آموزش روش ساده و موثر برای ریکاوری و بازیابی فیلم های حذف شده رم و گوشی

آموزش روش ساده و موثر برای ریکاوری و بازیابی فیلم های حذف شده رم و گوشی حذف ناخواسته‌ی عکس و ویدیو های گوشی موبایل یکی از مشکلاتی است که هر کاربری ممکن است با آن مواجه می‌شود. در این میان یکی از دغدغه‌های بزرگ این است که پس از پاک‌شدن فیلم و عکس از گوشی‌ چطور می‌توان آن‌ها را باز گردانی کرد.

امروزه مردم بیشتر به جای دوربین دیجیتال از تلفن های هوشمند خود برای گرفتن فیلم استفاده می کنند. افراد عادت کرده اند تا تلفن هوشمند خود را همراه داشته و هر زمانی که چیز جالبی پیدا می کردند، آن را برای ایجاد یک خاطره یا سرگرمی ضبط کنند. ما همچنین لحظات ارزشمند و به یاد ماندنی زندگی خود مانند جشن تولد، مراسم حلقه، مراسم ازدواج، خداحافظی و غیره را نیز در قالب فیلم ضبط می کنیم. در این مقاله به بررسی روش ریکاوری فیلم گوشی اندروید و اینکه چگونه فیلم های پاک شده رم را برگردانیم می پردازیم.

4 روش آسان اما موثر برای بازیابی فیلم های حذف شده یا از دست رفته در گوشی های اندروید را بیاموزید!

با این حال، اگر فیلم های روی گوشی اندروید یا تبلت که برای شما اهمیت دارند به طور تصادفی حذف شدند، اما نمی دانید چگونه آنها را دوباره بازیابی کنید، کافیست آرامش خود را حفظ کرده و در اینجا روش های آسان اما موثری برای بازیابی فیلم های از دست رفته/حذف شده در گوشی های اندروید به شما ارائه شده است.

ریکاوری عکس و فیلم های پاک شده اندروید

توصیه متخصص برای اینکه چگونه فیلم های پاک شده در گوشی را برگردانیم

یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای بازیایی فیلم های حذف شده از روی گوشی های اندروید، استفاده از نرم افزار Android Data Recovery است که یک ابزار بی نقص در بازیابی فیلم در گوشی های اندروید محسوب می شود.

دانلود نرم افزار Android Data Recovery

فایل های قابل بازیابی با استفاده از نرم افزار Android Data Recovery

 • شما به کمک آن می توانید به آسانی فیلم های از دست رفته، گم شده، پاک شده، حذف شده یا ناپدید شده را از روی گوشی همراه یا تبلت اندروید خود بازیابی نمایید.
 • فایل های ویدئویی را که به دلیل تماس با آب، بازگشت به تنظیمات کارخانه، فلش شدن حافظه ROM، شکستن صفحه نمایش، آلودگی به ویروس یا بدافزار، قفل شدن گوشی های اندروید و غیره از بین رفته اند، بازیابی نمایید.
 • تمامی فرمت های فایل های ویدئویی مانند MP4، MOV، HD video، 3GP، AVI، MKV، FLV، DIVX، WMV و غیره را بازیابی نمایید.
 • فایل های ویدئویی را از حافظه داخلی گوشی همراه، گوشی های شکسته و همچنین کارت های حافظه SD استخراج کنید.
 • این نرم افزار برای سیستم های ویندوز و مک در دسترس می باشد. این نرم افزار 100% فقط خواندنی، ایمن، مطمئن و آسان برای استفاده می باشد.

چگونه فیلم های پاک شده در گوشی را برگردانیم

در دنیای امروزی، گوشی های اندروید بسیار رایج گردیده اند و در کنار برقراری تماس و ارسال پیام، ما کارهای زیادی را با آنها مانند گشت و گذار در اینترنت، مشاهده ویدئوها در یوتیوب، تفریح و سرگرمی، ثبت خاطرات و غیره انجام می دهیم. گوشی های اندروید دارای دوربین هستند که به ما کمک می کند تا فایل های ویدئویی را ضبط کرده و از لحظات مختلف زندگی خود عکس بگیریم. اما از دست دادن داده ها ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد. شما ممکن است با از دست دادن یا پاک شدن فایل های ویدئویی مهم مانند مراسم ازدواج، جشن تولد، مراسم حلقه، مراسمات دانشگاهی، ویدیوهای کاری و سایر رویدادهایی که برای شما خاطره ساز هستند، روبرو شوید.


حتما بخوانید: ریکاوری پیام ها در تلگرام؛ برگرداندن پیام های پاک شده تلگرام


در تلاش برای آزاد کردن حافظه در گوشی اندروید خود (Pixel 2 XL)، من بعضی از فایل های ویدئویی را که قبلاً در Google Photos از آنها پشتیبان تهیه کرده بودم، حذف نمودم. من این کار را در برنامه camera (نه در Google Photos) بر روی گوشی خود انجام دادم. من پیامی دریافت کردم که فایل ها برای قرار گرفتن در ظرف آشغال بیش از حد بزرگ هستند و باید به صورت دائمی حذف شوند. چون آنها را از قبل در قسمت Photos داشتم، این موضوع را چندان مهم در نظر نگرفتم. با این کار، آنها از روی گوشی من حذف شدند اما وقتی Google Photos را به روز کردم، آنها از آنجا نیز حذف شده بودند. آنها در ظرف آشغال نیز وجود ندارند. آیا امیدی به بازگرداندن آنها وجود دارد یا من آنها را برای همیشه از دست داده ام؟ نه ناامید شده ام زیرا قبل از پاک کردن پرونده های محلی ، از اطمینان از وجود آنها در Photos اطمینان حاصل کردم و پشتیبان گیری خودکار را نیز فعال کرده بودم.

لطفاً به من در بازیابی فایل های گمشده در اندروید کمک کنید. بسیار متشکرم! 

مانند این سناریو ممکن است کاربران فراوانی وجود داشته باشند که ویدئوهای مهم خود را از دست داده و به دنبال یافتن یک راه حل بازیابی می باشند. اگر شما یکی از این افراد هستید که مشکلی مشابه این روبرو شده اید و به دنبال راه حل می گردید، وحشت زده نشوید زیرا راه حل های موثری وجود دارند که می توانند به شما در بازیابی فایل های ویدئویی حذف شده بر روی گوشی ها و تبلت های اندروید کمک کنند. اما قبل از اینکه به سراع بررسی راه حل های بازیابی فایل های ویدئویی برویم، اجازه دهید ابتدا بدانیم که چگونه فایل های ویدئویی از روی گوشی یا تبلت اندروید شما حذف می شوند.

سناریوهای حذف یا مفقود شدن فایل های ویدئویی در گوشی های اندروید

دلایل زیادی برای حذف یا مفقود شدن فایل های ویدئویی در گوشی ها و تبلت های اندروید وجود دارند که به بعضی از آنها در زیر اشاره شده است:

 • ضربه زدن اشتباه بر روی کلید حذف در حین مشاهده فایل هایی مه مایل به پاک کردن آنها نیستید.
 • بازگرداندن دستگاه اندروید خود به تنظیمات کارخانه.
 • حملات ویروسی یا بدافزاری که ممکن است فایل های ویدئویی با ارزش شما را تخریب کنند.
 • فراموش کردن قفل، کلمه عبور یا PIN گوشی.
 • گوشی های اندروید روت شده.
 • شکستن یا ضربه خوردن به صفحه نمایش.
 • افتادن در آب یا سقوط گوشی از ارتفاع زیاد.
 • سفید یا سیاه شدن صفحه نمایش.
 • و غیره ...

بنابراین دلایل مرسومی برای حذف فایل های ویدیویی در گوشی های اندروید وجود دارند.


حتما بخوانید: بازیابی رمز فیسبوک بدون ایمیل و شماره تلفن؛ بدست آوردن پسورد فراموش شده در فیس بوک


اکنون سئوال این است که چگونه فایل های حذف شده از روی گوشی اندروید خود را بازیابی کنید؟

بسیار خب، ادامه این مطلب را بخوانید تا بفهمید چگونه خودتان می توانید به این سئوال پاسخ دهید! اجازه دهید ابتدا بفهمیم که فایل های ویدئویی در چه قسمتی از گوشی و تبلت اندروید شما ذخیره می شوند.

فایل های ویدئویی در چه قسمتی از گوشی و تبلت اندروید شما ذخیره می شوند؟ (چگونه فیلم های پاک شده رم را برگردانیم)

تمامی ویدئوهای شما به صورت خودکار در حافظه داخلی گوشی شما ذخیره می شوند. اما اگر گوشی شما کارت حافظه خارجی SD داشته باشد، شما این گزینه را دارید که محل پیش فرض ذخیره سازی فایل ها را بین حافظه داخلی یاکارت حافظه خارجی انتخاب نمایید. در زیر یک سری مراحل برای یافتن محل پیش فرض ویدئوهای ذخیره شده در یک گوشی اندروید بیان شده اند:

یافتن محل پیش فرض ویدئوهای ذخیره شده در یک گوشی اندروید

 • ابتدا گوشی خود را از حالت قفل خارج کرده و وارد مسیر Settings> Apps> All apps شوید.

فایل های ویدئویی در چه قسمتی از گوشی و تبلت اندروید شما ذخیره می شوند

 • در این قسمت به دنبال گزینه File Manager گشته و بر روی آن ضربه بزنید. در این قسمت شما دسته بندی های مختلفی را در پوشه های متفاوت خواهید یافت.
 • اکنون به دنبال پوشه Video بگردید. بر روی آن ضربه بزنید تا در این قسمت تمامی ویدئوهای موجود بر روی گوشی خود را مشاهده کنید.

اما به خاطر داشته باشید که محل ذخیره سازی فایل های ویدئویی بر روی تمامی گوشی ها به دلیل رابط های کاربری متفاوت در مدلها و برندهای مختلف، یکسان نمی باشد. روش مرسوم در بالا بیان شده است اما اگر از طریق روش پیشنهادی نتوانستید فایل های ویدئویی خود را بیابید، باید به سراغ دفترچه راهنمای گوشی خود که در زمان خریداری آن دریافت کرده اید، بروید. 

اکنون این سئوال مطرح می شود که آیا می توان فایل های حذف شده را در اندروید بازیابی کرد؟

پاسخ "بلی" است. اجازه دهید راه حل هایی برای بازیابی فیلم های حذف یا گمشده بر روی گوشی های اندروید بیابیم.


حتما بخوانید: روش های بازیابی و خواندن پیام های حذف و پاک شده در واتساپ


روش ریکاوری فیلم گوشی اندروید (بازیابی فیلم های پاک شده گوشی اندروید)

روش 1: بازیابی فایل های گمشده از پوشه Recently Deleted در اندروید

کاربران فیلم های زیادی را بر روی دستگاههای اندروید خود نگه می دارند اما در هنگام مشاهده آنها ممکن است به اشتباه گزینه حذف را انتخاب کرده و فیلم حذف شده به پوشه Recently Deleted یا Bin منتقل خواهد شد. این ویدئوها برای مدت 30 روز در این محل باقی مانده و پس از آن برای همیشه از روی دستگاه شما حذف می شوند.

بازیابی فایل های گمشده از پوشه Recently Deleted در اندروید

برای بازیابی فایل های ویدئویی از پوشه Recently Deleted شما باید ابتدا به سراغ این پوشه رفته و فایل ویدئویی را که می خواهید بازیابی کنید، انتخاب نمایید. سپس بر روی گزینه Restore یا Recover ضربه بزنید تا فایل به پوشه یا محل اولیه خود بازگردانیده شود. اما باید بدانید که تنها وقتی قادر به بازیابی فایل ها هستید که گزینه Back up & sync در گوشی شما فعال (ON) باشد.

نکته: اگر بیش از 30 روز از زمان حذف شدن فایل ویدئویی شما سپری شده است، نمی توانید آن را از پوشه Recently Deleted در دستگاه اندروید خود بازیابی نمایید.


حتما بخوانید: بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل، پیامک و سایت با آموزش تصویری


روش 2: بازیابی فایل های ویدئویی از برنامه Google Photos

اگر فایل های ویدئویی خود را بر روی برنامه Google Photos بارگذاری یا پشتیبان گیری کرده اید، به آسانی می توانید آنها را بازیابی کنید. ویدئوهای حذف شده به ظرف آشغال (Trash bin) منتقل می شوند. مراحل زیر را دنبال کنید تا ببینید که آیا فایل های موردنظر شما در این مکان وجود دارند یا خیر. اگر فایل ها را در این مکان یافتید، به آسانی می توانید آنها را بازیابی کنید:

بازیابی فایل های ویدئویی از برنامه Google Photos

 • در گوشی اندروید خود، وارد برنامه Google Photos شوید. در گوشه بالای سمت راست صفحه، بر روی گزینه Menu و سپس Trash ضربه بزنید.
 • اکنون باید انگشت خود را بر روی ویدئوی موردنظرتان نگه داشته و سپس در قسمت پایین صفحه، بر روی گزینه Restore ضربه بزنید. با این کار ویدئو به Google Photos Library، گالری گوشی یا قسمت Album باز خواهد گشت.

بازیابی فیلم های حذف شده رم و گوشی

 • اگر فایل موردنظرتان را در قسمت Trash مشاهده نکردید، ممکن است به صورت دائمی از گوشی شما حذف شده باشد.

نکته: شما تنها می توانید ویدئوهای که کمتر از 60 روز از زمان حذف شدن آنها گذشته است، بازیابی کنید و پس از این مدت، آنها از قسمت Trash به صورت خودکار حذف خواهند شد.


حتما بخوانید: جلوگیری از حذف دوطرفه پیام در تلگرام؛ بازیابی چت های حذف شده تلگرام


روش 3: بازیابی فایل های ویدیویی گمشده یا حذف شده از طریق Google Drive Backup

اگر شما یک نسخه پشتیبان از فایل های ویدئویی خود در Google Drive تهیه کرده باشید، می توانید به آسانی آنها را از طریق Google Drive حتی اگر گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانده باشید، بازیابی نمایید.

 • وارد برنامه Google Drive شده یا می توانید وارد Google Drive Webpage شوید.
 • شما باید همان حساب کاربری گوگل که در زمان پشتیبان گیری از فایل های ویدئویی ثبت کرده بودید، وارد شوید.
 • پس از ورود به حساب کاربری خود در Google Drive، تمامی ویدئوهایی که از آنها پشتیبان گرفته اید را مشاهده خواهید کرد.
 • اکنون می توانید ویدئوهای موردنظرتان را برای بازیابی انتخاب کرده و آنها را از Google Drive بر روی گوشی خود دانلود نمایید.

بازیابی فایل های ویدئویی از برنامه Google Photos

 • تمامی راه حل های بیان شده در بالا تنها در صورتی به شما کمک می کنند که شما از فایل هایتان پشتیبان داشته باشید.

بازیابی ویدیوهای حذف یا گمشده در اندروید بدون نسخه پشتیبان

اما اکنون سئوال این است که اگر فراموش کرده بودید تا از فایل های ویدئویی پشتیبان بگیرید، چه باید بکنید؟ وقتی شما از فایل های حذف شده خود پشتیبان تهیه نکرده اید، چگونه می توانید آنها را بر روی اندروید بازیابی نمایید؟ بسیار خب، لازم نیست نگران باشید. در اینجا یک برنامه بازیابی ویدیوها در اندروید ارائه داده ایم که می تواند فایل های ویدیویی حذف یا گمشده را در اندروید بدون هیچ گونه نشخه پشتیبان بازیابی نماید. تنها کافیست به سراغ راه حلی که در زیر بیان شده است بروید.


حتما بخوانید: نحوه بازیابی و بازگرداندن پست پاک شده اینستاگرام به 2 روش ساده


روش 4: بازیابی ویدئوهای حذف یا گمشده در اندروید بدون نسخه پشتیبان با استفاده از ابزار بازیابی ویدئو (دانلود ریکاوری فیلم های پاک شده)

اگر از فایل های ویدئویی خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید، در این شرایط به شما توصیه می کنیم از Android Data Recovery استفاده کنید که مشهورترین و بهترین برنامه بازیابی ویدئوها در محیط اندروید محسوب می شود. این نرم افزار تضمین 99.9% برای بازیابی فایل های ویدئویی، تماس ها، تصاویر، فایل های صوتی، سابقه تماس ها، یادداشت ها، پیام های متنی، گفتگوهای واتساپ، اسناد، تقویم و غیره ارائه کرده است.

بازیابی ویدئوهای حذف یا گمشده در اندروید بدون نسخه پشتیبان با استفاده از ابزار بازیابی ویدیو

بهترین چیز درباره این برنامه این است که برای سیستم عامل های ویندوز و مک در دسترس است. این برنامه همچنین ویدئوها و سایر داده ها را از حافظه داخلی گوشی، کارت حافظه خارجی SD و حتی گوشی های شکسته بازیابی می کند. یک نکته مهم دیگر درباره این ابزار بازیابی ویدئو این است که می تواند ویدئوها را از گوشی های روت شده یا نشده اندروید بازیابی کند. این برنامه ویدئوهای حذف شده یا مفقود شده به دلیل آسیب بر اثر تماس با آب، بازگشت به تنظیمات کارخانه، فلش شدن ROM، سیاه یا سفید شدن صفحه، فراموش کردن کلمه عبور، آسیب به صفحه نمایش، قفل کردن سیستم و غیره را نیز بازیابی می نماید.

نکته: از گوشی خود استفاده نکرده و هیچ داده جدیدی به آن اضافه نکنید زیرا افزودن داده جدید ممکن است باعث شود داده های قدیمی توسط این داده ها جایگزین شوند و در نتیجه دیگر قادر به بازیابی موفق فایل ها نخواهید بود.

نحوه بازیابی ویدئوهای حذف شده از گوشی اندروید بر روی سیستم کامپیوتر

مراحل زیر را برای فراگیری نحوه بازیابی ویدئوهای حذف شده از گوشی اندروید بر روی سیستم کامپیوتر با کمک برنامه Android Data Recovery دنبال کنید.


حتما بخوانید: 4 روش ریست کردن و بازیابی پسورد ویندوز 7، ساده و آسان و کاربردی


مراحل بازیابی فایل های ویدئویی حذف یا گمشده در اندروید بدون داشتن نسخه پشتیبان

گام 1: اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر برای بازیابی فایل های ویدئویی حذف یا گمشده

 • برنامه بازیابی اندروید را دانلود، نصب و بر روی سیستم اجرا کنید. سپس گزینه Recover را بزنید.
 • اکنون باید گوشی خود را با استفاده از کابل USB به سیستم متصل نمایید. سپس شما باید USB debugging را بر روی گوشی اندروید خود فعال نمایید. وقتی گوشی شما شناسایی شد، با صفحه ای مطابق شکل زیر مواجه خواهید شد.

اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر برای بازیابی فایل های ویدئویی حذف/گمشده

گام 2: انتخاب نوع فایل برای بررسی و جستجو فایل های ویدئویی حذف یا گمشده

 • وقتی گوشی خود را به سیستم متصل کردید، نرم افزار بازیابی تمام انواع داده های گوشی را که قادر به بازیابی آنهاست، به شما نشان می دهد. به صورت پیش فرض، برنامه از قبل تمامی انواع فایل را علامت زده است. شما می تواند به آسانی تنها نوع فایل هایی را که قصد بازیابی آنها را دارید، انتخاب کنید.
 • اگر دستگاه شما روت نشده باشد، نرم افزار دو گزینه را به شما نمایش خواهد داد: اول Scan for deleted files و دوم Scan for all files. اگر شما گزینه دوم را انتخاب کنید، روند بازیابی طولانی تر خواهد شد اما تمامی فایل های شما به طور کامل بررسی خواهند شد.

روش ریکاوری فیلم گوشی اندروید

 • اکنون شما باید بر روی گزینه Next کلیک کنید تا روند بازیابی داده ها ادامه یابد. نرم افزار ابتدا دستگاه شما را تجزیه و تحلیل خواهد کرد.
 • سپس نرم افزار به بررسی دستگاه شما خواهد پرداخت تا بتواند فایل های حذف شده را بازیابی نماید. این کار مدت زمانی طول خواهد کشید.

حتما بخوانید: آموزش روش فرستادن ویس، پیام و استیکر از تلگرام به واتس اپ در ایفون و اندروید


گام 3: پیش نمایش و بازیابی داده های حذف شده

وقتی فرآیند بررسی تمام شد، می توانید پیش نمایشی از داده های قابل بازیابی داشته باشید. فایل هایی را که می خواهید انتخاب کرده و بر روی گزینه Recover جهت ذخیره شدن تمامی داده های حذف شده بر روی سیستم رایانه خود، کلیک کنید.

نکته اضافی: از ویدئوهای اندروید خود پشتیبان بگیرید تا بتوانید با سناریوهای از دست دادن ویدئوها بهتر روبرو شوید

ما باید همواره یک پشتیبان از ویدئوهای مهم خود تهیه کنیم زیرا ممکن است به طور تصادفی آنها را به دلایل مختلف از دست بدهیم. شما می توانید این نسخه های پشتیبان را در Google Drive، کامپیوتر، کارت حافظه بیرونی SD، پشتیبان ابری، Dropbox و غیره ذخیره کنید. بنابراین در بین راه حل های پشتیبان گیری بالا، روش ساده برای پشتیبان گیری از فایل های ویدئویی اندروید استفاده از نرم افزار Android Video Backup & Restore Software می باشد که به پشتیبان گیری از تمامی فایل های ویدئویی بر روی کامپیوتر به شما کمک خواهد کرد. با این نرم افزار در صورتی که در آینده هر فایل ویدئویی از دست بدهید، به آسانی قادر به بازیابی آن خواهید بود.

دانلود Android Video Backup & Restore Software

نتیجه گیری

کاربران زیادی در جهان از گوشی های اندروید استفاده می کنند که به اشتباه یا بنا به دلایل دیگر، فایل های ویدئویی خود را از دست می دهند. در این مطلب ما 4 راه حل کارآمد برای کمک به بازیابی ویدئوهای پاک یا گمشده از روی گوشی یا تبلت های اندروید به شما معرفی کردیم. اما از این 4 راه حل بیان شدن، سه راه حل اول به شما می گویند که ویدئوها را از طریق یک نسخه پشتیبان بازیابی نمایید. اما در صورتی که شما هیچ نسخه پشتیبانی از ویدئوهای خود در اختیار ندارید، به شما توصیه می کنیم به سراغ راه حل چهارم رفته و ابزار Android Video Recovery را به دلیل آسانی و توانایی قابل قبول در بازیابی ویدئوهای حذف شده در اندروید بدون نیاز به نسخه پشتیبان امتحان کنید.


مقالات مرتبط:

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ در اندروید، ایفون و باز کردن آن در ویندوز

آموزش تصویری و گام به گام پشتیبان گیری از آیفون یا آی پد با استفاده از آی تیونز و آی کلود

از
47
رای