چگونه پادکست بسازیم با آموزش گام به گام و جامع

چگونه پادکست بسازیم با آموزش گام به گام و جامع ما در این مطلب هر آنچه که برای ساخت یک پادکست باید بدانید و روش شروع و آپلود پادکست و نکاتی برای ساخت پادکست حرفه ای و صوتی و تصویری باید بدانید را برایتان بیان کردیم.

اگر به دنبال راهنمایی هستید که شما را در مورد نحوه شروع یک پادکست راهنمایی کند، کاملاً در جای درستی هستید… راه اندازی یک پادکست دشوار نیست، اما مراحلی وجود دارد که برای راه اندازی پادکست باید طی کنید. ما در این مقاله سلام دنیا به طور کامل و مفصل به شما می گوییم چگونه یک پادکست حرفه ای بسازیم. با ما همراه باشید. 

آموزش ساخت پادکست مرحله به مرحله با راهنمای کامل

در این آموزش پادکست، ما شما را در تمام مراحل فرآیند راهنمایی خواهیم کرد:

 • انتخاب موضوع و نام
 • قالب بندی قسمت ها
 • جلد
 • موسیقی
 • انتخاب تجهیزات
 • ضبط و ویرایش صدا
 • ارسال به پادکست های اپل (iTunes)
 • نکات تبلیغاتی

پادکست در مقایسه با وبلاگ نویسی فضای رقابتی کمتری دارد و اکنون بهترین زمان برای شروع است. تا دسامبر 2021، فقط بیش از 2 میلیون پادکست وجود دارد، اما بیش از 600 میلیون وبلاگ! اگر کنجکاوید باید بدانید، من به هزاران نفر در راه اندازی یک پادکست در چندین سال گذشته کمک کرده ام و خودم چند تا را در صنایع مختلف راه اندازی کرده ام.

برنامه ریزی برای ساخت پادکست

برنامه ریزی مرحله اولیه (اغلب نادیده گرفته می شود) برای ساخت پادکست است. قبل از اینکه ادامه دهید، بهتر است زمان مناسبی به آن اختصاص دهید. به راحتی می‌توانید یک دفترچه یادداشت یا تخته سفید تهیه کنید تا بتوانید مانند یک حرفه‌ای شروع به برنامه ریزی پادکست خود کنید.

برای ساخت پادکست؛ یک موضوع را انتخاب کنید (موضوع برای ساخت پادکست)

شما می‌خواهید پادکست شما روی یک موضوع یا جایگاه خاص متمرکز باشد. سعی کنید آن را به چیزی محدود کنید که بتوانید در بسیاری از قسمت‌ها (100+) درباره آن صحبت کنید، اما آنقدر گسترده نباشد که برای مخاطبان بالقوه خود جذاب نباشید. برای مثال، به‌جای داشتن یک پادکست «در فضای باز»، در مورد کوهنوردی صحبت کنید، یا حتی خاص‌تر، کوهنوردی در کوه های بلندتر از 14 هزار فوتی. همیشه می توانید موضوع خود را بعداً با محبوبیت بیشتر گسترش دهید.
مهم: به بخش انتخاب نام مراجعه کنید تا مطمئن شوید که خودتان را محدود نکرده اید.


حتما بخوانید: محبوب ترین ژانر های موسیقی دنیا


مراحل ساخت پادکست: انتخاب یک میزبان مشترک (اختیاری)

آیا دوست، شریک تجاری یا همکار دارید که بخواهید با او میزبانی کنید؟ اگر یک میزبان مشترک داشته باشید، شروع پادکست می تواند بسیار ساده‌تر باشد. اگر هر دو دیدگاه خود را در مورد موضوعی به اشتراک بگذارید، طبیعتاً گفتگوی جذاب‌تری خواهید داشت. داشتن کسی که همه چیز را در مسیر درست نگه دارد نیز می تواند، مفید باشد.

به علاوه، می‌توانید وظایف اضافی ویرایش، تبلیغ و موارد دیگر را تقسیم کنید. هر چند ممکن است نکات منفی نیز وجود داشته باشد. باید مطمئن شوید که هر دوی شما برای طولانی مدت به آن متعهد هستید. تنظیم برنامه از ابتدا کمک می‌کند تا بدانید هر هفته چه زمانی ضبط خواهید داشت. هر چند قوانینی وجود ندارد. اگر میزبان مشترک شما حذف شد، می‌توانید پادکست را بدون آنها ادامه دهید. یا می توانید به صورت انفرادی شروع کنید و بعداً یک میزبان مشترک اضافه کنید. نکته مهم این است که پر انرژی شروع کنید.. پس بیایید یک نام انتخاب کنیم:

مراحل ساخت پادکست

مراحل ساخت پادکست: یک نام را انتخاب کنید

اگر به نمودارهای برتر پادکست اپل نگاه کنید، نام‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. برخی توصیفی از آنچه پادکست در مورد آن است، در حالی که برخی دیگر معنای زیادی ندارند. باید نامی انتخاب کنید که گسترده‌تر از موضوع شما باشد. با استفاده از مثال پیاده‌روی قبلی، اگر «The 14er Cast» را به عنوان نام خود انتخاب کنیم، چه اتفاقی می‌افتد وقتی می‌خواهیم در مورد کوله‌پشتی و کمپینگ فوق‌سبک هم صحبت کنیم؟

در عوض، نامی را انتخاب کنید که اگر بعداً تصمیم گرفتید، به شما اجازه گسترش دهد. شاید «ماجراهای کوهستانی (بلندتر و کوتاه تر از 14 هزار فوت)» کارساز باشد، زیرا اشاره ای به کوهنوردی 14 هزار فوتی دارد اما به شما این امکان را می دهد که در صورت تمایل در مورد انواع دیگر هم صحبت کنید.

مرحله اقدام: یک نام دامنه (در یک برگه جدید باز می شود) برای پادکست خود خریداری کنید. گزینه دیگر دریافت یک نام دامنه رایگان با برنامه میزبانی وب Bluehost است. شما می توانید در اینجا در این صفحه جستجو کنید - امتحانش کنید!

قالب کار پادکست

مدت‌ زمان خاص برای پادکست‌ها (یک اپیزود پادکست چقدر باید باشد )

تعدادی از "متخصصان" را خواهید یافت که ادعا می‌کنند مدت‌ زمان خاص برای پادکست‌ها عالی هستند. مشکل این است که فقط BS است. پادکست 28 دقیقه‌ای لزوما چون میانگین زمان رانندگی است، مناسب نیست. یا کمتر از یک ساعت، چون مردم نمی توانند بیشتر از آن توجه کنند. پادکست های 5 دقیقه‌ای و پادکست های 6 ساعته هم وجود دارد. هر چیزی که برای شما مفید است را پیدا کنید! چیزی که من سعی می‌کنم از آن اجتناب کنم این است که آن را طولانی‌تر از آنچه لازم است بکنم.

سبک پادکست

برنامه‌های مصاحبه ای پرطرفدار هستند، اما این بدان معنا نیست که شما مجبور به انجام آن هستید. شما می توانید نیمی از زمان را به صورت انفرادی (یا به صورت میزبانی مشترک) و نیمی دیگر را به صورت مصاحبه انجام دهید. یکی از مزایای بزرگ انجام مصاحبه این است که به تعداد زیادی شنونده جدید کمک می کند. به خصوص اگر اشتراک گذاری با قالب ها و گرافیک های از پیش نوشته شده را برای مهمان خود آسان کنید.

قالب بندی قسمت‌ها

صدای یک قسمت خاص چگونه است؟ من این پست را در مورد معرفی پادکست نوشتم، اما دارای نمونه‌هایی از قالب‌ قسمت های مختلف برای پادکست‌های محبوب است. مثال:

 • تیزر
 • موسیقی شروع
 • خوش آمدگویی
 • قسمت آگهی
 • مصاحبه
 • توصیه به امتیازدهی ("در iTunes به ما امتیاز دهید!")
 • موسیقی پایان

در این قسمت ها خلاقیت به خرج دهید.

بخش های مختلف اشتراک گذاری کلیپ های کوچک را در رسانه های اجتماعی نیز آسان‌تر می‌کند. اما به یاد داشته باشید که برای هر قسمتی که پخش می‌کنید، هم شنوندگان تکراری و هم شنوندگان جدید خواهید داشت، بنابراین باید سعی کنید با هر دوی آنها صحبت کنید.

آماده سازی پادکست حرفه ای صوتی و تصویری

 • اکنون که موضوع، قالب(های) خود را یادداشت کرده‌اید و نام دامنه خود را انتخاب کردید، باید چند مورد را قبل از راه‌اندازی آماده کنیم…
 • جلد پادکست اولین برخوردی است که اکثر مردم هنگام دیدن پادکست‌های اپل یا دیگر برنامه های پادکست دارند. همچنین ممکن است تصویری باشد که شخصی هنگام اشتراک‌گذاری برنامه خود در رسانه های اجتماعی می بیند.
 • Buzzsprout یک مقاله عالی در مورد طراحی جلد است، بنابراین من قطعاً از آنجا شروع خواهم کرد. اگر کمی بودجه دارید، من به شدت 99 طرح را برای ایجاد طرح شما توصیه می کنم. صدها طراح مختلف را برای تولید یک پیش نویس دریافت خواهید کرد، سپس می توانید آنهایی را که دوست دارید برای اصلاح بیشتر انتخاب کنید.

دریافت یک معرفی حرفه ای (اختیاری)

Music Radio Creative بهترین مکان برای دریافت صداگذاری و معرفی با کیفیت حرفه‌ای است. معرفی شخص ثالث به شما فقط ارزش درک شده شما را یک درجه بالا می‌برد، که راهی عالی برای متمایز شدن در شروع پادکست است.

موسیقی شروع را انتخاب کنید

من از طرفداران پر و پا قرص PremiumBeat برای موسیقی پادکست هستم. جستجو آسان است، شما یک مجوز کامل دریافت می‌کنید. دسته‌ای از سبک‌هایی مختلف دارند. برای گزینه های بیشتر به این پست در مورد موسیقی بدون حق امتیاز نگاهی بیندازید. اکثر مردم به یک سرویس موسیقی به سبک اشتراک نامحدود نیاز ندارند - فقط یک یا دو آهنگ.


حتما بخوانید: روش ساخت آهنگ در خانه


یک میکروفون بگیرید

کیفیت صدا مهم است اما برای تهیه یک میکروفون با کیفیت خوب برای پادکست نیازی به هزینه زیادی ندارید. یکی از محبوب ترین میکروفون های پادکست Audio-Technica ATR2100x-USB (نسخه کاملاً جدید برای سال 2020) است. این هم یک میکروفون USB است و هم یک اتصال XLR دارد که به شما امکان می‌دهد تجهیزات ضبط خود را بدون نیاز به میکروفون جدید ارتقا دهید. توصیه می‌کنم برای گزینه های بیشتر در اینجا به پست کیت شروع پادکست نگاهی بیندازید، به خصوص اگر قصد دارید یک یا دو میزبان مشترک داشته باشید.

ساخت پادکست مصاحبه

اگر در حال انجام یک برنامه مصاحبه هستید، اکنون زمان آن است که فهرستی از افرادی که در پادکست خود می خواهید تهیه کنید. سپس شروع به ارتباط با آنها کنید. استفاده از سرویسی مانند Acuity Scheduling می‌تواند کمک کند تا افراد بتوانند در زمانی که برای شما مناسب است، مستقیماً در تقویم شما رزرو کنند. این کار از دردسر رفت و برگشت در زمان جلسه جلوگیری می‌کند، و به این معنی است که می توانید بر جذب مهمانان بیشتر تمرکز کنید!

به علاوه می‌توانید از آنها اطلاعات خاصی مانند نام کاربری Skype یا مقدمه‌ای که می‌توانید هنگام برنامه‌ریزی ارایه دهید را یادداشت کنید. برای ضبط مصاحبه‌های خود در زمانی که حضوری نیست (یا اگر میزبان مشترک شما در یک اتاق با شما ضبط نمی‌کند) من از Iris استفاده می کنم و آن را توصیه می کنم.

ساخت پادکست حرفه ای

چطور در پادکست صدا ضبط کنیم

اپلیکیشن ساخت پادکست:  Alitu (راه آسان)

انجام ویرایش می‌تواند برای شما که تا به حال از نرم افزارهای ویرایش همانند GarageBand یا Audacity استفاده نکرده باشید، بسیار ترسناک باشد. این قابل درک است: تولید صوتی کاملاً مملو از اصطلاحات تخصصی میباشد! در این مورد، ممکن است Alitu راهی برای انجام و لذت بردن از این کار برای شما باشد.

این یک ابزار «ساخت پادکست» است که بسیاری از بخش‌های فنی گیج‌کننده را به طور خودکار رفع و عملاً اپیزود مد نظر را برای شما میسازد. همه اینها به طور دقیق در داخل مرورگر شما قرار دارد پس بنابراین شما به هیچ نرم افزاری برای دانلود آن نیز نخواهید داشت. این نرم افزار تنها روی هر رایانه ای که به اینترنت متصل باشد کار می کند. استفاده از آن بسیار ساده است و تقریباً هرچیزی را انجام می دهد:

 • از پاکسازی صدا مراقبت می کند
 • به شما امکان این را می دهد که موسیقی را اضافه کنید
 • به شما کمک می کند بخش های صوتی خود را کنار هم قرار دهید
 • دسترسی به انتشار مستقیم اپیزود های شما را دارد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که صداهای ضبط شده خود را آپلود کرده و از ویرایشگر مخصوص پادکست fool-proof استفاده کنید تا اشتباهات فاحش را رفع کنید. Alitu بقیه کارها را انجام می دهد!

بخش‌های بهتر و کاربردی‌تر این برنامه شامل کتابخانه‌ای از موسیقی و صدای زنگی میشود که می‌توانید به عنوان آهنگ تم یا به عنوان انتقال بین بخش ها از آن استفاده کنید. شما قطعا باید Alitu را چه یک فرد کاملاً مبتدی و یا چه یک پادکستر با تجربه‌ای باشید که به دنبال کاهش شدید زمان تولید خود باشد امتحان کنید.

نرم افزار ساخت پادکست، GarageBand (گزینه رایگان)

من به شما نشان می دهم که چگونه از GarageBand برای ضبط و ویرایش استفاده کنید. سایر نرم افزارهای ویرایش صدا باهم مشابه هستند، اما اکثر آنها ویژگی‌های پیشرفته‌تری دارند که هنگام شروع به آنها نیازی ندارید. گزینه های محبوب Adobe Audition و Audacity هستند ( که هر دو با Mac و PC کار می‌کنند).


حتما بخوانید: آموزش ضبط فیلم و صدا در پاوریوینت


یک الگو ایجاد کنید

قبل از شروع، اگر الگویی را ایجاد کنید که بتوانید هر بار که یک قسمت پادکست را ضبط می‌کنید دوباره از آن استفاده کنید، بسیار آسان تر خواهد شد. این بدان معنی است که شما موسیقی intro (بخش آغازین یک قطعه موسیقی ) و outro (بخش پایانی کوتاه و مشخص در پایان چیزی مانند یک قطعه موسیقی)، فضایی برای مکان‌های تبلیغاتی و همچنین آهنگ‌های خود را برای صدای خود یا مصاحبه شونده در اختیار خواهید داشت.

به خاطر داشته باشید که این بسته به قالب اپیزود شما متفاوت به نظر می‌رسد. یک الگوی پادکست که برای شما کار می کند و نیز موثرتر است را ایجاد کنید. در اینجا یکی از الگوهایی را که از آن استفاده می‌کنم را آورده ام:

من فقط الگو را باز می کنم، روی File -> Save As کلیک می کنم و فایل را به عنوان نام اپیزود خود ذخیره می کنم (یعنی 008-episode-8-title). این کار نیز باعث میشود که هر افکتی را که روی آهنگ‌ها اعمال کرده‌اید از جمله فشرده‌سازی، EQ یا هر چیز دیگری را حفظ کند.تنظیماتی را که استفاده می کنم در بخش ویرایش زیر به شما نشان خواهم داد.

چطور پادکست ضبط کنیم؟

سولو

اگر فقط یک اپیزود انفرادی/سولو را ضبط می‌کنید یا می‌خواهید مقدمه مصاحبه‌ای را که انجام داده‌اید را ضبط کنید، به سادگی آن آهنگی را که می‌خواهید ضبط کنید را انتخاب کنید (ترک صوتی پادکست خاکستری روشن انتخاب شده در بالا را ببینید) و روی دکمه قرمز ضبط در بالا کلیک کنید:

دسته‌های متعدد

اگر چندین دسته دارید، باید روی Track -> Configure Track Header کلیک کنید و Record Enable را چک کنید. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که چندین آهنگ را برای ضبط همزمان فعال کنید. شما دکمه Record Enable را در هر آهنگ خواهید دید:
روی هر آهنگی که می‌خواهید ضبط کنید روی آن دکمه کلیک کنید، سپس روی دکمه ضبط بزرگ در بالا کلیک کنید. به حد کافی ساده است، نیست؟!

مصاحبه از راه دور

بسیاری از مردم از Skype برای ضبط مصاحبه از راه دور استفاده می‌کنند و ساده‌ترین راه برای ضبط واقعی صدا (یا ویدیو) ضبط تماس Ecamm برای Skype (فقط Mac) یا Pamela (برای Windows) است.

اگر می‌خواهید کیفیت صدای بهتری نسبت به آنچه که Skype یا Zoom به شما ارائه میدهد داشته باشید و یا خواستار  راهی برای داشتن فایل‌های صوتی شخصی برای بیش از 2 نفر را هستید، خدماتی مانند Iris میتوانند راه حلی عالی برای شما باشند. آنها برای ضبط از راه دور و مصاحبه‌های پادکست طراحی شده اند.
پس از اتمام ضبط، دو آهنگ مجزا خواهید داشت که به صورت زیر باید آن ها را روی هم قرار دهید:
این همچنین یک الگوی دیگر را نشان می‌دهد که ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید. ترک صوتی پادکست فقط برای نمایش‌های انفرادی و ترک های مصاحبه فقط برای نمایش‌های مصاحبه استفاده می شود.

چطور پادکست ضبط کنیم؟

اپیزود خود را ویرایش کنید

چند مورد وجود دارد که شما می توانید به راحتی آن را برای یک بار تنظیم کنید (و در قالب خود ذخیره کنید) که باعث می شود پادکست (و صدای شما) بسیار بهتر به نظر برسد. به خاطر داشته باشید که صدای همه افراد متفاوت است، بنابراین تنظیمات کاملاً جهانی برای آن امر وجود ندارد، اما اینها ممکن است نقطه شروع خوبی برای شما باشند:

1. آهنگی را که می خواهید با آن کار کنید را انتخاب کنید (با صدای خود شروع کنید)
2. روی یک فضای خالی در کادر Plug-ins کلیک کنید
3. با رفتن به Dynamics -> Compressor فشرده سازی را اضافه کنید:

4. من از این تنظیمات استفاده می‌کنم:

فقط روی دکمه پاور در کنار دکمه کمپرسور کلیک کنید تا به راحتی آن را با هم تطبیق دهید.

5. سپس EQ را به آن اضافه می کنیم (در زیر EQ -> Channel EQ).

6. اینم از تنظیمات من:
 • 100 هرتز: 24dB/Oct roll off، Q: 0.79
 • 160 هرتز: -2.5dB، Q: 2.20
 • 500 هرتز: -1.0dB، Q: 0.71
 • 930 هرتز: -0.5dB، Q: 3.20
 • 3400 هرتز: +0.5dB، Q: 0.71
 • 5400 هرتز: +2.5dB، Q: 0.71

من قصد ندارم که به معنای همه اینها بپردازم، اما اگر فقط یک مورد از آن ها را انجام دهید، low-end roll-off (در سمت چپ) شروع خوبی برای شما تبدیل خواهد بود. یا فقط می‌توانید تنظیمات Podcast Vocal EQ من را از اینجا دانلود کنید (فایل pst. در Dropbox).

آخرین مرحله ای که من توصیه می‎کنم رفتن به Auphonic برای اعمال نرمال سازی برای بلندی صدا (LUFS)، تراز کردن و فیلتر کردن آن است. همچنین این اپ در این مرحله در صورت نیاز، تگ‌های ID3 را به طور خودکار اضافه می کند.

نکاتی برای راه اندازی پادکست

یک دسته پادکست دریافت کنید

 • من از دسته ی پادکست Buzzsprout استفاده می‌کنم و آن را پس از تلاش بسیاری در طول سال ها به شما توصیه می‌کنم. علاوه بر این، پس از ثبت نام در یک طرح پولی، یک کارت هدیه 20 دلاری آمازون رایگان را دریافت خواهید کرد!
 • اگر می‌خواهید گزینه‌های دیگری را نیز ببینید، می‌توانید راهنمای کامل دسته پادکست ما را بررسی کنید. یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای مارک‌های بزرگ ترانزیستور/Transistor است.
 • شما همچنین می توانید به این لیست از بهترین پلتفرم های پادکست نگاهی بیندازید. پس از ثبت نام، باید برخی از اطلاعات مورد نیاز در مورد پادکست خود (نام، توضیحات، دسته‌ها و غیره) را پر کنید.

اولین اپیزود خود را آپلود کنید

اگر از Buzzsprout استفاده می کنید، این فرآیند بسیار ساده است. در غیر این صورت، ممکن است لازم باشد با مواردی مانند جاسازی برچسب های ID3 در MP3 خود دست و پنجه نرم کنید. این کار گیج کننده و غیر ضروری به نظر می‌رسد، پس بیایید این کار را انجام ندهیم.

شما فقط باید روی دکمه آپلود کلیک کنید:

 • آنها مقداری پردازش فریب دهنده را روی فایل mp3 شما اعمال می کنند. سپس باید عنوان اپیزود، توضیحات، خلاصه، تاریخ انتشار و شماره/هشتگ اپیزود را پر کنید.
 • اگر می‌خواهید از Seasons استفاده کنید، 1 را در آنجا قرار دهید، در غیر این صورت آن را خالی بگذارید. اگر از کلمات بد زیاد استفاده می‌کنید، روی کادر تأیید صریح و واضح کلیک کنید.
 • ایجاد یک الگو برای توضیحات اپیزود خود (در یک سند متنی جداگانه) برای استفاده مجدد برای هر اپیزود می تواند مفید باشد. من از چیزی شبیه به این استفاده می کنم:
 • روی ذخیره کلیک کنید و این مرحله را برای انتشار اولیه اپیزودها تکرار کنید.

توصیه می‌شود که یک پادکست را با بیش از 1 اپیزود راه‌اندازی و منتشر کنید تا مردم برای شنیدن بیشتر آن منتظر نمانند. 3 تا 5 قسمت عدد خوبی برای شروع است. 

ارسال به پادکست های اپل (iTunes)

 • من یک راهنمای جداگانه در مورد نحوه ارسال پادکست خود به iTunes را دارم، اما در Buzzsprout فقط روی پادکست های Apple در زیر تب Directories کلیک کنید و مراحلی را که در آن وجود دارد را دنبال کنید.
 • پس از آن، فید RSS پادکست خود را بگیرید و آن را به فهرست های دیگر پادکست نیز ارسال کنید.
 • همانطور که شما درحال آپلود قسمت‌های جدید هستید، دسته‌های شما به‌طور خودکار فید RSS شما را به‌روزرسانی می‌کنند. هر دایرکتور پادکستی که در آن لیست شده اید نیز با اپیزود جدید شما به روز می شود.

حتما بخوانید: دانلود بهترین نرم افزار ضبط صدا برای کامپیوتر رایگان و حرفه ای


گسترش کلمه

 • از ویژگی اشتراک گذاری اجتماعی Buzzsprout برای تولید ویدیوهای تیزر استفاده کنید و سپس شروع به اشتراک گذاری آن کنید!
 • شرکت‌های دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک کنند سبک‌های مختلفی از ادیوگرام را تولید کنید که وجود این گزینه در دسته شما ساخت آن را واقعا آسان می‌کند (که این خود  هزینه اضافی برای شما نخواهد داشت). اگر می‌خواهید ویدیوهای پادکست سفارشی بیشتری برای اشتراک‌گذاری ایجاد کنید، Wavve و Headliner دو گزینه عالی برای شما هستند.

مراحل توصیه شده (پس از شروع یک پادکست)

پس از شروع یک پادکست، کار شما تمام نمی شود.

ایجاد یک وب سایت

 • وردپرس یا WordPress (سختی آن از آسان تا متوسط)
 • شرکت‌های پادکست معمولا یک وب‌سایت را به شما می‌دهند، اما اگر می‌خواهید جدی گرفته شوید، یک دسته وردپرس جداگانه را برای خود تهیه کنید.
 • برای مبتدیان، Bluehost به راحتی یکی از بهترین گزینه‌ها میباشد‌ (به علاوه شما یک دامنه از نام رایگان برای سال اول خود دریافت خواهید کرد). من لیستی از پلاگین های عالی وردپرس را که یک پادکستر نیز به آنها نیاز دارد را دارم. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، من دوره‌ای به نام Podcast Website LaunchPad را دارم که شما را در همه چیز راهنمایی میکند

پادکست پیج Podcastpage (ساده ترین روش)

پادکست پیج یک وب سایت ساز و میزبان همه کاره است که به طور خاص برای پادکست ها ساخته شده است. این به نوعی شبیه به Wix است، اما با این تفاوت که برای نیازهای پادکست طراحی شده است. هیچ کدنویسی لازم نیست. شما فقط یکی از تم‌های آنها را انتخاب می کنید، مطابق میل خود آن را سفارشی می کنید و به صورت اختیاری بازاریابی ایمیلی یا Google Analytics را با آن ادغام می کنید. می‌توانید صفحات یا پست های وبلاگ را اضافه کنید، پخش کننده صوتی خود را سفارشی کنید، و اشتراک و سابسکرایب را برای بازدیدکنندگان خود آسان کنید!

رونویسی دریافت کنید (Transcriptions)

رونویسی‌ها راهی عالی برای موتورهای جستجو (مانند گوگل) برای خواندن اپیزودهای پادکست شما هستند. آنها همچنین به مخاطب شما راه دیگری برای جستجوی سریع هرچه سریع تر را می دهند. حتما لازم نیست که با رونویسی‌ها شروع کنید، اما این یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند شما را متمایز کند. Buzzsprout یک سرویس رونویسی داخلی (در طرح‌های پولی) دارد که هزینه آن .10 دلار در دقیقه است، اما سرویس رونویسی مورد علاقه من Rev است - آنها را امتحان کنید.

نمایش یادداشت ها را ایجاد کنید

نمایش یادداشت‌ها می‌تواند رونویسی‌هایی مانند بالا، خلاصه‌ای ساده از آنچه که در مورد آن صحبت کرده‌اید، یا یک پست وبلاگ کامل که بیشتر برای خواندن طراحی شده تا گوش دادن باشد. برخی از افراد ترکیبی از این موارد را انجام می دهند. در این سایت ابتدا با محتوای نوشتاری شروع می‌کنیم و سپس اپیزود های پادکست را ایجاد می کنیم (میسازیم).

قسمت خود را جاسازی کنید

کد جاسازی اپیزود خود را بگیرید و آن را در صفحه یادداشت های نمایش خود قرار دهید تا مردم بتوانند از وب سایت شما به آن ها گوش دهند.

سخن آخر

ما در این مطلب سعی کردیم هر آنچه که برای ساخت یک پادکست باید بدانید و روش شروع و آپلود پادکست و نکاتی برای ساخت پادکست حرفه ای و صوتی و تصویری باید بدانید را برایتان بیان کردیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

آیا گوش دادن به موسیقی حین کار موجب بهبود عملکرد می شود یا نه؟
 

از
12
رای