بلاک چین تلگرام چیست؛ فناوری بلاک چین تلگرام Telegram open network

بلاک چین تلگرام چیست؛ فناوری بلاک چین تلگرام Telegram open network در آینده نسخه بلاک چین تلگرام توسط موسس شرکت تلگرام با هدف استفاده از ارزهای دیجیتال به بازار جهانی معرفی خواهد شد. این نسخه هنوز به طور رسمی در بازارهای جهانی عرضه نشده و تاریخ دقیق عرضه آن نیز مشخص نیست.

وقتی در ایران صحبت از بلاک چین تلگرام می شود، اشخاص تصور می کنند که تکنولوژی بلاک چین برای رفع فیلترینگ تلگرام است. این تصور کاملا اشتباه است. هدف اصلی پاول دورف بنیان گذار پیام رسان تلگرام از این کار رفع فیلترینگ نبوده، بلکه می خواهد با استفاده از این تکنولوژی وارد بازار جهانی ارز دیجیتال شود. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ویژگی ها و قابلیت های بلاک چین تلگرام صحبت کرده و اطلاعات کاملی از آن را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

در خصوص شبکه آزاد تلگرام چه می دانید؟

هنگامی که برای اولین بار در ایران صحبت از تکنولوژی بلاک چین تلگرام شد، تصور عموم مردم این بود که بلاک چین تلگرام باعث می شود تا عملا بحث فیلترینگ این شبکه اجتماعی منتفی شده و اشخاص می توانند بدون استفاده از فیلترشکن به تلگرام دسترسی داشته باشند. در حالی که تکنولوژی بلاک چین تلگرام هیچ ارتباطی با فیلترینگ یا عدم فیلتر تلگرام ندارد. در واقع هدف از تکنولوژی بلاک چین، ارائه زیر ساخت های مالی و ارتباطی است که با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام می شود.

تاریخچه تلگرام بلاک چین

فناوری بلاک چین تلگرام Telegram open network یا به طور خلاصه Ton نامیده می شود و نسل سوم از شبکه های بلاک چین است که در مقایسه با نسل های قبلی بلاک چین یعنی بیت کوین و اتریوم قابلیت های بیشتر ارائه می کند. تاکنون تاریخ مشخصی برای عرضه تلگرام بلاک چین به طور رسمی ارائه نشده است. با این حال، در حال حاضر این فناوری به شکل آزمایشی در روسیه در حال اجرا است. می توان با استفاده از IP کشور روسیه این فناوری را در کشورهای دیگر آزمایش کرد. پیش بینی می شود که فناوری بلاک چین تا پایان سال 2020 به بازار عرضه شود. با استفاده از این فناوری، کاربران می توانند هزینه ارسال و جابه جایی پول در سرتاسر جهان را دور بزنند و دیگر هزینه گزاف بابت این انتقال ها پرداخت نکنند.

بلاک چین تلگرام چیست؟

ارز دیجیتال بلاک چین تلگرام چیست؟

تلگرام در نظر دارد تا ارز دیجیتال خود را با نام Gram به بازار معرفی کند. تلگرام قصد دارد تا ابزاری رمزنگاری شده ارائه کند که مانند وی چت عمل خواهد کرد. وی چت در ابتدا یک ابزار پیام رسان بود، اما اکنون به عنوان یک سیستم پرداخت در کشور چین محسوب می شود. تلگرام نیز قصد دارد با معرفی Gram گامی در این عرصه برداشته و بخش های مهمی از فعالیت های مالی خود را پوشش دهد. بنابراین تراکنش های مالی صورت گرفته با این پیام رسان با استفاده از ارز Gram صورت می گیرد.

اهداف و ویژگی های بلاک چین تلگرام چیست؟

  • ذخیره سازی توزیع شده
  • مدل سازی یک شبکه مقیاس پذیر و سریع
  • ارائه ارز دیجیتال Gram
  • عرضه بستر برای اپلیکیشن های غیر متمرکز
  • لایه های سرویس دهی طرف سوم
  • عرضه پلتفرم ریز پرداختی
  • عرضه شبکه همتا به همتا به صورت کامل
  • مدل سازی معماری چند بلاک چینی
  • DNS
  • DHT
  • عرضه پروکسی های مربوط به شبکه
  • تشکیل نوع جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده

ویژگی های بلاک چین تلگرام

نکاتی در خصوص تلگرام بلاک چین

در ایران هدف از نصب نسخه بلاک چین همان دور زدن فیلترینگ تلگرام است. همانطور که قبلا توضیح داده شد، نسخه تلگرام بلاک چین هنوز به صورت رسمی در بازارهای جهانی معرفی نشده است. با این وجود، اگر در گوگل پلی یا پلی استور جست و جو کنید، انواع نسخه های غیر رسمی تلگرام را تحت عنوان تلگرام بلاک چین پیدا خواهید کرد. ما به شما توصیه می کنیم که این برنامه ها را نصب نکنید، زیرا ممکن است امنیت تلگرام تان را به خطر بیاندازد. اگر می خواهید از تلگرام بدون فیلتر شکن استفاده کنید، می توانید از تغییر آی پی در تلگرام استفاده کنید که امنیت بیشتری در مقایسه با این اپلیکیشن ها دارد.

نصب تلگرام بلاک چین

با این حال اگر قصد دانلود نسخه های ضد فیلتر تلگرام را دارید، تلگرام طلایی یک نسخه بلاک چین از تلگرام است که از سرعت بالایی برخوردار بوده و به راحتی می توانید از این نرم افزار استفاده نمایید. تلگرام طلایی اندروید توسط برنامه نویس راهکار سرزمین هوشمند برای گوشی های اندرویدی طراحی شده و توسط ایرانیان ساخته شده است. این نسخه غیر رسمی کاملا از زبان فارسی پشتیبانی می کند و به همین دلیل از محبوبیت زیادی در بین ایرانیان برخوردار است. تلگرام طلایی جدید را می توانید به سادگی با جست و جو در پلی استور و یا بازار (Bazaar) یافته و نصب کنید.

ویژگی های این نسخه تلگرام بلاک چین

  • بدون فیلتر شکن می توان از آن استفاده کرد
  • دارای ویژگی حالت روح است
  • داده اینترنت کمی مصرف می کند
  • سرعت بالایی دارد
  • دارای سوپرگروه های قدرتمند و فعال است.

دانلود نسخه بلاک چین

سخن آخر

در آینده نسخه بلاک چین تلگرام توسط موسس شرکت تلگرام با هدف استفاده از ارزهای دیجیتال به بازار جهانی معرفی خواهد شد. این نسخه هنوز به طور رسمی در بازارهای جهانی عرضه نشده و تاریخ دقیق عرضه آن نیز مشخص نیست. با این حال، در ایران از تلگرام بلاک چین با هدف رفع فیلترینگ تلگرام استفاده می کنند. یکی از نسخه های تلگرام بلاک چین در ایران، تلگرام طلایی است که با نصب آن می توانید بدون استفاده از فیلترشکن از این نرم افزار استفاده کنید. 


مقالات مرتبط:

متن انگلیسی برای بیوگرافی تلگرام

از
4
رای