بهترین جایگزین های تلگرام؛ معرفی اپلیکشن های پیام رسان رایگان برای گوشی های هوشمند

بهترین جایگزین های تلگرام؛ معرفی اپلیکشن های پیام رسان رایگان برای گوشی های هوشمند امروزه پیام های متنی SMS قدیمی شده اند. می توان با استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان مثل: پیام رسان فیسبوک، واتسپ و... که جایگزین های خوبی برای تلگرام هستند، استفاده کرد.

پیغام متنی SMS سنتی امروزه قدیمی شده است، مخصوصا با وجود گسترش اپلیکیشن های پیام رسانی که استفاده از آنها ساده است. WhatsApp ،Sen ،Line و سایر اپ ها همگی امکان ارسال و دریافت پیغام را در بستر اینترنت به صورت رایگان فراهم می کنند. جدا از اینکه امکان به اشتراک گذاشتن صوت، ویدیو و فایل را با سایر کاربران فراهم می کند. ما بیش از دو جین گزینه مختلف پیدا کردیم که به شما راه های جدیدی برای در ارتباط بودن با دوستانتان، خانواده و تماس های تجاریتان ارائه می دهد.

بهترین پیام رسان خارجی جایگزین تلگرام

1. پیام رسان فیسبوک (اندروید، iOS : رایگان)

فعالیت فیسبوک در زمینه پیام رسان موبایل، پیام رسان فیسبوک (Facebook Messanger) است، که یک اپ اختصاصی پیام رسانی است که روی شبکه چت فیسبوک بنا شده و ویژگی های پیام رسانی موبایلی و توسعه ها و افزودنی های بیشتری را اضافه می کند. کاربران از طریق فیسبوک وارد اپ شده و می توانند به سایر کاربران پیغام های معمولی بفرستند، و همچنین به سایر کاربران این اپ پیام رسان، پیغام صوتی و تصویری، به همراه ویژگی های بیشتر مثل اشتراک گذاری گیف، تصویر و موقعیت مکانی نیز ارسال کنند. در سال اخیر، فیسبوک پیام رسان خود را با یک واسط ظریف تر به روزرسانی کرد که تعداد تب ها در آن کاهش داده شده بود. در نتیجه دسترسی به ویژگی های چت اپ راحت تر شد؛ اخیرا این پیام رسان قابلیت حذف پیامهای یک مکالمه را در صورتی که ظرف 10 دقیقه انجام داده باشید، اضافه کرده است و جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

امسال به دنبال تغییرات بیشتری در این پیام رسان باشید. فیسبوک در کنفرانس توسعه دهنده سالیانه خود در اپریل بیان کرد که در حال کار کردن روی یک آپدیت پیام رسان خود به نام سرعت نور است که اپ را سریعتر خواهد کرد، در حالی که حافظه کمتری از موبایل شما را اشغال می کند. ویژگی های دیگری که به اپ اضافه خواهد شد به شما اجازه می دهد که درون پیام رسان با سایر افراد ویدیو تماشا کنید (فیسبوک در حال کار کردن روی نسخه دسکتاپ پیام رسان برای ویندوز و مک نیز هست).

اگر می خواهید این اپ را انتخاب کنید مطمئن شوید که تنظیمات خود را مدیریت کرده اید؛ از به اشتراک گذاری داده های خود توسط فیسبوک جلوگیری کنید.

 اپلیکیشن پیام رسان رایگان به جای تلگرام

2. WhatsApp (اندروید، iOS: رایگان)

تنظیمات به شدت ساده، سینک شدن خودکار با مخاطبین شماره تلفن و داشتن ویژگی های زیاد و عدم وجود تبلیغات همگی با هم ترکیب شده اند تا Whatsapp را به اپ پیام رسان محبوب تبدیل کنند. کاربران می توانند برای سایر مخاطبان واتسپ عکس، پیغام متنی، صوتی و پیغام ویدیویی کوتاه بفرستند، و این اپ دائما ویژگی های جدیدی به ابزارهای خود اضافه می کند، مثل ایموجی و امکان ارسال و دریافت پیام کاملا رمزنگاری شده بین کاربران واتسپ. افزودنی های اخیر شامل ویژگی چت گروهی هست که فقط ادمین ها می توانند پیغام بفرستند. توجه داشته باشید که فیسبوک برنامه مرتبط کردن واتسپ با سایر محصولات پیام رسانش مثل فیسبوک مسنجر را، که همراه ویژگی های دارای قابلیت همکاری که امسال به نمایش گذاشه می شوند را تایید کرده است و جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

3. Viber (اندروید، iOS: رایگان)

تنظیم کردن viber ساده است و هنوز هم گزینه ها و امکانات متنوعی را ارئه می دهد، حتی زمانی که ورژن 10 این اپ وارد بازار اپلیکیشن های موبایل می شود. وایبر از شماره تلفن شما برای لاگین شدن استفاده می کند و خود را با شماره شما سینک می کند تا به پیدا کردن مخاطبانی که از وایبر استفاده می کنند کمک کند. می توانید از این اپ برای ارسال متن، استیکر، ایموجی، عکس، صدا و تصویر به سایر کاربران وایبر به صورت رایگان استفاده کنید. ویژگی Viber Out به شما اجازه می دهد که با شماره های غیر وایبری و خطوط ثابت تلفن در سراسر دنیا (در ازای پرداخت مبلغی) تماس برقرار کنید. آخرین ورژن یک طراحی واسط جدید را به نمایش گذاشته است که عملکرد پیام رسانی را سریع می کند؛ ویژگی های جدید شامل تماس های ویدیویی گروهی با پشتیبانی تا 5 کاربر و نیز قابلیت شماره تلفن پنهان است. با شماره پنهان می توانید تا حد محدودی به سایر کاربران پیغام دهید، بدون اینکه قبل از آن شماره های یکدیگر را رد و بدل کنید. وایبر جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

بهترین جایگزین های خارجی تلگرام

4. Slack (اندروید، iOS: رایگان)

بهره وری و تیم محور بودن پیام رسان اسلک برای شرکت ها و کاربران معمولی یک جذابیت بوده است، مثل یکپارچه سازی اپ و مخلوط کردن قابلیت پیام رسانی و برنامه ریزی و ابزارهای مدیریتی در این اپ. اسلک اصول اولیه IM (پیغام فوری) را با پیام رسانی بلادرنگ سینک شده در بین دستگاه ها پوشش می دهد. همچنین از ابزارهای پیام رسانی فردی و گروهی و اشتراک گذاری فایل پشتیبانی می کند. بعلاوه، این اپ سیستم کانال های چت را به نمایش می گذارد و به شما اجازه می دهد که به سرعت برای وظایف و بحث های موضوع محور زیرگروه بسازید. اسلک ارتباطات شما را آرشیو می کند و به شما اجازه می دهد که در کانالها و پیغام ها و فایل های به اشتراک گذاری شده قدیمی خود جستجو کنید و شامل ادغام کردن خدمات متنوعی مثل ذخیره سازی ابری، Asana ،Zendesk و غیره می باشد. برنامه های پریمیوم (برتر) ویژگی های بیشتری مثل ذخیره فایل گسترش یافته و یکپارچه سازی بهتر اپ را ارائه می دهند و جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

5. Microsoft Teams (اندروید، iOS : نیاز به office 365 دارد)

البته اگر شرکت شما در حال حاضر از مزایای مایکروسافت افیس 365 استفاده می کند،  می توانید با مایکروسافت تیمز،  اپ پیام رسان بهره وری-محور غول تکنولوژی نیز کار کنید. Microsoft Teams مجموعه قوی از ویژگی ها را ارائه می کند، از پیام رسانی گروهی، کانالهای گروهی و ابزارهای سازماندهی تا تماسهای صوتی و تصویری و اشتراک گذاری فایل. با این اپ می توانید چت با قابلیت جستجوی کامل، نوتیفیکیشن های با قابلیت اختصاصی شدن، امنیت شرکتی و ویژگی های انطباقی و یکپارچگی با تمام ابزارهای آفیس و سایر خدمات را داشته باشید. تیمز به یک حساب کاربری آفیس 365 نیاز دارد و جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام

6. BAND (اندروید، iOS: رایگان)

اگر به دنبال یک اپ پیام رسانی و همکاری هستید که کمتر رسمی و تجاری مانده است BAND را چک کنید. یک پلتفرم هماهنگی و گروهی است که برای گروه های غیر رسمی مثل دوستان، خانواده، گروههای در خواندن یا تیم ورزش محله تان  طراحی شده است. کاربران می توانند گروههای سفارشی را بسازند و دوستان خود را به آن دعوت کنند و اطلاع رسانی های عمومی را از طریق یک برد انجمنی پخش کنند در حالی که چت های خصوصی متمرکزتری را نیز داشته باشند. اعضای گروه می توانند فایل به اشتراک بگذارند، آلبوم عکس بسازند، در نظرسنجی ها و رویدادهای هماهنگ با یک تقویم مشترک شرکت کنند که به شما یک ابزار پیشرفته برای وظایف هماهنگی گروهی و پیام های روزانه می دهد و جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

7. Signal (اندروید، iOS: رایگان)

Open Whisper System's Signal یکی از راه های جالب دیگر برای آگاهی-امنیت کاربران موبایل است. برای جا کردن پیام رسان خصوصی Open Whisper Systems و اپ های زنگ زدن Redphone ،TextSecure در یک اپ، سیگنال یک راه حل است که پیام رسانی و تماس صوتی را با هم دارد و از رمزنگاری درجه نظامی لبه به لبه  استفاده می کند. با این اپ می توانید پیوست ها و رسانه ها و پیغام های گروهی، صوتی و متنی بفرستید. راحتی استفاده از این اپ، قوی بودن و متن باز بودن (open source) آن و رسیدگی منظم به رمزنگاری آن، اپ Signal را در آگاهی امنیت محبوب کرده است و Edward Snowden و سایر طرفداران حریم خصوصی آن را ستایش کرده‌اند. سیگنال جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

بهترین جایگزین برای تلگرام

8. GroupMe (اندروید، iOS: رایگان)

گروپ می دقیقا همانطور که از نام آن پیداست، یک اپ پیام رسان اجتماعی است که در مکالمه گروهی را در ذهن دارد. وقتی که یک حساب کاربری ایجاد می کنید به راحتی می توانید گروه هایی ایجاد کنید و مخاطبانی را با جستجو کردن شماره تلفن یا ایمیل آنها عضو این گروه ها کنید تا براحتی چت فردی و گروهی داشته باشید. این اپ ویژگی های اساسی شامل ایموجی، استیکر و گیف و پیش نمایش از محتوای یک لینک در پنجره گفتگویتان را دارد. همچنین از چت گروهی از طریق SMS برای گفتگو با آشنایان و مخاطبانی که تلفن همراه هوشمند ندارند را نیز پشتیبانی می کند. ویژگی جالبی که ما دوست داریم وجود یک گالری در اپ است که در آن می توانید عکس ها و فایلهای صوتی و ویدیویی که در گروه ها به اشتراک گذاشته شده اند را نگهدارید.  گروپ می یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

9. WeChat (اندروید، iOS: رایگان)

ویچت با بیش از یک میلیارد کاربر در شبکه موبایل چینی پیشتاز است و برای دسترسی جهانی تلاش می کند. ویچت به کاربران خود امکان پیام رسانی فوری، تماس صوتی ، تصویری و گفتگوی گروهی و پیام رسانی چندرسانه ای (تصویر، ویدیو، صوت، استیکر و...) را به صورت رایگان می دهد. اپ WeChat ویژگیهایی مثل "Friend Radar" و "People Nearby" و "shake" را دارد تا با تکان دادن موبایل، به سرعت افراد نزدیک خود را پیدا کنید و با آنها چت کنید. اپ های Android Wear و Apple Watch  نیز در دسترس هستند. ویچت یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

10. Line (اندروید، iOS: رایگان)

یکی دیگر از خانه های قدرت موبایل آسیایی که اثر خود را گذاشته است، اپ پیام رسان ژاپنی لاین است که الان بیش از 600 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. لاین به شما امکانات اولیه چت، پیام صوتی و تصویری و ویدیویی را بهمراه استیکرهای جالب توجه و اشتراک گذاری موقعیت مکانی و همچنین یک سیستم خط زمانی (TimeLine) شبکه اجتماعی مانند را می دهد. این اپ از مکالمات و تماس های گروهی بزرگ و هیجان انگیز یپشتیبانی می کند و تا 200 عضو می توانند در آن شرکت کنند و همچنین یک امکان برای برقراری تماس های بین المللی با شماره های ثابت و موبایل، با پرداخت هزینه دارد. بعلاوه، لاین به کاربرانش اجازه می دهد که برندها و مشاهیر و شرکت های مورد علاقه خود را با کانال رسمی آنها دنبال کنند تا آخرین خبرها را از آنها داشته باشند. یک ویژگی جدید که به آن اضافه شده Keep است که می تواند ذخیره سازی تصاویر، پیغامها و ویدیوهای مشخص را راحت کند تا بتوانید آنها را مجددا با دوستان خود به اشتراک گذارید. لاین یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

اپلیکیشن های جایگزین تلگرام

11. Discord (اندروید، iOS: رایگان)

دیسکورد به سرعت یکی از بهترین اپ های go-to برای گیمرهایی(بازی کننده) شده است که به دنبال ارتباط و هماهنگی در داخل و خارج از بازی هستند. Discord برای ویژگی های گفتگوی متنی و صوتی با کیفیت، به کاربران اجازه ساختن و وصل شدن به سرورهای گروه و سازماندهی بحث های پیرامون کانالهای صوتی و متنی را برای بخش بندی راحت بحث ها می دهد. کاربران می توانند در گفتگوهای صوتی شرکت کنند، پیغام های تصویری و متنی بفرستند و به راحتی برای مخاطبان خود لینک دعوت به وصل شدن به سرور را بفرستند. در حالی که این سرویس رایگان است، دیسکورد یک عضویت برتر Nitro به قیمت 4.99 دلار در ماه نیز دارد که ویژگی هایی مثل آواتارهای انیمه، ایموجی های سفارشی و حد آپلود بیشتر برای تصاویر و فایل ها را ارائه می کند. دیسکورد یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

12. Snapchant (اندروید، iOS: رایگان)

اسنپ چت به عنوان یک اپ پیام رسان ساده خود-نابودگر برای اشتراک گذاری ویدیو و عکس مشهور شده است اما ویژگی های زیادی به آن اضافه شده است که این اپ را بین کاربران جوانتر به شدت محبوب کرده است. کاربران در آن می توانند برای یکدیگر اسنپ بفرستند- عکس، ویدیو کوتاه، یا پیغامهایی که فقط برای مدت محدودی قابل مشاهده هستند و بعد از بین می روند. در طول زمان ویژگی های بیشتری هم اضافه کرده است مثل فیلترهای بامزه و ابزارهای ویرایش عکس، سیستم پیشرفته تر اشتراک گذاری استوری، بیت موجی، چت های توافقی و ... همه آنها بدون از دست دادن آن حس باحال است که باعث می شود این اپ در حوزه رسانه های اجتماعی که به سرعت شکوفا می شوند خود را منطبق کند. کاربران اندروید مخصوصا دوست خواهند داشت ورژن جدید اسنپ چت که در اپریل منتشر می شود را بررسی کنند. اسنپ چت یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

13. skype (اندروید، iOS، ویندوز: رایگان)

در حالیکه مایکروسافت اسکایپ بیشتر بخاطر تماس ویدیویی و صوتی آن معروف است، این اپ یک سیستم پیام رسانی شاخصی نیز دارد. به شما اجازه می هد که تصویر و متن و حتی پیغامهای ویدیویی کوتاه را برای سایر مخاطبان اسکایپ بفرستید، حتی زمانی که آنلاین نیستند. علاوه براین، می توانید از اعتبار skype برای برقراری تماس با خطوط ثابت و موبایل استفاده کنید. قابلیت عبور از پلتفرم ها بین دسکتاپ و موبایل، ویژگی های مطابق با تجارت در ورژن تخصص اش و حضور همه گیرش، این اسب جنگی قدیمی را حتی در مقابله با رقابت سخت موبایل استوار نگهداشته است. مایکروسافت همچنین قصد دارد که قدرت بات های اسکایپ را افزایش دهد، و تلاش دارد برنامه های هوش مصنوعی را راه اندازی کند تا کارهایی مثل ریزرواسیون را مدیریت کند. اسکایپ یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

 پیام رسان رایگان جایگزین برای تلگرام

14. Voxer (اندروید، iOS: رایگان)

وکسر نسبت به سایر اپ ها بیشتر روش صوت-محور را در پیش می گیرد، و به کاربران اجازه می دهد که پیغام های صوتی مثل دستگاه های بی سیم ارسال کنند. کاربران می توانند پیغام ها را به صورت زنده در اپ گوش کنند یا اینکه بعدا مثل نامه صوتی آنها را پخش کنند؛ همچنین می توانند پیغام های متنی، عکس، ویدیو و موقعیت مکانی را ارسال و دریافت کنند. علاوه بر پیغام مستقیم، این اپ از تشکیل گروه نیز پشیبانی می کند و هر گروه حداکثر 500 عضو می تواند داشته باشد. در این اپ امکان پیام رسانی رمزنگاری شده با استفاده از پروتکل سیگنال نیز وجود دارد. این اپ رایگان است اما برنامه های عضویت ویژه دیگری هم وجود دارد که ویژگی ها و امکانات دیگری مثل نگهداری تاریخچه پیام ها به صورت نامحدود، بازیابی پیامها، کنترل ادمین ها برای گروه های گفتگو، حالت هندزفری بی سیم و یک گزینه تنظیم حالت نوتیفیکیشن با صدای خیلی بلند برای محیط های پر سر و صدا را در اختیار کاربر قرار می دهد. وکسر یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

15. Textra (اندروید: رایگان)

اگرچه پیغام متنی یا SMS کلاسیک برای افراد به روز ابزاری عادی حساب می شود، اما همچنان برای سایر افراد یک ابزار ارتباطی حیاتی به حساب می آید. کاربران اندرویدی که به دنبال یک اپ SMS واسط عالی برای جایگزین کردن آنچه با تلفنشان هماهنگی دارد هستند ممکن است تکسترا را بعنوان یک اپ SMS,MMS خوش استایل دارای امکانات خوب  بررسی کنند. تکسترا دارای یک واسط فایل سفارشی شدن، چندین تم، یک واسط پیام و گفتگو با استایل حبابی، زمانبندی پیام، پاسخ سریع به پیام متنی و صوتی، پشتیبانی از ایموجی های Unicode 10، و پشتیبانی از ابزارهای محبوب مثل Pushbullet ،Mighty Text ،Android Auto می باشد. اپ Textra رایگان است و از طریق تبلیغات پپشتیبانی می شود اما خرید درون برنامه ای به شما اجازه می دهد که تبلیغات را حذف کنید. تکسترا یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

16. Silence (اندروید: رایگان)

اگر به دنبال یک اپ SMS/MMS هستید که امنیت بیشتری را نسبت به اپ های پیام رسان استاندارد تامین کند، اپ سایلنس را بررسی کنید که یک اپ اندروید متن باز (open-source) است که پروتکل رمزنگاری Axolotl  را که توسط Open Whisper Systems و  اپ سیگنال پیشتاز است را می گیرد و در یک اپ SMS اعمال می کند. سایلنس درست مثل اپ پیام رسان SMS طبیعی شما کار می کند، پیغام های متنی معمولی را از طریق SMS به مخاطبان شما ارسال میکند، امکان ارسال SMS رمزنگاری شده به سایر کاربران Silence هم وجود دارد. سایلنس یکی از جایگزین های مناسب برای تلگرام است.

جایگزین خارجی تلگرام

17. Dust (اندروید، iOS: رایگان)

این اپ قبلا به نام Cyber Dust شناخه می شد. یک اپ پیام رسان خصوصی دیگر است که چندین ویژگی مختلف رمزنگاری و امنیت در جهت تلاش برای حفظ حریم خصوصی کاربر دارد. این اپ از ترکیبی از رمزنگاری  AES 128 و RSA 2048 برای امن کردن پست ها و پیغامها استفاده می کند. این اپ به گونه ای طراحی شدهه که تا حد ممکن پیغام های مستقیم را بجای ذخیره سازی در حافظه دایمی گوشی شما، در RAM نگه داری کند. پیغامها می توانند به صورت خود-نابودگر تنظیم شوند به این صورت که طی 24 ساعت و یا دقیقا بعد از خواندن پیغام حذف شود. این اپ به گونه ای تنظیم شده که نام کاربری در پیغام نشان داده نشود و اگر اسکرین شای در اپ گرفته شد به کاربر اطلاع داده شود. داست در حال گسترش ویژگیهای خود شامل جستجوی امن و یک ویژگی سگ نگهبان حریم خصوصی است که شما را از تلاش های احتمالی برای دزذیدن مشخصات واطلاعات شما آگاه می کند. Dust جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

18. Wire (اندروید، iOS: رایگان)

شرکت اروپایی Wire Swiss پیام رسان رمزنگاری شده پر از ویژگی و امکانات خود را که مطابق با قوانین اروپایی مراقبت از داده ها است، ارائه می دهد. وایر رمزنگاری لبه به لبه را برای پیغام های متنی، تماس صوتی و تصویری، همراه با پشتیبانی گیف، صدا و کلیپ های ویدیویی، نقشه، و اشتراک گذاری فایل محلی و یا فایل در دراپ باکس را به نمایش می گذارد. این اپ قابلیت کار کردن بر روی دستگاه ها و پلتفرم های مختلف را دارد و با آنها سینک می شود و از داشتن چندین حساب کاربری پشتیبانی می کند و به شما اجازه می دهد که ارتباطات کاری و شخصی خود را از هم جدا کنید. وایر از پروتکل رمزنگاری خود به نام Proteus استفاده می کند که از Signal الهام گرفته است و کد آن متن‌ باز است و  امکان بررسی خارجی امنیت آن وجود دارد. نسخه های موبایل و وب این اپ رایگان است و البته یک سطح ویژه هم برای تجارتها موجود است. وایر جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

19. Wickr Me (اندروید، iOS: رایگان)

Wickr Me یک اپ پیام رسان رمزنگاری شده لبه به لبه رایگان است که به کاربران اجازه ارسال پیغام های خودنابودگر و خصوصی (متن، تصویر، صوت، ویدیو) به سایر مخاطبان Wickr را می دهد. این اپ حریم خصوصی کاربران را جدی میگیرد و از رمزنگاری و حذف کننده های ابرداده ی قوی مثل برچسب جغرافیایی و زمان پیغام استفاده می کند، و کاربران می توانند مشخص کنند که بعد از چه مدتی پیغامشان از بین برود. یک Secure Shredder در این اپ وجود دارد که شما قادر می کند که به صورت امنی فایل های ضمیمه شده، پیغام ها و سایر داده را حذف کنید تا از بازیابی آنها جلوگیری شود. امنیت اپ نقطه افتخار و غرور Wickr است؛ حتی یک جایزه پیدا کردن باگ و مشکل 100 هزار دلاری برای هر کسی که با شرکت تماس بگیرد و به یک جریان امنیتی اشاه کند وجود دارد. Wickr Me جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

پیام رسان خارجی شبیه تلگرام

20. Threema (اندروید، iOS: رایگان)

تریما یک اپ پیام رسان رمزنگاری شده لبه به لبه است که برای مراقبت از ارتباطات از کتابخانه رمزنگاری NaCI استفاده می کند. وقتی اپ را راه اندازی می کنید، یک کلید شناسه تریما منحصربفرد برای شما ساخته می شود که به شما اجازه می دهد که از اپ به طور کاملا ناشناس استفاده کنید و این امکان را داشته باشید که آن را به یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن و کدهای QR قابل اسکن در دسترس برای اعتبارسنجی کاربر، مرتبط کنید. علاوه بر ویژگی های پیام رسانی معمول مثل پیام رسانی متنی، صوتی، تصویری و ویدیویی رمزنگاری شده، این اپ قابلیت اشتراک گذاری فایل (هر فایل 20MB)، پیام رسانی گروهی و سیستم نظرسنجی برای دریافت بازخورد از دوستان و مخاطبان را نیز دارد. تریما جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

21. SilentPhone (اندروید، iOS: رایگان)

Silent Circle یک تامین کننده  ارتباطات امن نرم افزار و سخت افزار (مانند Blackphone) مورد اعتماد است، و پلتفرم پیام رسانی موبایل امن خود را نیز توسعه داده است. SilentPhone تماس های صوتی و تصویری رمزنگاری شده و همچنین قابلیت پیام رسانی خود-نابودگر و رمز گذاری شده و نیز انتقال فایل را فراهم می کند. کلیدهای رمزنگاری توسط خود اعضا نگهداری می شود نه وسط Silent Circle، بنابراین زمانی که پیغام های رمزنگاری شما از شبکه Silent Circle عبور می کند، شرکت نمی تواند داده های شما را بخواند. SilentPhone جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

22. Kik (اندروید، iOS: رایگان)

گمنامی کیک هم خوبی و هم بدی آن است (اندروید و iOS)، یک اپ پیام رسان موبایل است که به شما اجازه می دهد با حداقل اطلاعات یک حساب کاربری و پروفایل بسازید. کاربران کیک می توانند با جستجو کردن حساب کاربری یکدیگر یا از طریق کدهای کیک شبیه QR با یکدیگر شبکه ایجاد کنند. در این شبکه می توانند برای یکدیگر پیغام، عکس، گیف، وبازی بفرستند، هم به صورت فرد به فرد و هم به صورت گروهی. این اپ بخاطر ترکیب رایج بودن میان کاربران جوان و به شدت گمنام بودن آن مورد انتقاد قرار گرفته است، چون موقعیت هایی ایجاد کرده که شکارچیان آنلاین از این پلتفرم برای پیدا کردن قربانیان خود استفاده کنند. Kik پاسخ این انتقادها را با کنترل بیشتر بر کاربران داده است که این کنترل، شامل قابلیت بلاک کردن پیغامهای دریافتی از خارج از شبکه کاربر می‌باشد. Kik جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

برنامه های خارجی جایگزین تلگرام

23. IM+ (اندروید، iOS: رایگان)

به جای اینکه برای هر سرویس پیام رسان فوری که در آن عضو هستید اپ مجزایی داشته باشید، هدف IM+ اینست که هر آنچه که شما نیاز دارید را در یک اپ ترکیب کند. این اپ به کاربران اجازه می دهد که پیغام ها را از سرویس های متنوعی مثل Google Talk ،AIM ،Twitter DMs ،ICQ ،Yandex IM دریافت و ارسال کنند. قابلیت ارسال تصویر و پیغام صوتی هم روی برخی پروتکل های پشتیبانی می شود. این اپ از چت گروهی، نگهداشتن تاریخچه چت و داشتن چندین اکانت روی هر سرویس نیز پشتیبانی می کند. اما IM+ از خیلی از سیستم های پیام رسان رایج و جدید موجود مثل WhatsApp ،Viber  پشتیبانی نمی کند که ممکن است برای برخی کاربران اثر داشته باشد. IM+ جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

24. Tango تانگو (اندروید، iOS: رایگان)

اپلیکیشن پیام رسان موبایل تانگو (اندروید، iOS) می داند که باید در بازار شلوغ اپ ها بایستد و رقابت کند، بنابراین غالبا ویژگی های اجتماعی و چند رسانه ای درخشانی دارد. این اپ  نه تنها  قابلیت های پایه ای پیام متنی، صوتی، ویدیویی، استیکر و عکس را دارد بلکه تعداد زیادی اسباب بازی نرم افزاری، ماسک، آواتار و ابزارهای دیگی دارد که هنگام پیام فرستادن می توانید برای تبدیل تصویر خود از آنها استفاده کنیدو. همچنین می توانید اسباب بازیهای نرم افزاری و بازی های مختلفی را انتخاب کنید تا هنگام چت کردن یا تماس تصویری با افراد به صورت زنده بازی کنید. Tango جایگزین مناسبی برای تلگرام است.

از
23
رای