوانید تلفن همراه خود را به حالت اول بازگردانید، تمام این مراحل را تکرار کرده و گزینه تنظیمات Automatic را انتخاب کنید.

4. برای از دسترس خارج کردن تلفن همراه: پیچیدن تلفن همراه در یک فویل آلومینیومی

می توانید تلفن همراه خود را بدون خاموش کردن گوشی و با پیچیدن آن در یک فویل آلومینیومی از دسترس خارج کنید. تنها باید موبایل را در یک فویل پیچانده و گوشی از دسترس خارج خواهد شد.


حتما بخوانید: علت داغ شدن گوشی و خاموش شدنش چیست


تکنیک از دسترس خارج کردن گوشی بدون خاموش کردن

5. برای از دسترس خارج کردن تلفن همراه: خارج کردن باتری گوشی

اگر باتری تلفن همراه خود را بدون خاموش کردن گوشی از آن خارج کنید، تلفن همراه تان پیغام شما در دسترس نیستید را می دهد. تا زمانی که مجددا تلفن خود را روشن کنید، با تماس به گوشی تان پیام «مشترک مورد نظر در دسترس نیست» شنیده می شود.

6. استفاده از نرم افزار از دسترس خارج كردن گوشي

نرم افزارهای مختلفی جهت خارج کردن گوشی تلفن همراه از دسترس ساخته شده است. به عنوان مثال نرم افزار cell phone signal blocker pouch یکی از نرم افزارهای مناسب برای از دسترس خارج کردن گوشی است. البته به خاطر داشته باشید که استفاده از این نرم افزار رایگان نیست و باید برای دانلود این نرم افزار از طریق آمازون آن را خریداری کرده و نصب کنید.

7. خارج کردن سیمکارت از گوشی

اگر سیمکارت تلفن همراه تان در زیر باتری قرار ندارد، این روش مناسب است. کافی است تا یک مرتبه سیمکارت را از گوشی خارج کرده و مجددا در گوشی قرار دهید. به این طریق دیگر گوشی سیمکارت را قبول نمی کند، مگر اینکه یک مرتبه گوشی را خاموش و روشن کنید.

ترفندهای ساده برای از دسترس خارج کردن گوشی همراه

8. استفاده از کد از دسترس خارج شدن گوشی در اپراتورهای مختلف 

اگر اپراتور تلفن همراه تان یکی از سیمکارت های همراه اول یا ایرانسل است، می توانید با وارد کردن یکی از کدهای زیر اقدام به از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه خود کنید.

 • کد #094*21* را از چپ به راست شماره گیری کنید. با وارد کردن این کد می توانید تماس گرفته یا پیامک ارسال کنید، اما شخص دیگری نمی تواند با شما تماس گرفته یا پیامک ارسال نماید.
 • در صورتی که تمایل دارید تا تلفن همراه تان را به حالت اول خود بازگردانید، کافی است تا #21# را شماره گیری کنید.
 • برای دایورت کردن شماره خود بر روی شماره شخص دیگری می توانید از کد #شماره *21*  استفاده کنید. می توانید شماره خود را بر روی تلفنی که خاموش است، دایورت کنید.
 • برای خارج کردن گوشی از سرویس کافی است تا #67# را شماره گیری کنید.
نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا روش های مختلف از دسترس خارج کردن تلفن همراه را برای شما توضیح دهیم. آیا تا به حال از هر کدام از روش های فوق جهت از دسترس خارج کردن گوشی استفاده کرده اید؟


مقالات مرتبط:

از بین بردن خط و خش گوشی با یک ترفند ساده و جادویی خانگی

نحوه فعال سازی کلیپ بورد گوشی سامسونگاز
3
رای