چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم؛ رفع بلاک و ریپورت در واتساپ

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم؛ رفع بلاک و ریپورت در واتساپ واتس آپ یکی از برنامه های پیام رسان اجتماعی پرطرفدار با میلیون ها کاربر در سرتاسر جهان است. در این مقاله سعی کردیم یکی از قابلیت های واتس آپ به نام ریپورت را به صورت کامل توضیح دهیم.

ریپورت شدن در واتساپ

امروزه بسیاری از مردم برای برقراری ارتباط با یکدیگر از برنامه های پیام رسان اجتماعی استفاده می کنند. با استفاده از این برنامه ها به سادگی می توانید با افراد دیگر در ارتباط باشید، در گروه ها عضو شده و با مخاطبان خود تماس صوتی و تصویری برقرار کنید. یکی از این برنامه های پیام رسان پرکاربرد، واتس آپ است. این برنامه ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی را در اختیارتان قرار می دهد. یکی از این ویژگی های بارز، قابلیت ریپورت کردن واتس آپ است. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا اگر شخصی به شما توهین کرد یا از اطلاعات شخصی تان سوء استفاده کرد یا هر گونه مزاحمتی برای شما ایجاد کرد، او را ریپورت کنید. در ادامه قصد داریم تا در خصوص قابلیت ریپورت شدن در واتساپ توضیح دهیم.

دانلود واتساپ برای اندروید، ایفون و ویندوز

چگونه خود را از بلاک واتس اپ در بیاوریم

ریپورت شدن در واتس آپ به چه معنا است؟

ریپورت به معنای «گزارش کردن» است. این قابلیت در حدود 5 سال پیش به واتس آپ اضافه شد. بر اساس این قابلیت، می توانید مانع از ارسال شایعات، اخبار دروغین، پیام ها توهین آمیز و مخرب دیگران شوید. اگر شما به طور دائم از طرف شخصی این پیام ها را دریافت می کنید، کافی است تا آن را به واتس آپ گزارش دهید (ریپورت کردن در واتس آپ).

انواع ریپورت در واتس آپ:

ریپورت شدن در واتس آپ 4 حالت دارد:

Temporary یا موقت: نوعی از ریپورت شدن در واتس آپ است که بعد از گذشت چند روز حساب تان باز می شود.

Permanent یا دائمی: در حالت ریپورت دائمی، شما حتما مرتکب خطایی بزرگ شده اید. برای حل این مشکل، ابتدا باید علت آن را تشخیص دهید.

Temporary lock: این ریپورت باعث می شود تا یک تا چند روز واتس آپ شما غیر فعال شود. در زمان انسداد این برنامه، تایمری در صفحه اصلی نشان داده می شود که زمان باقی مانده انسداد را نشان می دهد. علت Temporary lock در واتس آپ می تواند استفاده از یک برنامه غیر مجاز واتس آپ و یا ارسال حجم بالایی از پیام ها برای شماره های ناشناس واتس آپ باشد.

Permanent locking: حالت دیگر مسدود شدن به شکل Permanent locking است که برای همیشه باقی می ماند، مگر اینکه در حالت خاصی بتوانید به واتس آپ ثابت کنید که اشتباه از جانب آنها بوده است.

تفاوت ریپورت و بلاک در واتساپ

چگونه می توان فردی را در واتساپ ریپورت کرد؟

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم

این کار از طریق گزارش یک فرد صورت می گیرد. اگر می خواهید فردی را در واتس آپ ریپورت کنید، دو گزینه پیش روی شما است. فقط «گزارش» و «گزارش همراه با مسدود کردن». به محض اینکه بر روی دکمه Report یا Report and Block کلیک می کنید، تمامی فعل و انفعالات شما با شماره گزارش شده با هدف تحقیق بیشتر برای واتس آپ ارسال می شود. اگر در هنگام گزارش کردن، گزینه «گزارش و مسدود کردن» را انتخاب کرده باشید، شخص نمی تواند برای شما پیامی ارسال کند. اما اگر فقط گزینه «گزارش» را ارسال کنید، فرد ریپورت شده همچنان می تواند با ارسال پیام ها و تصاویر شما را کلافه کند.

ریپورت گروه در واتساپ

چگونه می توان یک گروه را ریپورت کرد؟

ریپورت گروه در واتساپ

ریپورت گروه در واتساپ مانند گزارش ریپورت کردن فرد است. بنابراین، زمانی که می خواهید یک گروه را گزارش کنید، واتس آپ دو پیشنهاد به شما می دهد: فقط «گزارش» و «گزارش و خروج از گروه». زمانی که گزینه «Report and exit» را انتخاب می کنید، شما گروه را ترک می کنید و شکایت تان نیز به واتس آپ ارسال خواهد شد. به این معنی است که شما دیگر عضوی از آن گروه نخواهید بود. تمامی پیام های گروه نیز از تلفن شما پاک خواهد شد. اما اگر تنها گزینه «Report» را انتخاب کنید، وضعیت شما در گروه چندان تغییری نمی کند. گزارش تان به واتس آپ ارسال شده و همه چیز به شکل عالی ادامه پیدا می کند.

مسدود شدن حساب واتساپ

چگونه حساب در واتس آپ به شکل موقت مسدود می شود؟

اگر پیام داخل برنامه ای دریافت کردید که بیانگر «مسدود شدن موقت» حساب کاربری تان است، بدان معنا است که به جای برنامه رسمی واتس آپ، از نسخه پشتیبان شده آن استفاده کرده اید. اگر پس از آنکه به شکل موقت مسدود شدید، به برنامه واتس آپ بر نگردید، ممکن است حساب تان برای همیشه مسدود شود. برنامه های پشتیبان نشده ای مثل WhatsApp Plus و GB WhatsApp یا برنامه های دیگری که ادعا می کنند گفت و گوهای واتس آپ شما بین گوشی ها را جابه جا می کنند، نسخه های دستکاری شده واتس آپ هستند. این برنامه های غیر رسمی توسط اشخاص ثالث ساخته شده اند و ناقص شرایط استفاده از خدمات واتس آپ هستند. واتس آپ از این برنامه ها پشتیبانی نکرده و حساب افراد استفاده کننده از آنها را مسدود می کند.


حتما بخوانید : حذف اکانت واتساپ، اموزش تصویری دیلیت اکانت واتساپ


تفاوت ریپورت و بلاک در واتساپ چیست؟

ریپورت شدن و بلاک شدن دو قابلیت کاملا مجزا هستند. هنگامی که با یک فایل، پیام یا اکانتی غیر اخلاقی مواجه می شوید که قوانین واتس آپ را نقض می کند و یا به هر نحوی باعث آزاردگی و ناراحتی تان می شود، می توانید آن را از طریق قابلیت ریپورت به واتس آپ گزارش دهید. واتس آپ اکانت مذکور را بررسی کرده و در صورت تخلف، اکانت مورد نظر را حذف خواهد کرد. بنابراین، ریپورت شدن در واتس آپ در صورتی انجام می شود که شخص فیلم، عکس یا پیامی نامناسب یا خلاف قوانین واتس آپ ارسال کرده و به نوعی تاثیر نامطلوب برای سایر کاربران داشته باشد. بلاک کردن کاملا متفاوت از ریپورت کردن است. با بلاک کردن شخصی، دسترسی او به اکانت شما محدود می شود. به عنوان مثال اگر شخصی را بلاک کنید، او قادر به ارسال پیام، مشاهده پیام ها و یا تماس صوتی یا تصویری با شما نخواهد بود.

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم ؟

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم

چندین روش برای تشخیص اینکه شما در واتساپ بلاک شده اید، وجود دارد:

1. تشخیص بلاک شدن از طریق آخرین حضور

در پایین نام فرد در پنجره چت با شخصی، یک قسمت کوچک به نام «آخرین حضور» وجود دارد. این اطلاعات برای کاربر بلاک شده قابل مشاهده نیست و اگر شما نتوانستید این قسمت را در اسمی که به آن مشکوک هستید، مشاهده کنید، احتمالا بلاک شده اید. با این حال، کاربر می تواند این اطلاعات را به طور کلی از همه مخفی کند؛ بنابراین راه قطعی تعیین کردن بلاک شدن در واتس آپ نیست.

2. تشخیص بلاک شدن از طریق تصویر پروفایل

اگر دیدید مدتی است که تصویر پروفایل کاربر مورد نظرتان به روز رسانی نشده است، می تواند به این معنی باشد که شما بلاک شده اید. افراد بلاک شده نمی توانند تغییرات ایجاد شده در پروفایل را مشاهده کنند. بنابراین، اگر بلاک شده باشید، هیچ تغییری را مشاهده نمی کنید. البته اگر کاربر مورد نظر از افرادی باشد که تمایلی به آپدیت پروفایل خود نداشته باشد، روش خوبی برای تشخیص بلاک شدن نیست.

3. تشخیص بلاک شدن از طریق تماس 

شما می توانید به طور مستقیم از طریق واتس آپ با آن شخص تماس بگیرید. کاربران نمی توانند تماس افراد بلاک شده را دریافت کنند و اگر شما هیچ جوابی دریافت نکردید، می تواند دلیل بر بلاک شدن شما در واتساپ باشد.

4. تشخیص بلاک شدن از طریق تایید اینکه پیام تان را دریافت می کنند

کاربران هیچ تماس و پیامی را از کاربر بلاک شده دریافت نمی کنند. اگر شما بلاک شده باشید، می توانید آن را با علامت «دابل چک» در کنار پیام تان تشخیص دهید. یک علامت چک به این معنا است که پیام تان ارسال نشده و دو علامت چک به معنای ارسال شدن پیام است. اگر رنگ دو علامت چک آبی باشد، یعنی آن شخص پیام شما را خوانده است. اگر شما بلاک شده باشید، پیام تان هرگز به او نمی رسد و شما فقط یک علامت چک خاکستری رنگ در کنار پیام تان مشاهده خواهید کرد.

چگونه خود را از بلاک واتس اپ در بیاوریم؟ ( رفع بلاک واتس آپ)

دو روش برای رفع بلاک واتس آپ وجود دارد:

1. روش اول: حذف اکانت واتس آپ برای خروج از بلاک واتس آپ

ساده ترین کار این است که اکانت واتس آپ خود را حذف کرده و مجددا عضو واتس آپ شوید. برای این منظور به شکل زیر عمل کنید:

نرم افزار واتس آپ خود را باز کرده و به بخش منو بروید.

اکنون به قسمت تنظیمات (Setting) و سپس Account و Delete my account بروید.

در مرحله آخر واتس آپ از شما می خواهد که شماره تماس خود را وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه Delete account کلیک نمایید.

 پس از اینکه اکانت شما پاک شد، مجددا در واتس آپ ثبت نام کنید تا رفع بلاک از واتساپ شوید.

2. روش دوم: استفاده از گروه مشترک در واتس آپ

اگر شما و کسی که شما را بلاک کرده است، در یک گروه حضور داشته باشید، می توانید به فردی که شما را بلاک کرده پیام بدهید. او می تواند پیام شما را خوانده و ریپلای کند. در چنین حالتی می توانید از دوستان خود بخواهید که یک گروه ایجاد کرده و شما و فرد بلاک کننده را در یک گروه قرار دهند. پس از این افراد دیگر می توانند از گروه خارج شده و شما و فرد بلاک کننده را در یک گروه قرار دهند. در این حالت می توانید با او صحبت کرده و از او بخواهید که شما را رفع بلاک واتساپ کند.

سخن آخر

واتس آپ یکی از برنامه های پیام رسان اجتماعی پرطرفدار با میلیون ها کاربر در سرتاسر جهان است. در این مقاله سعی کردیم یکی از قابلیت های واتس آپ به نام ریپورت شدن در واتساپ را به طور کامل توضیح داده و به هر گونه سوال تان در این خصوص پاسخ دهیم. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. آیا تجربه ریپورت شدن در واتس آپ را دارید؟ تجربیات خود را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

ترفند ارسال عکس در واتساپ بدون افت کیفیت

روش های بازیابی و خواندن پیام های حذف و پاک شده در واتساپ

از
104
رای