آموزش جلوگیری از اد شدن در گروه واتساپ در اندروید و ایفون

آموزش جلوگیری از اد شدن در گروه واتساپ در اندروید و ایفون پیام‌رسان واتساپ یکی از برنامه‌ های محبوب در دنیا است؛ نبودن امکاناتی جهت نظارت دقیق حسابتان داخل قسمت “دعوت کردن به گروه‌ها” از معایب آن بوده‌ است که در نسخه های جدید واتساپ اصلاح شد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید چگونه میتوان از اضافه شدن به گروه در واتس اپ جلوگیری کنیم؟ برای دانستن پاسخ این سوال، ما شما را به خواندن این مقاله توصیه می کنیم.

جلوگیری از اضافه شدن بی اجازه در گروه واتساپ

گروه‌های واتساپ برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده گزینه عالی هستند،اما این گروها می توانند باعث مزاحمت و منبع پیام های بی ارزش (اسپم) باشند. اما حالا می توانید از اضافه شدن به گروهای واتساپ بدون رضایت خودتان برای گوشی های اندروید و ایفون جلوگیری کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید چگونه میتوان از اضافه شدن به گروه در واتس اپ جلوگیری کنیم؟ ما شما را به خواندن این مقاله توصیه میکنیم.

دانلود واتساپ و نحوه نصب و فعال سازی نسخه های مختلف آن

بستن لینک گروه واتساپ

کنترل دعوت شدن به گروهای وات ساپ در گوشی های اندروید:

با استفاده از تنظیمات حریم خصوصی برای گوشی های اندروید اکنون می توانید همه یا فقط افرادی که در لیست مخاطبین شما نیستند را از اضافه کردن شما به گروهای وات ساپ متوقف کنید. در حقیقت، یک گزینه مخصوص در گوشی اندروید، شما را قادر می سازد استثنائات را به این بلک لیست اضافه کنید. برای انجام این کار در گوشی اندرویدتان مطمئن شوید که برنامه وات ساپ را به آخرین نسخه آن به روز رسانی کرده اید.

روش غیرفعال کردن اد شدن به گروه های واتساپ 

 • چگونه صدا اعلان های (Notification) پیام های گروهای وات ساپ را بی صدا کنیم. روی دکمه منو در بالای نوار ابزار ضربه بزنید.

جلوگیری از اد شدن در گروه واتساپ

 • در اینجا، روی دکمه تنظیمات ضربه بزنید.

اضافه شدن به گروه در واتس اپ

 • حالا گزینه "حساب کاربری" (Account) را انتخاب کنید.

جلوگیری از اضافه شدن در گروه واتساپ

 • از قسمت تنظیمات حساب کاربری بروی دکمه "حریم خصوصی" Privacy ضربه بزنید.

کنترل دعوت در واتساپ

 •  گزینه های مختلف مربوط به حریم خصوصی برای چت ها را پیدا خواهید کرد.در این قسمت روی گزینه "گروه ها" ضربه بزنید.

جلوگیری از اضافه شدن در گروه های واتساپ

 • در قسمتی که "چه کسی می تواند من را به گروه ها اضافه کند"سه گزینه زیر را خواهید دید:

جلوگیری از اد شدن بی اجازه در گروه های واتساپ


حتما بخوانید: چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم؛ رفع بلاک و ریپورت در واتساپ


 • همه افراد، مخاطبین من و مخاطبین من به جز.

روش تنظیم دعوت کردن به گروه در واتساپ

اگر می خواهید از آمدن پیام های اسپم جلوگیری کنید، تنظیمات را به گزینه "مخاطبین من" تغییر بدهید، خب حالا فقط کاربرانی که در دفترچه تلفن شما هستند می توانند شما را به گروه اضافه کنند. اگر می خواهید کنترل منظمی بروی فرایند داشته باشید گزینه "مخاطبین من به جز" را انتخاب کنید. سپس می توانید کاربر خاصی را از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید که او نتواند مستقیما شما را به گروه اضافه کند. درصورتی که افراد بطور مکرر شما را به گروهای وات ساپ اضافه می کنند که نمی خواهید عضو آن گروها باشید این گزینه برای شما عالی است. حالا، وقتی فردی که در لیست مخاطبین شما نیست سعی می کند شما را به گروه اضافه کند پیامی دریافت خواهد کرد که نمی تواند شما را مستقیما به گروه اضافه کند. در عوض، آنها می توانند به عنوان پیام شخصی دعوت نامه را به گروه ارسال کنند.

کنترل اضافه کردن به گروه های وات ساپ در گوشی های ایفون:

انجام این فرآیند در گوشی ایفون کمی متفاوت است.به جای گزینه "مخاطبین من به جز" شما گزینه "هیچکس" را دارید. این گزینه یک ممنوعیت پوششی است که از اضافه کردن فرد یا همه افراد بطور مستقیم در گروه جلوگیری می کند.

 • برنامه وات ساپ خود در گوشی ایفون را باز کنید و از نوار ابزار بروی "تنظیمات" ضربه بزنید. در اینجا گزینه "حساب کاربری" را انتخاب کنید.

کنترل اضافه کردن به گروه های وات ساپ در گوشی های ایفون

 • بعد، بروی دکمه "حریم خصوصی" ضربه بزنید.

جلوگیری از اضافه شدن به گروه های واتساپ در ایفون

 • گزینه "گروه ها" را انتخاب کنید.

ترفند جلوگیری از اضافه شدن در گروه واتساپ

 • حالا می توانید بین گزینه "همه افراد"، "مخاطبین من" و "هیچکس" یکی را انتخاب کنید.

جلوگیری از اد شدن ناخواسته به گروه های واتساپ

 • گزینه "همه افراد" پیش فرض خود گوشی است. برای اینکه فقط مخاطبین شما بتوانند شما را به گروه ها اضافه کنند گزینه "مخاطبین من " را انتخاب کنید. اگر می خواهید برای همه ممنوعیت پوششی داشته باشید گزینه "هیچکس" را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: روش های بازیابی و خواندن پیام های حذف و پاک شده در واتساپ


آموزش نحوه جلوگیری از اضافه شدن به گروه های واتساپ

 • حالا، وقتی شخصی سعی می کند شما را به گروه اضافه کند به جای آن دکمه " Invite Friend" را مشاهده خواهد کرد. وقتی روی این گزینه ضربه می زند شما دعوت ملحق شدن به گروه را به عنوان پیام شخصی دریافت خواهید کرد.

چطور از ملحق شدن ناخواسته به گروه های واتساپ جلوگیری کنیم

این تنها یکی از راه های محافظت از حریم خصوصی شما در وات ساپ است. همچنین می توانید با افزودن محافظت Face ID (قابلیت تشخیص چهره در گوشی ایفون برای باز کردن قفل صفحه) و Touch ID (قابلیت لمس با اثر انگشت برای باز شدن قفل صفحه) برای برنامه وات ساپ در گوشی ایفون خود امنیت برنامه تان را تقویت کنید. 


مقالات مرتبط:

استاتوس خاص، مفهومی و زیبا برای واتساپ

اموزش تصویری دیلیت اکانت واتساپ

آموزش واتس اپ نسخه وب و روش نصب واتساپ روی کامپیوتر

آموزش اضافه کردن مخاطب در واتساپ در اندروید و آیفون

از
11
رای